Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.02.2013., 13:34   #21
Biljne ljekarne. Ili bilo koja obična ljekarna, ali tamo će ti možda htjeti "podvaliti" Subanovo koja ispada najmanje isplativo i najskuplje. Ja u svojoj plaćam (nije Zg)....uh, jesi me našla, nisam kupovala par mjeseci....zadnji put je bilo 26kn za 200mL mislim. S tim da u toj ljekarni u koju ja idem možeš uzeti količinu koju želiš ...100mL, 200mL, 500mL, kakve već imaju bočice...uglavnom to koje ja uzimam je Kemigovo - on ima svoje dućane u Zg-u, koliko znam, pa se pozanimaj.
__________________
"Radeći bilo što, postajemo bilo tko.""Be excellent to yourself."
Poruka za svaku debeljucu/debeljka koji ovo čita...
Victora is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2013., 13:39   #22
Jel to iz ljekarne samo za vanjsku upotrebu? Navodno mora na njima pisati jel za vanjsku ili može i za unutarnju. Mislim da mi je netko rekao da ga ima za kupiti u dm-u ali da je za vanjsku upotrebu.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2013., 13:43   #23
Joj ne to DM-ovo...i ono je skupo, a malo...ne bi rekla da su to "čista ulja". Nisam doduše čitala sastav, pa ne želim zaključivati naprečac. Ali, ako ništa drugo - puno su skuplja.



Dakle ovo ćete naći po ljekarnama - ja sam 1x dobila smeđe (a kantarionovo ulje je crvene boje, ko čaj od čistog šipka) - nikad više.

- dakle ovakva je boja.

Ono iz DM-a ne mogu naći na netu, alije to onakva mala bočica ko eterično ulje. A košta 30-tak kn.

Ovo Kemigovo mora biti i za unutarnju, jer - ako ono nije, onda ne znam koje je. Osim domaćeg - koje isto ne bi preporučila da od nekog neprovjerenog kupujete jer tko zna kaj ćete dobiti.
__________________
"Radeći bilo što, postajemo bilo tko.""Be excellent to yourself."
Poruka za svaku debeljucu/debeljka koji ovo čita...

Zadnje uređivanje Victora : 18.02.2013. at 13:49.
Victora is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2013., 13:44   #24
Quote:
Victora kaže: Pogledaj post
Biljne ljekarne. Ili bilo koja obična ljekarna, ali tamo će ti možda htjeti "podvaliti" Subanovo koja ispada najmanje isplativo i najskuplje. Ja u svojoj plaćam (nije Zg)....uh, jesi me našla, nisam kupovala par mjeseci....zadnji put je bilo 26kn za 200mL mislim. S tim da u toj ljekarni u koju ja idem možeš uzeti količinu koju želiš ...100mL, 200mL, 500mL, kakve već imaju bočice...uglavnom to koje ja uzimam je Kemigovo - on ima svoje dućane u Zg-u, koliko znam, pa se pozanimaj.
da, ali to kemigovo je od rafiniranog sunkoretovog ulja, kolko se sjecam.

ja ipak tipujem na maslenjak s gospinom travom
__________________
Sometimes I feel like throwing my hands up in the air
I know I can count on you When food is gone You are my daily meal
voorn7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2013., 13:51   #25
Quote:
voorn7 kaže: Pogledaj post
da, ali to kemigovo je od rafiniranog sunkoretovog ulja, kolko se sjecam.

ja ipak tipujem na maslenjak s gospinom travom
Može biti, ja ne znam sa čim je, znam da je Suban maslinovo - i da mi je 2x bilo različite boje, a pomagalo nije. Baš ću pitati slijedeći put u ljekarni s čim je Kemigovo.

Edit: nije rafinirano, jer rafinirana su posebno navedena, za ovo piše ovako - HIPERICI OLEUM (uljni macerat gospine trave). Objašnjenje: bazno jestivo ulje. Pa sad.... I isto stoji da je za sve te divne stvari kojima se borimo s tim uljem na ovoj temi .

Bilo kako bilo, meni je Kemigovo odlično, sa Subanom imam loša iskustva, pa drugo kod mene ni nema (ovo iz DM-a ni gledati neću). A i cijena mi je bitna stavka.
__________________
"Radeći bilo što, postajemo bilo tko.""Be excellent to yourself."
Poruka za svaku debeljucu/debeljka koji ovo čita...

Zadnje uređivanje Victora : 18.02.2013. at 13:57.
Victora is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2013., 14:02   #26
Quote:
Victora kaže: Pogledaj post
Može biti, ja ne znam sa čim je, znam da je Suban maslinovo - i da mi je 2x bilo različite boje, a pomagalo nije. Baš ću pitati slijedeći put u ljekarni s čim je Kemigovo.

Edit: nije rafinirano, jer rafinirana su posebno navedena, za ovo piše ovako - HIPERICI OLEUM (uljni macerat gospine trave). Objašnjenje: bazno jestivo ulje. Pa sad.... I isto stoji da je za sve te divne stvari kojima se borimo s tim uljem na ovoj temi .

Bilo kako bilo, meni je Kemigovo odlično, sa Subanom imam loša iskustva, pa drugo kod mene ni nema (ovo iz DM-a ni gledati neću). A i cijena mi je bitna stavka.
ja sam uvijek kupovala neku srednju kvalitetu ako cemo suditi samo prema cijeni. i sve mi je to bilo ok.

s kemigom imam jako losa iskustva tako da ga izbjegavam u sirokom luku. no, to je samo moje misljenje

ipak od kantariona ocekujem maslinovo ulje jer suncokretovo vise ni ne stavljam u usta, a kamoli negdje drugdje

necu sad ruku u vatru no znam da ono sto mi je prodavacica rekla za kantarion u kemigu me potpuno ohladilo, pa ga nisam kupila. pretpostavljam da je to bilo zbog rafiniranog ulja no mozda grijesim

ovo kaj spominjete iz dm, mozda mislite na Biofarmu? ili ono hvarsko ulje koje je nedavno uslo u asortiman?
__________________
Sometimes I feel like throwing my hands up in the air
I know I can count on you When food is gone You are my daily meal
voorn7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2013., 15:46   #27
Ima neko u biobio ali nemam blage kakvo je, baš budem pogledala kad naletim.

Ne znam koje je to iz dm-a, meni su rekli da ga ima tamo, ali da je valjda za vanjsku uporabu pa nisam ni gledala. Ja bi najrađe domaće, ali to bi se usudila kupovati na moru, ovdje kod sebe nema šanse. I ne mogu vjerovati da u kantarionovo stavljaju suncokretovo ulje pa to uopće nije pravo kantarionovo, koliko ja znam to je maslinovo + gospina trava.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2013., 16:55   #28
Kantarionovo je uvijek macerat, biljke u nekom ulju, nije po difoltu maslinovo.

Evo, imaš tu recimo kaj se sve radi:
http://blog.vecernji.hr/priroda-zna/...gospine-trave/

i još sam na par mjesta našla isto. Kao stavlja se suncokretovo jer je brže upijajuće i "laganije", doduše, to ima više smisla kad se koristi u kozmetičke svrhe.

Suncokretovo je isto navedeno. I nemoj baš biti sigurna da kad kupiš na moru "domaće" da je baš s maslinovim (mene ne bi čudilo da si puno njih kupe najjeftinije suncokretovo u Kauflandu, pa onda prodaju kao skupo domaće kantarionovo s maslinovim) - zato sam i napisala ne kupovati od nekih neprovjerenih proizvođača bez etiketa i slično. Pa si još to stavljati u rodnicu, jel.

@voorn: da, fidifarm, ovo:



Ne piše na njihovoj stranici s kojim je uljem, samo da je 50mL 28kn
__________________
"Radeći bilo što, postajemo bilo tko.""Be excellent to yourself."
Poruka za svaku debeljucu/debeljka koji ovo čita...

Zadnje uređivanje Victora : 18.02.2013. at 17:06.
Victora is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2013., 18:08   #29
Po starim receptima, barem u Dalmaciji, uvijek je obavezno išlo maslinovo ulje + gospina trava, ali vidila sam da ima dosta i sa suncokretovim (pretežno kupovna, a znaju i tete ljeti prodavat na štandovima pa govore da je od maslinovog. My ass. ) I po receptu mora odležat u staklenci 40-ak dana vani na suncu.

Za boju - od maslinovog ulja (ovisno kakve je kakvoće, gustoće i starosti) rijetko kantarion zna biti malo crvenkasto-smećkast, ali u pricipu uvijek mora imati onu gustu lijepu crvenu boju.

I da, definitvno kupovanje na moru nije garacija da je baš to-to i da je domaće. Nekad je sigurnije kupit u ljekarni (pogotovo ako je za intimne djelove), ako išta drugo barem ste sigurne da je sterilizirano. Ako imate koga pouzdanog da to pravi ili pak same - to vam je odlična i jeftinija varijanta. Ovako ne preostaje ništa drugo nego gledat sastav, cijenu itd. Prodavala bih ga ja, ali radim ga samo za svoje potrebe.
__________________
Fuj. Kaka to!
Silvery is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2013., 23:55   #30
Ja sam imala neko iz Bioterre, ali kako ju u Vž nemamo, sad imam Kemigovo... (Samo što ja imam unutra nakapano u 100 ml 20 kapi čajevca, 20 kapi ravensare i 10 kapi eukaliptusa polibrakteja - to je mješavina za tj. proziv HPV-a)
cici1810 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2013., 09:30   #31
Quote:
Silvery kaže: Pogledaj post
Po starim receptima, barem u Dalmaciji, uvijek je obavezno išlo maslinovo ulje + gospina trava, ali vidila sam da ima dosta i sa suncokretovim (pretežno kupovna, a znaju i tete ljeti prodavat na štandovima pa govore da je od maslinovog. My ass. ) I po receptu mora odležat u staklenci 40-ak dana vani na suncu.

Za boju - od maslinovog ulja (ovisno kakve je kakvoće, gustoće i starosti) rijetko kantarion zna biti malo crvenkasto-smećkast, ali u pricipu uvijek mora imati onu gustu lijepu crvenu boju.

I da, definitvno kupovanje na moru nije garacija da je baš to-to i da je domaće. Nekad je sigurnije kupit u ljekarni (pogotovo ako je za intimne djelove), ako išta drugo barem ste sigurne da je sterilizirano. Ako imate koga pouzdanog da to pravi ili pak same - to vam je odlična i jeftinija varijanta. Ovako ne preostaje ništa drugo nego gledat sastav, cijenu itd. Prodavala bih ga ja, ali radim ga samo za svoje potrebe.
slazem se kupila sam dva puta na standu, jednom na moru, jednom tu u zgu kad je bio onaj bozicni sajam, i nisu me bas odusevili.

meni je dobro to hvarsko iz dm-a a zadnje koje sam koristila je bilo od holyplanta, ali malo mi je skupo :/

smatram da kantarion treba biti od maslenjaka, cim vidim suncokret, odustajem. jednom sam kupila neku mjesavinu u kemigu (ne kantarion, nes drugo). bilo je suncokretovo ulje, ali sto je smrdilo.

kasnije sam shvatila da je taj smrad bio od rafiniranog suncokreta, jer kad sam kupila nerafinirano taj miris nije postojao. tako da od mene big za kemig
__________________
Sometimes I feel like throwing my hands up in the air
I know I can count on you When food is gone You are my daily meal
voorn7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2013., 13:14   #32
o isuse, ja sad imam to kao najlošije, subovo ili kako već, ona crena kutijica koju je neko gore stavio, 34kn u ljekarni. u bočici je baš crvena boja, kad se nakapa na tampon je smećkasto naravno. i piše na kutiji samo za vanjsku uporabu, jesam ja sad fulala što sam ga na tampon nakapala? :O zar ima nekih koja mogu i za vanjsku i za unutarnju? koje je onda od tih vrsti najbolje? ovo je s maslinovim uljem, da
gasolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2013., 11:54   #33
Quote:
gasolina kaže: Pogledaj post
o isuse, ja sad imam to kao najlošije, subovo ili kako već, ona crena kutijica koju je neko gore stavio, 34kn u ljekarni. u bočici je baš crvena boja, kad se nakapa na tampon je smećkasto naravno. i piše na kutiji samo za vanjsku uporabu, jesam ja sad fulala što sam ga na tampon nakapala? :O zar ima nekih koja mogu i za vanjsku i za unutarnju? koje je onda od tih vrsti najbolje? ovo je s maslinovim uljem, da
može li netko molim vas odgovoriti?
gasolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2013., 13:50   #34
Ja već dugo koristim to Subanovo iz ljekarne za vanjsku upotrebu i sve ok, tako da možeš nastaviti bez brige.
kity1973 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2013., 13:59   #35
Gasolina mislim da se to za vanjsku uporabu više odnosi na to da se ne smije oralno uzimati. Recimo uzmimo kokosovo ulje za primjer, određeni oblici se mogu koristiti i u kuhinji, za pripravu različitih jela. A opet imaš kokosova ulja koja su isključivo za mackanje po tijelu nisu za jelo. Ja mislim da se na to odnosi kad se kaže samo za vanjsku uporabu, ali nisam sigurna. Obično piše na preparatima kad ne smiju doći, uopće ili u nerazrijeđenom obliku, u doticaj sa sluznicama. Najbolje je pitati tete u ljekarni kad niste ovako sigurne šta znači.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2013., 15:23   #36
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Gasolina mislim da se to za vanjsku uporabu više odnosi na to da se ne smije oralno uzimati. Recimo uzmimo kokosovo ulje za primjer, određeni oblici se mogu koristiti i u kuhinji, za pripravu različitih jela. A opet imaš kokosova ulja koja su isključivo za mackanje po tijelu nisu za jelo. Ja mislim da se na to odnosi kad se kaže samo za vanjsku uporabu, ali nisam sigurna. Obično piše na preparatima kad ne smiju doći, uopće ili u nerazrijeđenom obliku, u doticaj sa sluznicama. Najbolje je pitati tete u ljekarni kad niste ovako sigurne šta znači.
ja isto mislim da je to, na kraju krajeva, to piše na većini proizvoda. a zašto je to subanovo najlošije? dobih mengu danas pa sad stopiram s tim, a 28. idem na kolposkopiju, nakon toga ću opet počet. jesu li ulja iz dm-a bolje kvalitete nego subanovo?
gasolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2013., 20:36   #37
hej cure, sad sam naišla na ovaj post, pa imam pitanje, da li je to dobro za iscjedak, sve sam probala, ove one vaginalete, niš mi nije pomoglo, sad sam se stvarno zainteresirala za ovo, pa me nemojte razočarat , da li pomaže protiv iscjetka? znači, ne svrbi me ništa, ne boli ništa, samo taj prokleti iscjedak me pati godinama...pomagajte! hvala :*
versa_emerge is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2013., 23:34   #38
Quote:
gasolina kaže: Pogledaj post
ja isto mislim da je to, na kraju krajeva, to piše na većini proizvoda. a zašto je to subanovo najlošije? dobih mengu danas pa sad stopiram s tim, a 28. idem na kolposkopiju, nakon toga ću opet počet. jesu li ulja iz dm-a bolje kvalitete nego subanovo?
A da počekaš s tim do kolposkopije pa počneš iza nje to koristiti? ne znam koliko će nalaz biti vjerodostojan ako budeš to stavljala uoči takve pretrage. Nije da se nešto kužim u to ili da znam hoće li biti utjecaja, ali baš zbog te nepoznanice ne bih dolje ništa stavljala (niti lijekove) dok ne prođe kolp.
Quote:
versa_emerge kaže: Pogledaj post
hej cure, sad sam naišla na ovaj post, pa imam pitanje, da li je to dobro za iscjedak, sve sam probala, ove one vaginalete, niš mi nije pomoglo, sad sam se stvarno zainteresirala za ovo, pa me nemojte razočarat , da li pomaže protiv iscjetka? znači, ne svrbi me ništa, ne boli ništa, samo taj prokleti iscjedak me pati godinama...pomagajte! hvala :*
A jel znaš uzrok tom iscjetku? Jesu ti rađeni brisevi (pored pape)? Možda ga nešto stalno uzrokuje. Zna tome bit uzrok nerijetko i ektropij (ranica na grliću) pa od toga iscjedak i tako u krug dok se ne spali (krioterapija).

Probaj, nije da ćeš što izgubiti, odmoći ne bi trebalo.
__________________
Fuj. Kaka to!
Silvery is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2013., 23:37   #39
Quote:
Silvery kaže: Pogledaj post
A da počekaš s tim do kolposkopije pa počneš iza nje to koristiti? ne znam koliko će nalaz biti vjerodostojan ako budeš to stavljala uoči takve pretrage. Nije da se nešto kužim u to ili da znam hoće li biti utjecaja, ali baš zbog te nepoznanice ne bih dolje ništa stavljala (niti lijekove) dok ne prođe kolp.

A jel znaš uzrok tom iscjetku? Jesu ti rađeni brisevi (pored pape)? Možda ga nešto stalno uzrokuje. Zna tome bit uzrok nerijetko i ektropij (ranica na grliću) pa od toga iscjedak i tako u krug dok se ne spali (krioterapija).

Probaj, nije da ćeš što izgubiti, odmoći ne bi trebalo.
znam da mi je reko ginić prije da imam kao malu ranicu, i više se ne sjećam koje vaginalete mi je dao...al znam da nije pomoglo... :/
budem sutra otišla u ljekarnu i kupila, pa ćemo vidjet, hvala ti
versa_emerge is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2013., 00:07   #40
E pa to ti je to. Vjerojatno ti je dao albothzl za ljuštenje tog dijela. Znam, been there. I spasila me krioterapija. Otišlo sve sa njom. Kantarionovo ti neće maknut to. Možda može ublažit na neko vrijeme, ali to bi trebala rješit, ako išta drugo - barem zbog potencijalnih infekcija jer je to "izokrenuto područje" magnet za beštijice, tj. upale. Nakon toga ti "izraste" normalno pa problema više nema.
__________________
Fuj. Kaka to!
Silvery is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:12.