Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Trash kultura

Trash kultura Sve još miriše na trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.08.2019., 11:38   #2141
diego, ne daj se na tanak led vozeć se na koturaljkama.
raspisali su se o prestižu pojedinih zanimanja, nije se pritom mislilo na samu vrijednost privređenoga eura.
jasno da će u butigi svaki euro jednako težiti.
hipotetski, zamisliš li pak dolazak u neku galeriju- svakako je za očekivati da autor neke skulpture ili slike teži "utopiti" svoju kreaciju političaru isključivo radi privilegija koje ostvaruje kroz širu "publiku". naravno da klozetilda također može poželjeti kupiti poneko djelo, no postotci u kojima klozetilda teži tome su daleko manji nego u nekog seratora koji mora "servisirati" svoj status obnavljanjem zbirke iznova i iznova, a biti će viđena od većeg broja seratora.
ne bih rekao da omalovažavaju zanatska zanimanja, prije se kritički osvrću naspram visina letvica koje si ljudi postavljaju, zaboravljajući da je to najčešće ovisno o mogućnostima prethodne generacije.

inače, nisam niti ja nešto nailazio na pojam klozetilde pa sam si preveo kao mata koja radi u klozeta, dopuštam da sam falio fudbal.

ako se i traži razlog zašto u emigraciji rijetko odabiru fakultete i visoku naobrazbu - za studiranje treba stan, vremena i samim time i daleko više novaca pod uvjetom da se ne radi o nadarenim iznimkama koje dohvate stipendije po osnovnoj naobrazbi.
ken li is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2019., 12:21   #2142
Quote:
ken li kaže: Pogledaj post
ako se i traži razlog zašto u emigraciji rijetko odabiru fakultete i visoku naobrazbu - za studiranje treba stan, vremena i samim time i daleko više novaca pod uvjetom da se ne radi o nadarenim iznimkama koje dohvate stipendije po osnovnoj naobrazbi.
tema na vrhuncu
Simunonuno is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2019., 12:25   #2143
Red face

trešni me da mi bude jasno, imam još par min,
pa prelazim na kriket.
ken li is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2019., 12:32   #2144
mozes odma prec, nema smisla. uzivaj



svi putevi vode u Rim....pardon Jugu
Simunonuno is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2019., 12:37   #2145
Lightbulb

dobro akademiche, sa vrja me spustija pravo na dno i pustija da se pitajem.
a sretja tvoja da smo na trešu jer bi poslao funcute da te potraže.
ken li is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2019., 17:03   #2146
__________________
Love is what makes sex more than masturbation. If there is no love even if you are really with a partner you masturbate with a partner.
astor pec is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2019., 20:21   #2147
Quote:
MaliZeleni10 kaže: Pogledaj post
Procitao sam poprilican broj knjiga i nikad nisam niti cuo za tu rijec "klozetilda" dok je ti nisi ovdje napisao, i to si je napisao u jako negativnom kontekstu.

Bilo bi jako lijepo od tebe da objasnis sta to znaci.

Ako ne mozes na hrvatskom, probaj na engleskom ili na njemackom, te jezike znam, iako niti u Irskoj niti u Engleskoj (gdje se prica engleskim jezikom) nisam cuo tu rijec, a također je nisam cuo niti u Njemackoj.

Ali, sve mi se cini da je to tvoja balkanska izmisljotina cime zelis da nekoga ponizis jer je po tvom tumacenju sramotno raditi neke poslove.

Sta si ti uopce po zanimanju? Kako zarađuješ za život?
Ne bavim se andragogijom, besmisleno je. A BTK sto sam po zanimanju i kako zaradjujem za zivot


Cudi me da te to zanima, pa svi smo isti
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2019., 21:06   #2148
Quote:
Đokamed kaže: Pogledaj post
Dacia niti u kojem svemiru ne može ići u istu rečenicu sa Škodom i Hyundaijem jer se radi o rumunjskoj kanti na kotačima. Ako moraš iz Irske potegnut u Daciji, ne možeš me uvjeriti da si otišao na bolje.

Poslano sa mog EML-L29 koristeći Tapatalk
neki bi dobili fras kad bi znali da je u daciji i mercedesu isti renaultov motor...
dk1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2019., 22:45   #2149
Quote:
MaliZeleni10 kaže: Pogledaj post
Procitao sam poprilican broj knjiga i nikad nisam niti cuo za tu rijec "klozetilda" dok je ti nisi ovdje napisao....
Klozet je wc pa je valjda "klozetilda" ženska osoba koja čisti wc
blaenka is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2019., 17:00   #2150
Quote:
blaenka kaže: Pogledaj post
Klozet je wc pa je valjda "klozetilda" ženska osoba koja čisti wc
Klozetfrajla se veli u Zg.
bobonja is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2019., 07:27   #2151
Baba Sera? Inace ako netko misli da njemacki doktor i njemacki obrtnik na isti nacin govore, izlaze na ista mjesta, oblace se na isti nacin i imaju isti socijalni status, taj je jako naivan. Cak i u situaciji da lijecnik ili odvjetnik zaradjuju manje od predmetnog vodoinstalatera. Tamo ne mogu biti potomci pastirice i skretnicara u poziciji da namecu boljima od sebe svoje standarde. Mi smo imali Jugoslaviju i partizane pa se tragovi istih vide i danas.
puzicmeho2000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2019., 09:30   #2152
Quote:
puzicmeho2000 kaže: Pogledaj post
Baba Sera? Inace ako netko misli da njemacki doktor i njemacki obrtnik na isti nacin govore, izlaze na ista mjesta, oblace se na isti nacin i imaju isti socijalni status, taj je jako naivan. Cak i u situaciji da lijecnik ili odvjetnik zaradjuju manje od predmetnog vodoinstalatera. Tamo ne mogu biti potomci pastirice i skretnicara u poziciji da namecu boljima od sebe svoje standarde. Mi smo imali Jugoslaviju i partizane pa se tragovi istih vide i danas.
ljudi misle valjda da smo i u Jugi svi bili isti
tema je pocela stime da sam je napisao da je steta da mnoga djeca nekadasnjih
gastarbeitera nisu odabrala dobru skolu nego zanate.
Jel kad zavrsis skolu i kroz to steknes poziciju, gledacete odmah drugacije a i samim time
gradis bolju sliku svima drugima. Medjutim sa balkancima je obrnuto, mi se brojimo kao
vrijedni ljudi kad se traze "fizikaneri" za teglit nesto. I to nema nista sa financijama kao sto neki tvrde
nego sa sami mentalitetom. Roditelji su stekli sve ali nisu znali uputit djete na faks nego:
"idi djete radi pa da imas sa 18 god. svoju mecku".

Obrnuto, mnogi ti "fizikaneri" su zaradili velike novce, pokupovali kuce, stanove, apartmane pa i mercedes itd.
ali izasli su oni sa balkana, ali Balkan nije iz njih.

to je cijela poanta.

(Talijani koji su dosli samo 10 god. ranije u njemacku (50-ih) i isto tako bili siromasi, danas imaju sasvim drugaciji status
nego jugosi, obrnuto imamo i turke koji su dosli zajedno sa jugosima 60-ih, oni su jos ispod dna)
Simunonuno is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2019., 10:22   #2153
Dobar primjer su Turci i Grci, turska emigracija su kao i Jugovici u örvoj generaciji bili uglavnom fizikalci. Grci su cesto brisali van i iz politickih razloga, bez obzira na karakter posla ima tu i intelektualaca. Razlika se jako vidi kod njihovog potomstva. Dok prvi obrazovanje poistovjecuju s homopederlukom te mlakim i nemuzevnim karakterima, drugi poticu djecu i na visoko skolovanje.
puzicmeho2000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2019., 11:41   #2154
aha, ok, dakle klozetilda i jure zarađuju toliko da kao podstanari mogu bez opterećenja i deeebelog odricanja odškolovati djecu. četiri pet ili više godina stana(sobe u jeftinijoj varijanti) i đeparca i školarine ispljunu valjda samo od bakše?


još ako su k tome češće zazivali rodu, ma mačji je to kašalj za prosječnog gastrića.
pa eto onda, predlažem jeftinije varijante, pošalju ih busom u jugu na neki od butiga fakulteta i eto intelektualca u femili, a beemvve samo klasu slabiji.
ken li is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2019., 13:39   #2155
U cemu je problem? Skolarine su u DE barem simbolicne, kao student smijes raditi, ima pomoc od drzave i za stanarinu platiti, ima WG pa imas cimere kao i nasi studenti, ima studentski dom - nitko ne mora biti starcima na grbaci!
puzicmeho2000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2019., 15:31   #2156
čuj, ja komentiram ionako iz juge, pa moguće griješim u jednadžbi.
kažeš simbolično je to sve skupa?
koje su to školarine simbolične, za što molim te? nagađam kako misliš na deficitarne vss smjerove tipa inžinjer kajjaznam šumarstva ili štogod već. a "tema" je da dijete samo odabere i ajmo reć zasluži vss smjer prepun prestiža i glamura a i zašto to nije čest slučaj vani.

razlog zašto roditelji ne usmjere djecu u nešto njima osobno nepoznato?
u prvom redu strah pa i škrtost. njihovo iskustvo odrastanja u "neimaštini" pa života u tuđoj zemlji pod motom- motikom do kruva i ništa nije sramota raditi.
prenose iskustveni put svojih guzica i čuvaju krvavo zarađen euro za kuću u jugi. ne kockaju.

idi u zanat; roditelji ne riskiraju sa eventualno neuspješnim djetetom studentom jer tko bi to onda pojasnio narodu. đe je beemvve, zar ste vi dakle propali vanka, gdje vam je kuća, kako samo dacia i tako.

eto, par slučajeva za koje sam čuo (deutschland) ta djeca i kad upišu zanat, daju dio novaca roditeljima i eto jednom kuće u jugi nastanu i u klozetilde.
mislim da je daleko veći broj prosječnih gastrića koji se i ne obogate nešto da bi mahali kobajama.
ken li is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2019., 15:38   #2157
https://www.topuniversities.com/stud...-study-germany
Ljudi moji, samo treba znati njemacki (cak ima mislim negdje i cijelih programa na engleskom!) toliko da mozete pratiti studij. Pomaze i ako u vasoj kuci nisu mislili da su knjige za pedercine i coravce. Poslije studija pomaze da niste studirali indologiju i japanski, jer s time ni na zapadu nema posla, kako je moj prethodnik sugerirao. Iz perspektive modernog izbjeglice mogu ti reci da nitko normalan ne gradi kuce u Pizdicima.
puzicmeho2000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2019., 15:50   #2158
nemam razloga ne vjerovati.
ajd molim te bar naoko neku aproksimaciju broja djece gastrića kojima roditelji sufliraju taj put?
vjerujem da bi prvo morali biti makar solidni u grunfschule. :rofl :
a siguran sam da gdje ima volje i motiva u djece ima i načina da se sami izbore na način koji si spomenuo - uz stipendije ili uz rad. sigurno lakše nego u juge "gledajući" sam sustav koji spominješ.
ken li is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2019., 15:56   #2159
U prvoj generaciji, koja je iz Juge otisla 1960 - 1970? Vrlo malo. Buduci da jabuka ne pada daleko od stabla ako je stablo jabukovo, a plod hrasta i bukve se (kao u gornjem slucaju) takodjer ne zadrzavaju daleko od maticnog drveta pa ostaje drvo na drvetu - ja to aproksimiram kao "malen" do "vrlo malen" postotak. Radije daju kceri u stjuardese, a sinove u eksperte za tokarenje.
puzicmeho2000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2019., 15:58   #2160
Quote:
Garofeeder kaže: Pogledaj post
Ne bavim se andragogijom, besmisleno je. A BTK sto sam po zanimanju i kako zaradjujem za zivot


Cudi me da te to zanima, pa svi smo isti
Aha, znaci ti si klozetinho, pa sta ne kazes odmah?

Ljudi, shvatite da nije svatko stvoren da bude advokat ili doktor, kao sto nije svatko stvoren da bude elektricar ili elektronicar, mozete uzet bilo koje zanimanje, svatko ima nesto svoje u kojem ce se bas netko naci.

Ja sam u proslih 5 godina (koliko sam u Frankfurtu) zbog prirode posla upoznao jako puno ljudi, ne samo ex-yu nego i iz drugih drzava, svih mogucih zvanja i zanimanja, svima je zajednicko da su uglavnom zadovoljni onim sto imaju, tko nije bio mijenjao je posao dok nije nasao onaj koji ga zadovoljava.

Bitno je to da svatko od njih lijepo zivi od svog rada i ne zanima ga sta susjed ima jer si svatko moze priustit jako puno ako pametno raspolaze placom.
__________________
Svako veliko dostignuce bilo je san prije nego sto je ostvareno, Oni koji sumnjaju i oklijevaju na snovima zauvijek i ostaju
MaliZeleni10 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:35.