Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas

Svijet oko nas Za one koji poštuju prirodu...
Podforum Poljoprivreda

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.05.2019., 13:36   #981
da baš, prvi ljudi su švedsku zimu prežijveli tako što su u prosincu skupljali borovnice i maline
__________________
Confluence of sounds
manchild is online now  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2019., 14:42   #982
Quote:
dissident kaže: Pogledaj post
Dakako, naši djedovi i babe se ubijali u kebabima, hambijima, carskom i peki. To sve tokom tjedna rasporede, a onda se izuju za vikend sa svime zajedno.

Zapravo naši stari su bili prva blue zone na svijetu, jer su jeli meso par puta mjesečno - obično ako bi se netko rodio/umro/otelio.

Ja sam jutros do 10 u interakciji sa 8 ljudi koji su jučer jeli meso cijeli dan i svima je slabo, muka i bezvoljni su. Neki od njih su kost i koža, blijedi su, narodski, zakurac.
Meso je obilje proteina,snage.Preporucuje se bar jednom sedmicno jesti crveno meso.Kod mojih djedova svakodnevno se jelo meso bar mi je tako pričao djed,tad su valjda ljudi bili deblji nego sad.Nemam ja nista protiv vegana nek svako svoj život preuređuje kako hoce,imam prijatelja kome je sestra vegan.Ona ima 18 god a imanje manje od 60 kg.Kost i koza narodski rečeno
Bake1991 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2019., 19:20   #983
Quote:
Bake1991 kaže: Pogledaj post
....imam prijatelja kome je sestra vegan.Ona ima 18 god a imanje manje od 60 kg.Kost i koza narodski rečeno
Tek usput, debljina ne ovisi o tome što jedeš nego koliko jedeš.
Ima mršavih ali i punašnijih vegana, kao što ima debelih i mršavih mesojeda.

Btw, s 18 godina i ne trebaš imati više od 60 kila, čovječe, pa bila bi merzer...osim ako nema metar devedeset.
__________________
Be yourself, no matter what they say.
arna is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2019., 21:29   #984
Quote:
arna kaže: Pogledaj post
Tek usput, debljina ne ovisi o tome što jedeš nego koliko jedeš.
Ima mršavih ali i punašnijih vegana, kao što ima debelih i mršavih mesojeda.

Btw, s 18 godina i ne trebaš imati više od 60 kila, čovječe, pa bila bi merzer...osim ako nema metar devedeset.
Ja sa svojih 28 godina imam 85 kg to mi je dovoljno s obzirom da sam metar devedeset pet

Usput,njegova sestra ima oko metar i osamdeset
Bake1991 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2019., 00:49   #985
Samo jedan od primera.
Natascha Badmann

Svajcarkinja, duatletin i triatletin, koja se hrani vegetarijanski.

1995 i 1997 svetska prvakinja u duatlonu.
1997 prvakinja evrope u triatlonu.
6-struka prvakinja Ironman na Hawajima (poslednji put ucestvovala sa 50 godina i bila 34.) i mnostvo drugih pobeda u trkama.

Ironman - 3.86 km plivanje; 180 km biciklo; 42.2 km trcanje (za 9 dati i 8 minuta !)
Triatlon - 1.9 km; 90 km; 21.1 km
Dragan is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2019., 01:20   #986
Da jede meso bila bi još bolja.
Clint Eastwood is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:29.