Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.02.2017., 14:33   #1
Ljuštenje laka i matiranje karoserije

Što napraviti ako se ljušti lak s vozila, a vozilo je starije pa nije isplativo dati 7000 kn za lakiranje?

Da li ima načina da se skine bezbojni lak pa da bude mat boja? Da li je tako nešto izvedivo i da li može biti trajno ili će tada vrlo brzo doći hrđa?
DrTony is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2017., 14:37   #2
Folija.
Al ni to baš nije besplatno.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2017., 14:41   #3
Lakiranje u BiH
frenchkey is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2017., 15:01   #4
Ako ne želiš ulazit u tisuće kuna troška, jedina opcija ti je da kupiš šmirgl i napuniš sprejeve po kodu. Pa sam odradi koliko možeš. Sa metar dva se neće ništa kužit
wasx is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2017., 15:15   #5
ja sam mislio otići kod limara da mi izbrusi auto, tj. da mi matira boju jer ako ja budem radio vjerojatno ću ukenjati stvar. Folije bi bile opcija da se ljušti samo na krovu, ali ako je to na cijelom autu, onda postavljanje folija košta puno i komplicirano je.

Što mislite da li će matiranje boje uspjeti, tj. da li se može pojaviti neki problem u smislu da se javi ruzina zbog toga ili da se nakon skidanja bezbojnog laka brzo izguli sama boja?
DrTony is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2017., 15:53   #6
Meni se guli samo bezbojni lak sa zadnje haube, a boja ispod laka je ispravna.
Imam kompresor i špricu i mogao bih probati sam prelakirati bezbojnim, no može li se skinuti bezbojni lak bez da se ošteti boja ispod......minivoš?....industrijski fen?....fini šmirgl?...nešto drugo?
sinisaplatz is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2017., 16:10   #7
ništa od toga oštetit ćeš baznu boju, a ona i ionako nije predviđena kao završna. Dakle treba joj bezbojni lak da bi bila postojana i da se ona dalje ne guli, otpada i šta sve ne. <
frenchkey is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2017., 16:21   #8
Quote:
frenchkey kaže: Pogledaj post
Lakiranje u BiH
Koliko, jesu li iste cijene recimo Kladuša i Hercegovina?
B-118 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2017., 16:30   #9
Poznanik iz Dubrovnika cijelog Clia 2 lakirao u Trebinju za 450€. I to izvrsno, ne fušerski.
Raspitaj se za ostale gradove koji su tebi bliže
frenchkey is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2017., 16:34   #10
Ma neznam kako je tako nešto moguće. Pa samo materijal košta više. I pritom mislim na pošteni materijal ne boju za zidove. Di je još priprema, zaštita, demontaža, montaža .... i na kraju samo špricanje 6 slojeva boje.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2017., 16:36   #11
A pitaj boga di nabavlja boju, mozda je pala iz kamiona
sony xperia u is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2017., 20:15   #12
sam imam crnu mat foliju po cijelom autu. Lijepo izgleda al treba računat na to da se svaka praska veoma brzo opazi, pogotovu ako je kao kod mene bijelo auto -crna folija.A i papreno je za polijepit, mene je izašlo 1800€
mukotrpni is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2017., 21:57   #13
Plasti dip...

Poslano sa mog LG-H850 koristeći Tapatalk
crobojan is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2017., 22:33   #14
Vozi takvog, mislim da se ne isplati farbanje, dobar ti je savjet prešpricati sam ili pak da platiš nekog da ti to uradi kako treba sa bojom bez laka koja je jeftinija od ove.
Sebi radim pripremu za lakiranje auta kojeg sam kupio razbijenog i mogu ti reći da nije mali posao a bez šlajferice je nemoguće, bar onu iz lidla treba kupiti.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
zoki ticić is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2017., 06:34   #15
Quote:
frenchkey kaže: Pogledaj post
ništa od toga oštetit ćeš baznu boju, a ona i ionako nije predviđena kao završna. Dakle treba joj bezbojni lak da bi bila postojana i da se ona dalje ne guli, otpada i šta sve ne. <
Da, razumijem da treba prespricati bezbojnim, no problem je sto sada izgleda poluoljuštreno, negdje se ogulila bezbojna, ali negdje jos drzi, pa se bojim da ako osmirglam i prespricam da ce novi bezbojni lak "podici" onaj stari bezbojni i opet ce izgledati lose....a nisam siguran da mogu osmirglati sadasnji bezbojni lak a da ne "prosmirglam" do temeljne boje...
sinisaplatz is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2017., 09:49   #16
CDRW, ako laze on lazem i ja
frenchkey is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2017., 15:15   #17
Ne znam kako izgleda i kako je oljusteno pa ne znam ni jel se mozda moze uspricati. Ako se uspricava, oguli se dokle ide, malo posmirgla finim brusnim papirom mjesta gdje nema laka i usprica. Vidjet ce se prelazi, al ce vjerojatno bolje izgledati.

Sent from my Apollo Lite using Tapatalk
Guater is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:26.