Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Plava šapa (Udomljavanje)

Plava šapa (Udomljavanje) Udomljavanje kućnih ljubimaca

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.09.2016., 07:19   #61
Olivia je i dalje kod mene.
Nije bilo interesa osim jedan poziv, ali prekasno, oko mjesec i pol od stavljanja oglasa na njuškalo. Jednostavno sam osobi rekao da se toliko vezala za mene da mislim da bi umrla od tuge da me više ne vidi, ako bi se uopće realiziralo udomljenje. Možda sam trebao probati, ali nisam bezveze odbio, jer ne mogu vam opisati koja je to tuga kada odem iz stana, a ona ostane sa ostalima doma, to je takva depresija kakvu treba vidjeti da bi vjerovali što pričam.
Inače sam i sada spreman ju dati istog trena, ali zbog toga kakav jesam i mislim najprije o drugom biću, a ne sebi i okolnostima u kakvima se to biće nalazi, ne mogu to napraviti.

To je toliko očito da je ona preživjela nekakve užase od rođenja i sada je osjetila potpunu suprotnost i sigurno se zato tako ponaša i ne želi više promjenu na staro.

Sada je i čipirana i cijepljena.

Ali prekjučer je povratila jedan obrok i to je bilo to što se problema tiče prekjučer.

Da bi jučer poslijepodne počela pokazivati nagon da povrati, ali ništa nebi izašlo (nije to ono dugo pripremanje i grčenje da bi povratila, kao što to mačke znaju raditi, nego samo jedan pokušaj povraćanja).

Ovu noć me probudila oko 5 sati ujutro, jer je počela isto kao jučer povraćati, ali sada joj izađe bijela pjena, a nekad samo prozirna tekućina, a nekad uopće ništa, a isto tako i zakašlje na kratko.

Ja ne vjerujem što mi se to događa sa životinjama ovo ljeto, uz sve druge probleme koje imam i jako su mi važne ovih dana, ali opet ću morati veterinaru sad.

Čipirana je 1.9. i dobila cjepivo protiv bjesnoće i zaraznih bolesti, a drugi booster protiv zaraznih je zakazan za 14.9.

I evo sad opet moram veterinaru, jer vidim da joj nešto radi problem.

Možda joj je nešto zapelo i smeta, a možda je pokupila neku zarazu poput psećeg kašlja (to mi je spomenula jučer jedna žena u parku), ali tko to zna.

Iskreno dosta mi je svega što se događa, novaca više nema, a kraja problemima isto nema.

Čipirana je kod Ćirića u VetPointu i išao bi i sada njemu, ali u situaciji sam kada mi je svaki sat bitan i idem odmah ovdje u ambulantu preko puta vet. faksa...male životinje, jednostavno nemam druge opcije vremenski, ukoliko će biti potrebno ići na injekcije više dana ili bilo što drugo, kontrole itd.
Ćirić mi je 30 minuta vožnje, a u gužvi još više...da nemam druge važne obaveze nebi mi to bio problem.

Zadnje uređivanje FićFirićFić : 09.09.2016. at 07:34.
FićFirićFić is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2016., 08:19   #62
Držim velike fige da sve bude u redu, pošaljite mi broj računa u pp pa ću nešto uplatiti za malenu. Moja mala Khala koja i fizički jako sliči na Olivu je isto tako plašljiva i vezana za nas, udomili smo ju sa 5 mjeseci, prije toga je bila oko 2 mjeseca kod volontera jedne udruge , a prije toga na cesti , i nju je nešto jako uplašilo jer se i danas nakon 7 godina boji lupanja ( kontejneri za smeće i slično), ljudi sa štapovima ( šetači, ribiči.....).
__________________
Dali vjerujete ljudima koji ne vole životinje?

PROTIV
mala khala is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2016., 09:38   #63
Pregledao ju je veterinar Tin, izvadio joj je krv, ali nalaz je ostao u kartonu u ambulanti, pa ga ne mogu slikati.
Dva parametra su izvan i ispod granica i Tin kaže da to upućuje na upalni proces...kaže da je sigurno zbog hrane (prešao sam na Taste of the wild marku, imala je i period prebacivanja na tu hranu skupa sa starom hranom...šteta da se to događa, jer sam kupio 13 kg zbog cijene i ne znam što da sada radim s time).

Do sada sam probao najprije sa Happy Dog, nije ju baš voljela, ali nije bilo problema i samo zbog toga što sam vidio da joj nije baš nešto sam prešao na Royal Canin koji je jela oduševljeno, ali počelo joj je jako smrditi iz usta (zubi su joj dobri, zubno meso isto, to nije razlog) pa sam probao sa Brit Care kojeg naravno nije jela s guštom i ovo sa TOTW je sad zadnje na što smo prešli, i evo opet problem izgleda. Daleko je najskuplja TOTW i hvaljena i zato sam ju kupio.

Dobila je danas nekoliko injekcija koje su standardna procedura i moramo još sigurno 2 puta doći na injekcije, a onda će druga veterinarka koja radi vikendom odrediti da li nastaviti sa još nekoliko injekcija ili tabletama ili uopće ničime ako se stanje popravi.

Na moje pitanje da li joj nešto smeta u jednjaku, rekao je kako ništa nije zapelo.

Cijena 333 kn



Sad je i problem sa cjepljenjem tj boosterom kojeg je trebala primiti 14.9., i ovaj veterinar kaže da se to mora odgoditi 3 tjedna od zadnje terapije.
Žao mi je naravno da nisam mogao ići Ćiriću da sve bude na jednom mjestu u kartonu i povijest bolesti i zahvata, pa ću mu morati javiti što se dogodilo i pitati kako ćemo sada dalje sa cijepljenjem.
Jednostavno sam spriječen ići tako daleko, a ova ambulanta grada Zagreba mi je na nekoliko minuta.

Hvala mala khala, znam pričali smo o vašem psiću, ona ima isto probleme i malo drugačije strahove strahove kako mi se čini, Olivija je bila mučena od vlasnika što je sigurno. Ali moram priznati da se vani u parku u koji idem sprijateljila sa nekoliko manjih pasa i trči i igra se sa njima što je veliki napredak.

Da ste bliže, bilo bi zanimljivo vidjeti kako bi jedna na drugu reagirale, sa takvim sličnim sudbinama.

Olivija je sad u sobi, miruje na podu i lagano kašljuca i isto ima nagon na povraćanje, ne preostaje ništa drugo nego proći te terapije za koje Tin kaže da će riješiti ovaj problem.
Ovihg dana mora jesti skuhanu rižu sa malo piletine, to je savjet veterinara.

Zadnje uređivanje FićFirićFić : 09.09.2016. at 10:01.
FićFirićFić is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2016., 12:34   #64
Evo uplatila sam 120,00 kn za malenu, vjerujem da će biti sve u redu. Baš bi ih i ja voljela vidjeti skupa, Khala je inače ok sa psima , malo se boji većih , ali sa manjim i srednjim nema problema, čak ni nije problem dali je pas ili kujica. Ali zato ima svoju Lilly ( udomljena iz šinteraja u Karlovcu) koja je uvijek uz nju i brani je od svih! I jako voli mace!
__________________
Dali vjerujete ljudima koji ne vole životinje?

PROTIV
mala khala is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2016., 12:43   #65
Hvala!
I Olivija je oprezna prema većim psima, ali i znatiželjna kad primjeti da ne navaljuje, ali na velike pse koji se zaletavaju od straha bi pobjegla i zacvili jako glasno.
Sa psima svoje veličine se igra čim se upozna i primjeti volju za igru kod takvog psa.

Prema ljudima je jako oprezna i uplašena, to je ono o čemu sam pričao, ima traume od bivšeg vlasnika.
Ali se i na neke ljude naučila i dolazi ih pozdraviti u parku.

Sad još dvije sigurne terapije, pa ćemo dalje vidjeti.
FićFirićFić is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2016., 09:53   #66
Olivia je dobila terapiju danas, to će biti zadnja tim putem, od sutra je na tabletama.
Malo je bolje stanje nego jučer, ne povraća pjenu niti sluznatu tekućinu, ali ima taj nagon samo rjeđe, iskašljava i dalje, pogotovo kad se uzbudi.
Trebat će malo vremena da to prođe, sigurno još 10-ak dana kako kaže veterinarka.
A ove terapije su prevencija da ne dođe do većeg problema i ne prijeđe na pluća.

FićFirićFić is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2016., 22:55   #67
Jedan od silnih problema koje je moj pas dobio nakon dugog vremena konzumiranja TOTW je i neprestano povraćanje. Kad smo prekinuli tu hranu odmah je prestala povraćati.
Imali smo niz problema od kože, smrada nenormalnog, promjene boje dlake.
Trenutno, nakon što je prekinut TOTW, ostalo je to sa farbanjem dlake u boju rđe i pas ima oksalate u urinu.

Mislim da je bio veprovina ili pečeni bizon.
Koja je vrsta TOTW koju si davao?
__________________
http://www.index.hr/lajk/poster/151946/the-truth

“Bez obzira koliko si talentiran, inteligentan ili bogat, način na koji se odnosiš prema životinjama govori sve što treba znati o tebi.”
petra00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2016., 09:42   #68
Ona je jela taj TOTW oko tjedan dana, samo jednom je povratila. E sad kako bi bilo nakon dužeg period hranjenja tom hranom, tko to zna.
Problema sa kožom nije bilo, boja dlake joj je ista, a plus je bio što joj je prestalo smrditi iz usta za razliku od Royal Canina za odrasle srednje pse od kojeg je iz usta izlazio dah kao da je nešto strunulo u njoj.

Ovo je High Prairie sa mesom bizona 12% i jelena 4%, ostalo je pileće i janjeće brašno, batat, krumpir, nešto voća i još neke namirnice.

Jučer veterinarka u ambulanti je za razliku od veterinara u petak rekla da ovo nema veze sa hranom što joj se događa, nego da je to virus koji sada hara i da ne brinem previše, ali da terapijom želi izbjeći spuštanje na pluća.
I to je to što je rekla.

A ne znam što da joj sad dajem od hrane, probao sam svakakve marke, TOTW sam puno platio i ostalo mi je skoro svih 13 kila i ne znam što da s time radim.
Šteta da ga ne voli, ostavlja dio obroka, pa se kasnije vrati po to i dovrši, dajem joj prema uputama za težinu.

Ali zadnja dva dana je na riži i piletini bila, danas će dobit samo piletinu, jer ju je riža čini mi se zatvorila, nije kakala jučer uopće...dao sam joj Dukat Sensiu jučer navečer da to krene.

Ma ne mogu vjerovati da imam same probleme, ali ovaj put sa hranom i opet nekim virusom.
Mačkama dajem Royal Canin oduvijek i nemam problema s time uopće.
Sada vidim na svojim leđima da nije baš jednostavno sa hranom kako je to bilo zadnjih 13 godina sa mačkama.
FićFirićFić is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2016., 12:08   #69
Quote:
FićFirićFić kaže: Pogledaj post
Ona je jela taj TOTW oko tjedan dana, samo jednom je povratila. E sad kako bi bilo nakon dužeg period hranjenja tom hranom, tko to zna.
Problema sa kožom nije bilo, boja dlake joj je ista, a plus je bio što joj je prestalo smrditi iz usta za razliku od Royal Canina za odrasle srednje pse od kojeg je iz usta izlazio dah kao da je nešto strunulo u njoj.

Ovo je High Prairie sa mesom bizona 12% i jelena 4%, ostalo je pileće i janjeće brašno, batat, krumpir, nešto voća i još neke namirnice.

Jučer veterinarka u ambulanti je za razliku od veterinara u petak rekla da ovo nema veze sa hranom što joj se događa, nego da je to virus koji sada hara i da ne brinem previše, ali da terapijom želi izbjeći spuštanje na pluća.
I to je to što je rekla.

A ne znam što da joj sad dajem od hrane, probao sam svakakve marke, TOTW sam puno platio i ostalo mi je skoro svih 13 kila i ne znam što da s time radim.
Šteta da ga ne voli, ostavlja dio obroka, pa se kasnije vrati po to i dovrši, dajem joj prema uputama za težinu.

Ali zadnja dva dana je na riži i piletini bila, danas će dobit samo piletinu, jer ju je riža čini mi se zatvorila, nije kakala jučer uopće...dao sam joj Dukat Sensiu jučer navečer da to krene.

Ma ne mogu vjerovati da imam same probleme, ali ovaj put sa hranom i opet nekim virusom.
Mačkama dajem Royal Canin oduvijek i nemam problema s time uopće.
Sada vidim na svojim leđima da nije baš jednostavno sa hranom kako je to bilo zadnjih 13 godina sa mačkama.
Konu inače hranim barfom, no imali smo problema sa šrkinjom u kojoj držim njenu hranu pa smo prešle na TOTW. Najprije sam kupila manje pakiranje (6 kg - poveći pas ). Uzela sam hranu u kojoj je janjetina jedini izvor proteina jer me bilo strah da joj neki od sastojaka iz drugih okusa neće odgovarati. Preporučam takve hrane, znaš li da joj odgovara piletina ili riba uzmi hranu koja sadrži samo taj životinjski izvor proteina.

Virusni kašalj, pa i upalu pluća, prošle smo dok je bila štene. Budući da dosta paničarim, a i imala sam štene prije gotovo 20 godina dok nisam znala za sebe, zvala sam našeg veterinara usred noći. Uputio nas je na rtg, primala je terapiju i vrlo brzo joj je bilo bolje, a za 3 tjedna, koliko je trajala trapija, bila je kao nova. Za to viejme nabavila sam joj oprsnicu kako joj ogrlica ne bi stvarala pritisak, pazila da ne divlja (previše), neko smo se vrijeme klonile kiše jer je u tom periodu bilo dosta hladno. Vjerujem da će i tvojoj psici ubrzo biti dobro.

ps. I kod nas u kvartu hara kašalj pa trenutno izbjegavamo mjesta na kojima se okuplja veći broj pasa.
glenn is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2016., 12:33   #70
Royal Canin Medium Adult u sastavu ima dehidrirano medo peradi...na tu hranu je poludila i pohamala bi sve u 10-ak sekundi, ali samo zbog tog smrada iz usta koji je bio toliko užasan sam odlučio da više neću RC kupovati (a i nije mi jasno što stave unutra da poludi na okus), pa sam probao sa Brit Care janjetina i riža, to joj nije bilo baš fino, jer je ostavljala obrok napola, ali bi se vratila i završila ga malo kasnije, a i drekec je bio tvrđi i tamniji.

Ista priča je i sa TOTW High Prairie, mislio sam da će taj bizon i jelen biti fora za nju, ali nije joj baš nešto, samo što napokon više ne smrdi iz usta i kakica je normalna.

Zaletio sam se sa 13 kila što bi joj trajalo 4 i pol mjeseca.
Još sam se dvojio između Sierra Mountain i High Prairie i odabrao krivo. Ali tko zna kako bi bilo i sa Sierra Mountain (to je ta janjetina), a za ribu i losos pojma nemam.

Danas je dobila pravu piletinu, a TOTW neće ni primirisati nakon toga.

Koji cirkus s hranom.

Ma i ja sam sada u šetnjama odlučio zaobić parkove dok joj to ne prođe, da ne bude izvor zaraze za druge pse, mada se tu puno ne može pomoći, jer očito je to dobila od nekoga iz jedinog parka u koji idemo ili tko zna gdje je šnjofala kontaminirano područje.
FićFirićFić is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2016., 13:09   #71
Quote:
FićFirićFić kaže: Pogledaj post
Royal Canin Medium Adult u sastavu ima dehidrirano medo peradi...na tu hranu je poludila i pohamala bi sve u 10-ak sekundi, ali samo zbog tog smrada iz usta koji je bio toliko užasan sam odlučio da više neću RC kupovati (a i nije mi jasno što stave unutra da poludi na okus), pa sam probao sa Brit Care janjetina i riža, to joj nije bilo baš fino, jer je ostavljala obrok napola, ali bi se vratila i završila ga malo kasnije, a i drekec je bio tvrđi i tamniji.

Ista priča je i sa TOTW High Prairie, mislio sam da će taj bizon i jelen biti fora za nju, ali nije joj baš nešto, samo što napokon više ne smrdi iz usta i kakica je normalna.

Zaletio sam se sa 13 kila što bi joj trajalo 4 i pol mjeseca.
Još sam se dvojio između Sierra Mountain i High Prairie i odabrao krivo. Ali tko zna kako bi bilo i sa Sierra Mountain (to je ta janjetina), a za ribu i losos pojma nemam.

Danas je dobila pravu piletinu, a TOTW neće ni primirisati nakon toga.

Koji cirkus s hranom.

Ma i ja sam sada u šetnjama odlučio zaobić parkove dok joj to ne prođe, da ne bude izvor zaraze za druge pse, mada se tu puno ne može pomoći, jer očito je to dobila od nekoga iz jedinog parka u koji idemo ili tko zna gdje je šnjofala kontaminirano područje.
Ne želiš je hraniti sirovim? (Ne znam jesi li o tome pisao) Na to se vjerojatno ne bi žalila. Doduše, nekim psima ne odgovara takva vrsta prehrane, no njih je značajno manji broj.
glenn is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2016., 13:47   #72
Nisam o BARF hrani pisao, ali ne želim ići na to.
Želim komfor suhe hrane kako to radim sa mačkama oduvijek.

Znam da zvuči sebično.

A i financijski ne mogu ići na skuplje varijante, jer imam dvije mačke koje jedu kao da nema sutra i njihova hrana je skupa, samo za mačke ide 250 kn mjesečno.
Do nedavno dok je Đuro bio s nama išlo je to i skoro do 400 kn, on je morao jesti još specijalniju hranu.
FićFirićFić is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2016., 14:33   #73
Quote:
FićFirićFić kaže: Pogledaj post
Nisam o BARF hrani pisao, ali ne želim ići na to.
Želim komfor suhe hrane kako to radim sa mačkama oduvijek.

Znam da zvuči sebično.

A i financijski ne mogu ići na skuplje varijante, jer imam dvije mačke koje jedu kao da nema sutra i njihova hrana je skupa, samo za mačke ide 250 kn mjesečno.
Do nedavno dok je Đuro bio s nama išlo je to i skoro do 400 kn, on je morao jesti još specijalniju hranu.

Quote:
FićFirićFić kaže: Pogledaj post
Nisam o BARF hrani pisao, ali ne želim ići na to.
Želim komfor suhe hrane kako to radim sa mačkama oduvijek.

Znam da zvuči sebično.

A i financijski ne mogu ići na skuplje varijante, jer imam dvije mačke koje jedu kao da nema sutra i njihova hrana je skupa, samo za mačke ide 250 kn mjesečno.
Do nedavno dok je Đuro bio s nama išlo je to i skoro do 400 kn, on je morao jesti još specijalniju hranu.
Ako se predomisliš, ima pojedinaca koji sami spravljaju barf pa ga možeš kupiti povoljnije. Mene jeftinije ispadne dok ju hranim time. Ja bih nastavila s totw, ako je, osim što ostavlja dio, ostalo ok. Možda da probaš s manjom količinom, ili više obroka. Ja svojoj dajem 2/3 od onoga što je za njenu dob i težinu navedeno (iako ona nema problema s odbijanjem hrane, sve je dobro, po mogućnosti u što većim količinama). Prijateljičin je pas imao problema s pobavom dok nije počeo jesti manje količine hrane, a Orijen mu nikako nije odgovarao. Ovisi od psa do psa.

Čitala sam postove o posjetima veterinarima.
Suosjećam. Zna i nas pogoditi - jedan mjesec ona zaradi upala uha, idući Edgar ima začep, pa period medicinske hrane... (barem su ostale vrste zahvalne što se tiče takvih problema )
glenn is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2016., 15:30   #74
Ma kako god bilo, mora pojesti tih 13 kg TOTW
Osim ako se netko javi na oglas i baš treba tu marku i okus.

Davao sam joj 2x50 grama, probati ću sa 3x33 grama...malo je iz ruke jela prije sat vremena.

Dobila je još Sensie, jer evo jučer cijeli dan plus danas nakon 2 šetnje nije kakala.
Fakat mi još i taj začep ne treba.
FićFirićFić is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:31.