Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.02.2017., 22:37   #3421
Quote:
WIKY kaže: Pogledaj post
jednom je jedan cudan tip snjofao u ulazu moje zgrade, bas je bio sumnjiv pa sam ga pitala ko je i koga treba
'pametnjakovic' je odgovorio da ne treba mene, ali se predstavio tek nakon sto sam ga par puta pitala ko je i sta treba
djelovao je bas ko neki sumnjiv tip koji kontrolira ko je doma da izvidi u koji stan ce provalit, a kad ono hrt inkasator
hahah jako jako
__________________
"The difference between stupidity and genius is that genius has its limits" Albert Einstein
sheldooon is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2017., 23:10   #3422
Znači da razjasnimo, smije se imati kompjuter, laptop, mobitel bez radija, monitor, DVD player...

Ne smije se imati: monitor sa ugrađenim TV tunerom, mobitel sa radijom, kompjuter sa TV karticom, i naravno TV uređaj.
alcro is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2017., 23:31   #3423
Quote:
alcro kaže: Pogledaj post
Znači da razjasnimo, smije se imati kompjuter, laptop, mobitel bez radija, monitor, DVD player...

Ne smije se imati: monitor sa ugrađenim TV tunerom, mobitel sa radijom, kompjuter sa TV karticom, i naravno TV uređaj.
Tako je.

Ako nekim slučajem postave pitanje posjedovanja smartphonea i računala odgovor je da isti ne može primati radio i TV signal te da se za to ne koristi.
__________________
..Tako je dirljiva ta briga neutralnih objektivnih i zabrinutih treba pregovarati za Ukrajinu, rastopim se od te empatije.
Roy is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2017., 23:38   #3424
Quote:
phiber kaže: Pogledaj post
Situacija je bila u tome da je on dosao, pozvonio. Cistacica otvorila vrata, rekla da ne moze nista potpisati jer gazde nema. Nije ga pustila. On je kao 'cuo TV' i ostavio broj moba. Ja mu se nisam javio pa je poslao da platim 400 kn zaostataka i da im dam pravo da me zapisu u pretplatnike. Tu sam ga nazvao i sporjeckali smo se jer sam mu ja rekao da molim da mi se izjasni da li je fizicki usao u stan.

Lik je na zapisnik uredno napisao 'nije mi se javio,' iako na kraju jesam.
Je l ti to na vratima imaš ime i prezime ili mu je čistačica rekla? Ako mu je ona rekla, onda ju upozori da nema šta kome ubuduće govoriti ništa.

Ti ignoriraj i ako ti dođe obavijest o ovrsi (a kao što su ti napisali, rijetki kada dođu, ako ima tvoj ime i prezime bi moglo), lijepo ćeš napisati prigovor da je prijava lažni, da dotični nikada nije bio u tvom stanu, da si ga telefonski kontaktirao na ostavljeni broj (imaš ispis poziva za priložiti) da mu kažeš da ne posjeduješ nikakav prijemnik i da je on na sve to se odlučio se oglušiti i napravio je lažnu prijavu.
Za kraj izjaviš da ne posjeduješ ništa - ni tv, ni komp, ni radio, ni mob, te ne postoji nikakva osnova za pretplatnički odnos.
Mormon si i brani ti vjera
__________________
"Da, poreze treba plaćati. Ali, u ovom slučaju ne treba plaćati porez." - poslanje po Kolindi, 30.04.2015.
HDZ počinje tamo di asfalt prestaje https://www.youtube.com/watch?v=jUc5867hNik&ab_channel=PIXIX
kiss me is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2017., 06:44   #3425
davno prožvakano ali laptop, smartphone, smartwatch, mp3 - mp4 player, ako imate bilo šta u posjedu, što se može koristiti za gledanje ili slušanje radiotelevizijskog programa, bez obzira ima li laptop TV karticu ili ne, po zakonu dužni ste plaćati RTV pristojbu.
njih to ne zanima, oni rade na proviziju i igraju prljavo samo da vam natovare namet.

proguglajte malo po ovom threadu, znalo se naplaćivat za posjedovanje starog monitora za kompjuter koji nije bio spojen na ništa.
a zaštiti se od njih je jednostavno.

molio bih "savjetnike" koji daju dezinformacije da prestanu s tim, ovo nije mjesto za egotripanje nego za davanje savjeta ljudima koji su zaglibili s ovim protuustavnim zakonom.
ja znam da tumačenjem tog zakona ljudi vođeni logikom mogu pomisliti da mogu imati laptop bez TV kartice i ne biti dužni plaćati pristojbu.
ali taj zakon je dvosmislen i može se tumačiti na više načina.
najsigurniji ste ako nemate ništa od uređaja.
mormon ste i brani vam vjera.


Quote:
WIKY kaže: Pogledaj post
jednom je jedan cudan tip snjofao u ulazu moje zgrade, bas je bio sumnjiv pa sam ga pitala ko je i koga treba
'pametnjakovic' je odgovorio da ne treba mene, ali se predstavio tek nakon sto sam ga par puta pitala ko je i sta treba
djelovao je bas ko neki sumnjiv tip koji kontrolira ko je doma da izvidi u koji stan ce provalit, a kad ono hrt inkasator
ja sam na svoje oči vidio dvojicu kako se penju na balkon u niskom prizemlju, jedan je čuvao stražu, drugi se penjao.
izgledalo je ko pokušaj provale.
2+2=3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2017., 09:49   #3426
Clanak 1.

1.1  Ovom Odlukom o načinu kontrole plaćanja mjesečne pristojbe (u daljnjem tekstu: Odluka) Hrvatska radiotelevizija uređuje način naplate i provođenja kontrole plaćanja mjesečne pristojbe za korištenje radijskih i televizijskih Prijamnika, odnosno, drugih uređaja za prijam radijskog ili audiovizualnog programa (u daljnjem tekstu: Prijamnik).
.
.
.

Cujte, ali ovdje se koristi termin PRIJAMNIK, a ne uredjaj.

Moj TV kojeg nemam nije u stanju prikazivati nikakav tv program, na njemu mogu jedino igrati PlayStation kojeg, takodjer, nemam.

Sent from my MI 5 using Tapatalk
cjepidlaka is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2017., 10:28   #3427
Quote:
2+2=3 kaže: Pogledaj post
davno prožvakano ali laptop, smartphone, smartwatch, mp3 - mp4 player, ako imate bilo šta u posjedu, što se može koristiti za gledanje ili slušanje radiotelevizijskog programa, bez obzira ima li laptop TV karticu ili ne, po zakonu dužni ste plaćati RTV pristojbu.
njih to ne zanima, oni rade na proviziju i igraju prljavo samo da vam natovare namet.

proguglajte malo po ovom threadu, znalo se naplaćivat za posjedovanje starog monitora za kompjuter koji nije bio spojen na ništa.
a zaštiti se od njih je jednostavno.

molio bih "savjetnike" koji daju dezinformacije da prestanu s tim, ovo nije mjesto za egotripanje nego za davanje savjeta ljudima koji su zaglibili s ovim protuustavnim zakonom.
ja znam da tumačenjem tog zakona ljudi vođeni logikom mogu pomisliti da mogu imati laptop bez TV kartice i ne biti dužni plaćati pristojbu.
ali taj zakon je dvosmislen i može se tumačiti na više načina.
najsigurniji ste ako nemate ništa od uređaja.
mormon ste i brani vam vjera.
Osobno iskustvo, došla dva lika...dobar dan, imate TV? Nemam. Imate li računalo ili smartphone? Imam. Znate li da ste dužni za njih plaćate RTV pretplatu? Jesam ukoliko isti uređaju mogu primati i reproducirati RTV signal što isti ne mogu jer nemaju dodatnu karticu ili program pa stoga nisam dužan plaćati. Aha...hvala lijepo doviđenja.

Isto tako likovi su se isprva pokazali spremnim da bez pitanja uđu u stan od ćega su odustali s obzirom da baš i nisam bio spreman maknuti se sa vrata. A to što netko plaća RTV pretplatu na monitor je samo njegov problem, hvatanje na strah i blef je isto tako dobro prožvakano na dretvi.

A osim ako nisi pravnik moje iskustvo i mišljenje je jednako dobro kao i tvoje.
__________________
..Tako je dirljiva ta briga neutralnih objektivnih i zabrinutih treba pregovarati za Ukrajinu, rastopim se od te empatije.
Roy is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2017., 10:54   #3428
Roy, dobro ti 2+2=3 kaže.
Smartphone i komp mogu biti prijamnici jer mogu na net gdje imaš HRTi i kao takvi mogu poslužiti za prikazivanje audiovizualnog sadržaja.

Jer, da tome nije tako, onda niti sam TV ne bi bio prijamnik jer je bez antene goli k.

Tako da je zaista najispravniji savjet da se ne natežete s inkasatorima, nego jednostavno kao nekad na carini: nemam ništa za prijaviti i doviđenja.
Brick Top is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2017., 13:24   #3429
Trebam pomoć oko odjave HRT pretplate.

Ukratko situacija je sljedeća:
Djed i baka su živjeli u stanu, te zbog starosti i bolesti više nisu u mogućnosti brinuti se o sebi, pa su ih moji roditelji doveli da žive sa njima. Stan su prodali i nije više u njihovom vlasništvu.

Na HRT-ovoj stranici pod zahtjev za odjavu pretplate ne nalazi se razlog prekida koji je povezan sa ovim mojim slučajem. Njihovi razlozi su: neposjedovanje prijemnika, odlazak u dom za starije i nemoćne, te smrt obveznika. Kako nisu umrli, te ih nismo smjestili u dom, ostaje jedino kao razlog navesti neposjedovanje prijemnika. U tom slučaju spominje se da će HRT provesti kontrolu neposjedovanja prijemnika.

Da li ima netko tko je imao ovakvu ili sličnu situaciju i kako je riješiti?
Mag99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2017., 14:53   #3430
sretno s takvim načinom razmišljanja, ja znam da je u praksi suprotno i znam hrpu slučajeva jer sam izbjegavam plaćanje ovoga već dugo vremena.

nisu svi "kontrolori" (kamatari) isti, ja sam sreo jednog mladog koji je čak bio ljubazan, objašnjavao mi je da je predsjednik josipović potpisivao nešto u vezi s zakonom o HRT-u i tako...

al svi ostali su bili agresivna stoka koja se ponaša silnički i počnu se pjenit kad skuže da znate zakon i da se znate postaviti.
neki od njih su sirovine koji nebi ni znali upalit laptop a kamoli kužit šta je to TV kartica.
pa sretno s raspravljanjem o ovome s takvima.
mnogi od njih ni sami ne znaju zakon o HRT-u već ponavljaju ko papige "mora se plaćat, mora se plaćat"
hrpa ljudi koji su imali posla s njima će vam to potvrdit.

btw. laptopom se može gledati HRT-ov program i bez TV kartice online i preko IPTV, i televizijski i radijski i u tom smislu se može protumačiti kao prijamnik, kao što rekoh, zakon je nedefiniran i otvoren za razna tumačenja.

i zato savjetujem svima da se ne raspravljaju s njima o tome kakve uređaje zakon pokriva a kakve ne nego izjave da nemaju nijedan uređaj koji može primati radiotelevizijski signal i zalupe vratima, tako je najsigurnije.
2+2=3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2017., 15:33   #3431
Quote:
Brick Top kaže: Pogledaj post
Roy, dobro ti 2+2=3 kaže.
Smartphone i komp mogu biti prijamnici jer mogu na net gdje imaš HRTi i kao takvi mogu poslužiti za prikazivanje audiovizualnog sadržaja.

Jer, da tome nije tako, onda niti sam TV ne bi bio prijamnik jer je bez antene goli k.

Tako da je zaista najispravniji savjet da se ne natežete s inkasatorima, nego jednostavno kao nekad na carini: nemam ništa za prijaviti i doviđenja.
Ni u jednom zakonu na svijetu mogućnost neke radnje nije osnova za kažnjavanje, izuzimam demokratske rajeve tipa Sjeverne koreje. I da, televizor bez tunera se zove znaš kako? Monitor. A monitor nije televizor. Cjepidlaka ti je stavio zakon, za plaćanje pretplate nije bitno da li možeš hvatati signal već je uvjet posjedovanje uređaja koji to može. Naglasak, može, da je sposoban za to bez modifikacija a ne da može imati.
__________________
..Tako je dirljiva ta briga neutralnih objektivnih i zabrinutih treba pregovarati za Ukrajinu, rastopim se od te empatije.
Roy is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2017., 16:07   #3432
Quote:
2+2=3 kaže: Pogledaj post
sretno s takvim načinom razmišljanja, ja znam da je u praksi suprotno i znam hrpu slučajeva jer sam izbjegavam plaćanje ovoga već dugo vremena.

nisu svi "kontrolori" (kamatari) isti, ja sam sreo jednog mladog koji je čak bio ljubazan, objašnjavao mi je da je predsjednik josipović potpisivao nešto u vezi s zakonom o HRT-u i tako...

al svi ostali su bili agresivna stoka koja se ponaša silnički i počnu se pjenit kad skuže da znate zakon i da se znate postaviti.
neki od njih su sirovine koji nebi ni znali upalit laptop a kamoli kužit šta je to TV kartica.
pa sretno s raspravljanjem o ovome s takvima.
mnogi od njih ni sami ne znaju zakon o HRT-u već ponavljaju ko papige "mora se plaćat, mora se plaćat"
hrpa ljudi koji su imali posla s njima će vam to potvrdit.

btw. laptopom se može gledati HRT-ov program i bez TV kartice online i preko IPTV, i televizijski i radijski i u tom smislu se može protumačiti kao prijamnik, kao što rekoh, zakon je nedefiniran i otvoren za razna tumačenja.

i zato savjetujem svima da se ne raspravljaju s njima o tome kakve uređaje zakon pokriva a kakve ne nego izjave da nemaju nijedan uređaj koji može primati radiotelevizijski signal i zalupe vratima, tako je najsigurnije.

Sretno tebi s takvim načinom razmišljanja. Problem u Hrvatskoj je taj da ogromna većina ljudi ne zna osnove osnova svojih prava, a to nije moj problem. Zakon lijepo kaže tko mora plaćati pretplatu, i za što se plaća. To kako će neki kontrolor ili tko god već tumačiti zakon je isključivo njegova stvar. Može on mene zastrašivati, plašiti, prijetiti, ništa nisam dužan reći ni platiti. U stan ne može, ime i prezime mi ne zna, dokazati postojanje ičega, bio to prijamnik, tv, mobitel, laptop, štogod, ne može. I problem je s moje strane rješen. Kako i kome će on napratiti pretplatu? U pravilu onima koji ne znaju osnove osnova, daju se zaplašiti, te potpišu štogod on napiše na papir.
physicPhD is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2017., 16:12   #3433
Quote:
2+2=3 kaže: Pogledaj post
sretno s takvim načinom razmišljanja, ja znam da je u praksi suprotno i znam hrpu slučajeva jer sam izbjegavam plaćanje ovoga već dugo vremena.

nisu svi "kontrolori" (kamatari) isti, ja sam sreo jednog mladog koji je čak bio ljubazan, objašnjavao mi je da je predsjednik josipović potpisivao nešto u vezi s zakonom o HRT-u i tako...

al svi ostali su bili agresivna stoka koja se ponaša silnički i počnu se pjenit kad skuže da znate zakon i da se znate postaviti.
neki od njih su sirovine koji nebi ni znali upalit laptop a kamoli kužit šta je to TV kartica.
pa sretno s raspravljanjem o ovome s takvima.
mnogi od njih ni sami ne znaju zakon o HRT-u već ponavljaju ko papige "mora se plaćat, mora se plaćat"
hrpa ljudi koji su imali posla s njima će vam to potvrdit.

btw. laptopom se može gledati HRT-ov program i bez TV kartice online i preko IPTV, i televizijski i radijski i u tom smislu se može protumačiti kao prijamnik, kao što rekoh, zakon je nedefiniran i otvoren za razna tumačenja.

i zato savjetujem svima da se ne raspravljaju s njima o tome kakve uređaje zakon pokriva a kakve ne nego izjave da nemaju nijedan uređaj koji može primati radiotelevizijski signal i zalupe vratima, tako je najsigurnije.
Ako imaš kojim slučajem iPhone, jel možeš na njemu gledati HRTov program? Možes li na iPhone instalirati Flash player? Ne možeš. Točka. To je isto kao da kažeš, čuj imam struju u stanu, mogu spohat piletinu. Ne možeš, moraš kupiti štednjak. Postojanje struje u stanu (imanje laptopa) nije isto kao i kupnja štednjaka ("kupnja", tj instalacija Flash playera).
physicPhD is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2017., 17:11   #3434
Quote:
Mag99 kaže: Pogledaj post
U tom slučaju spominje se da će HRT provesti kontrolu neposjedovanja prijemnika.


ja bi ih baš ostavila da provjeravaju (pod uvjetom da roditelji plaćaju pretplatu)... jedna pretplata ti pokriva četiri televizora u jednom kućanstvu, a djed i baka su sada članovi tog kućanstva
__________________
.
Opal Zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2017., 17:16   #3435
Quote:
Opal Zg kaže: Pogledaj post
ja bi ih baš ostavila da provjeravaju (pod uvjetom da roditelji plaćaju pretplatu)... jedna pretplata ti pokriva četiri televizora u jednom kućanstvu, a djed i baka su sada članovi tog kućanstva
A i pravilnik HRTa nije iznad ustava RH koji garantira nepovredivost doma. Predomislio sam se, ne možete ući u moj dom, hvala lijepa i doviđenja.
__________________
..Tako je dirljiva ta briga neutralnih objektivnih i zabrinutih treba pregovarati za Ukrajinu, rastopim se od te empatije.
Roy is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2017., 17:29   #3436
Quote:
Roy kaže: Pogledaj post
Ni u jednom zakonu na svijetu mogućnost neke radnje nije osnova za kažnjavanje, izuzimam demokratske rajeve tipa Sjeverne koreje. I da, televizor bez tunera se zove znaš kako? Monitor. A monitor nije televizor. Cjepidlaka ti je stavio zakon, za plaćanje pretplate nije bitno da li možeš hvatati signal već je uvjet posjedovanje uređaja koji to može. Naglasak, može, da je sposoban za to bez modifikacija a ne da može imati.
Ja ne znam zašto imaš potrebu komplicirati jednostavnu stvar?

Je li zaista potrebno tebi ili bilo kome drugome tko posluša tvoj savjet natezati se s inkasatorima, Hanžekovićevim lešinarima, sudstvom u Hrvata?
A nije da nije bilo već primjera da su ljudi morali platiti pretplatu ako imaju komp:

http://hr.n1info.com/a31617/Vijesti/...pristojbu.html

Ponavljam, zašto komplicirati? Kažeš im: "Nemam ništa." i nek se jebu.
Brick Top is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2017., 17:56   #3437
Quote:
Brick Top kaže: Pogledaj post
Ja ne znam zašto imaš potrebu komplicirati jednostavnu stvar?

Je li zaista potrebno tebi ili bilo kome drugome tko posluša tvoj savjet natezati se s inkasatorima, Hanžekovićevim lešinarima, sudstvom u Hrvata?
A nije da nije bilo već primjera da su ljudi morali platiti pretplatu ako imaju komp:

http://hr.n1info.com/a31617/Vijesti/...pristojbu.html

Ponavljam, zašto komplicirati? Kažeš im: "Nemam ništa." i nek se jebu.
kratko, jasno, jednostavno i najbezbolnije.
stići će par opomena od HRT-a, ignorirati i riješena stvar
2+2=3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2017., 17:57   #3438
Quote:
Brick Top kaže: Pogledaj post
Ja ne znam zašto imaš potrebu komplicirati jednostavnu stvar?

Je li zaista potrebno tebi ili bilo kome drugome tko posluša tvoj savjet natezati se s inkasatorima, Hanžekovićevim lešinarima, sudstvom u Hrvata?
A nije da nije bilo već primjera da su ljudi morali platiti pretplatu ako imaju komp:

http://hr.n1info.com/a31617/Vijesti/...pristojbu.html

Ponavljam, zašto komplicirati? Kažeš im: "Nemam ništa." i nek se jebu.

Ja shvaćam da si ne želiš komplicirati život a ti koji su platili ili plaćaju ne znaju svoja prava. U krajnjoj liniji je li tako veliki problem doći do suda i natjerati papke da se crvene pred sucem/sutkinjom? Njihovo je da dokažu da imam smartphone ili računalo koje može hvatati RTV signal, ne moje.

Tako su mi slali dvije godine iz Zagrebparkinga kaznu po onom "starom"pravilniku koji je srušen na ustavnom sudu, da ne duljim na jedno pet šest mailova kako je zadnja šansa da se opametim svaki puta sam rekao da nema problema i da se vidimo na sudu, nikad ništa. Sad, nije ni svaka situacija za inačenje, pogotovo ako je netko blesav pa se inati a nema pravnu podlogu za žalbu ali ako nemaš kičme plaćaj gdje god te deru, ja neću.
__________________
..Tako je dirljiva ta briga neutralnih objektivnih i zabrinutih treba pregovarati za Ukrajinu, rastopim se od te empatije.
Roy is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2017., 18:03   #3439
pa nećemo ni mi plaćat, i bez natezanja s nikim i potezanja po sudovima.
2+2=3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2017., 22:26   #3440
Kako se gleda zajedničko kućanstvo pošto je bio kontrolor i reko mojoj mami da ja živim u posebnom stanu u kući,a zapravo imam samo poseban ulaz u potkrovlje preko balkona ,prijavljen sam kod staraca,zajednički račun za vodu,struju
Mama plaća pretplatu i sad bi kao ja trebao isto plaćati jer kao živim u posebnom kućanstvu
Ostavio mi je svoju posjetnicu i kao da ga nazovem
Da li da ga nazovem i kažem da ja živim u jednom kučanstvu ili da ignoriram i kažem mami da ako se javi ponovo da mu kaže da odleprša
doljabuka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:06.