Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.02.2017., 16:22   #1
Usredotociti se na prave i realne stvari

Na jednoj temi sam procitao komentar, prihvati da neces imati neke stvari i pocni planirati zivot po tome, a nemoj se nadati da ce se to nesto sto zelis nekim cudom ostvariti. Jako dobar komentar po meni, i ja to pokusavam, ali realno bas mi ne polazi za rukom, pa ako netko ima kakav savjet kako to napraviti, a ne stalno se potajno nadati da ce to desiti, iako i sam znam da nece, iako nista nije 100 % sigurno, ovo je 99 %.

Pa ako tko ima kakav savjet, kako prestati misliti o stvarima koje nemas niti ces ikada imati, nego se usredotociti na nesto korisno i moguce ostvarivo.
Realno
Earth Bender is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2017., 16:28   #2
Reałno, zaśto uopće iśta płanirati? To je {pre}vełiki trośak {pre}dragocjenog vremena.
__________________
Covjek sam - Ne mrzim i ne zasluzujem biti zamrzen
Sloboda Prirode - Svijet s maskama nije prirodan svijet
Provedi vrijeme u Prirodi - Upoznaj ju cijelim Srcem
The Maystor is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2017., 16:36   #3
Quote:
The Maystor kaže: Pogledaj post
Reałno, zaśto uopće iśta płanirati? To je {pre}vełiki trośak {pre}dragocjenog vremena.
Ako imam plan/ zelju na ljeto otici na more sa biciklom, onda bi bilo dobro poceti planski vjezbati vec malo u zimu, na proljece krenuti sve vise sa voznjama, pa tamo u kolovozu se odluciti otici na more, ako krenem u kolovozu bez ikakvih prirprema, necu se dobro provesti, mogu ovako nasveti 100 primjera. Nije lose postaviti neke planove, jel, one realne koji su ostvarivi, necu planirati da cu otici na iducu olimpijadu

Moj problem je sto je nadam nekim stvarim bas u rangu te olimpijade, iako mi je jasno da od toga nista, pa onda se onda nadam, pa lupim naglo na pod, pa budem u kurcu, umjesto da radim nesto korisno i ostvarivo, pa se oporavljam od necega sto nisam nikako mogao ostvariti, i onda tako u krug
Earth Bender is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2017., 16:41   #4
Pa onda kreni neśto łakśim tempom
__________________
Covjek sam - Ne mrzim i ne zasluzujem biti zamrzen
Sloboda Prirode - Svijet s maskama nije prirodan svijet
Provedi vrijeme u Prirodi - Upoznaj ju cijelim Srcem
The Maystor is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2017., 16:53   #5
Quote:
Earth Bender kaže: Pogledaj post
Pa ako tko ima kakav savjet, kako prestati misliti o stvarima koje nemas niti ces ikada imati, nego se usredotociti na nesto korisno i moguce ostvarivo.
Realno
Pa jednostavno.
"prestati misliti o stvarima koje nemas"

I "se usredotociti na nesto korisno i moguce ostvarivo"...




Zezam, morala sam.

Cijela filozofija je u toj rečenici koju si napisao.
8472 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2017., 16:58   #6
Quote:
Earth Bender kaže: Pogledaj post
iako nista nije 100 % sigurno, ovo je 99 %.
Ako gledaš postotke, odmah okači mačku o rep sve...

Stvar je u odabiru, i u dosljednosti.
Odluči što želiš i posveti se tome. Cijelim tvojim bićem.

Pitanje je samo, a što ti želiš? Osim onog što si shvatio da ne možeš imati?

Razluči te želje od mogućnosti.
Posveti se mogućnostima.
Želje neka ostanu kao vodilje, ne moraš zatrti želje, želje su zdrave.
8472 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2017., 17:26   #7
Quote:
The Maystor kaže: Pogledaj post
Pa onda kreni neśto łakśim tempom
Nema laksi tempo, laksi tempo na tom podruciju zivota sam prosao

Quote:
8472 kaže: Pogledaj post
Ako gledaš postotke, odmah okači mačku o rep sve...

Stvar je u odabiru, i u dosljednosti.
Odluči što želiš i posveti se tome. Cijelim tvojim bićem.

Pitanje je samo, a što ti želiš? Osim onog što si shvatio da ne možeš imati?

Razluči te želje od mogućnosti.
Posveti se mogućnostima.
Želje neka ostanu kao vodilje, ne moraš zatrti želje, želje su zdrave.
mene zelje podsjecaju da to nikada necu imati, i zapravo koliko sam glup i retardiran, za moje dobro bi bilo da ih izbacim iz glave, ali to mi nikako ne polazi za rukom, polazi, tjedan, mozda dva i o onda se sve vrati
Earth Bender is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2017., 19:37   #8
Źute minute, kao i stresovi, łjutnje i patnje nemaju smisła, dan po dan, ćełići se i zgrabi svoju sreću {jer ako ne sad, onda kad?}
__________________
Covjek sam - Ne mrzim i ne zasluzujem biti zamrzen
Sloboda Prirode - Svijet s maskama nije prirodan svijet
Provedi vrijeme u Prirodi - Upoznaj ju cijelim Srcem
The Maystor is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2017., 19:58   #9
Quote:
The Maystor kaže: Pogledaj post
Źute minute, kao i stresovi, łjutnje i patnje nemaju smisła, dan po dan, ćełići se i zgrabi svoju sreću {jer ako ne sad, onda kad?}
To stoji, iako mislim da je u mojim godinama kasno i za to :/
Earth Bender is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2017., 20:39   #10
A nemoj biti ko dobar dio penzića koji kaźu da niśta viśe njih ne zanima
__________________
Covjek sam - Ne mrzim i ne zasluzujem biti zamrzen
Sloboda Prirode - Svijet s maskama nije prirodan svijet
Provedi vrijeme u Prirodi - Upoznaj ju cijelim Srcem
The Maystor is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2017., 20:43   #11
Quote:
The Maystor kaže: Pogledaj post
A nemoj biti ko dobar dio penzića koji kaźu da niśta viśe njih ne zanima
mene zanima puno stvari, ne sjedim ja doma i nista ne radim, mene muci jedno do dva pitanja u zivotu
Earth Bender is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2017., 21:06   #12
A śto misłiś da će se u tebi promjeniti ako {i kada} saznaś odgovor{e}?
__________________
Covjek sam - Ne mrzim i ne zasluzujem biti zamrzen
Sloboda Prirode - Svijet s maskama nije prirodan svijet
Provedi vrijeme u Prirodi - Upoznaj ju cijelim Srcem
The Maystor is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2017., 11:03   #13
Quote:
Earth Bender kaže: Pogledaj post
Na jednoj temi sam procitao komentar, prihvati da neces imati neke stvari i pocni planirati zivot po tome, a nemoj se nadati da ce se to nesto sto zelis nekim cudom ostvariti. Jako dobar komentar po meni, i ja to pokusavam, ali realno bas mi ne polazi za rukom, pa ako netko ima kakav savjet kako to napraviti, a ne stalno se potajno nadati da ce to desiti, iako i sam znam da nece, iako nista nije 100 % sigurno, ovo je 99 %.

Pa ako tko ima kakav savjet, kako prestati misliti o stvarima koje nemas niti ces ikada imati, nego se usredotociti na nesto korisno i moguce ostvarivo.
Realno

Imaš glupu potrebu raditi neke velike stvari (realno teško ostvarive) da bi dobio neki ugodan unutarnji osjećaj uspjeha i potvrde..?
Ugodnije ćeš živjeti ako se koncentriraš kako bi sad bilo lijepo otići na neko lijepo mjesto popiti kavu i pojesti pecivo, kako bi bilo lijepo upisati neki tečaj i uložiti u sebe, kako bi mogao raditi nešto što te zanima a opet na tome i zaraditi i slično.. Ne postavljaj si nerealne ciljeve a naročito ne shvaćaj previše osobno ako ti se planovi ne ostvare, planovi su samo planovi, crteži u tvojoj glavi i ništa više, nemaju neku veću vrijednost od toga pa čemu tugovati ako se ne ostvare..? U svakom slućaju nešto radiš, pokušavaš i u tome nešto naučiš i dođeš do nekog iskustva zar ne, uspjeh je to sam po sebi..
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2017., 14:26   #14
Quote:
radical change kaže: Pogledaj post
Imaš glupu potrebu raditi neke velike stvari (realno teško ostvarive) da bi dobio neki ugodan unutarnji osjećaj uspjeha i potvrde..?
Ugodnije ćeš živjeti ako se koncentriraš kako bi sad bilo lijepo otići na neko lijepo mjesto popiti kavu i pojesti pecivo, kako bi bilo lijepo upisati neki tečaj i uložiti u sebe, kako bi mogao raditi nešto što te zanima a opet na tome i zaraditi i slično.. Ne postavljaj si nerealne ciljeve a naročito ne shvaćaj previše osobno ako ti se planovi ne ostvare, planovi su samo planovi, crteži u tvojoj glavi i ništa više, nemaju neku veću vrijednost od toga pa čemu tugovati ako se ne ostvare..? U svakom slućaju nešto radiš, pokušavaš i u tome nešto naučiš i dođeš do nekog iskustva zar ne, uspjeh je to sam po sebi..
Nisu to neke velike stvari, gledajući iz perspektive nekog prosječnog čovjeka, iz moje jesu, stvar je u tome sto je to valjda urođeno u svakog od nas, produžetak vrste i te stvari, ne muci mene to, ali da bi htio imati neku vezu kao svi normalni ljudi, to bi, a za mene je to ono, praktički nemoguća misija, posto sam totalno mutav za to pitanje. Realno ja sam ona greška prirode, zato i ne mogu nikoga naci, barem da bude nešto ozbiljno, ali teško se pomoriti s tom činjenicom.

Pa onda umjesto da to prihvatim, i da uživam u malim stvarima i svemu onom sto mogu, ja razmišljam o tome i postajem samo depresivan i nikakav. Nije da ja razmišljam ja samo o tome, radim ja svašta, predobar mi je osjećaj kada se cijeli dan po ljeti vozim na biciklu pa nakon toga u Bosni pojedem ćevape, ili odem na lokalnu goru pa popijem pivo, ili odem sada po zimi na bazen pa se isplivam, napravim doma neko jelo ili samo pogledam neki film, ili odem se van zapiti ako je neka prigoda, sve je to super i lijepo, ali kada ostanem sam i legnem u krevet vrati se prvobitno pitanje, teško se pomiriti s tom činjenicom, da mogu život bi mi bio super i lijep.

Jasno je da meni ne može nitko pomoći, osim možda ovog dijela u tvom potpisu, to stvarno rješava sve probleme, i razmišljao sam puno u tome, ali očito posto ovo pišem, nemam hrabrosti niti za to
Earth Bender is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2017., 14:44   #15
Pošto sam sve stariji, stvara mi se još jedan problem, sve veći mi je problem se družiti sa ljudima, ljudi automatski postave pitanje jel imaš koga, pa kako nemaš i slićno, nije to zlonamjerno,ali meni se okreče želudac na to. A da ne govorim kako se osjećam kao zadnji jadnik kada završim u društvu gdje su svi u dužim vezama, a ja nisam imao niti jednu.

Kako se život zna našalit, dok sam bio mlađi i dok me to nije toliko smetalo, onda nisam nikoga poznavao, kada me to pocelo vise smetati, onda sam upoznao ljude
Earth Bender is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2017., 14:50   #16
mislim da sam sebi podmećeš nogu.

i, ko to govori da nije moguce ono o cemu ti pises a nama nikom jasno što je to?

sama "mutavost" nije dovoljna prepreka.
__________________
to nisam ja
bijelatama is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2017., 15:42   #17
Quote:
bijelatama kaže: Pogledaj post
mislim da sam sebi podmećeš nogu.

i, ko to govori da nije moguce ono o cemu ti pises a nama nikom jasno što je to?

sama "mutavost" nije dovoljna prepreka.
ne treba mi nitko reci, vidim sam, mogu realno sagledati cinjenice i kada se radi o meni. Uz mutav dodaj strasno nespretan i ispodprosjecno inteligentan, smisao za orijentaciju i kordinaciju jedna velika 0, voznja auta za mene je sf, cisto primjer koliko ne mogu normalno raditi banalne stvari koje su svima pod dobar dan
Earth Bender is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2017., 18:02   #18
Kojim svima? U ovom trenutku miłijuni łjudi gładuje diljem svijeta, bez adekvatnih źivotnih uvjeta.
__________________
Covjek sam - Ne mrzim i ne zasluzujem biti zamrzen
Sloboda Prirode - Svijet s maskama nije prirodan svijet
Provedi vrijeme u Prirodi - Upoznaj ju cijelim Srcem
The Maystor is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2017., 18:25   #19
Quote:
The Maystor kaže: Pogledaj post
Kojim svima? U ovom trenutku miłijuni łjudi gładuje diljem svijeta, bez adekvatnih źivotnih uvjeta.
i sto bi ja sada trebao ? ako netko drugi ima veci problem od moga , jel to znaci da moj ne postoji

i ja zivim Europi, ne u Africi, tako da govorim o svom nekom okruzenju, kao sto niti necu reci, jadan ja, vidi nemam nista u usporedbi sa ekipom iz Japana i Južne Koreje
Earth Bender is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2017., 19:01   #20
I u Europi ima jako puno siromaśnih, htio sam reći da zahvałnost na nekim stvarima ipak ima smisła, zahvałnost je łjudska priroda.
__________________
Covjek sam - Ne mrzim i ne zasluzujem biti zamrzen
Sloboda Prirode - Svijet s maskama nije prirodan svijet
Provedi vrijeme u Prirodi - Upoznaj ju cijelim Srcem
The Maystor is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:43.