Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.01.2009., 22:52   #2801
@ Azari stvar je prejednostavna ,zato ti vjerojatno nitko ne odgovara , treba ti udarna bušilica ,čelični tipl i neko tko zna u betonu izbušiti rupu ..50%muškaraca (vjerojatno nešto manje žena )...jednom riječju trebaš barem šegrta..
__________________
....štobi rekli tveniforsevn...
Old fart is offline  
Old 02.01.2009., 23:54   #2802
Quote:
Old fart kaže: Pogledaj post
Kaj ..radio si sa kerrock-om?
Ne, ali vidio sam kako se radi...nisam se niti htio upuštati u to bez polirke i dobre glodalice...sad imam i jedno i drugo...
Sve što treba osim toga je preša, a za početak mogu i bez toga...
Ovaj mjesec ću obići zastupnike za te materijale i pokupiti cijene, uvjete i slično...
Nakon toga moram napraviti neke kalkulacije što se isplati a što ne...
__________________
Pozdrav,
Tomislav
cd_covers is offline  
Old 03.01.2009., 23:02   #2803
Zna li netko može li se u nekom drvnom centru naručiti izrada utora za leđa?
Giovi is offline  
Old 03.01.2009., 23:47   #2804
Quote:
Giovi kaže: Pogledaj post
Zna li netko može li se u nekom drvnom centru naručiti izrada utora za leđa?
Ako si u Zg ili blizini Size Kupres drvni centar ti ima najvise usluga u ponudi. Moguce da ce ti napraviti takve utore. Ako nemas puno svrati kod nekog stolara cim podignes materijal, napraviti ce to za cugu takoreci. Naravno imaj popis di sta rezes da ne prtljas tamo, ljudi imaju posla
miskozd is offline  
Old 05.01.2009., 19:10   #2805
glodalica = kekserica

Pozdrav majstori!

Ja sam ponosni vlasnik odlične klasične glodalice i hrpe glodala, kesericu nemam (nemam iskustva u radu ni sa jednim strojem ni sa drugim). Da li netko ima iskustva sa izradom utora za keks pomoču glodalice, odnosno da li je to jako komplicirano (na šta treba obratiti pažnju) i kako drži takav spoj u usporedbi sa klasičnim keksanjem. Spremem se za izradu jedne komode pa se zahvaljujem unaprijed na pomoči.
bar is offline  
Old 05.01.2009., 19:46   #2806
...nema teorije da sa klasičnom glodalicom napraviš utore za keks .
__________________
....štobi rekli tveniforsevn...
Old fart is offline  
Old 05.01.2009., 22:53   #2807
Quote:
Old fart kaže: Pogledaj post
...nema teorije da sa klasičnom glodalicom napraviš utore za keks .
možda bi i uspjelo ako ju montira na radni stol...
ali ako ćemo ozbiljno onda je jednostavnije kupiti keksericu.
__________________
Neću više nkad spominjat ćevape kao offtopic...
sibi is offline  
Old 05.01.2009., 23:13   #2808
kutni ormar

Pozdrav svima!

u fazi sam izrade sobe (zahvaljujući vama) i zapeo sam na teškom zalogaju pa zato molim bilo kakvu pomoć.

planiram napraviti kutni ormar (slika 1. / ormar br. 1) i problem vidim kod vrata:
- ako mi budu preširoka udarati će u susjedna vrata!
- ako budu preuska...opet loše!
- koje okove staviti?

KAKO TO IZVESTI (a da ne idem pet puta u Elgrad po nova vrata)???

unaprijed hvala!

P.S.
slika br.2 ono šta mi treba (made by Gorski)



karlov is offline  
Old 05.01.2009., 23:58   #2809
trebaju ti kutne spojnice 45°...sa kutom otvaranja 110°
prema slici gledano...dubina susjednih ormara određuje širinu vrata u kutu
ako su to gotove mjere kutnog ormara..
u suprotnom..
ako se može manipulirati mjerama..onda se može odrediti i širina vrata..
zato..
napiši koliko su susjedni ormari duboki...pa možemo dalje..
blum is offline  
Old 06.01.2009., 08:08   #2810
Quote:
sibi kaže: Pogledaj post
možda bi i uspjelo ako ju montira na radni stol...
ali ako ćemo ozbiljno onda je jednostavnije kupiti keksericu.

Keksericu nemam niti je vjerojatno neču ni imati (preskupo), imam glodala koja rade utor širine 4mm, i dubinu 12,5 mm, uz malo pomočnih naprava mora uspjeti. Materijal dobivam kroz nekih tjedan dana pa javim rezultat, (ili uspjeh, ili uništen materijal, ili uništeno glodalo)

Pozdrav
bar is offline  
Old 06.01.2009., 09:39   #2811
Quote:
bar kaže: Pogledaj post
Keksericu nemam niti je vjerojatno neču ni imati (preskupo), imam glodala koja rade utor širine 4mm, i dubinu 12,5 mm, uz malo pomočnih naprava mora uspjeti. Materijal dobivam kroz nekih tjedan dana pa javim rezultat, (ili uspjeh, ili uništen materijal, ili uništeno glodalo)

Pozdrav
Jedno je sigurno, glodalo ćeš uništiti...nije nemoguće da uspiješ, ali postupak po meni ne vrijedi 250-250kn koliko košta kekserica...
__________________
Pozdrav,
Tomislav
cd_covers is offline  
Old 06.01.2009., 11:05   #2812
Daj budi ozbiljan..glodalom možeš napraviti utore ..a za keks ti treba utor sfernog oblika..nekad davno sam ja tako spajao šperploču ali sam si narezao 4 mm šperploču u trake široke 15-16 mm i zatim ih poljepio u utore napravljene sa glodalicom.To drži vrlo jako ,ali je potpuno fulana ideja keksa..da budeš brz ,da se spoj može podesiti uzdužno i da ti je točna udaljenost vertikalno..
__________________
....štobi rekli tveniforsevn...
Old fart is offline  
Old 06.01.2009., 11:09   #2813
Quote:
blum kaže: Pogledaj post
trebaju ti kutne spojnice 45°...sa kutom otvaranja 110°
prema slici gledano...dubina susjednih ormara određuje širinu vrata u kutu
ako su to gotove mjere kutnog ormara..
u suprotnom..
ako se može manipulirati mjerama..onda se može odrediti i širina vrata..
zato..
napiši koliko su susjedni ormari duboki...pa možemo dalje..

1. ormar br. 3 je napravljen i njegova dubina je (sa vratima) 42cm.
2. da bi normalno ulazio u ormar br.1 širina vrata mora biti između 45-50cm
3. dubina ormara br.2 mora biti tako da mogu objesiti vješalicu - između 55-60cm

e tako...te tri stvari mi u biti utječu na mjere samog kutnog ormara (ili se možda varam)!

nadam se da sam dobro objasnio.

pomagajte...imam trudnu ženu za vratom koja čeka taj ormar - vjerujem da znate šta to znači!!!
karlov is offline  
Old 06.01.2009., 17:09   #2814
Quote:
karlov kaže: Pogledaj post
1. ormar br. 3 je napravljen i njegova dubina je (sa vratima) 42cm.
2. da bi normalno ulazio u ormar br.1 širina vrata mora biti između 45-50cm
3. dubina ormara br.2 mora biti tako da mogu objesiti vješalicu - između 55-60cm

e tako...te tri stvari mi u biti utječu na mjere samog kutnog ormara (ili se možda varam)!

nadam se da sam dobro objasnio.

pomagajte...imam trudnu ženu za vratom koja čeka taj ormar - vjerujem da znate šta to znači!!!
http://picasaweb.google.com/blumforu...12940885000274
nadam se da budeš zadovoljan
blum is offline  
Old 06.01.2009., 22:27   #2815
Quote:
blum kaže: Pogledaj post
odlično...hvala ti puno!!!
karlov is offline  
Old 07.01.2009., 13:50   #2816
Vješanje gornjih kuhinjskih elemenata

Zanima me kako je bolje objesiti gornje kuhinjske elemente, svaki zasebno u zid ili na onu "letvu" koja se učvrsti na zid pa se elementi vješaju na nju. Gdje se može kupiti ta "letva" i koliko bi koštala?
__________________
Ne hrći nikad osim kad spavaš!!
hose is offline  
Old 07.01.2009., 14:30   #2817
Quote:
hose kaže: Pogledaj post
Zanima me kako je bolje objesiti gornje kuhinjske elemente, svaki zasebno u zid ili na onu "letvu" koja se učvrsti na zid pa se elementi vješaju na nju. Gdje se može kupiti ta "letva" i koliko bi koštala?
do sada nisam to radio, ali koliko sam skontao iz price, bude ti ravnije ukoliko sve elemente stavljas na istu letvu. lakse, bolje, jednostavnije...

za kupiti... pa pretpostavljam pa ih ima u svim trgovinama koje prodaju ivericu i slicne fore i fazone
karatas_os is offline  
Old 08.01.2009., 00:08   #2818
Quote:
hose kaže: Pogledaj post
Zanima me kako je bolje objesiti gornje kuhinjske elemente, svaki zasebno u zid ili na onu "letvu" koja se učvrsti na zid pa se elementi vješaju na nju. Gdje se može kupiti ta "letva" i koliko bi koštala?
šina od 2 m..njena cijena je nekih 30 kn
ako stavljaš elemente na šinu..trebaš znati da elementi..njihova pozadina ne legne na zid..već da moraš u donjem djelu staviti neku podlogu..debljine od 16 do 20 mm..ovisi kako ćeš poštelati ovjes ormara..a ovisi i o tome kako je zid ravan iliti neravan..ako želiš elemente odmaknuti od zida..da ispod mogu doći pločice..i da ti budu svi poravnati..svakako radi sa šinom i ovjesom ormara..ovjes ormara se može i štelati po potrebi.....ako ti je zid "savršeno" ravan..nema potrebe da koristiš šinu..
blum is offline  
Old 08.01.2009., 06:57   #2819
Quote:
blum kaže: Pogledaj post
ako ti je zid "savršeno" ravan..nema potrebe da koristiš šinu..
ako se stavlja recimo 3 elementa za redom i ne koristi se sina, zar nije malo problematicno postelati te elemente po visini da budu "savrseni"? ono, borerom busis rupu u pobjegne ti za 3-4mm drugi element, pa opet toliko za treci i u banani si... sa sinom bi se trebalo dobiti da ti svi elementi budu savrseno u liniji... grijesim li?
karatas_os is offline  
Old 08.01.2009., 09:10   #2820
Griješiš jer i oni L-nosači imaju podešavanje po visini sa podložnom pločicom +-5mm. L-nosač ima vodoravne recke na koje naliježe podložna pločica sa svojim rubovima i na koju recku staviš tu i ostane. Lijevo-desno se također može podešavati jer je rupa na nosaču dosta veća od vijka pa imaš manevarskog prostora.
Jedino što moraš paziti je da prvo ušarafiš jedan element pa do njega prvo zacrtati drugi, zabušiti rupe, ušarafiti drugi, pa zacrtati treći, maknuti ga, izbušiti rupe, ušarafiti ga.....
__________________
...
Što sam stariji to sve više znam, a sve manje mogu.
MadVlad is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:58.