Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.10.2007., 00:09   #21
Quote:
gocat kaže: Pogledaj post
Ne govori se o smaku svijeta, nego o nestanku svijeta kakvog poznajemo danas.
To ne znaći da će sve na zemlji poumirati.
No nešto veliko se sprema, pogledajmo realno, svijet trenutno djeluje kao da egzistira na rubu mogućnosti.. ne da mi se nabrajat, ukratko ništa ne valja.


Da istina, postoji na planeti jedna tendencija uništavanju. Ali postoji i suprotna sila , postoji toliko mnogo pozitivnih ljudi, akcija, toliko molitvi mediitacija. Ako obrneš oči u pozitivnom smjeru naći ćeš pozitivnog koliko hoćeš. Okreni se po svom kvartu pa vidi ima li tamo itko tko uništava planetu .... Puno više je neutralnih i pozitivnih i nevinih nego zločestih.

U Celestinskom proročanstvu - 1o uvid recimo kaže da je polarizacija pozitivnih i negativnih sila trenutno jako duboka. Ako se oni pozitivni jako ispolariziraju u odnosu na negativne to jača negativno. Kad kažeš cit. uglavnom ništa ne valja - time jačaš zlo. Strahovima isto jačaš negativno, analizom kojom zaključuješ da se nešto veliko srpema isto jačaš negativno. Negativno slabiš jedino ako održavaš svoju pozitivnost i imaš vjere da je negativno samo jedno duboko neznanje koje treba obasjati svjetlom. Samo tako možeš dati doprinos dobrobiti svoje okoline i planete. Nije puno, ali je nešto ....
tatyana39 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2007., 00:40   #22
Quote:
tatyana39 kaže: Pogledaj post
U Celestinskom proročanstvu - 1o uvid recimo kaže da je polarizacija pozitivnih i negativnih sila trenutno jako duboka. Ako se oni pozitivni jako ispolariziraju u odnosu na negativne to jača negativno. Kad kažeš cit. uglavnom ništa ne valja - time jačaš zlo. Strahovima isto jačaš negativno, analizom kojom zaključuješ da se nešto veliko srpema isto jačaš negativno. Negativno slabiš jedino ako održavaš svoju pozitivnost i imaš vjere da je negativno samo jedno duboko neznanje koje treba obasjati svjetlom. Samo tako možeš dati doprinos dobrobiti svoje okoline i planete. Nije puno, ali je nešto ....
Odlično, zapravo slažem se u upravo ovakvoj definiciji, dok je prethodna bila višekroz misao kako je većina ljudi na ovom svijetu na krivom putu. Zapravo ipak nije većina. Koliko god sam razmišljao o ljudima, ipak prihvaćam svakog kao neprocjenjivog, bez obzira čak koliko i lošeg napravio (izuzmimo extreme).

Ljude jednostavno primjećujem nesigurne u stavovima, zapravo nesigurne što od života traže pa se tako povode za stvarima koje vode prema lošim stranama. Zaizta nisam u životu upoznao čovjeka za kojeg bi mogao reći da je uistinu zao.

Ja zapravo ovu promjenu, koja ako će se desiti, zaista smatram kao najveću moguću pozitivnu promjenu koja se može desiti čovječanstvu, i zapravo svakom čovjeku koji je danas na zemlji. Ako se desi, to se navodi kao događaj ne samo od velike važnosti za zemlju, nego i doslovno veliki kozmički događaj za ovaj dio svemira u kojem živimo.

Stvar je u tome da zapravo najviše o svakom čovjeku osobno, ujedno i kolektivu, ovisi da li će prepoznati priliku i doživjeti nešto što možemo pjesnički nazvat božanstveno prirodno

Razdoblje koje slijedi možemo nazvati evolucijom zemlje.
Magnetski pol, globalno zatopljenje, govorimo samo o prirodnim promjenama, nema potrebe spominjati čudno stanje 'sistema', kojem osječamo kako ne pripadamo.

Od 1945 do danas svijet se razvio brže nego u proteklih 2000 godina.
Zemlja doslovno evoluira, samim time evoluira i sav život na zemlji uključujući i čovjeka.

Zaista iznimno pozitivno gledam na događaje
gocat is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2007., 01:20   #23
Quote:
gocat kaže: Pogledaj post

Zaista iznimno pozitivno gledam na događaje



U zanje vrijeme slušam na you tube predavanja raznih modernih misitika prosvjetljenih, duhovnih lidera i sl. Mislim se, ako su prosvjetljeni onda su oni trenutno vrhunac svijesti na planeti, pa tako smatram da ih je poslušati izuzetno vrijedno. Naletila sam na bizarnu podudarnost - naime u roku samo par dana sigurno desetak njih je u nekim od svojih pedavanja (a nisu međusobno povezani istim duhovnim putem) reklo istim riječima istu opservaciju. A to je da su vrata prema višim stanjima svijesti širom otvorena i da se svim onima koji rade na sebi i širenju svojih duhovnih kapaciteta pruža mogućnost da vrlo vrlo brzo napreduju. I svi su rekli da ne znaju zašto su se vrata otvorila niti dokle će biti otovrena.

Razmišljala sam o tome..... Dalo bi se svašta zaključiti. S jedne strane toliko nesreća s druge strane vrata su otvorena za one koji žele vibrirati na nekim drugim frekvencijama....

Ali to je sfera ezoterije. Ono što je očigledno je da je evolucija ubrzala i da je ubrzala eksponencijalno. ili mega eksponencijalno. Svaki evolutivni skok je bio nešto sasvim novo, nikad viđeno, tako i ono što se iza brda valja - tko zna što je.

A da li će doći uz neko kolektivno pročišćenje, to ne mogu reći, uza svo loše stanje na planeti, jer kao što smo se složili puno je nevinih, a šačica je ljudi koji drže kapital i truje svijet zbog svojih sebičnih interesa.
tatyana39 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2007., 01:22   #24
ovi koji su se 94 tadužili su stvarno budale, nemoj se uvredit, ali po meni to je bila jako glupa odluka, za svaki jebeni datum neki pametnjakovič če reč da je smak svijeta, a zbog čega jer je neka zvijezda pala??? jer su planetu u nekom položaju???? po meni lista glupost
__________________
ON OTHER SKIN_
black1888 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2007., 01:27   #25
Kako si i rekla, širom otvorena vrata prema višim svijestima.
Višim svijestima koje ne moraju biti ograničene fizičkim realnostima.
Mi smo duhovna bića u fizičkom tijelu, a ne obratno.
Možda su to vrata koja će nam pokazati upravo tu istinu.
gocat is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2007., 01:54   #26
Quote:
gocat kaže: Pogledaj post
Kako si i rekla, širom otvorena vrata prema višim svijestima.
Višim svijestima koje ne moraju biti ograničene fizičkim realnostima.
Mi smo duhovna bića u fizičkom tijelu, a ne obratno.
Možda su to vrata koja će nam pokazati upravo tu istinu.
Bumo videli....
Vidiš gocat s jedne strane otvorena sam ezoteriji i onom s druge strane pameti ili ruba znanosti a s druge strane ne želim maštariti, gatati, stvarati sf priče, pokušavam biti na zemlji, održavati neki nivo zdrave skeptičnosti da ne bi poletila u sfre sanjarenja koje nemaju veze sa stvarnošću.



Ali s ovim što si reka se slažem ... Mislim da se radi o višim frekvencijama i nivoima vibriranja. neki ljudi s kojima sam pričala već imaju iskustva u meditaciji da im tijelo djelomično nestaje, blijedi, jer počinje vibrirati suviše visoko za ovu usku frekvenciju kroz koju naš mozak gleda i to bi mogla biti ta nova stvarnost tj da će neki ljudi potpuno preći u oktavu više ....
tatyana39 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2007., 02:03   #27
Kako to misliš tijelo im 'blijedi, nestaje'? Nisam čuo za taj fenomen.

Doslovno tako, trebamo se samo prilagoditi dolazećim 'frekvencijama'. To je zapravo činiti ono što mi osobno smatramo da je ispravno, pokušavati odvrgnuti svakom utjecaju i pokušati gledati objektivno na sve stvari.
gocat is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2007., 02:24   #28
Quote:
tatyana39 kaže: Pogledaj post
U zanje vrijeme slušam na you tube predavanja raznih modernih misitika prosvjetljenih, duhovnih lidera i sl. Mislim se, ako su prosvjetljeni onda su oni trenutno vrhunac svijesti na planeti
Mnogi od njih su epitet "prosvijetljen", čini mi se, sami sebi prikrpali. To je problem s mistikom, to što se voli predstavljati kao neki vrhunac svijesti, ili barem ne protiviti se da ju se tako doživljava. A mislim da se pravi majstor prepoznaje po tome da mu sve to skupa nimalo nije potrebno. Njemu ne treba "sljedba".
lund is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2007., 10:52   #29
Quote:
A da li će doći uz neko kolektivno pročišćenje, to ne mogu reći, uza svo loše stanje na planeti, jer kao što smo se složili puno je nevinih, a šačica je ljudi koji drže kapital i truje svijet zbog svojih sebičnih interesa.

Istina... Svijet je sranje, zar ne?
__________________
You don't know the half of it!
gunsmith is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2007., 11:47   #30
Quote:
ST! kaže: Pogledaj post
ma svaki drugi dan je po nekome smak svita............
ma ja ne govorim o SMAKU SVIJETA u smislu u kojem si vi to tumačite, nego velim da znam malo promišljati o tome kaj mi radimo od svega. evo ti npr. ozon omotač!
uskoro ga neće biti i sunce će pržiti da naša koža neće to više podnjeti, alergije, rakovi...sve smo bolesniji i fizički i psihički...prirodne katastrofe harače sve žešče a mi i dalje seremo po onome što bi trebali čuvati.

samo velim da mene nekada takve stvari brinu i zanimalo me jer ima još ljudi koji imaju tu svijest i koji kuže da se nekaj loše događa. a događa se. htjeli mi to priznati ili ne.

"zemja se naljutila!"
Žulaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2007., 12:40   #31
Živimo u dobu najvećeg procvata ljudske pameti i gluposti. Ova druga sila je nešto snažnija, pa smo malo katalizirali podizanje oceana. Nadam se da će budući sudionici predstave biti pažljiviji, jer ovi ne čuvaju niti svoje srce, mozak i jetru, a kamoli neke tamo tuđe tuljane.

Dobra je strana svega toga što ću biti prvi red do mora.
vrrrlet is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2007., 15:08   #32
Quote:
žulaj kaže: Pogledaj post
evo ti npr. ozon omotač!
uskoro ga neće biti i sunce će pržiti da naša koža neće to više podnjeti, alergije, rakovi...sve smo bolesniji i fizički i psihički...prirodne katastrofe harače sve žešče a mi i dalje seremo po onome što bi trebali čuvati.
Ozonski omotač se obnavlja
A mi smo sve zdraviji, sa društvom u kojem ima sve manje nasilja.
Jedini problem je prevelika populacija, promjene klime i nedostatak pitke vode.
Nijedan od tih problema nije neriješiv, ili katastrofalan.

U biti najveći problem je došao sa najvećim riješenjem problema, komunikacija.
Mislim dakako na "vlade nas truju iz aviona" i "dolazi smak svijeta, počinjemo nositi znak 666 baš kako piše u bibliji, dolazi armaggedon".
Paničari, vikači i depresivci nisu vrijedni zabrinjavanja.
dobrimag is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2007., 17:17   #33
Quote:
gocat kaže: Pogledaj post
Kako to misliš tijelo im 'blijedi, nestaje'? Nisam čuo za taj fenomen.

Doslovno tako, trebamo se samo prilagoditi dolazećim 'frekvencijama'. To je zapravo činiti ono što mi osobno smatramo da je ispravno, pokušavati odvrgnuti svakom utjecaju i pokušati gledati objektivno na sve stvari.
Jedna osoba mi je ispričala kako je u meditaciji osjetila da nema noge i kad je pogledala prema dole nije ih mogla naći, postale su prozirne. Odozdo prema gore polako je počela nestajati za vidljivu frekvenciju fizičkog oka.

Ima neki Tony nešto, zaboravila sam mu prezime, ako te baš zanima mogu ga naći - koji je napisao neku knjigu Priručnik za prosvjetljenje, čitala je prije par godina. E on se bavio raznim nivoima svijesti i pratećim frekvencijama i on je napisao da je uspio u meditaciji toliko profiniti svoju vibraciju da je nestao fizički i našao se na drugom frekvecijskom nivou. Naime oči gledaju neki uski spektar frekvencija i mogu opažati samo što je unutar tog spektra. Iznad toga više se ne vide drugi astralni svjetovi koji su na drugoj frekvenciji ali isto tu. E taj tip je reka da je to novi evolucijski skok. Da će sve više ljudi moći šetati između ta dva svijeta.

Imaš to spomenuto i u celestinskom proročanstvu, 10 uvid čini mi se. Ako hoćeš možeš na you tubu naći isječak iz filma koji snimljen po toj knjizi. Tu ekipa stoji na jednom vrlo energetski snažnom mjestu i vrlo su pozitivni jedni prema drugima puni ljubavi i u jednom momentu svjetlo se pojačava i oni vide svijet kao raj iz jedne skroz druge perspektive. U tom momentu dolaze vojnici koji ih progone i oni shvate da ih ne vide jer su na drugoj frekvenciji. U momentu kad se u njih uvuče strah postaju vidljivi. Redfild (autor)je sve uvide proša iskustveno. A film i radnja su samo sredstvo da pokaže ono što je sam spoznao i doživo.
tatyana39 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2007., 17:27   #34
Quote:
lund kaže: Pogledaj post
Mnogi od njih su epitet "prosvijetljen", čini mi se, sami sebi prikrpali. To je problem s mistikom, to što se voli predstavljati kao neki vrhunac svijesti, ili barem ne protiviti se da ju se tako doživljava. A mislim da se pravi majstor prepoznaje po tome da mu sve to skupa nimalo nije potrebno. Njemu ne treba "sljedba".
Slažem se neki sami sebi prikrpe taj epitet. Ima dosta varalica.
Neki od njih su ipak autentični.

Da li imaju sljedbu oni koji su autentični i da li je sljedba simptom da nisu?
Tu se ne bi ishitrivala u zaključcima.

Čovjek koji je prosvjetljen nema šta više raditi ovdje osim služtiti druge ljude svojim primjerom i pomažući im ako žele da se i oni prosvjetle. On je onda sluga. A ne gospodar. Prijatelj a ne vođa.

Ljudi oko njega naprave sljedbu. A ne on.... Trče za njim i ponavljaju njegove riječi.

Treba biti oprezan slažem se sa tobom. Ima svakakvih budala.
Šta ne znači da nema prosvjetljenih.

To samo znači da treba razviti mehanizme da ih se razlikuje.
tatyana39 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2007., 23:57   #35
Quote:
tatyana39 kaže: Pogledaj post
Čovjek koji je prosvjetljen nema šta više raditi ovdje osim služtiti druge ljude svojim primjerom i pomažući im ako žele da se i oni prosvjetle.
Ja se s ovim baš ne slažem. Zar taj "prosvijetljeni" treba samim tim suspendirati življenje svog života u punom smislu riječi? Ako ne, onda ima itekako puno uvijek za raditi ovdje. Mislim da su nam pogledi na temu različiti...moj "prosvjetljenik" ne pomaže ostalima direktno...nego baš baveći se svojim životom.
Ali OK, tu se treba zaustavit, otišli smo predaleko offtopic, tema su ipak tragedije i katastrofe itd.
lund is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2007., 00:32   #36
Quote:
lund kaže: Pogledaj post
Ja se s ovim baš ne slažem. Zar taj "prosvijetljeni" treba samim tim suspendirati življenje svog života u punom smislu riječi? Ako ne, onda ima itekako puno uvijek za raditi ovdje. Mislim da su nam pogledi na temu različiti...moj "prosvjetljenik" ne pomaže ostalima direktno...nego baš baveći se svojim životom.
Ali OK, tu se treba zaustavit, otišli smo predaleko offtopic, tema su ipak tragedije i katastrofe itd.
Mogu samo reciklirati tuđe informacije. Kažu da neki služe ljude jer ljudima treba vodstvo, pa su vodiči jer znaju kako i kojim putem hodati do vrha. S druge strane ima onih koji su urbani mistici i skrivaju se među nama i djeluju nezamjento. Treći su po planinama žive odvojeni od svijeta i meditacijom šalju dobrre vibre po svijetu.

Nema veze sa topikom ali dobro je znati da polaritet snažnoj tami drže ljudi snažnog svjetla. Kojih je jednako malo kao i negativaca.
tatyana39 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2007., 01:01   #37
Quote:
tatyana39 kaže: Pogledaj post
dobro je znati da polaritet snažnoj tami drže ljudi snažnog svjetla.
Ne znam može li se to znati, ali u svakom slučaju lijepo je izrečeno
lund is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2007., 01:44   #38
Sve je rečeno jako lijepo, sve je realno, logično, otvoreno i zapravo puno razumijevanja. To je ono što je u prirodi čovjeka, da jednostavno bude znatiželjan i zaključuje svojom glavom.
Lako je prepoznati iskrene riječi i tvrdnje, a koje su predmet otvorenih rasprava.

Najvažnija poruka je ta da je istina u nama, tako da o nama ovisi hoćemo li joj se približiti, ili jednostavno prihvatiti ono što nam je rođenjem sistem nametnuo.
Duboko u sebi znate kada ste u pravu, i duboko u sebi znate da je ova tvrdnja točna
gocat is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2007., 09:07   #39
Quote:
tatyana39 kaže: Pogledaj post
Tu ekipa stoji na jednom vrlo energetski snažnom mjestu i vrlo su pozitivni jedni prema drugima puni ljubavi i u jednom momentu svjetlo se pojačava i oni vide svijet kao raj iz jedne skroz druge perspektive.
Ovo zvuči kao dobar party...

Fijuuu, koliko mistične pozitive ovdje....ako vam je tako lakše, samo dajte, svako bira svoje izmirenje. Meni osobno dobre vibracije više izlaze iz motike.
vrrrlet is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2007., 11:55   #40
http://www.zeitgeistmovie.com/

istina ce vas osloboditi....

odvojite toliko vremena,film je besplatan,bit cete sokirani spoznajom
xtcy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:25.