Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.01.2008., 00:17   #41
Ne moraš ti u ništa vjerovati, koga briga, samo ti želim reći da ne vrijeđaš tuđa vjerovanja, religije i svjetonazore.
__________________
True men don't kill coyotes
John_Frusciante is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2008., 00:20   #42
Ne vrijedja ti moje nevjerovanje.

Uostalom, ako je tebi vrijedjanje kad ja kazem da ne postoji bog, onda je stvarno labava ta tvoja vjera.
khm is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2008., 00:37   #43
ja imam AB neg krv. grupu
jako nervozna is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2008., 00:56   #44
Ja tebe ni jednom rječju nisam uvrijedio. A tko si ti da procjenjuješ koliko je čvrsta ili labava moja vjera. Ti si više puta upotrijebio izraze koji nisu primjereni za Isusa, Bibliju i Boga. A to što ti ne vjeruješ, to je tvoja stvar, ali ti ne daje pravo da vrijeđaš one koji vjeruju.
__________________
True men don't kill coyotes
John_Frusciante is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2008., 20:24   #45
Da,na forumu cemo rijesiti da li je postojao ili ne...................
malcolm is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2008., 22:11   #46
Quote:
khm kaže: Pogledaj post
Nije.
Nisu nađeni.
Ako su neke gluposti i nađene to može biti bilo tko iz tog vremena, a ne BAŠ isus krist.
Isus je postojao ali je pitanje jeli on Sin Božji.
Ja vjerujem da je
soad is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2008., 15:15   #47
Quote:
khm kaže: Pogledaj post
Tocno. Nisu.

Sta se tu ima obrazlagat?? Isus je lik iz bajke, izmisljotina crkve, u svrhu manipuliranja ljudima.
A kako ne postoji ni jedan dokaz da je on postojao, znaci da sam u pravu.
Tako je, Isus ako je i postojao, bio je obican covjek, a crkvi je bilo u interesu da ga ucini svecem koji je cinio cuda, jer upravo na temelju njega i slicnih sranja zasniva se ova danasnja religija kojoj je jedina svrha ispijanje mozga i otimanje love, dokazite da nije tako! Pa crkva je jedna od najbogatijih ustanova, dici se svetoscu,a svi znamo da je tijekom povijesti upravo Ona cinila najvece zlocine, primjerice lov na vjestice, krizarski ratovi (sta im je znacio onaj djecji krizarski rat) i sl. A da i ne spominjemo da su njihovi predstavnici podlijegali celibatu, a kasnije bi ljubovali s casnim sestrama. Postoje i podaci da su popovi dok je ostatak puka postio, izjedali meso. Spomenimo i danasnju pedofiliju....mislim da je vrijeme da se pojavi novi Isus ili bilo tko s grvnom grupom Ab neg (zasigurno njegov nasljednik) i odvede covjecanstvo ponovno na pravi put.
biljana_777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2008., 14:47   #48
Quote:
PIRATXX kaže: Pogledaj post
Ja imam AB negativ.I nisam ni znao da je tako rijetka.
Iako sumnjam da imam neke velike veze s Isusom.
to je najmlada i najrjeda krvna grupa.
Ima je oko 5% ljudi, a stara je oko 1000 godina.
Imunološki sustav osoba s krvnom grupom AB može stvoriti posebna antitijela protiv bakterijskih uzročnika tako da rijetko obolijevaju od alergija i nekih bolesti imuniteta. No, s druge strane, znanstvenici su otkrili da u njih postoji veća sklonost nekim oblicima raka. Probavni im je sustav im dosta osjetljiv.
To sam copy paste iz jednog zanimljivog clanka o prehrani...
Isus je roden prije 2000 godine... zanimljivo... Kako li samo mogu utvrditi koliko je koja krvna grupa stara??? =O je najstarija krvna grupa... Navodno...
Isus je postojao i postoji. Ne BOGOHULITE... Neke stvari se ne daju objasniti jer su vece od nas i nasih shvacanja...
Peace
__________________
Special today - no ice cream.
mimoza rules is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2008., 16:50   #49
Quote:
sql kaže: Pogledaj post
Za 2000 godina će biti pronađeni mnogi spisi i video zapisi o čovjeku iz ovog vremena koji je činio dobro i letio u plavom odijelu i crvenom plaštu. Već sada je nemoguće dokazati da on ne postoji.
dobra izjava sa smislom, ali ne vrijedi u komparaciji s Kristom, sorry
__________________
nemam potpis. Ups... potpisao sam se
Vergilius is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2008., 18:50   #50
Vjerujem da je Isus postojao,a da li je cinio cuda za koja znamo iz Biblije to nikad necemo 100% znati.Oni koji imaju cvrstu vjeru njima i ne treba nikakav dokaz,a mnogi vise ne vjeruju jer vide da crkva najvise gleda materijalne interese i petlja se gdje joj nije mjesto npr. u politiku.
__________________
Bitak
Davy Crockett is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2008., 21:19   #51
Quote:
khm kaže: Pogledaj post
Krist nije postojao, tako da, ne moze ni njegova loza postojat.
Nije poistojao? Jesi ti pao s Marsa ili tako nešto? Imaš milijun dokaza da je krist postojao,a ne mislim na Bibliju. A to jel postoji ta Isusova loza u to ne vjerujem kao prvo jer sam vjernik i kao drugo iz logičkih razloga,npr. Nije Bog sišao na zemlju da bi se razmnožavao nego da grešnike izbavi od zla i zar ne misliš da ako je imao svoju lozu nebi li onda njegovi potomci bili polubogovi?
__________________
Jel znate da su Pepya deportirali iz Amerike?
Prince Ozzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2008., 21:50   #52
Quote:
Davy Crockett kaže: Pogledaj post
a mnogi vise ne vjeruju jer vide da crkva najvise gleda materijalne interese i petlja se gdje joj nije mjesto npr. u politiku.
nazalost, tocno






Quote:
Prince Ozzy kaže: Pogledaj post
Nije poistojao? Jesi ti pao s Marsa ili tako nešto? Imaš milijun dokaza da je krist postojao,a ne mislim na Bibliju. A to jel postoji ta Isusova loza u to ne vjerujem kao prvo jer sam vjernik i kao drugo iz logičkih razloga,npr. Nije Bog sišao na zemlju da bi se razmnožavao nego da grešnike izbavi od zla i zar ne misliš da ako je imao svoju lozu nebi li onda njegovi potomci bili polubogovi?
nije 100% tocno da je postojao.
isto tako, vjera se i zove vjera, jer vjerujes, dakle ne znas... kada bi se znalo, ne bi bila vjera vec nesto drugo...
sumnjam da bi njegovi potomci bili polubogovi.. ali mislim da je najveca glupost ta da postoji kristova loza... mada nije nemoguce
__________________
nemam potpis. Ups... potpisao sam se
Vergilius is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2008., 22:09   #53
Quote:
Prince Ozzy kaže: Pogledaj post
Nije poistojao? Jesi ti pao s Marsa ili tako nešto? Imaš milijun dokaza da je krist postojao,a ne mislim na Bibliju.
Ako ima milijun de mi ti navedi samo desetak...
khm is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2008., 22:18   #54
Quote:
Vergilius kaže: Pogledaj post
nije 100% tocno da je postojao.
isto tako, vjera se i zove vjera, jer vjerujes, dakle ne znas... kada bi se znalo, ne bi bila vjera vec nesto drugo...
sumnjam da bi njegovi potomci bili polubogovi.. ali mislim da je najveca glupost ta da postoji kristova loza... mada nije nemoguce
Ali dokazano je da je postojao,ima puno dokaza da je,pa ne mislite valjda da je cijelo Kršćanstvo laž? Ljudi uglavnom ne vjeruju jer ga nisu vidjeli. Isus je rekao apostolima:"vi me vidite i vjerujete,ali blago onima koji me neće vidjeti,a budu vjerovali". Sjeti se Filipe šta si govorio u subotu navečer i pred menom i pred Dinom za vjeroučitelja Jurića. Reko si da nije bilo njega da bi ti vjerojatno postao ateist,a sad tu prićaš nešta skroz drugo. Sad ispada da te nije nićemu naućio.
__________________
Jel znate da su Pepya deportirali iz Amerike?
Prince Ozzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2008., 22:23   #55
Quote:
Prince Ozzy kaže: Pogledaj post
Ali dokazano je da je postojao,ima puno dokaza da je,
Alo! Nemoj gluposti pricat! Nista nije dokazano. I opet ponavljam, daj mi par tih dokaza, nemoj 10, zato sto ne mozes, de bar 5, ne... 3 recimo.

Quote:
pa ne mislite valjda da je cijelo Kršćanstvo laž?
Ne da mislim, nego znam.

Quote:
Ljudi uglavnom ne vjeruju jer ga nisu vidjeli. Isus je rekao apostolima:"vi me vidite i vjerujete,ali blago onima koji me neće vidjeti,a budu vjerovali".
Ko kaze da je to rekao? Di je dokaz da je to rekao?
Te sve budalastine su pisali ljudi kojima je to bilo u interesu, svi isusovi govori su izmisljeni, cijelo krscanstvo se temelji na lazi.
khm is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2008., 22:28   #56
Quote:
Prince Ozzy kaže: Pogledaj post
Ali dokazano je da je postojao,ima puno dokaza da je,pa ne mislite valjda da je cijelo Kršćanstvo laž? Ljudi uglavnom ne vjeruju jer ga nisu vidjeli. Isus je rekao apostolima:"vi me vidite i vjerujete,ali blago onima koji me neće vidjeti,a budu vjerovali". Sjeti se šta si govorio u subotu navečer i pred menom i pred Dinom za vjeroučitelja Jurića. Reko si da nije bilo njega da bi ti vjerojatno postao ateist,a sad tu prićaš nešta skroz drugo. Sad ispada da te nije nićemu naućio.
ja sam samo realan a ti imas povez preko ocima.
slijepo vjerujes svemu sto pise. Ocito me nisi dobro slusao kada sam pricao, isto tako sam rekao da ne smatram sve tocnim i da sve uzimam sa zrnom soli. E to me je Jurić naucio... a ne da slijepo pratim sve sto procitam, sto nazalost ti radis... de skinit aj povez jer si slijep ko krtica sto se vjere tice...
ja sam 100% siguran da ti izraz ''svemir je stvaran 7 dana'' nikada nisi ni protumacio sam sebi a ni razmislio o tome... a tek kad ovu banalnost (joj mozda i najbanalnija stvar u bilbliji) razrijesis onda mozes raspravljati o dubljim stvarima i mene prozivat ateistom i da se previse kosim vjeri...
i nemoj mi vaditi rijeci iz konteksta, to je podlo i jadno...

rekoh
Quote:
Vergilius kaže: Pogledaj post

nije 100% tocno da je postojao.
isto tako, vjera se i zove vjera, jer vjerujes, dakle ne znas... kada bi se znalo, ne bi bila vjera vec nesto drugo...
svi znamo da Bog 100% ne postoji... Mi Kršćani vjerujemo da 100% postoji. zato se zove vjera... uostalom ne zelim se ponavljati... Citaj a tek onda flejmaj...
__________________
nemam potpis. Ups... potpisao sam se

Zadnje uređivanje Vergilius : 14.01.2008. at 23:21.
Vergilius is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2008., 22:31   #57
Quote:
khm kaže: Pogledaj post
Ko kaze da je to rekao? Di je dokaz da je to rekao?
Te sve budalastine su pisali ljudi kojima je to bilo u interesu, svi isusovi govori su izmisljeni, cijelo krscanstvo se temelji na lazi.

OMG!! jel ti vidis koliko si kontradiktoran samome sebi!!!

Quote:
khm kaže: Pogledaj post
Te sve budalastine su pisali ljudi kojima je to bilo u interesu, svi isusovi govori su izmisljeni, cijelo krscanstvo se temelji na lazi.
a ja cu na tu tvoju glupost odgovoriti tvojim rijecima

Quote:
khm kaže: Pogledaj post
Ko kaze da je to rekao? Di je dokaz da je to rekao?
ajde kada si pametan dokazi to sto si rekao :
Quote:
khm kaže: Pogledaj post
Te sve budalastine su pisali ljudi kojima je to bilo u interesu, svi isusovi govori su izmisljeni, cijelo krscanstvo se temelji na lazi.
__________________
nemam potpis. Ups... potpisao sam se
Vergilius is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2008., 22:35   #58
Joj ovo mi je najjace... nemam ja tu sta dokazivat, ti si taj koji trebas dokazat da je isus postojao i da su to bas bili njegovi govori i sl.

Nema mi goreg nego kad kazem da bog ne postoji, a netko mi uzvrati 'ajde dokazi da ne postoji'... joooooj likova...

Valjda se mora obratno dokazat, inace slijepo vjerujete...
khm is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2008., 22:44   #59
Dokazi da je Isus postojao su razne knjige od kojih je poslije nastala Biblija,a materijalni dokazi ne postoje.Danasnje krscanstvo samo malim dijelom slijedi one stvari koje bi trebale biti temelj i smjernice krscanstva,a vecina stvari kao sto su molitve,obredi,sveci...nastala je na crkvenim saborima koji su sve to oblikovali,pa cak nesto i glasovanjem.
__________________
Bitak
Davy Crockett is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2008., 22:46   #60
Quote:
khm kaže: Pogledaj post
Joj ovo mi je najjace... nemam ja tu sta dokazivat, ti si taj koji trebas dokazat da je isus postojao i da su to bas bili njegovi govori i sl.

Nema mi goreg nego kad kazem da bog ne postoji, a netko mi uzvrati 'ajde dokazi da ne postoji'... joooooj likova...

Valjda se mora obratno dokazat, inace slijepo vjerujete...
ti stvarno imas nekih problema sa vidom i logikom...
ajde da ti pojasnim, decko, jer vidim da nisi dorastao temi
Ja tvrdim ''Bog postoji''
Ti tvrdis ''Bog ne postoji, i usostalom dokazi mi da Bog postoji''
Sada, ako mene trazis da ti dokazem svoju teoriju, ti si vec trebao odavno dati dokaze za svoju
Vidim da ti nedostaje i logickih i komunikacijskih vjestina za raspravu, stoga ne budali.

ja tebi nemam nista dokazivati... Vec kad me ipak to trazis, onda ti dokazi svoju teoriju... ja nista ne moram dokazivati, vec se ti tako ponasas da trebam dokazati... pa kad hoces dokaze, pokazi svoje...
al cek... joj da... na cijelom svijetu ne postoje dokazi da Bog ne postoji... uzalud ti trud...

a sada odi propovjedati svoju ateisticku silu i se svom imaginarnom prijatelju
__________________
nemam potpis. Ups... potpisao sam se
Vergilius is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:39.