Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.03.2008., 11:20   #1
Skrivena grupacija upravlja čovječanstvom

Logičim razmišljanjem došao sam do zaključka da jedna mala ¨mala firma¨ vodi cijelu igru. Čini mi se da su svjetske vođe tek marionete jedne manje grupacije koja već stolječima opstaje na vrhu i upravlja. Pod tim ne mislim na vjerske ogranke, sekte, kapitalističke i slične interesne skupine. Pomalo prebanalno i apsraktno ali uzevši u obzir povijesna zbivanja i činjenice koje govere o tome kamo sve vodi, navedeno mi se čini kao jedini moguči zaključak. Takvo razmišljanje neminovno ¨baca¨ na rubna područja i upučuje na ¨više sile¨. Kako sam po prirodi polumaterijalist a polluduhovnjak nikako da donesem zaključak o tome: Da li je ta nedokazana grupacija duhovna ili materijalna?
rohotep is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2008., 12:26   #2
misliš na masone konkretno ili nešto još tajnije,nešto šta se stvarno nezna u javnosti?
zagrepčanec is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2008., 12:52   #3
Quote:
zagrepčanec kaže: Pogledaj post
misliš na masone konkretno ili nešto još tajnije,nešto šta se stvarno nezna u javnosti?
Ne mislim na ništa konkretno. Naručito ne na Masone koji su nadaleko poznati i mnogobrojni. Vrti mi se po glavi ta mala skupina. Ima i drugih sličnih višemanje močnih organizacija, ali zasigurno oni nisu ti već po tome što se za njih zna. Sve tajne društva se otkrivaju 50 ak godina poslije nakon smjena vladara ali sam siguran da i taj proces netko mora nadzirati. Kažem...baca malo na duhovno pošto je nemoguče zamisliti da desetak ¨pojava¨ igra cijelu igru. Ne odbacujem niti mogučnost da ¨šefovi¨ uopče nisu ljudi.
rohotep is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2008., 13:04   #4
vidiš ovdje se stalno provlači ova tema na ovaj ili onaj način.
ne znam što da radim sad s ovom temom.
u kojem smijeru će krenut rasprava ako uopće krene?
__________________
If You Can't Change Your Mind, Do You Still Have One?
“There are no facts, only interpretations”– Friedrich Nietzsche
mandragora is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2008., 13:12   #5
Quote:
mandragora kaže: Pogledaj post
vidiš ovdje se stalno provlači ova tema na ovaj ili onaj način.
ne znam što da radim sad s ovom temom.
u kojem smijeru će krenut rasprava ako uopće krene?
Odgovori zasigurno postoje pa makar i polovični. Da li je za ¨čopor¨ bolje da ga vodi veći ili manji broj ¨alfa pojedinaca¨. S obzirom na situaciju ja sam uvjeren da je taj broj drastično malen; povijest se ponavlja, strukture društva mijenjaju imena ali ne i temeljne postavke, religija ne odustaje...TOME JE NETKO ILI NEŠTO UZROK!
rohotep is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2008., 13:17   #6
[QUOTE=mandragora;12882452]vidiš ovdje se stalno provlači ova tema na ovaj ili onaj način.
ne znam što da radim sad s ovom temom.
u kojem smijeru će krenut rasprava ako uopće krene?[/QUOT

Ja bi se koncentrirao na materijalne faktore, pošto opčimo u toj domeni. Daj nek neko izbaci kakvu čvrstu činjenicu o ¨šefovima¨! Sigurno ih ima! To me fascinira!
rohotep is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2008., 13:29   #7
Quote:
mandragora kaže: Pogledaj post
vidiš ovdje se stalno provlači ova tema na ovaj ili onaj način.
ne znam što da radim sad s ovom temom.
u kojem smijeru će krenut rasprava ako uopće krene?
Vidim malu grupaciju ¨ljudi¨ koja oskudno odjevena, bez nekih velikih potreba stoji priključena na močne aparate u zabačenim, skrivenim dijelovima svijeta. Odvojeni jedni od drugih komuniciraju i određuju nam budučnost. Znaju za svakog pojedinca koliko dnevno potroši kalorija, šta puši, gdje radi...A mi budale naivno provlačimo kartice kroz POS ove i vjerujemo u tajni pin. Znamo da su kartice stvorene iz navedenih pobuda ali ipak...NAMETNUTO NAM JE!
rohotep is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2008., 13:36   #8
Quote:
mandragora kaže: Pogledaj post
vidiš ovdje se stalno provlači ova tema na ovaj ili onaj način.
ne znam što da radim sad s ovom temom.
u kojem smijeru će krenut rasprava ako uopće krene?
Ako pocnu previse ispitivati, reci cemo da smo dio crkve, krizari. Ma ne, ne bolje masoni....Ah svjetski rat, ma tome je Hitler kriv! Novo doba, e sad cemo uzeti lik kapitalista. Moze Bill Gates! DAJ SE OTKRITE VISE! Pa nismo tako mali da cemo umrijeti od spoznaje da postojite.
rohotep is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2008., 13:44   #9
Quote:
mandragora kaže: Pogledaj post
vidiš ovdje se stalno provlači ova tema na ovaj ili onaj način.
ne znam što da radim sad s ovom temom.
u kojem smijeru će krenut rasprava ako uopće krene?

Ako se odmakne od masona, može se dotaknuti homoseksualnog lobija, malih zelenih ili alijenskih hibrida, ali svakako će doći na gmazove i babilonsko bratstvo, pa ćeš onda to tamo preusmjeriti.
__________________
Be yourself, no matter what they say.
arna is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2008., 13:47   #10
Dokazano je da i biljke komuniciraju. S obzirom na tvoja ogarnicenja neke i naprednije od ljudi. Trazi pod vegetacijski ili animalni forum.
rohotep is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2008., 13:50   #11
Quote:
arna kaže: Pogledaj post

Ako se odmakne od masona, može se dotaknuti homoseksualnog lobija, malih zelenih ili alijenskih hibrida, ali svakako će doći na gmazove i babilonsko bratstvo, pa ćeš onda to tamo preusmjeriti.
ne vjerujem da postoji homolobij, ako i da nemaju oni neku moc, yeleni su proslost, a sta je s gmazovima i ovim bratstvom
rohotep is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2008., 14:13   #12
ELF, mentalni drilovi, subliminali, programiranje uma i emocija, robotizacija ljudi, orwelovsko drustvo, inertnost uma, nedostatak ideala, astralne manipulacije, magija...U tom grmu, IMO, lezi zec (ili zecevi). Zna se malo a misli se da se zna sve. E pa onda neka nam bude
Simultan is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2008., 14:13   #13
Quote:
rohotep kaže: Pogledaj post
Mislis da toga nema. Ko ti kaze da i ti i ja nismo posljedica nekog bolesnog krizanja.

Ja sam kralj gustera, ja mogu sve. Poznato?
rohotep is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2008., 15:31   #14
Quote:
rohotep kaže: Pogledaj post
Logičim razmišljanjem došao sam do zaključka da jedna mala ¨mala firma¨ vodi cijelu igru. Čini mi se da su svjetske vođe tek marionete jedne manje grupacije koja već stolječima opstaje na vrhu i upravlja. Pod tim ne mislim na vjerske ogranke, sekte, kapitalističke i slične interesne skupine. Pomalo prebanalno i apsraktno ali uzevši u obzir povijesna zbivanja i činjenice koje govere o tome kamo sve vodi, navedeno mi se čini kao jedini moguči zaključak. Takvo razmišljanje neminovno ¨baca¨ na rubna područja i upučuje na ¨više sile¨. Kako sam po prirodi polumaterijalist a polluduhovnjak nikako da donesem zaključak o tome: Da li je ta nedokazana grupacija duhovna ili materijalna?
Materijalna naravno! Ako nisi pogledao film Zeitgeist pogledaj ga obavezno, može ti u potpunosti odgovoriti na tvoje pitanje, a preporučio bi ti i film The Corporation koji je jednako zanimljiv. Činjenica je da netko upravlja političarima koji upravljaju državama, odnosno ljudima, jer ja ne mogu vjerovati da kreten, idiot, debil, retard Bush može sam upravljati SAD-om. Znamo da bez Dick Cheney-a ne ide ni na WC, a kamoli što drugo. E sad ko je iza Dicka, pa ko je iza njega i tako dalje... Možda ne znamo ime ali znamo da je to netko sa puno love. E sad bi netko otišao na Forbes-ovu listu i pogledao 20 top milijardera u svijetu. A ne, tu je caka. Ti ljudi nisu na listi niti će ikad biti. Recite mi tko financira Rockefeller foundation? Biće da je neki Rockefeller, što znači da je multimilijarder ili bilijarder no njega nema na listi. Sad je pitanje koliko ima takvih ljudi profila Rockefeller koji se okolo ne rasipaju lovom ko Abramović već je troše potajno, ali zato ubiru profit kroz razne djelatnosti, a da nitko nije ni svjestan toga i polako vladaju svjetom i našim sudbinama i životima. Još jedanput ti preporučam da pogledaš gore navedene filmove, nećeš požalit
 
Odgovori s citatom
Old 01.03.2008., 16:44   #15
Quote:
etna22 kaže: Pogledaj post
Materijalna naravno! Ako nisi pogledao film Zeitgeist pogledaj ga obavezno, može ti u potpunosti odgovoriti na tvoje pitanje, a preporučio bi ti i film The Corporation koji je jednako zanimljiv. Činjenica je da netko upravlja političarima koji upravljaju državama, odnosno ljudima, jer ja ne mogu vjerovati da kreten, idiot, debil, retard Bush može sam upravljati SAD-om. Znamo da bez Dick Cheney-a ne ide ni na WC, a kamoli što drugo. E sad ko je iza Dicka, pa ko je iza njega i tako dalje... Možda ne znamo ime ali znamo da je to netko sa puno love. E sad bi netko otišao na Forbes-ovu listu i pogledao 20 top milijardera u svijetu. A ne, tu je caka. Ti ljudi nisu na listi niti će ikad biti. Recite mi tko financira Rockefeller foundation? Biće da je neki Rockefeller, što znači da je multimilijarder ili bilijarder no njega nema na listi. Sad je pitanje koliko ima takvih ljudi profila Rockefeller koji se okolo ne rasipaju lovom ko Abramović već je troše potajno, ali zato ubiru profit kroz razne djelatnosti, a da nitko nije ni svjestan toga i polako vladaju svjetom i našim sudbinama i životima. Još jedanput ti preporučam da pogledaš gore navedene filmove, nećeš požalit
Zeitgeist je amatersko-subjektivno smeće od "filma". Nema daljnje rasprave.
DefCut is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2008., 16:57   #16
Quote:
robi500 kaže: Pogledaj post
kako češ ovo spariti sa čovjekom osim ako nemš nekog luđaka koj voli gurat životinjama
pa vjerojatno su oni "iza zavjese" upravo ti luđaci

šta je s umjetnom inteligencijom, da nabacim još teorija zavjere... kaj ne bilo logično da su ljudi iza zavjese izumitelji umjetne inteligencije koja im govori kako da slažu novi svjetski poredak i slože nas u roblje zato da zaštitimo sami sebe jer smo kao prirodno nasilni. mislim, bilo je opjevano u par romana i filmova ali nikad ne znaš
Obješeni čovjek is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2008., 17:17   #17
Quote:
rohotep kaže: Pogledaj post
Ja sam kralj gustera, ja mogu sve. Poznato?
Morrison?

obooožavam doorse, jesam li i ja reptil?

Quote:
arna kaže: Pogledaj post

Ako se odmakne od masona, može se dotaknuti homoseksualnog lobija, malih zelenih ili alijenskih hibrida, ali svakako će doći na gmazove i babilonsko bratstvo, pa ćeš onda to tamo preusmjeriti.
ako umeđuvremenu ne umrem od dosade
__________________
If You Can't Change Your Mind, Do You Still Have One?
“There are no facts, only interpretations”– Friedrich Nietzsche
mandragora is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2008., 18:57   #18
Quote:
rohotep kaže: Pogledaj post
Odgovori zasigurno postoje pa makar i polovični. Da li je za ¨čopor¨ bolje da ga vodi veći ili manji broj ¨alfa pojedinaca¨. S obzirom na situaciju ja sam uvjeren da je taj broj drastično malen; povijest se ponavlja, strukture društva mijenjaju imena ali ne i temeljne postavke, religija ne odustaje...TOME JE NETKO ILI NEŠTO UZROK!
Uhatilo me iovo za religiju.Tko što nju održava na životu?Upra vo potreba ljudi i to ne izmišljena već iskonska potreba.Recimo uzmimo vatru kojoj se odavno pripisivalo božansko značenje.U doba kada je čovjek otkrio vatru nije bilo ničeg jačeg od nje.U biti jke tako i danas ali razlika je što dana s znamo što je vatra i kako nastaje.
Tu je naravno smrt koja je u ovom smislu bitnija od vatre.Kad bi recimo znali što se događa nakon smrti i zašto ona kao takva postoji nestalo bi potrebe zaq vjerom.
Kada bi došlo do nestanka potrebe za vjerom propaler bi i religjske ustanove ili bi bile minorne.
Ali slažem se s tezom šprije bi bila činjenica da određena skupina ljudi upravlja tokvoima novca.I svi znamo tko su ali eto dok je novac bitan biti će biti i oni.
__________________
Kraljevina Hrvatska
spaljena is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2008., 19:52   #19
Quote:
Logičim razmišljanjem došao sam do zaključka da jedna mala ¨mala firma¨ vodi cijelu igru
Ajde molim te navedi te logičke zaključke.
looki is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2008., 01:21   #20
Quote:
Simultan kaže: Pogledaj post
ELF, mentalni drilovi, subliminali, programiranje uma i emocija, robotizacija ljudi, orwelovsko drustvo, inertnost uma, nedostatak ideala, astralne manipulacije, magija...U tom grmu, IMO, lezi zec (ili zecevi). Zna se malo a misli se da se zna sve. E pa onda neka nam bude
Daj izbaci te adute vidi se da ih imas!
rohotep is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:28.