Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Kosa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.01.2003., 19:37   #1
Perut

ima li tko kakav savjet kako se rijesiti proklete peruti?
s vremena na vrijeme i meni uspije, ali nakon sto isprobam svaki preparat opet isto...
posljednje sto sam koristila bilo je selsen blue..
cula sam da i njega vise nema nigdje za kupit.
stoga please, ako tko zna rjesenje...
malenaz is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2003., 19:57   #2
Head&shoulders možda..

Najkomercijalnija varijanta..al meni pomaže (mada moji problemi s tim nisu baš neki)
indian is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2003., 20:01   #3
ma to sam odavno prevazisla...
malenaz is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2003., 20:06   #4
Ma da, mogla sam i mislit..nemam ti ja pojma , meni pomogne

Nemoj se svrbit nikad po glavi koliko god svrbilo..
indian is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2003., 21:02   #5
ah, perut...
nemojte je spominjat
jedino što mi pomaže je head&shoulders, i to onaj - hidrantna njega za kosu i vlasište
inače, znam da mi i to što bojim kosu potpomaže perut, ali ne namjeravam prestati
ono što mi pomaže jest da perem kosu 2x tjedno obavezno,regenarator ili pakung obavezan, i onda je sve ok, nema uopće bedova
*cactus* is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2003., 21:04   #6
Krkin Oranozol.
Ame®icano is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2003., 21:14   #7
Oronazol šampon!!!

U slobodnoj prodaji je skup, ali se može dobiti na recept ako ti ga preporuči dermatolog.
IMF-ovac is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2003., 21:21   #8
U Americi ga je bilo jako tesko naci, jer sve ide preko distributera. Nasao sam jednog u New Jersey, ali oni vise ne rade.

Za ove koji su preko bare, neka odu doktoru i traze Nizoral (2% ketoconazole), slicno je Orazonolu, tretman traje dvije sedmice. Meni pomoglo.
Ame®icano is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2003., 21:40   #9
Oronazol se tretira kao lijek, pa je super ako ga dobiješ na recept.
Inače, mislim da mu je cijena oko 150 kn.

Druga varijanta, bez recepta je Vichyjev šampon Dercos protiv peruti koji postoji u dvije varijante - za suho i masno vlasište. Cijena je oko 70 kn, i djelotvoran je, čak su rezultati iznenađujuće brzi.
Hannah is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2003., 21:52   #10
Quote:
Hannah kaže:
Inače, mislim da mu je cijena oko 150 kn.

Druga varijanta, bez recepta je Vichyjev šampon Dercos protiv peruti koji postoji u dvije varijante - za suho i masno vlasište. Cijena je oko 70 kn, i djelotvoran je, čak su rezultati iznenađujuće brzi.
Bome fine cijene..

Za toliko para nebi baš smijeli proizvodi podbacit
indian is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2003., 21:55   #11
Ako peres s komercijalnim samponom onda trebas razmisljati kao general prije bitke. Strasni strateski plan satrat ce perut dok kazes "puh". Prvo operes kosu i bas kad perut misli `muahaha, odbili smo i ovaj napad` ti napadnes s leda tj opet operes kosu i onda perut ostaje nadmudrena ko ir baboon kad igra krizic- kruzic. Ponavljaj 1- 2 puta tjedno i uspjeh garantiran 2%
Sudden Sid is online now  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2003., 22:49   #12
Quote:
Ame®icano kaže:

Za ove koji su preko bare, neka odu doktoru i traze Nizoral (2% ketoconazole), slicno je Orazonolu, tretman traje dvije sedmice. Meni pomoglo.
Nizoral je super, al ga se ne smije koristiti stalno, jer onda perut postane "rezistentna". I samo se na recept dobija.
__________________
Da nas od svijeta skrije, blijedi će mjesec zaći,
a ja ću i u mraku, ustašca tvoja naći.
Ona is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2003., 19:06   #13
hvala svima, a sutra se vec budem bacila u potragu pa na eksperimentisanje...
malenaz is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2003., 19:16   #14
Quote:
Ame®icano kaže:

Za ove koji su preko bare, neka odu doktoru i traze Nizoral (2% ketoconazole), slicno je Orazonolu, tretman traje dvije sedmice. Meni pomoglo.
I Oronazol i Nizoral imaju ketokonazol u sebi.

Nizoral mozes naci i OTC (over the counter), u obicnom drug store-u. Odlicno radi (prvih par puta nakon pranja, prhut ce se vise ljustiti, moze se ciniti kao da ne djeluje, ali poslje je odlicno!) Jedino sto je malo skup.

Head and Shoulders, onaj tamnoplavi, je isto odlican!!
Shtefitza is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2003., 20:34   #15
Quote:
Head and Shoulders, onaj tamnoplavi, je isto odlican!!
i meni je ovaj oke

obicno prvi dan nakon farbanja imam iritiranu kozu tjemena , pa tih par dana nakon, perem u Head and Shoulders-u i to onom za bojanu kosu....
Winona2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2003., 20:41   #16
Jednom sam imala perute i mogu vam reci, Head&Shoulders je 100% odrzao rijec!
Nakon pranja kose ne znam je li peruta bilo vise na glavi ili na ramenima.
Od njega su se tek povampirili.
Ali vidim da vecini pomaze, sto je samo dodatni dokaz da su vase OK, a moja glava luda. Nekak sam si to uvijek i mislila...
Gospon Pes is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2003., 21:43   #17
Quote:
Gospon Pes kaže:
Jednom sam imala perute i mogu vam reci, Head&Shoulders je 100% odrzao rijec!
Nakon pranja kose ne znam je li peruta bilo vise na glavi ili na ramenima.
Od njega su se tek povampirili.
Ali vidim da vecini pomaze, sto je samo dodatni dokaz da su vase OK, a moja glava luda. Nekak sam si to uvijek i mislila...
2 lude glave. Mojoj peruti je head&shoulders samo afrodizijak pa ju drugi dan ima za 5 glava
Sudden Sid is online now  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2003., 01:19   #18
Quote:
Druga varijanta, bez recepta je Vichyjev šampon Dercos protiv peruti koji postoji u dvije varijante - za suho i masno vlasište. Cijena je oko 70 kn, i djelotvoran je, čak su rezultati iznenađujuće brzi.
Meni se dosta rijetko pojavi perut, al kad se pojavi... to mi je nešto stvarno bljak...
Pojavi mi se uglavnom u doba kad počnem nosit kape- zimi zbog hladnoće ili šilterica ljeti.

Head&Shoulders je pomagao neko vrijeme al pod zadnje baš i ne. Onda sam kupio Selsun Blue i mogu reć da je za ne povjerovat učinkovit - nakon jednog pranja se vidi djelovanje !
Bio sam miran skoro godinu dana i sad oko Božića sam je opet dobio, a Selsuna više nema u prodaji pa sam na preporuku kupio ovaj Vichyjev i mogu reć da je nakon nekih tri pranja perut nestala.
__________________
Since 1999!
Judgement day is here !
Show your tits and I'll judge 'em !
Nipple Twister is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2003., 02:02   #19
....Srećom nemam taj problem, ali nisam došla vadit mast onima koji imaju ;nego, jedan od ukućana s tim problemom je probao dosta toga (uključujući i spomenute) i...zaustavio se (po preporuci liječnika) na nečemu što nevjerojatno isto izgleda i smrdi kao nafta (pa ti uzmi godišnji za vrime terapije), upotrebljava se neko vrijeme svakodnevno, pa svaki drugi dan.
Naravno, ja se ne mogu sjetiti sad točnog naziva-ali javit ću sutra.
I naravno, skupo je -ali isplati se, to sam i ja primjetila.
I naravno, kupuje se u ljekarni-a ne ide na recept.
Ako je taj proizvod već prozvan, ispričavam se unaprijed.
lala is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2003., 07:39   #20
Vjerojatno se radi o samponima s katranom. I to je dosta efikasno, vise za odrzavanje stanja bez peruti, kad se jednom covjek rijesi peruti. I ne bi se trebali koristiti svakodnevno.

Npr: Neutrogena T gel
Shtefitza is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:44.