Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Književnost

Književnost Čitam, dakle jesam
Podforumi: Mali literarni kutić, Klub knjige

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.02.2009., 13:09   #1
Književnost na hrvatskom vs. književnost na engleskom

Pozdrav, imam dilemu; imam nekoliko destetaka kratkih priča od kojih su neke pisane na engleskom, a neke na hrvatskom jeziku. Pa me zanima što Vi mislite na što da se koncentriram. Pisanje na engleskom otvara više mogučnosti (ako ih stavim na nekom eng blogu, vidjet će ih mnogo puta više ljudi nego na hr, a onda su i šanse da se nekome svide veće), ali hrvatski je "moj" jezik i unatoč dobrom poznavanju engleskog, na hrvatskom se mogu potpunije izraziti.

Ps: ako je ovakva tema već negdje postavljena, moje isprike
micekTrtko is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2009., 17:00   #2
Quote:
micekTrtko kaže: Pogledaj post
Pozdrav, imam dilemu; imam nekoliko destetaka kratkih priča od kojih su neke pisane na engleskom, a neke na hrvatskom jeziku. Pa me zanima što Vi mislite na što da se koncentriram. Pisanje na engleskom otvara više mogučnosti (ako ih stavim na nekom eng blogu, vidjet će ih mnogo puta više ljudi nego na hr, a onda su i šanse da se nekome svide veće), ali hrvatski je "moj" jezik i unatoč dobrom poznavanju engleskog, na hrvatskom se mogu potpunije izraziti.

Ps: ako je ovakva tema već negdje postavljena, moje isprike
hmm...napravi DVA bloga pa stavi SVE? mislim, ako ti je do čitateljstva, onda probaj pa vidi. ili... štajaznam...probat nać izdavača? ali pričekao bih prvo reakcije ljudi na pročitano, za svaki slučaj
__________________
posljednje tri Vlade RH (uključujući ovu):"We came here to wreck everything and ruin your life. YOU sent us."

svakog "domoljuba" koji ne poznaje pravopis hrvatskoga jezika odbijam shvatiti zaozbiljno.
nepostojeći is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2009., 19:37   #3
Imaj na umu 2 stvari:

1) koliko je šira publika na engleskom, toliko je i veća konkurencija

2) ako tvoj engleski nije na razini engleskog kojeg pišu englezi, izgledat ćeš kao debil
__________________
"Being a good writer is 3% talent, 97% not being distracted by the internet."
zoran k is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2009., 20:18   #4
Sumnjam da mi je engleski na razini engleza, ali je vrlo dobar (konkurentan, čemu biti lažno skroman). Što se samog jezika tiće, nemam straha, ali hvala na komentaru
micekTrtko is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2009., 13:03   #5
Zašto se ograničavati, zašto samo jedan jezik ako se znaš/možeš/želiš služiti sa dva???
Piši i na hrvatskom i na engleskom i na češkom svejedno; samo brate piši. Kažeš da imaš doma neke priče i htio bi blog - ma napravi već jednom taj blog.
Opterećuješ se sa kvalitetom i publikom; doći ce to sa vremenom samo ako budeš pisao.
Puno uspjeha u radu.
 
Odgovori s citatom
Old 10.03.2009., 12:32   #6
Odupri se globalizaciji i mediokritetima - piši na rvackom!
__________________
Bond: You know, you're cleverer than you look!
Q: Hmm... still, better than looking cleverer than you are.
WesternEyes is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:43.