Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.12.2016., 16:11   #1141
Dvostruka mjerila jednog teleoperatera

Pozdrav svima,

Poslao sam prigovor teleoperateru i njegovo rješavanje je sad u tijeku (telefonski su obećavali jedno, u ugovoru piše drugo).

Ovo pišem da podjelim iznenađujuće iskustvo - nedavno me zvala djelatnica iz Odjela za reklamacije teleoperatera i nakon predstavaljanja spomenula je mogućnost da se razgovor snima. Rekoh, u redu i (poučen iskustvom) napomenem da ja razgovor snimam sigurno.

Pogodite njezin odgovor: Ona izjavljuje da ne pristaje na snimanje razgovora.

Obavjestila me da ću odgovor na prigovor dobiti poštom (što je korektno i u redu od operatera da je javio). Također je htjela još nešto napomenuti ali kad sam joj rekao da razgovor i dalje snimam i da ću ju držati za rječ jednostavno je prekinula.

Daklem, poruka teleoperatera korisnicima je da oni razgovore mogu snimati a mi korisnici ne smijemo.
tomiddu is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2016., 15:00   #1142
Quote:
tomiddu kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima,

Poslao sam prigovor teleoperateru i njegovo rješavanje je sad u tijeku (telefonski su obećavali jedno, u ugovoru piše drugo).

Ovo pišem da podjelim iznenađujuće iskustvo - nedavno me zvala djelatnica iz Odjela za reklamacije teleoperatera i nakon predstavaljanja spomenula je mogućnost da se razgovor snima. Rekoh, u redu i (poučen iskustvom) napomenem da ja razgovor snimam sigurno.

Pogodite njezin odgovor: Ona izjavljuje da ne pristaje na snimanje razgovora.

Obavjestila me da ću odgovor na prigovor dobiti poštom (što je korektno i u redu od operatera da je javio). Također je htjela još nešto napomenuti ali kad sam joj rekao da razgovor i dalje snimam i da ću ju držati za rječ jednostavno je prekinula.

Daklem, poruka teleoperatera korisnicima je da oni razgovore mogu snimati a mi korisnici ne smijemo.
Trazi sve napismeno odnosno na mail. Tako sam ja morao s bnetom. Bnet kao provider je super posto ga koristim za internet jos od 2004 kad je bio xdcm ali kad sam htio preseliti uslugu odnosno iskljuciti tri agenta su mi rekli tri različite stvari.
Najjace mi je bilo sto mi jejjedna zenska rekla ne ne moze iskljucenje morate preči na vip ili platiti penale.
Ja dok sam radio u jednoj službi za korisnike strogo su nam rekli da ne smijemo lagati pa ono malo mi je to pokvarilo cijeli dojam za bnet. Jos mi nisu ni poslali raskd ugovora nego račun od 2500 kn za opremu koju nisam vratio ali kao to je greška bila.
__________________
Build a man a fire and he’s warm for a day, but set a man on fire and he’s warm for the rest of his life. Tao of Pratchett.
gajotres is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2016., 19:58   #1143
Quote:
VU-MARIO kaže: Pogledaj post

Da li je netko imao slican slucaj ?
Ono sto znam da su im uvjeti isti kao u Vipnetu, te sam nedavno raskidao i mobilne usluge s njima nakon 7 mjeseci gdje sam ostvarivao popust na tarifu od 30 kn. Naknada za raskid je bila 209 kn sto je i logicno (30kn*nesto manje od 7 mjeseci).

Hvala unaprijed.
Da li imaš kakvu naknadu za priključenje usluge koju manje platiš uz ugovor?
Kod iskona je bilo 600/900 kn (internet/tv) i uz od 24 mjugovor 62.50 i 63.50 kn.
Kod raskida se računalo (900-63,50)+ostali ostvaren popust.....
Alfa Romeo is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2017., 11:28   #1144
Quote:
Alfa Romeo kaže: Pogledaj post
Da li imaš kakvu naknadu za priključenje usluge koju manje platiš uz ugovor?
Kod iskona je bilo 600/900 kn (internet/tv) i uz od 24 mjugovor 62.50 i 63.50 kn.
Kod raskida se računalo (900-63,50)+ostali ostvaren popust.....
Malo sam gledao i zakljucio da bi vjerojatno to moglo biti to. Naknada za uključenje je 1541 kn cca (s ukljucenim pdvom). Kad se plaća naknada za raskid koliko sam skuzio izbija se pdv van. Prema tome bi iznosilo 1541 - 308=1233 + 70 + 70. to bi to otprilike bilo (+/- 10 kn).

Inace na ugovornu obvezu od 24 mjeseca je naknada za ukljucenje 1 kn. Neke stvari tek ovako shvatis nazalost. Ljudi se cesto lose informiraju, najvise zbog tog jer nemaju vremena u tom trenu citati sve opce uvjete.
VU-MARIO is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2017., 20:38   #1145
ako netko zna rastumačiti razilazi li se ovo

Paket uključuje:
ADSL vezu na internet
Neograničeni (Flat) internetski promet
Brzinu internetskog pristupa od 20 Mbit/s*
Neograničeno surfanje na svim HT HotSpot lokacijama
10 GB prostora na Snimalici

* Osnovna brzina pristupa internetu je od 14 do 20 Mbit/s download i od 1 do 2 Mbit/s upload.
Ukoliko na vašoj lokaciji iz tehničkih razloga nije moguće realizirati osnovnu brzinu do 20 Mbit/s, vaša osnovna brzina pristupa internetu bit će od 2 do 4 Mbit/s download i od 256 do 512 kbit/s upload.

i ovo što kaže HAKOM

Minimalna brzina interneta u nepokretnoj mreži koju Vam je operator dužan pružiti treba biti najmanje 70% od maksimalne (oglašavane) brzine širokopojasnog pristupa internetu ili kao maksimalna brzina prethodno nižeg maloprodajnog paketa (uzima se što je povoljnije za korisnika)

po nekoj logici ne može se teleoperater samo tako ograditi i srezati brzinu na deset puta manju "ako su takvi tehnički razlozi".
__________________
JEBOTE!
Modesty B is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2017., 12:59   #1146
Quote:
Duba kaže: Pogledaj post
po nekoj logici ne može se teleoperater samo tako ograditi i srezati brzinu na deset puta manju "ako su takvi tehnički razlozi".
Ma, može se sve.
Imaš dva paketa; "do 20 Mbit/s", a za one koji to ne mogu dobiti niži paket je "od 2 do 4 Mbit/s" (s turbo opcijama).

Sasvim logično, što ti sada tu nije jasno.
__________________
Ja mislim da je barem tako...
Davero is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2017., 13:55   #1147
Quote:
stranica HAKOM-a kaže:
Mogu li podnijeti prigovor izravno HAKOM-u?
Ne možete. Morate iscrpiti zakonski propisanu proceduru pred operatorom. HAKOM rješava sporove između operatora i korisnika usluga tek nakon dovršenog postupka pred operatorom u dva stupnja.
Može link na što se odnosi podcrtano?
Flying Buttress is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2017., 01:01   #1148
tužba

Našao sam se u situaciji gdje sam okrivljen i blokiran,prešao mi je rok za žalbu..Ja i frend potpisali ugovore prijatelju za Vipnet ,prevario nas je rekao je da treba samo potpise da ce na ime firme dobit popust...Moj frend koji je bio sa mnom se izvukao na sudu u Sisku a mene poslali iz zg u Opatiju...tamo sam kriv...znaci isti slucaj ja kriv a on oslooden,..Pa sad posto mi je rok za zalbu istekao dali mogu i jel mi moze netko dat pravne upute koje su mi mogucnosti?
Imam dokumentaciju da je frend osloboden i kod njega je proglasena nistavnost ugovora,a kod mene nije...
Dali mogu podnijet tuzbu naknadno u dali je ona besplatna za mene?
Nemam novaca za plačanje dodatnih troškova pa...

Hvala na savjetima,pomoći...
Konttogan09 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2017., 21:12   #1149
pitanje

Pozdrav,
ma samo me zanima imam li pravo na raskid ugovora ako sam bio na magenti 1 i izasao iz magente 1 ali je ostala aktivna jedna usluga iz magente 1 (turbo100).. mislim nije li to malo prisilno koristenje njihovih usluga/opcija i povreda ugovora?
franehr is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2017., 05:49   #1150
Quote:
franehr kaže: Pogledaj post
mislim nije li to malo prisilno koristenje njihovih usluga/opcija i povreda ugovora?
A turbo 100 je usluga pod ugovorom ili mjesečna obveza od 10 kn? Ako je ovo drugo onda je razumljivo da to trebaš posebno raskinuti.
__________________
Ja mislim da je barem tako...
Davero is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2017., 19:46   #1151
Pozdrav, zanima me od kojeg trenutka teče rok od 14 dana za jednostrani raskid ugovora, ako je ugovor potpisan preko maila (skeniran pdf)? Od dana potpisa?
frANZi50 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2017., 21:08   #1152
Quote:
frANZi50 kaže: Pogledaj post
Pozdrav, zanima me od kojeg trenutka teče rok od 14 dana za jednostrani raskid ugovora, ako je ugovor potpisan preko maila (skeniran pdf)? Od dana potpisa?
tako je,tj.kad ga operater zaprimi što je u 100% slučajeva isti dan .

Poslano sa mog Lenovo A6020a40 koristeći Tapatalk
xTheLuka1998x is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2017., 13:41   #1153
Quote:
tomiddu kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima,

Poslao sam prigovor teleoperateru i njegovo rješavanje je sad u tijeku (telefonski su obećavali jedno, u ugovoru piše drugo).

Ovo pišem da podjelim iznenađujuće iskustvo - nedavno me zvala djelatnica iz Odjela za reklamacije teleoperatera i nakon predstavaljanja spomenula je mogućnost da se razgovor snima. Rekoh, u redu i (poučen iskustvom) napomenem da ja razgovor snimam sigurno.

Pogodite njezin odgovor: Ona izjavljuje da ne pristaje na snimanje razgovora.

Obavjestila me da ću odgovor na prigovor dobiti poštom (što je korektno i u redu od operatera da je javio). Također je htjela još nešto napomenuti ali kad sam joj rekao da razgovor i dalje snimam i da ću ju držati za rječ jednostavno je prekinula.

Daklem, poruka teleoperatera korisnicima je da oni razgovore mogu snimati a mi korisnici ne smijemo.
svaka čast

treba i muljatore snimati
mpo is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2017., 02:11   #1154
krađa identiteta - ovrha teleoperatera

[krađa identiteta - ovrha teleoperatera] Katici očinju stizati računi na adresu prebivališta za Tomato aktiviranu karticu s pozivima u inozemstvu.
Katica šalje pisani prigovor korisničkoj službi jer nikada nije imala nikakvu tomato karticu niti išta s Tomato operaterom. Netko je lažno iskoristio Katičin identitet i traženo je da dostave dokumentaciju (ispis poziva i sl.) koju imaju. Stiže odgovor kako je prigovor je uvažen bez tražene dokumentacije.

Nekoliko mjeseci kasnije stiže pismo pred ovrhu odvjetničkog društva koje upozorava na prethodno neplaćeno dugovanje. Istovremeno pokušava nešto kupiti u Vipu gdje Katici kažu kako ne mogu jer vide da ima neko dugovanje. U razgovoru sa prodavačem vidi da je riječ o navodnom Tomato dugovanju gdje imaju njezin oib ali pogrešno naveden broj osobne.

Treća strana s tvojim oibom i kućnom adresom na nekakvoj telefonskoj kartici nabije račun u vaše ime, a operater vas tereti. Kako je to moguće?
Što i kako Katica treba postupiti da dokaže kako s cijelim slučajem nema veze?
SVebor is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2017., 08:10   #1155
Katica je prvi put nakon saznanja zaboravila jedan korak, prijaviti policiji krađu identiteta, jer lako za telefonski račun, nevjerojatno je što se može napraviti s OIBom i adresom, a čudi me kako je broj OI kriv s obzirom da se uz OIB do njega može doći u trideset sekundi. U svakom slučaju ova ovrha je nastala zbog toga što su joj uvažili prigovor, ali je netko na drugom odjelu zaboravio stornirati postojeće dugovanje koje je nastalo prije. Neka Katica sve ovo gore sastavi u razumljiv i pismen prigovor i pošalje ga opet u SZK. Usput neka nazove tu istu SZK i obavijesti ih o slanju i događanju. Ako je ovrha poslana od neke treće pravne osobe (agencije za dugovanja), a ne od VIPa onda taj prigovor uz dodatno pojašnjenje može i njima proslijediti. I neka se Katica pripremi na gubitak puno vremena, živaca i iščekivanje odgovora. I naravno neka se nada da joj kroz neko vrijeme neće doći još nekakav poklon, brzi kredit, nepoznate transakcije isl...
Kad se samo sjetim koliku ljudi imaju paniku zbog, recimo, online plaćanja, a istovremeno bez po muke ostave zdravstvenu iskaznicu na pultu medicinske sestre u ambulanti dok čekaju red ili daju osobnu na uvid bilo kakvom službeniku isl.

Quote:
SVebor kaže: Pogledaj post
[krađa identiteta - ovrha teleoperatera]
Treća strana s tvojim oibom i kućnom adresom na nekakvoj telefonskoj kartici nabije račun u vaše ime, a operater vas tereti. Kako je to moguće?
Vrlo jednostavno, nazovu na telefon i sklope ugovor na daljinu ili odu u online shop i sklope ugovor. Nije previše tehnički teško dokazati krive pojedine podatke ili lažni potpis, ali troši vrijeme, živce i novac.
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2017., 21:53   #1156
Pozdrav, imam jedan problem s Tomato teleoperaterom, 7.6. sam otisao u Vip poslovnicu da raskinem pretplatnicki ugovor bez ugovorne obaveze, zena mi je rekla da ce bit gotovo kroz jedan dan, maksimalno dva, no medjutim proslo je 6 dana i onda sam odlucio nazvat sluzbu za korisnike i vidjet zasto mi jos nije pretplata prekinuta, covjek mi je rekao da su primili faks i da zaista ne zna zasto to nije procesuirano, da je trebalo bit gotovo onako kako mi je rekla gospodja za salterom u Vip poslovnici, rekao je da je on to njima (pretpostavljam Tomatou?) proslijedio sad preko nekog hitnog postupka i da bi to trebalo bit gotovo vrlo skoro, nije specificno naveo sat ili dan, ja nisam pitao. To je bilo 13.6. Danas je 17.6. i dan je skoro zavrsio, i jos uvijek mi nisu prekinuli pretplatu, znaci proslo je vec deset dana, za par sati ulazimo u jedanaesti, i jos mi nije prekinuta pretplata, mislim da vise nema smisla da zovem natrag sluzbu za korisnike, sto ja sad mogu napravit jer oni ocito meni iz nekog razloga ne zele prekinut pretplatu, a da vidite kako ce se bez problema znat naplatit, to ce bit bez imalo problema, dodatnih 10 dana? Nema frke brate, naplatit cemo ti. Molim vas, pomagajte, kome se mogu obratit?
reason2die is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2017., 23:15   #1157
HAKOMu koji će te opet uputiti da se obratim operateru ako još nisi dobio službeni pismeni odgovor od operatera. Dakle ide ti prvi pisani (pošta ili službeni registrirani mail) prigovor operateru, pa nakon odgovora drugi pisani odgovor, pa ako nije riješeno HAKOM.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2017., 15:08   #1158
Quote:
tiluriumm kaže: Pogledaj post
HAKOMu koji će te opet uputiti da se obratim operateru ako još nisi dobio službeni pismeni odgovor od operatera. Dakle ide ti prvi pisani (pošta ili službeni registrirani mail) prigovor operateru, pa nakon odgovora drugi pisani odgovor, pa ako nije riješeno HAKOM.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
Sluzbeni pismeni odgovor nisam dobio. Kako tocno da slozim prigovor operateru, moze to biti laicki napisano tipa ''Odlucio sam prekinut 7.6. pretplatu i do dana danasnjeg nije gotovo'', jel dovoljna ta jedna recenica ili trebam nesto detaljnije napisat? I pretpostavljam da posaljem postom kao preporucenu posiljku? Stvar je u tome sto to sve iziskuje vremena, od prvih 7 dana sto sam trebao platit za sesti mjesec, sad je vec 18.6. i sto posto ce me trazit novce za sve te dane, na kraju cu jos uc u sedmi mjesec i morat i za sedmi mjesec, jel postoji ikakav zakon na koji se ja mogu pozvat da mi naplate do onog dana kad sam predao zahtjev za raskid ugovora?
reason2die is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2017., 15:51   #1159
Što detaljnije napišeš to će te vjerojatnije shvatiti ozbiljno i to će ti više vrijediti žalba ako dođe do HAKOMa.
Ne moraš poštom, možeš poslati i sa svoga registriranog maila u kontakt obrascu ili mail na VIP stranici - Kontakti. Ispiši prigovor, potpiši ga, skeniraj/slikaj i priloži PDF u mailu.
Što se tiče toga da traje točno, trebao si ovo napraviti čim si vidio da je zapelo umjesto da gubiš vrijeme na telefonu sa studentima.
Što se tiče plaćanja, ako si prestao koristiti usluge onog dana kada si zatražio raskid usluge onda se na temelju toga možeš žaliti ako dođe veći račun nego što očekuješ i odbiti platiti što nisi koristio. Ako usluge uredno koristiš sve dok te ne isključe onda ih moraš i platiti.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2017., 21:42   #1160
Pozdrav, evo jos jedna super T-Com prica.

Ugovor na 24mj (ADSL, fiksni i MaxTv) potpisali smo krajem 2014. U veljaci 2016 selimo se s adrese na kojoj je linija prijavljena i usluga uredno pruzana. Buduci da nismo sigurni gdje cemo biti u narednim mjesecima, u veljaci se javljamo u T centar i zamrzavamo ugovor na 6 mj. U srpnju 2016 javljamo se u T centar i prijavljujemo novu adresu na kojoj zelimo koristiti paket i molimo da se linija prebaci sa originalne adrese na kojoj dakle u tom trenutku vec 6 mjeseci ne zivimo.

Tu pocinje saga koja jos traje, kako to obicno biva s ovim operaterom. U potpunoj su tehnickoj nemogucnosti pruziti uslugu na toj novoj adresi (nema parice, linije, mjesta u kutiji, na stupu, kako god to hocete nazvati) i do dana danasnjeg, godinu dana kasnije, liniju nismo dobili, interneta nemamo, MaxTv spakiran u kutijama u ormaru ceka bolje dane.

Imamo li temelja traziti prekid ugovora bez penala? Ima li veze to sto na novoj adresi nemamo prijavljeno boraviste?

Drugio dio price je da ludjaci, iako imaju prijavljenu novu adresu u sustavu, na staru adresu salju racune za imaginarnu uslugu koju navodno pruzaju od kolovoza do prosinca 2016. Vec su u fazi EOS utjerivaca dugova koji prijeti ovrhom.

Nekoliko puta razgovarali smo s T-Comom telefonski i "rascistili" situaciju, odnosno objasnili da ne mislimo placati racune za uslugu koja se ne koristi, na adresi na kojoj ne zivimo. I dva operatera potvrde da su obavijestili taj EOS da je dug storniran i da sjasu s nas. Aha, mos mislit, zato smo danas dobili i trecu opomenu od njih.

Taj dug se kao odnosi samo na uslugu MaxTv-a, da stvar bude vise zbunjujuca, racuni uopce nisu u iznosu cijelog paketa. Kako koristimo MaxTv bez linije? Ustekali smo ga sebi u dupe?

Sve raspravljeno i objasnjeno T-Com studentima vise puta, uz njihova obecanja da se nas kontaktirati pravna sluzba, tko li, da se stvar razjasni i opomene prestanu dolaziti. Naravno i dalje dolaze i naravno da nitko nije zvao.

Kako da ih natjeram na prekid ugovora i kako da rijesim ovo s utjerivacima dugova?

Kako god isli, osobno u T centar ili telefonski, svi puni razumijevanja, a rijesi se goli k. Lupanje glavom o zid i tako godinu dana.


Sent from my SM-A510F using Tapatalk
angiebanangie is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:18.