Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.01.2010., 15:09   #21
Zašto bole cike kada je prošla menga a prije ovulacije?Jel zna neko
leptirica 2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2010., 00:13   #22
i meni se to dešava...još nisam dokučila zašto
__________________
Najbliža srca nisu ona koja se dodiruju.
dancing_queen is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2010., 09:24   #23
Quote:
Maria Antonette kaže: Pogledaj post
mene znaju svrbjeti bradavice prije menge...
Očito nas ima više

Engl - jel ti prošao svrbež?
Sashica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2010., 18:20   #24
višetjedni svrbež i sad već krastice

Mene svrbe bradavice na lijevoj dojci već tjednima i nisam se pino češala. stvorile su mi se krastice koje nikako da nestanu. ako i otpadnu, stvore se nove. zna li itko o čemu se tu radi?
danas is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2010., 17:02   #25
Quote:
danas kaže: Pogledaj post
Mene svrbe bradavice na lijevoj dojci već tjednima i nisam se pino češala. stvorile su mi se krastice koje nikako da nestanu. ako i otpadnu, stvore se nove. zna li itko o čemu se tu radi?
Odi kod liječnika.
Ne želim ti dizati paniku, i ne tvrdim da bi to moglo biti, ali postoji jedan tip raka dojke koji se tako manifestira u startu. To je tzv. Pagetina bolest i vrlo je rijetka forma raka dojke, i manifestira se na vanjskoj strani dojke - na bradavici i aureoli. Pojavljuje se kao osip, koji kasnije postaje ozljeda sa krastama oko ruba.

Zato bolje odi kod dr. da te pregleda, pa ako je i što bezveze da ti da neku kremu da stvar prođe, jer tak dugo to navlačiti nema smisla.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2010., 11:38   #26
prije 5 godina,počela me svrbiti lijeva bradavica,slijedeći dan se pretvorilo u laganu bol, a nakon tri dana u neizdrživu bol.primala sam antibiotike pod dijagnozom mastitis.bilo mi je čudno jer mastitis imaju uglavnom žene koje doje ili netom nakon dojenja,međutim nakon 5 dana sam hitno završila na operaciji gdje je već bilo pod upitnikom da li se je počela razvijati sepsa. sva sreća da nije,napala me bakterija streptokoka. kako i zbog čega ne znam,ne znaju ni doktori,pregledavali su i u bolnici i u privatnoj poliklinici odgovor jr isti-ne znaju kako se našla baš u dojci.pripisali su sve srušenom imunitetu jer sam iza te operacije imala 5 raličitih upala. sva sreća,danas je sve u redu,idem na redoviti UZV i mamografiju. baš sam jučer bila na kontroli razvila mi se cista ali ne bi smjelo biti nekih većih problema.
ivanna71 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2010., 19:35   #27
Mene svrbe prije menge.Zadnji put je bilo neizdrživo, jedva sam čekala doć doma s posla i skinit grudnjak...
__________________
dipl.breskvica
salonitanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2010., 23:36   #28
a u trudnoći problemi s dermatitisom? HELP!!!

Od 14. tjedna a sad sam u 20. sve gore i gore. Bila sam u bolnici 7 dana - kalcij tablete, tekući puder i mast (beloderm belobaze 40%) koju smiješ nanositi samo na male površine i za kratko razdoblje. Nakon povratka kući ludnica nakon par dana, dijagnoza je: dermatitis pruriginosa, dermatitis papul. E sad, sve forume i savjete sam pročitala ALI IPAK JOŠ UVIJEK VJERUJEM (makar očito spadam u 1/300 mogućnosti da mi se to u trudnoći dogodi) DA MOŽDA IMA NETKO TKO MI MOŽE osim maslinovim uljem, elokom kremom, uriage gela za tuširanje, bademovog ulja POMOĆI JOŠ KOJEKAKVIM A NAJBOLJE OSOBNIM SAVJETOM I ISKUSTVOM. Noćima ne spavam, koža me peče i crveni se, svrbež je nepodnošljiva po cijelom tijelu. Nekako se još ne mogu pomiriti da me ovakovo stanje čeka čak do iza poroda. MOLIM POMOĆ!!!!
Ilova Blues is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2010., 07:47   #29
savjetujem da odeš na pdf trudnice i tamo pitaš.
__________________
"This above all: to thine own self be true, And it must follow, as the night the day, Thou cans't not be false to any man " (Hamlet, ll.78-80)

Bowties are cool.
nephthys is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2010., 23:07   #30
privremeno riješeno

Hvala svim mamama na podršci i savjetima.Prošla sam jetrene probe i sve u redu,koristila već naprijed napisane preparate i nakon svega katastrofa, crvenilo po cijelom tijelu, svrbež 24 sata na dan i ožiljci i kraste kao podsjetnik što me vjerovatno čeka do kraja trudnoće ( još 20 tjedana).Kopajući po internetu i raznoraznim stranicama i forumima u vezi dermatitisa u trudnoći naišla sam na savijet da je u ovakvim stanjima, osobito koja su vezana samo za trudnoću od velike pomoći mazanje tijela maslinovim ili bademovim uljem.I nisam imala ništa za izgubiti ,te sam krenula uz veliku pomoć supruga ,u još jedno istraživanje pa što bude. I NAPOKON crvenilo i svrbež se počela smirivati nakon dva dana, u kojima sam bila u stanu kao na nudističkoj plaži, jer mi je svaki dodir bilo sa kakvom tkaninom ili samom sobom poticao crvenilo i svrab.Ja se evo za sada mogu pohvaliti, a treći dan se mažem maslinovim uljem, da mi se crvenilo i svrabež kože smanjilo za 80% i da se nadam da ću noćas odspavati bar 2-3 sata u komadu i da večeres neću biti vjerna gledateljica tv i sat programa. Da, danas sam uspijela stupiti u kontakt sa gosp. Slobodanom Kolić iz Natural medicine (jedan od najpoznatijih svjetskih travara ), ukratko mu iznijela svoj problem i dogovorila razgovor za četvrtak kada se vraća s puta.Ako bude kakvih novosti javim vam jer nikome ne želim ovo što ja , a vidim i mnoge od vas prolaze.Bitno je da je sa bebom sve u redu, a ja ću već za sebe i svoj problem naći neko rješenje a ovo s maslinovim ulje je za sada jako ohrabrujuće.
Ilova Blues is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2010., 11:13   #31
Bok. imam jedno pitanje vezano za bradavice.
ujutro sam se tuširala, i nakon dva sata sam se oblačila i pređem s rukom preko bradavice i skužim da je kao vlažno, mislila sam možda se losion nije upio i pomirišem i smrdilo je.
jel možda zna netko zbog čega bi to moglo biti? nemam nikakav iscjedak iz bradavice nego kad pređem preko nje i onog smeđeg dijela, smrdi!

Hvala
__________________
micek
frikusa_a is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2010., 15:45   #32
sad ste me utješile da je svrbež na bradavicama možda od suhe kože..... imam suhu kožu, ali isto imam problema i s gljivicama na noktima već godinama, pa sam mislila da se slučajno one nisu "naselile" na bradavice.... u zadnje vrijeme više nemam problema s tim (možda zbog trudnoće?), ali kad me je to počelo svrbit, bilo je grozno.... nisam nikad zbog toga išla doktoru, nadam se da se neće vratit svrbež.
aviavi is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2010., 19:13   #33
Menga mi je bila 1.3. i ovo je prvi mjesec kak ne pijem kontracepcijske tablete. bole me grudi.. kad ih pipnem bole me, neznam zakaj? prvi put mi se to dogodilo..
__________________
"I kad u očaju prekriješ lice rukama i poželiš da se nikad nisi rodio... on podigne one krupne, iskrene oči prema tebi i pogleda te, i očima govori:"Uvijek imaš mene!" Jerome K. Jerome
Nora Medica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2010., 14:08   #34
Pozdrav, sad sam pročitala na netu o Pagetinoj bolesti i užasno se prestrašila. Prošli mjesec nekako pred ovulaciju su me počele svrbiti grudi i bradavice, uglavnom kad bi skunula grudnjak pa kad bi me majica direktno škakljala po bradavicama. Unazad 2-3 tjedna areola mi se počela malo crveniti i svrbiti. Neko vrijeme sam mazala sa kantarionovim uljem ali nije baš pomoglo. Sad mi se to područje oko bradavice ljušti, nisu prave kraste, više onako prozirne ljuskice, koje kad otpadnu onda na tom području curi malo žućkaste tekućine. Nisma htjela pomišljati odmah na najgore i mislila sam da mi se možda upalila neka žlijezdica ili da je jednostavno suha koža ali nakon što sam ovo pročitala, umirem od straha. Ako se stanje ne popravi za par dana, idem na pregled. Vi koje ste primijetile isto, da li vam se povuklo i na kojim pregledima ste bile? Mislila sam otići kod Eljuge na pregled...
tartaruga is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2010., 15:01   #35
U četvrtak idem na pregled da vidim šta je to...
tartaruga is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2010., 12:40   #36
Quote:
tartaruga kaže: Pogledaj post
U četvrtak idem na pregled da vidim šta je to...
Jesi ispostavila šta je bilo...?
Pitam jer i ja imam sličan problem..!
__________________
You may only be a person in this world, but for someone, you are
the world!!!!
mary_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2012., 09:41   #37
Quote:
tartaruga kaže: Pogledaj post
Pozdrav, sad sam pročitala na netu o Pagetinoj bolesti i užasno se prestrašila. Prošli mjesec nekako pred ovulaciju su me počele svrbiti grudi i bradavice, uglavnom kad bi skunula grudnjak pa kad bi me majica direktno škakljala po bradavicama. Unazad 2-3 tjedna areola mi se počela malo crveniti i svrbiti. Neko vrijeme sam mazala sa kantarionovim uljem ali nije baš pomoglo. Sad mi se to područje oko bradavice ljušti, nisu prave kraste, više onako prozirne ljuskice, koje kad otpadnu onda na tom području curi malo žućkaste tekućine. Nisma htjela pomišljati odmah na najgore i mislila sam da mi se možda upalila neka žlijezdica ili da je jednostavno suha koža ali nakon što sam ovo pročitala, umirem od straha. Ako se stanje ne popravi za par dana, idem na pregled. Vi koje ste primijetile isto, da li vam se povuklo i na kojim pregledima ste bile? Mislila sam otići kod Eljuge na pregled...

Ja imam gotovo iste simptome: sama bradavica me malo zasvrbi, pogotovo o vo kaj si rekla s majicom, a također sam primijetila da su se obje bradavice uvukle. Aureola kao da je natečena, rub oko bradavice je crven. Ljuštenje sam primijetila, ali ne prelazi u krastu, već se samo lagano vrlo malo ljušti u bijelo, kao mali prhut. I zasad mi se niš ne vlaži, makar kad sam imala to prvi put, išla je neka prozirna tekućinica oko bradavice. Ja sam bila prvi put kod doktorice prije mjesec dana, dala mi je neku kremicu i prošlo je, sad mi se opet pojavilo. Sutra ujutro opet idem doktorici, tražit ću je da me pošalje na biopsiju ili možda na mamografiju, fakat me strah....
Leeloo1984 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2012., 13:40   #38
Quote:
Leeloo1984 kaže: Pogledaj post
Ja imam gotovo iste simptome: sama bradavica me malo zasvrbi, pogotovo o vo kaj si rekla s majicom, a također sam primijetila da su se obje bradavice uvukle. Aureola kao da je natečena, rub oko bradavice je crven. Ljuštenje sam primijetila, ali ne prelazi u krastu, već se samo lagano vrlo malo ljušti u bijelo, kao mali prhut. I zasad mi se niš ne vlaži, makar kad sam imala to prvi put, išla je neka prozirna tekućinica oko bradavice. Ja sam bila prvi put kod doktorice prije mjesec dana, dala mi je neku kremicu i prošlo je, sad mi se opet pojavilo. Sutra ujutro opet idem doktorici, tražit ću je da me pošalje na biopsiju ili možda na mamografiju, fakat me strah....
Ne bih te htjela plašiti, ali mislim da moraš hitno otići na pregled, barem UZV kod specijalista.
__________________
In the midst of winter, I found there was, within me, an invincible summer.../ Salt in the air, sand in my hair...
Sashica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2015., 22:42   #39
Pozdrav,vidim da forum vec neko vrijeme nije aktivan ali ako mi netko moze odgovorit.U panici sam do pregleda.Ima nekih tjedan dana da mi se pojavio svrbez koze na obje dojke,danas sam isla vidit na net.I prestravila se,spominju neki najtezi oblik raka.uz to sam vidjela da su mi grudi na donjoj strani prosarane crvenkastim mrljama,na jednoj mi je i koza kao malo suha,naborana.Promjera par cm.aAl taj svrbez i crvenilo me satralo.Zna li netko da je ono najgore,taj upalni rak dojke jel bi simptomi bili na obje dojke.Poludit cu do pregleda,inace sam panicar.
flipijana is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:24.