Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Plava šapa (Udomljavanje)

Plava šapa (Udomljavanje) Udomljavanje kućnih ljubimaca

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.02.2015., 17:41   #1
Životinje i hladnoća

Pozdrav svima, zanima me kako životinjice koje su po vani podnose ovu hladnoću. Na mom kvartu ima puno mačaka i mene evo danima već muči kako one preživljavaju. Navečer je stvarno hladno i zanima me kako se njima može pomoći. Ljudi ih hrane , ostavljaju hranu na određenim mjestima i one dolaze ali znam da to nije dovoljno. Često ih vidim kako se navečer sklupčaju kraj onog ventila od jednog dućana gdje izlazi topli zrak. Na tom otvoru doslovno ima po nekoliko mačaka i ježeva.
Da li se te mačke mogu odveti u neki azil?
zvonchica12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2015., 18:32   #2
Nažalost, bojim se da su azili pretrpani što mačkama, što psima... te da im najviše možeš pomoći na način da ih zbrineš kod sebe, ako je jasno to moguće, do udomljenja.

Naravno ti bi se trebao pobrinuti oko pronalaska udomitelja, no svakako možeš kontaktirati neke udruge i tražiti pomoć u oglašavanju i eventualno nekim popustima oko sterilizacije i sl.

Ovo je samo moje iskustvo od prije par mjeseci kada je moja frendica udomljavala 2 mačića ulične mačke...
Amber12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2015., 18:44   #3
Ukoliko nemas mogucnosti udomiti ih ili su divlje, evo ideja kako pomoci.
http://www.kittenswhiskers.com/how-y...s-this-winter/

Proguglaj malo, ima dosta zanimljivih varijacija na temu, i ja se bas spremam za neki slican projekt :-)
__________________
Nema slobode bez odgovornosti.
V e n t u s is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2015., 11:08   #4
Životinje dobro podnose hladnoću, pod uvjetom da su zdrave i da imaju dovoljno kvalitetne hrane. U svakom slučaju do 0 stupnjeva je podnošljivo. Pa i životinje u šumi pod normalno preživljavaju i veće hladnoće. Ono što nije prirodno je činjenica da u gradovima životinja čami na betonu, u prljavštini, nehigijenskim uvjetima, izložena neprirodnom okruženju i načinu života, bespomoćna da se sama snađe za hranu, pare se i imaju legla koja su već u startu slaba i boležljiva jer i roditelji nisu zdravi itd.

Najbolje što možeš učiniti je da ih redovno hraniš (ako i koliko možeš), da im napraviš neki zaklon i da ih steriliziraš/kastriraš.

Azili za mačke ne postoje kod nas.
LinaLena is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2017., 21:51   #5
Velike hladnoće i pomoć životinjama koje žive vani

Ima jedan pas čuvar koji živi zatočen na ograđenom, ali otvorenom prostoru. Čuva kamp kućice.
Kad god onuda prođem razmišljam mogu li što učiniti jer ipak se radi o tuđem posjedu. Do sada ipak nisam ništa poduzimala.

Međutim, prognoze za sljedeće dane najavljuju ekstremne uvjete, već danas se osjeća hladnoća, a najgore tek slijedi.

Kako pomoći takvim nesretnicima koji su prislijeni cijelo vrijeme biti na otvorenom?
anita-17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2017., 22:26   #6
Quote:
anita-17 kaže: Pogledaj post
Ima jedan pas čuvar koji živi zatočen na ograđenom, ali otvorenom prostoru. Čuva kamp kućice.
Kad god onuda prođem razmišljam mogu li što učiniti jer ipak se radi o tuđem posjedu. Do sada ipak nisam ništa poduzimala.

Međutim, prognoze za sljedeće dane najavljuju ekstremne uvjete, već danas se osjeća hladnoća, a najgore tek slijedi.

Kako pomoći takvim nesretnicima koji su prislijeni cijelo vrijeme biti na otvorenom?
Baci mu tu i tamo komad špeka. To će mu pomoći da malčice lakše izdrži hladnoću.
Blinko Black is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2017., 22:39   #7
Masnoća pomaže psima zimi...

Samo znači masnija hrana..

Ne trebaš brinuti za njega
woow123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2017., 09:16   #8
Quote:
anita-17 kaže: Pogledaj post
Ima jedan pas čuvar koji živi zatočen na ograđenom, ali otvorenom prostoru. Čuva kamp kućice.
Kad god onuda prođem razmišljam mogu li što učiniti jer ipak se radi o tuđem posjedu. Do sada ipak nisam ništa poduzimala.

Međutim, prognoze za sljedeće dane najavljuju ekstremne uvjete, već danas se osjeća hladnoća, a najgore tek slijedi.

Kako pomoći takvim nesretnicima koji su prislijeni cijelo vrijeme biti na otvorenom?
Mislim da je psima gore kad ih drzis u stanu, oblacis im dzemperice, odredjujes im kad ce i gde da kake i piske, nego tome slobodnjaku.
To je zivotinja, ima krzno, krzno postaje gusce kad dodje zima, ima odbrambene mehanizme, nije to covek.
Mislim ono, hladnocu bez problema prezive onolicki vrapci, a nece pas od 40 kila.
ccaterpillar is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2017., 10:35   #9
nije bas tako. svake zime na stranicama udruga mozes naci na slike smrznutih pasa lutalica.

psi nemaju obrambene mehanizme za zivot u ogradjenom i jednolicnom prostoru. pas koji je u takvim uvjetima mora imati drvenu kucicu koja ne prokisnjava okrenutu tako da vjetar ne puse unutra, a po mogucnosti slame ili starih rucnika unutra. ili mogucnost da si napravi podzemni brlog, a takvih mjesta moze naci u sumi, ne na utabanoj livadi s kamp kucicama.

masna hrana pomaze, no i tu treba biti oprezan. ako zivotinja nije navikla na masno dobit ce proljev, upalu analki i slicno.
pikuli is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2017., 11:19   #10
Pa pas ne moze ni da prezivi ako je sam u ogradjenom prostoru, ali valjda ima gazdu koji ga hrani i poji, pa mu je valjda i sklepao neko skloniste.
ccaterpillar is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2017., 17:28   #11
Već par godina hranim mrvicu susjednog psa. Na području smo Gorskog k., pa su hladnoće i vjetrovi žestoki. Napravili smo joj kućicu sa komorama i sa izolacijom od stiropora 4 cm.
Prošlih godina sam psu sašila džemper, pa stavljala deku i sve bi potrgala. A gospođa čije pas to okači da svi znaju kako joj psu donosim deka, okači preko krova pseće kućice.
Jučer sam ugrijala ručnik na šporetu za loženje i stavila oko svog trbuha da miriše na mene. Danas vidim da leži na tom ručniku.
Sva se hrana smrzne pa joj svako malo odnesem hrenovke, to odmah slisti. Ubacim joj u kućicu jer se povukla u unutarnju komoru.

Inače cijelo mjesto mi zamjera što hranim psa, što se petljam u tuđe zlostavljanje i što sam mu napravila kućicu koja vrijedi preko 500 kn.
Kako zli ljudi žive oko nas čovjek ne bi povjerovao. Nekima je krivo jer taj pas dobije i sarmicu kad je skuham. Moj im je odgovor "U pakao se ništa ne vuče za sobom, sem djela koja radimo", iza leđa imaju veliki srednji prst.
Vodu joj moram često odlediti, ovdje će biti i -14 noćas.

A otim gazdama koje psi kao najbolji čovjekovi prijatelji imaju bi samo rekla JEDNE DOBRE BATINE i gole na snijeg jednu noć.
__________________
http://www.index.hr/lajk/poster/151946/the-truth

“Bez obzira koliko si talentiran, inteligentan ili bogat, način na koji se odnosiš prema životinjama govori sve što treba znati o tebi.”
petra00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2017., 23:04   #12
Ovisi o kojoj pasmini se radi. Zlatni retriver usred zime polupa led i legne u vodu ili se okupa. Šarplaninac živne tek kad zahladi.
Vazno je da ima vode za pice kad se voda vani smrzne i da ima hrane.
Jutros moje pseto cvili, hoce van, pustim je i cekam da se vrati a ona se sva sretna valja u snijegu. Ne vidis na njoj da joj je imalo zima.
__________________
http://elsegra.com
Macor is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2017., 12:44   #13
Imam dvije mačke i psa. I sad, ta moja mala... Maca, jel. Nju sam pokupila pretprošle godine krajem kolovoza s ulice, malešna je bila i kržljava. Najstariji mačak nikad nije izašao iz stana (osim što je dvaput pao s balkona, prvi kat, kad je bio manji). Ova mala stalno je žicala da ju putimo van. I učinili smo to prvi puta negdje ovog proljeća. Odonda stalno izlazi i dolazi.

Hoću reći, prošlu je noć čitavu provela vani na -16. Mijaukala je pred vratima oko 7 ujutro, kad je uspjela šmugnut u haustor jer je valjda netko izlazio. (Svi je susjedi znaju i puštaju, kod nekih i prespava povremeno.) Evo, da mi je netko to rekao, ne bih vjerovala. Eno je sad, spava sa psom.

Zaključujem da joj hladnoća, dakle, ne smeta toliko. Ipak, mislim da je macama koje nemaju dom i nemaju se gdje ugrijati puno teže.
__________________
Premnoge šuplje stvari su nam smisao života, zašto si se sad okomila na riječi? (vrrrlet)
Vraćamo se u prethistoriju. Ovo je civilizacija slike. Što ne zahtijeva sposobnost apstraktnog mišljenja. (MmeTipfeler)
Perzefona is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:23.