Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Plava šapa (Udomljavanje)

Plava šapa (Udomljavanje) Udomljavanje kućnih ljubimaca

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.07.2016., 12:23   #1
Velika mačko-pseća obitelj skuplja za život :)

Nadam se da admini neće zamjeriti otvaranje nove teme, no pomoć nam je potrebna više no ikad.
Dakle, 12 odraslih maca i 5 mačića, 2 psa, od kojih jedan star i ne baš najboljeg zdravstvenog stanja.

Temu ću, nadam se, uspjeti održavati, što će biti dosta teško obzirom na obaveze, ali trudit ću se.

Za sad imam za reći da nam treba hrana, jako nam treba

Na fejsu radimo aukcije, donacije su 0 bodova, niti na kapaljku, možda sam i sama kriva jer se ne eksponiram kao prije po fbu i forumu , nekako mislim da ima onih kojima je potrebnije, koji su prioritetniji, ipak su ovi kod mene koliko toliko zdravi, na suhom i imaju za pojesti koliko uspijemo skupiti na aukciji.

No, dođe i vrijeme kad staneš pred zid, a to se upravo dogodilo i trebam pomoć najviše u hrani za malene, bilo suha bilo mokra papaju sve.
Trebalo je jedno vrijeme da ih polovim (hvala do neba na lovilici) i da ih socijaliziram, dvoje od njih 5 se još opiru ali ne dam se ja

Slikice i predstavljanje ekipice (neke već znate ) uskoro, stay tuned

Edit: odmah da napomenem (nadam se da smijem) da u zamjenu za donaciju od 15kn možete dobiti 200g ukusnih keksića za pse, sve prirodno, bez konzervansa i aditiva, keksiće pečemo sviježe, te imamo za ponuditi 2l domaćeg soka od višanja, također bez konzervanasa i E brojeva, sve domaće i od nešpricanih višanja iz našeg vrta

Zadnje uređivanje cupanka : 04.07.2016. at 12:33.
cupanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2016., 15:04   #2
Prodali smo prve keksiće za šapice weeeee, i dalje primamo donacije a planiramo uskoro i aukciju koja će biti prebogata predivnim stvarčicama....pratite nas
cupanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2016., 16:02   #3
Red je i da predstavimo ekipicu koja će vas gnjaviti za donacije

Hranilište- kao i do sad, nestabilan broj maca, dolaze, odlaze, nažalost stradavaju...neke sam uspjela udomiti, čitaj. ukrasti od susjede, sterilizirati i udomiti, no kako iznova nabavlja druge, odustala sam, sad mi je cilj samo ih sterilizirati da ne primjeti i hraniti na hranilištu koliko je to u mojoj moći.
Na hranilištu.tj u dvorištu su i novopridošli malci, ulovljeni, socijalizirani, očišćeni od parazita, no okice su im bubane pa se liječimo, starija slika dok ih je bilo troje.




Dvoje novih malac koji su samo jedan dan osvanuli na krovu moje šupe, totalno divlji, boravili su ili na krovu ili na drveću, za sad su se približili hrani, socijalizacija u tijeku, također okice bubane.

cupanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2016., 16:27   #4
Melice i njene mučne i teške priče, vjerujem da se sjećate, malena ljubav je ok, i dalje se redovito tjera, obilježava teritorij i tak...veselo nam je...



Njunju- maca sa holangiohepatitisom, dobro je zahvaljujući ogromnoj pomoći koju sam dobila ovdje, papa svoju hepatic hranu i uživa u životu


Leo i Ivy davno udomljeni sa foruma,( tema je tu negdje u arhivi) javila se žena, nepoznata mačka omacila u dvorištu 9 malaca, hitno ih treba maknuti jer idu na vrlo prometnu cestu, iako u vrlo teškoj fin.situaciji, javila sam se s ciljem da spasim jednu macu...druga mi je uvaljena na sentimentalnost, no ok...najgore smo preživjeli


I na kraju Mirna i Sami...jako tužna priča koja treba biti zaboravljena iz poštovanja onih koji su bili upleteni u nju a nisu više dio ovozemaljskog života....ukratko, zla žena koja je zarađivala na životinjicama a nije adekvatno brinula za njih, saznalo se za nju, uzelo se mace, krenulo u spašavanje.....

Mirna, na liječenju na vet.faksu, k meni je došla skupa sa terapijom, antibiotici, ampule za šugu, zoniton za mikrosporozu....

Mirna danas



I na kraju Sami, iz istog horor dvorišta, cure iz PŠ-a su ga jedva spasile, daljnje liječenje je preuzeo netko drugi, a onda je došao k meni, također pun mikrosporoze...terapirajući njega i Mirnu i sama sam ju dobila, posvuda, noge, ruke, čelo....srećom pa je bila zima

Sami na vet.faksu

Sami kod mene na terapiranju


Sami danas



To bi bilo to, što se tiče mačje ekipe, slike mama maca sam prije stavljala tu u njihove teme i ne nađem ih u kompu, no budem ih slikala u petak kad ih sve vozim na sterilizaciju.
cupanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2016., 17:01   #5
Dakle, to su mace koje su trenutno na mojoj skrbi, broj spašenih i udomljenih a i onih nesretnih priča je znatno veći, znate vi koji ste na forumu zadnjih 4-5g (falite me usta moja :P )
Kroz sve te godine ništa se značajno nije promijenilo, osim broja životinjica, i dalje sam nezaposlena, i dalje živim na selu, i dalje nemam auto ni vozačku.....i dalje trebam vašu pomoć da nahranim sva ta usta.
Dajem onoliko koliko mogu, dok nisam imala malce, višak hrane za juniore sam donirala dalje, taman dan prije nego se pojavili, dala sam sve jednoj forumašici...kakav peh kad bi skupili veću sumu na fb također sam uplaćivala udrugama za one koji su još potrebitiji...nisam se u zadnje vrijeme baš ni toliko gurala po temama jer nije bilo toliko ni potrebe, a i ona priča sa romskim psima i svi ostali slučajevi su me doslovno slomili.....ipak...dno prazne kante s mačjom hranom me trgnulo, ne jer želim...nego moram i evo nas...žicamo

Ako vas je dirnula naša priča i želite nam pomoći, slobodno se javite u pp, tražite više slika i dokaza, dođite k meni, jer vi, donatori, na to imate pravo.

A za donaciju, po vašoj želji, možete dobiti keksiće za vaše četveronožne najbolje prijatelje, vrlo ukusni i usudila bih se reći, zdravi, za sad im niti jedan pesek nije odolio, a ovako izgledaju :



Velike vam pozdrave šalju cupankine šapice i moja malenkost
cupanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2016., 22:58   #6
Za kraj dana, evo i psećeg dijela naše velike obitelji, pa da kompletiramo

Muvi- 10-godišnji pesek, ne baš najbolji sa zdravljem, muče ga i analkice, tj. reagira upalama na stres, upale dovedu do fistula što je izuzetno bolno i neugodno stanje, kako za njega, tako i za mene jer mu moram onda to sve dirati da bih mazala, a njega to boli...stresa naravno ne fali uz nove životinjice u kući :/
Muvi je spašen prije 10-ak godina sa aerodroma u Osijeku, bio je mrvica koja je stala u šaku, prepun buha, sa slomljenim repićem i rebrima
"Čuvam svoj keksić i dok spavam"


Malena- njenu priču također možete pročitati u arhivu pš-a...Malena se udomljuje i dalje, dižu se oglasi po 2x dnevno...nažalost, ona je i neudomiva...tj. s njom bi trebalo raditi, samo se njoj posvetiti jer u njoj postoji problem koji ja, nažalost ne mogu doskočiti..nemam tu sposobnost.


Eto, sad smo manje više svi....ma nismo ima nas još ali svi od vas molimo jedno, da nas podržite, da nam pomognete, da sudjelujete u našim budućim aukcijama, da budete uz nas...jer što bi bez vas....bili bi vjerovatno uličari i beskućnici..jer nas nitko nije htio
cupanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2016., 08:13   #7
Oni su svi našli svoju dobru vilu, držite se i puno sreće za udomljenja!!!!!!
__________________
Dali vjerujete ljudima koji ne vole životinje?

PROTIV
mala khala is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2016., 16:20   #8
Čitam sad sve, od početka do kraja, nije te dugo bilo na ovom pdfu, nije niti mene, navratim ponekad.
I dalje si trpna i skromna, pored tolikih životinjica kojima daješ dom, ljubav, medicinsku skrb, svoje vrijeme... a pored tolikih poslova u kući i oko kuće, sigurna sam da nemaš vremena za sebe... i opet ne kukaš, nisi zavidna drugima nije niti čudo što tolike mace dolaze k tebi, znaju one da ćeš ih ti sve spasiti, milom ili silom

Vidim puno novih maca i mačića kod tebe, a nema tako dugo da si ih jako puno odhranila i udomila Pa stvarno imaš konjske živce, s obzirom na okolnosti koje si napisala.

Nadam se da će i dalje biti donacija za tvoje štićenike, tim prije što uredno objavljuješ i pravdaš svaku donaciju i račun.
Isto tako se veselim i aukciji, ako ćeš ju tu stavljati, vidim da već dugo vremena vlada zatišje.
Lily04 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2016., 11:02   #9
Cupanka, predivna ti je ekipa a znam koliko sve to košta, živaca, truda, novaca, vremena i odricanja.

Drži se!
__________________
slobodni net za slobodni svijet!
LinaLena is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2016., 15:09   #10
Cure hvala na razumijevanju i podršci, puno znači i to kad ti se javi netko tko razumije kako to sve skupa ide

Mame mace su na sterilizaciji, odvezli smo ih u 12h, čekam vetove da zovu da idem po njih, 3 sterilizacije ćemo dobiti besplatne preko Udruge Devet Života i njihovog projekta "Postupaj humano" , 1 maca (mama od malaca koji su prošle godine uginuli od panleukopenije) je imala zakazano kod drugog veta, i tu sterilizaciju ćemo platiti obzirom da je novac za nju skupljen još prije, ostaje još jedna maca sa hranilišta za sterilizaciju, međutim kako je inače debela, nisam skontala da je bila skotna, ne diram ju, nego tek jučer kad sam ju ulovila vidim da ima velike cike i da ju malci cicaju, tako da će ona ići kasnije....nadam se samo da budem našla malce ili da ih barem dovede k meni pa da probamo udomiti.
cupanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2016., 19:56   #11
Keksići su super!!!!!!Preporucam!!!!!! Pasice su navalile!!
__________________
Dali vjerujete ljudima koji ne vole životinje?

PROTIV
mala khala is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2016., 16:45   #12
Evo nas, sterilizacije obavjene, konce smo danas izvadili, budući da ni četvrtu sterilizaciju nismo platili a novci su skupljeni tu na forumu, naručili smo danas hrane, jer nam toga uvijek fali, za mace i Malenu, stavim račun čim stigne.

Keksića smo prodali za 62kn maloj khali, dodali još par kunica i kupili konzervi na akciji u Plodinama, i par kostiju za pesonje


Mamice su oporavljene i vraćene na hranilište


Ovu prekrasnoću vam moram pokazati, nazvala sam ju Carmen, i konačno sam uspjela nju i brata uloviti, sad su unutra u kaveziću, izuzetno divlji, trebat će vremena da se socijaliziraju


Ovo je danas prilikom davanja hrane, oboje su bili tako zakačeni, on se spustio, no pušu i sikte dosta pa me pomalo i strah dirati ih



Eto, i dalje vas molimo za donacije, trebamo osim hrane i pijeska jer sad ih je 11 u kući od čega su 5 mačića, a znamo kako maleni puno papaju tako puno i pike i kake

Također vas molim, molim mooolim ukoliko imate neku grebalicu a da vaša maca ne koristi ili nam možete donirati novu, molim vas, treba nam....potrgoše mi sav ionako jadan namještaj u kućici

Unaprijed se zahvaljujem
cupanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2016., 14:57   #13
Stigla nam hrana kupljena od novca ostalog od sterilizacije, 8kg Smilla hrane za mace i 6kg hrane za pse, dobili smo i 2 kućice-grebalice od zooplusa

317,5 kn


Uskoro ćemo imati fotosešn s malcima u glavnoj ulozi, vrijeme je za oglase pa da se i oni udome
cupanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2016., 12:44   #14
Tu smo, svi na broj, u stvari s jednim dlakavcem više, imamo malog psića o kojem ću napisati nešto više malo kasnije, u gužvi smo, jedva stignemo disati.
Uglavnom, malci su se bili ponovo razbolili, pa Malena a onda kad je došao novi član čopora i Muvi, opet analke....nova životinja u kući uzrokuje stres....no što je tu je.....i danas idemo vetu, uz analke se nakalemila i upala uški, to je povezano i očekivano.
cupanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2016., 11:42   #15
Samo naprijed, držite se

p.s. slijedm te u stopu sa brojem dlakavaca
ozanavg is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2016., 10:18   #16
Uplaćeno 80 kn za hranu, svaka čast na trudu!!!!
__________________
Dali vjerujete ljudima koji ne vole životinje?

PROTIV
mala khala is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2016., 14:59   #17
Da se javimo na kratko, nismo se javljali zbog moje bolesti, tj. invalidnosti koja je trajala neko vrijeme, no nije da se nije ništa radilo, udomili smo troje malenih iz zadnjih legala, ostala je još curica koja je sad već skoro pa odrasla, u međuvremenu smo udomili i gore spomenitog psića, no vrlo brzo je vraćen jer se popiškio na krevet....
Osim njih, mm je spasio malo mačulence sa ulice, kod nas je više od mjesec dana, u zadnje vrijeme se borimo sa gastro problemima...

Dobila sam i dojavu o nekoliko maca koje borave na tavanu kuće u kojoj nitko ne stanuje, tu i tamo im nešto hrane bacaju susjedi kad izađu van, uglavnom love miševe, mace su pomalo divlje pa je plan bio lovku u ruke i u akciju....no...onda se dogodilo nešto zbog čega, ne samo da će moji štićenici tražiti privremeni ili stalni dom, nego ćemo to morati i mi dvonožni jer ćemo možda na ulicu.

Iz tog razloga vas molim na razumijevanje i strpljenje oko stavljanja računa, bilo je uplata, te izvršavanja drugih obećanja i dugovanja.

Veliki pozdrav i puse vam šaljemo
cupanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2016., 08:24   #18
Čestitam za udomljenja, i držim velike fige da se situacija kod vas popravi i da krene na pozitivno!
__________________
Dali vjerujete ljudima koji ne vole životinje?

PROTIV
mala khala is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2016., 22:56   #19
Hvala vam od srca mala khala, život nije fer...ali što je tu je...moramo dalje.

A da bih išla dalje trebam vašu veliku pomoć, 5 mica skuplja novac za sterilizaciju, sutra idem tamo poslikati ih i ako bude moguće koju uloviti, voljela bih skupiti novce pa ih odvesti sve zajedno da uštedim na gorivu, možete li, molim vas pomoći, račune stavim odmah po završetku sterilizacija...molim vas....njih je 5, ako su sve cure, zamislite koliko će ih biti ako se svaka okoti

Forumašica Mademoiselle 92 nam je pomogla sa 200kn pred kraj 7mj. od srca joj se zahvaljujemo !
Dodali pa kupili hranu za Malenu i Muvija


U 8mj. smo imali uplatu u iznosu od 200kn od forumašice hermes birkin kojoj se od sveg srca zahvaljujemo !
Također od drage male khale nam je sjelo 80kn, veliko, veliko vam hvala

Kupili hranu za Arčija


Kastrirali Mirnu i Samija, liječili laringitis kod vanjske mace, liječili uple uhica zbog šugaraca, radili smo i ne mislimo stati, uz vašu pomoć, nadam se








Znači, skupljamo 230kn po maci, njih je 5, molim vas da to riješim prije veće zime, jer nam je poprilična gužva u kućici, 3 psa, 8 maca, help
cupanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2016., 18:54   #20
Bila sam danas, mace su divne, nitko od susjeda ne zna odakle su dosle, kazu da su ih samo odjednom vidjeli, no da se znala tamo zadrzavati maca koja ih je najvjerovatnije okotila.
Ja sam ih zatekla 4, nisam mogla odrediti spol, cim budemo imali love, krecem u lov, na dug nazalot se ne usudim zbog zivotinja koje vec imam na skrbi i gotovo nikakve potpore donatora .
cupanka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:51.