Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Plava šapa (Udomljavanje)

Plava šapa (Udomljavanje) Udomljavanje kućnih ljubimaca

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.08.2016., 07:51   #41
i životinje dobivaju lasix ili kako se zove lijek za ozbacivanje vode. što se događa?
lily0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2016., 14:40   #42
Tako mi je žao zbaog Dure :'(
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2016., 15:56   #43
Nemam rijeci... Uzasno, uzasno mi je zao. Sunce malo. Drzite se.
-Animal- is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2016., 17:09   #44
Dragi i dobri mačak Đuro, svi smo uz tebe. Javi nam ima li promjena.


Sent ...
__________________
Restart and reboot yourself
Prolaznica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2016., 18:35   #45
Svi smo mislima uz Đuru..
__________________
[URL="https://www.youtube.com/watch?v=GGUCBOGcvz0"]Game of Thrones & Thompson - Neka ni'ko ne dira u moj mali dio svemira[/URL]
Gošća is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2016., 19:54   #46
Đuro sutra odlazi na posljednje putovanje, a ovu noć će provesti u svojem domu.

Nije se promjenilo na bolje, ali ne boli ga i mirno spava okružen sa obitelji koja ga voli zauvijek.
FićFirićFić is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2016., 19:59   #47
Žao mi je.
__________________
“Just because you’re offended, doesn’t mean you’re right.” – Ricky Gervais
IG: *livin' la vida low carb*
jjinxie is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2016., 20:07   #48
I meni, jako. Zar se baš ništa ne može učiniti? Jeste pitali Ćirića?
__________________
[URL="https://www.youtube.com/watch?v=GGUCBOGcvz0"]Game of Thrones & Thompson - Neka ni'ko ne dira u moj mali dio svemira[/URL]
Gošća is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2016., 20:27   #49
Zao mi je. Jako. -( -( -(
lily0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2016., 20:54   #50
Ne može se više ništa učiniti, Ćirića nismo pitali, ali nema niti potrebe. Samo bi potvrdio što nažalost svi znamo i vidimo.
15 dana ne želi jesti, i isto toliko se nisam odvojio od Đure i pokušavao sam mu podignuti imunitet i snagu svime za što znam, ali bolest je otišla pre daleko.

Sutra će otići na put i čekati nas dok se opet svi ne sretnemo.

Hvala svima koji ste se javili.
I pozdravlja vas Đuro sa slika današnjih.

Nemam više što reći i ne mogu.


FićFirićFić is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2016., 22:20   #51
Nije fer. Uopće nije fer.
Pogled mu ne odaje da je tako loše
ozanavg is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2016., 22:20   #52
Fić tako mi je žao...

Drži se.
Maca. is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2016., 22:35   #53
Quote:
ozanavg kaže: Pogledaj post
Nije fer. Uopće nije fer.
Pogled mu ne odaje da je tako loše
I ja ovo mislim.
__________________
[URL="https://www.youtube.com/watch?v=GGUCBOGcvz0"]Game of Thrones & Thompson - Neka ni'ko ne dira u moj mali dio svemira[/URL]
Gošća is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2016., 22:49   #54
Molim vas, molim vas bar nazovite Cirica. Tako mi je odvratno da se petljam ali bar jos nesto... molim vas. Ne predajte se. Bubi je bio polumrtav, i to dugo. Djuro i meni izgleda bolje, nego Bubi tada. A i veliki je macor. Mozda ipak ima jos neke nade. Mozda moze veterinar doci kod vas i uciniti nesto oko te vode koja se nakuplja, nesto... Ne znam. Oprostite, emocionalna sam previse, a macka i ne znam, jednostavno.....
-Animal- is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2016., 22:53   #55
Quote:
-Animal- kaže: Pogledaj post
Molim vas, molim vas bar nazovite Cirica. Tako mi je odvratno da se petljam ali bar jos nesto... molim vas. Ne predajte se. Bubi je bio polumrtav, i to dugo. Djuro i meni izgleda bolje, nego Bubi tada. A i veliki je macor. Mozda ipak ima jos neke nade. Mozda moze veterinar doci kod vas i uciniti nesto oko te vode koja se nakuplja, nesto... Ne znam. Oprostite, emocionalna sam previse, a macka i ne znam, jednostavno.....
Pridružujem se molbi. Pa Bubi je hroptao i jedva disao, bio mali i mučio se, pa nije eutanaziran i danas je veseo i velik, a Đuro niti hropće, niti jauče, a da ne jede 15 dana ne bi ga više bilo dosad. Sutra ako to napravite će biti prekasno, a možda se može još nešto, daj učinite još nešto, odvedite ga Ćiriću, skupit ćemo novce, možda živne ako mu se voda punktira, možda ga baš to pati i pritišće i zato teže jede i ide na wc.
__________________
[URL="https://www.youtube.com/watch?v=GGUCBOGcvz0"]Game of Thrones & Thompson - Neka ni'ko ne dira u moj mali dio svemira[/URL]
Gošća is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2016., 23:15   #56
Molim vas, ne otežavajte mu ionako teške trenutke.
Sigurno on najbolje zna u kakvom je stanju Đuro i sasvim sigurno tu odluku nije donio laka srca.

Nije bit produljiti život po svaku cijenu (jer to uvijek činimo zbog sebe, ne zbog njih), nego postupiti onako kako je najbolje za ljubimca. U ovom slučaju za Đuru.
A to ne znamo mi forumaši, nego čovjek koji je s njim živio toliko godina i veterinar koji ga liječi.

FićFirićFić, ako si donio odluku da ga uspavaš, pozovi veta neka ti dođe doma.
Ili neka ti barem daju Apaurin u injekciji, da Đuro napola zaspi doma prije nego što ga budeš vozio.
Jer rekao si da mu je vožnja stres.

Zaista mi je žao što to prolazite Đuro i ti.
__________________
“Just because you’re offended, doesn’t mean you’re right.” – Ricky Gervais
IG: *livin' la vida low carb*
jjinxie is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2016., 23:18   #57
Pa nek bar ode po bar još jedno mišljenje, Ćirić ili netko na dobrom glasu..
__________________
[URL="https://www.youtube.com/watch?v=GGUCBOGcvz0"]Game of Thrones & Thompson - Neka ni'ko ne dira u moj mali dio svemira[/URL]
Gošća is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2016., 23:25   #58
Ocekivala sam takvu reakciju, i sama znam da nije dobro da se toliko petljam u tudji zivot i donosenje odluka, no ipak smo ovu pricu pratili dugo. Ja sam imala macka koji je umirao od iste bolesti i bio je u stravicnom stanju pri kraju kad mu se rapidno pogorsalo, ali je uvijek bio slabije konstitucije. Izgledao je puno losije od Djure. Ja znam, tj. evidentno je, koliko duboko Ficfiricfic voli Djuru i da mu nije bilo lako donijeti odluku, ali isto tako mislim da je mozda dijelom uvjetovana razocarenjem u veterinare (razumljivom) i svom iscrpljenoscu zbog duge, duge borbe oko Bubija, i sada Djure. Mozda ipak postoji neka solucija. Bubija bi skoro svi otpisali u onakvom stanju, samo se Ficfiricfic borio toliko dugo i eto, on je sada jedan predivan mladi macak. A Djuro nije dobio drugo misljenje, mozda ovaj veterinar ne zna, sto ako je to u pitanju? Zao mi je, prelazim liniju ali eto... I slazem se da nije cilj produljivati zivot bezveze, ali sto ako se moze rijesiti vode i imati jos sretnih trenutaka? Sto ako mu je samo potrebno drugo misljenje?

I da, ne zelim reci da je ova odluka sigurno pogresna, zelim samo reci da je mozda taj veterinar krivo procijenio, a po slikama i ocima djeluje da u Djuri jos ima borbe i zivota. To je moje misljenje. Naravno da ce Ficfiricfic uciniti onako kako on zeli, i naravno da on vidi tog macka pred ocima a ne mi.
-Animal- is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2016., 23:28   #59
Razumijem vašu brigu i želju da mu se još nekako pomogne, a zamislite tek moju.
Slike su takve da daju nadu, ali ulovljen je savršen trenutak, ostatak dana i noći je pre težak za gledati ga poznavajući kakav je Đuro bio.
Vjerujte mi da je kraj i da bi čak i on sam želio otići, ali jednostavno nema snage niti za to.
Pre teško je, ali valjda tako mora biti.
Sutra ćemo i mi i Đuro odahnuti i vjerujem da ćemo se sigurno opet sresti, ali tad zauvijek ostati zajedno.

Neka i ova noć prođe mirno i sutra ćeš se spasiti Đuro moj.

Laku noć.
FićFirićFić is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2016., 00:51   #60
Jako važno!!!

Molim Vas da to (još) ne uradite. Nikako nije taj trenutak, ukoliko nema strašne bolove i gušenje. Diže glavu sam. Šta mogu, moram objasniti konkretno; nije moj, ali mi je teško...
Mačak nema kvalitetu života koju zelite i Vi i on...ali, on NIJE za eutanaziju sutra. Jetra je problem, zato mu se gadi hrana. Ona se punktira i čisti. Imunitet se diže. To su životinje koje pobjeđuju sve OSIM kada je gotovo sa bubrežnom funkcijom.
Drži glavu uspravno ipak, nije bez pažnje gleda nema tupi pogled, reagira na podražaje.
Ja sam četiri i pol mjeseca macu hranila na špricu. Dokle god postoji bubrežna funkcija nije izgubljeno ništa. Neki veterinari obožavaju eutanaziju; neće oni osjetiti gubitak, već vlasnik.
Nije bitno kod koga ste, uvijek se mora ići još nekome uvijek, uvijek, uvijek... i u humanoj medicini je tako. Đuri je problem jetra ima ascites; jetra je jedini organ koji se može regenerirati. Nikakav on dodatni FIP nema, to ne postoji. FIP i suhi i mokri oblik ide jako brzo u akutno zatajenje bubrega.
Molim Vas otiđite po drugo, peto i stoto mišljenje, to jeste stres nositi ga, ali ne smijete vjerovati nikome...idite Perokovićima. Molim Vas. Otrgnula sam macu sa preporučene eutanazije i otišla k njima.
Sve ovisi o bubrežnoj funkciji. On ne jede zbog jetre. Ako se jetra uspije popraviti, apetit se vraća i kada ne jedu mjesecima...ponekad trebaju tjedni i mjeseci i vlasnik pun ljubavi koji će hraniti i pojiti macu na špricu. Pokrivati dekicom da se čuva temperatura tijela, ključna za bubreg da se ne pothladi. Kako može itko znati šta on želi, a sigurno bi još bio sa Vama...
Molit ću se da pročitate ovaj post.
misspiggy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:32.