Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.05.2005., 17:20   #81
Neki ljudi pak pate od teškog poremećaja vida koji ih spriječava da vide smajlije, ali evo, izlazim u susret hendikepu:




__________________
And there's another country, I've heard of long ago, Most dear to them that love her, most great to them that know;
We may not count her armies, we may not see her King; Her fortress is a faithful heart, her pride is suffering;
And soul by soul and silently her shining bounds increase, And her ways are ways of gentleness, and all her paths are peace.
GnothiSeauton is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2005., 17:21   #82
vihore, pa ako kina propadaju unatoč blockbusterima, onda bi valjda još brže propadala bez njih. Oldboy je odličan film, ali ja ne razumijem što ti želiš reći. Misliš li da bi se oldboy trebao puštati u lošim kinima ili šta?
__________________
dr. Lebowski
walter is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2005., 17:25   #83
Ne razumiješ waltere, on je filmski connosíeur istančana ukusa, on je enolog-za-filmove, produhovljeni filmski kritičar duboko svjestan situacije i iznimne moći percepcije i analize, sa sklonosti prema alternativnim smjerovima uprizorenja najdubljih ljudskih htijenja, navada i obrazaca ponašanja kroz sedmu umjetnost. Poklonik celuloida, kultist klape, levit key gripa.

Ja s druge strane volim filmove sa majstorima borilačkih vještina, ogromnim kompjuterski generiranim vojsketinama, puno eksplozija i sisatim glupim trebama
__________________
And there's another country, I've heard of long ago, Most dear to them that love her, most great to them that know;
We may not count her armies, we may not see her King; Her fortress is a faithful heart, her pride is suffering;
And soul by soul and silently her shining bounds increase, And her ways are ways of gentleness, and all her paths are peace.
GnothiSeauton is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2005., 17:29   #84
Quote:
Potala kaže:
I ja volim ta neka manja kina. Točnije, samo Grič i Jadran. I Europu, of kors. Cinestar me malo nervira jer je mekdonaldiziran. Ali Broadway mi je ok.
.
dodouprolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2005., 17:34   #85
Quote:
u prolazu kaže:
još gurneš ruku u gače, podrigneš i vikneš "Let's force be with you!!"
dodouprolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2005., 21:02   #86
Quote:
GnothiSeauton kaže:
Ne razumiješ waltere, on je filmski connosíeur istančana ukusa, on je enolog-za-filmove, produhovljeni filmski kritičar duboko svjestan situacije i iznimne moći percepcije i analize, sa sklonosti prema alternativnim smjerovima uprizorenja najdubljih ljudskih htijenja, navada i obrazaca ponašanja kroz sedmu umjetnost. Poklonik celuloida, kultist klape, levit key gripa.
Ja s druge strane volim filmove sa majstorima borilačkih vještina, ogromnim kompjuterski generiranim vojsketinama, puno eksplozija i sisatim glupim trebama
ajde ti s druge strane malo sjasi sa momka :-)
__________________
nemam potpis!
milk is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2005., 22:51   #87
Quote:
walter kaže:
vihore, pa ako kina propadaju unatoč blockbusterima, onda bi valjda još brže propadala bez njih. Oldboy je odličan film, ali ja ne razumijem što ti želiš reći. Misliš li da bi se oldboy trebao puštati u lošim kinima ili šta?
moj stav je da se oldboy trebao prikazivati u bilo kakvom kinu. projekcija sa lcd projektora je nesto najgore sto sam vidio u zivotu: mutna slika velicine cetvrtine kino platna cisti uzas.

a kina propadaju zato sto su karte preskupe i zato sto nema atraktivnog domaceg filma u kinima. namjerno kazem atraktivnog zato sto je bilo puno dobrih nasih filmova no nisu privukli gledatelje.. uspon kinematografa u brojnim se zemljama povezuje s usponom domace produkcije. gdje vladaju samo americki blockbuster lose se prolazi... uostalom evo linka na clanak koji o tome mozda najbolje govori: http://www.filmski.net/vijesti.php?idn=2123&kat=1

pazi, uzmimo film hitch. ok film, atraktivni glumci, super prosao na americkom trzistu no fakat nije bilo sanse da ga odem pogledati u kino. doci ce na dvd, pogledat cu ga ako mi puhne neki dan potreba za romanticnom komedijom i to je to.

a nisam zaboravio ni na naseg milog gnothija koji ima ovdje trening ironiziranja. cuj stari vidim trudis se da poboljsas neke stvari - ajde se sad poigraj sa sintagmom 'argumenti'. ako ti treba hint pogledaj bilo koji moj post na ovom threadu; to ti je onda kad das tvrdnju, potkrijepis ju nekom cinjenicom ili ju barem pokusas obrazloziti. no ipak, valjda si ti jedan od onih tipova koji ispunjenje nalaze u pljuvanju u vis i pisanju u dalj. samo ti daj majstore, sto vise pljuckas i piskis manje ces plakati
__________________
U supermarket su uveli dvije nove stvari, mesarov kutak i pekarnicu, pa je miris svježeg kruha i kolača kombiniran s pogledom na čovjeka u haljetku poprskanom krvlju koji udara po komadima svježe teletine bio prilično uzbudljiv za sve nas. - Don DeLillo
vihorsthename is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2005., 23:52   #88
Quote:
vihorsthename kaže:
moj stav je da se oldboy trebao prikazivati u bilo kakvom kinu. projekcija sa lcd projektora je nesto najgore sto sam vidio u zivotu: mutna slika velicine cetvrtine kino platna cisti uzas.

a kina propadaju zato sto su karte preskupe i zato sto nema atraktivnog domaceg filma u kinima. namjerno kazem atraktivnog zato sto je bilo puno dobrih nasih filmova no nisu privukli gledatelje.. uspon kinematografa u brojnim se zemljama povezuje s usponom domace produkcije. gdje vladaju samo americki blockbuster lose se prolazi... uostalom evo linka na clanak koji o tome mozda najbolje govori: http://www.filmski.net/vijesti.php?idn=2123&kat=1
Moj je stav također da se Oldboy trebao prikazivati u kinu. Jer mi je puno bolje gledat film u kinu već doma na dvd-u.
Ali ti filmovi jednostavno nisu profitabilni. Jebemu,čak je i u mojoj videoteci taj film jedini na polici sa novijim filmovima koji dođe 10 kn. Toliko je izneposuđivan da su mu morali smanjiti cijenu,da bi ga netko posudio. A za to jednostavno nisu kinodistributeri krivi.

Domaći film ne želim komentirati. Zadnji put kad sam naletio na ulomak iz hrvatskog filma,otac i sin su se svađali sa književno sterilnim hrvatskim naglaskom citirajući bibliju,žena pokraj njih je plakala jer je sin jugooficir ili tako nešto,a udba je kucala na vrata..... uvijek ista priča!
Marakeš is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2005., 01:45   #89
a znam, tema hrvatskog filma je neiscrpna. meni se ne cini da su oni toliko losi koliko ljudi vole govoriti, a opet nisu ni toliko dobri koliko njihovi autori misle. i to je lose. nitko ne moze snimiti film o temama koje nas se ticu kao mi sami, a ocigledno nemamo ljude koji to mogu/znaju... kad i dobijemo takav nekakav film nitko ga ne vidi - primjer film 'ravno do dna'. gledao sam ga na dhfu i to je stvarno super srednjemetrazni film. zasto se nije culo o tom filmu? koliko znam zato sto nisu isplacena autorska prava za mjuzu koju su u filmu pustali (azra, haustor, ...) film super hvata jednu obicno - neobicnu zagrebacku kvartovsku pricu i stvarno je sramota sto ce se film pojaviti na vhsu 2 godine nakon sto je snimljen. u kina ga se ni ne misli pustati.

(http://www.discoveryfilm.hr/index.ph...&p=1&p2=1#film)

2003. film je bio super, danas ne znam kako ce izgledati. u medjuvremenu neke su face postale superpoznate (filipovic, keckes, bitorajac) pa mozda i dosadne, a prije dvije godine kad sam ih prvi put gledao bili su mi totalno osvjezenje.. a vidjet cemo.

no da se vratim s offtopica - ako ce kinoprikazivastvo ovisiti samo o tome koliko ce atraktivni biti americki blockbusteri ne pise im se dobro..
__________________
U supermarket su uveli dvije nove stvari, mesarov kutak i pekarnicu, pa je miris svježeg kruha i kolača kombiniran s pogledom na čovjeka u haljetku poprskanom krvlju koji udara po komadima svježe teletine bio prilično uzbudljiv za sve nas. - Don DeLillo
vihorsthename is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2005., 11:45   #90
Quote:
Marakeš kaže:
Domaći film ne želim komentirati. Zadnji put kad sam naletio na ulomak iz hrvatskog filma,otac i sin su se svađali sa književno sterilnim hrvatskim naglaskom citirajući bibliju,žena pokraj njih je plakala jer je sin jugooficir ili tako nešto,a udba je kucala na vrata..... uvijek ista priča!
A Sretno dijete?
__________________
Jedni grade vlade da se lakše krade, drugi biljke sade, a treći ih vade.
banderas is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2005., 12:08   #91
vihore ti si očigledno cijepljen na argumente, a ja nisam poznat po tome da lajem na mjesec ili recimo ponavljam argumente koje su izrekli banderas primjerice i mnogi drugi na ovom topicu a koje si ti eto slučajno previdio. Po milkovom naputku 'sjahujem' s tebe... permanentno. Bahati likovi poput tebe čine IMF onim što je... Zbogom, vi ste najslabija karika [ignore]
__________________
And there's another country, I've heard of long ago, Most dear to them that love her, most great to them that know;
We may not count her armies, we may not see her King; Her fortress is a faithful heart, her pride is suffering;
And soul by soul and silently her shining bounds increase, And her ways are ways of gentleness, and all her paths are peace.
GnothiSeauton is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2005., 12:17   #92
Mene zanima tko je 'karika koja nedostaje'?
__________________
Pinta. Nina. Santa Maria. (Into eternity)
maristella69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2005., 12:36   #93
Quote:
vihorsthename kaže:
ovak, da skratim - jasno je da sve ono sto kod nas nije moguce nabaviti najbolje je skinut s neta, pa sto je tu je.

ono na sto i mene hvata alergija je utrpavanje svega sto je americka produkcija pod smece i bahato mahanje rucicama prema 'mekdonaliziranim i sterilnim' multipleksima (ok, nisi to napisao nego neki drugi al nekak mi se cini da si tu negdje sa stavom.. ispravi me ako grijesim )

cinjenica je da nas vecina voli otici u kino da se ZABAVIMO i pogledamo nesto sto nam je fora ili nam pase ili kojigod vec razlog imali. malo ljudi su bas filmofili u smislu da vole art i visokoumjetnicke filmove (koje ja cesto ne kuzim al ajde, svaki seljo ima svoje veselje ).
Multipleksi su idealno mjesto, sa cistim vecejima, ugodnim (ne prevelikim) dvoranama, odlicnim zvukom i slikom, da sira populacija uprazni svoje potrebe za zabavom, zavali i uziva (pustajuci mozak na pasu po potrebi).

Ne kazem da nema losih filmova (dapace) ali na ljudima je da izaberu sto hoce. I sto sad ima nekima smetati ako hrpa ljudi voli otici pogledati Titanic ili neki drugi (pre)razvikani film? kome smeta, nemora ici. ko voli nek izvoli. (fyi meni je titanic strasno dosadan) poanta je u tome da je kino bas zabava za sire mase.

ona usporedba sa folk glazbom je ok - eto, vecina 'rvata ju voli(ocito) meni se od nje riga, pa je jednostavno ne slusam i izbjegavam. boli me djon ako se to drugima svidja al isto tako necu ih zbog toga pljuvat..

eto, dragi flmski gurmani, dopustite da nemamo svi vas ukus i da nam pasu prizemniji oblici filmske zabave.. ili jednostavno drugaciji odoh veceras na Warse ..
cvjetaca is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2005., 13:09   #94
Izgleda da gnothi ima neki fetiš na Danijelu Trbović ili mu je pak tajna želja da kada naraste postane voditelj dotičnog kviza.

Ili, možda je on umislio da je na kvizu, pa aktivno sudjeluje, a pobjednik će na kraju biti G,G,G, gnooothiii- jeeeeeeee. Samo što jeb** ga onda više neće imati s kim komunicirati jednom kada pobjedi.
No, možda ipak preostane nešto ljudstva na forumu (koji ne sudjeluju s gnothijem u kvizu), pa će im se on nametnuti kao karizmatični vođa.

(ispričavam se na oftopiku, ali jednostavno bilo je to jače od mene)
Mag is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2005., 13:10   #95
Quote:
odoh veceras na Warse
I ja, i ja
__________________
"When you tear out a man's tongue, you are not proving him a liar; you're only telling the world that you fear what he might say." ~ Tyrion Lannister
Archangel is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2005., 13:26   #96
Quote:
vihorsthename kaže:
ano da se vratim s offtopica - ako ce kinoprikazivastvo ovisiti samo o tome koliko ce atraktivni biti americki blockbusteri ne pise im se dobro..
meni nije jesno sta je tebi tu cudno ??..ajde sad kad ti je gnufi dobrohotno sjasio s vrata lijepo poslusaj njegov savjet pa procitaj sto si ti ljudi vec napisali...
__________________
nemam potpis!
milk is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2005., 13:37   #97
sve je to cool: film je vecini danas vise zabava nego nekakvo umjetnicko iskustvo i nemam problema s tim. svejedno, desava se paradoks: vecina zeli i voli blockbustere, blockbusteri se prikazuju a kina posluju s gubitkom svejedno imali oni sanitarije iz reklame za anitru ili iz trainspottinga.

i kak sad to rjesiti? beats me... za tipove poput gnothija ( ) uvijek postoji rjesenje, ali za problem filmova u ervata potrebno je malo vise od tek par dobro plasiranih...
__________________
U supermarket su uveli dvije nove stvari, mesarov kutak i pekarnicu, pa je miris svježeg kruha i kolača kombiniran s pogledom na čovjeka u haljetku poprskanom krvlju koji udara po komadima svježe teletine bio prilično uzbudljiv za sve nas. - Don DeLillo
vihorsthename is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2005., 13:40   #98
Quote:
vihorsthename kaže:
a ajde ti pametnjakovicu racunajuci samo na nase kinodistributere docekaj recimo film oldboy. film je dobio zlatnu palmu na cannesu, film su brojni proglasili remek djelom, film JE remek djelo, a je li kod nas stigao u kina? je. u a1 galeriju na nacin da su ga pustali s lcd ekrana. bio tamo, gledao ga zajedno s jos 6 ljudi.

gdje sam ja to napisao da je kvaliteta s divxa jednaka onoj u kinima? ja ti govorim da za neke flmove nema alternative nego skinut ih s neta. ali uostalom zasto se trudim? ti to ionako neces shvatiti. glavno da u filmu ima jedan urlik 'volim te' pa onda 'i ja tebe' a sve upakirano u ratatatata brektanje strojnica ili tatatata toptanje konjica. a naravno, kako sam mogao zaboraviti na poluidiotske dernjave tipa 'freeeedoooooom!' i tome slicno.

da ne lupam po tipkovnici bezveze evo samo cu ponoviti tvoje "Serem vam se na Sundance i Berlinski Bijenale". to sve govori koliko si mi relevantan u bilo kakvoj raspravi o filmu...
Dude, you are like totally.....GAY!

Argumentiraj kakve veze ima išta što si napisao na ovom topicu sa zadanom temom, a to je audio-vizualno-infrastrukturalna kvaliteta ZG-kina?
__________________
Kako oblikovati potpise
robybaggio is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2005., 13:46   #99
Quote:
robybaggio kaže:
Dude, you are like totally.....GAY!
needs one to know one

Quote:
robybaggio kaže:
Argumentiraj kakve veze ima išta što si napisao na ovom topicu sa zadanom temom, a to je audio-vizualno-infrastrukturalna kvaliteta ZG-kina?
postavio sam pitanje kako objasniti pad gledanosti unatoc dobroj infrastrukturi. je, moj bed, to se zove zastranjivanje od zadane teme ali covjek bi ocekivao od tako iskusnog forumasa poput tebe da zna sto je offtopic.
__________________
U supermarket su uveli dvije nove stvari, mesarov kutak i pekarnicu, pa je miris svježeg kruha i kolača kombiniran s pogledom na čovjeka u haljetku poprskanom krvlju koji udara po komadima svježe teletine bio prilično uzbudljiv za sve nas. - Don DeLillo
vihorsthename is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2005., 14:57   #100
Re: Re: Kina u Zagerbu :(

Quote:
fortaleza kaže:
[B]
Gledao sam Wonder Boyse prije nekoliko godina na balkonu Like ili griča ne znam više kojeg. Ja, dvoje ljudi i pola tone prašine....
To je gušt, doć na zadnji tjedan prikazivanja!
I da, nema samo prašine. Našao sam i mišomor u jednom kinu.

Ovo s mcdonaldizacijom - pa, ljudi, došli ste pogledat film, ne morate još i jest.
__________________

.


prodajem: Pearl Jam: Ten i No Code
snowboard
beheaded is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:43.