Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Državna matura

Državna matura Matura-tortura

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.04.2010., 18:22   #41
Quote:
Beck kaže: Pogledaj post
uf fala bogu da vas ima tolko koji ste pisali tek tako
ja se nadam da je punooo njih tek tako pisalo i da su svi lose napisali i da ima nade za mene
slažem se..ja sam učila ko idiot a napisala koma..valjda ce svi napisat koma da me spase
Doky is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2010., 17:08   #42
Stavili su rješenja:
http://dokumenti.ncvvo.hr/Matura_09-...zborni/geo.zip
SfanFZR is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2010., 12:35   #43
sad si me bacija u depru, niti 50 %, ma kakvih 50, niti 30 % točnih
ovo je KATASTROFA
velder is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2010., 15:27   #44
nije bilo tako strašno. ja nisam pisala, ali sam ga sad riješila da vidim kolko ću imat i imam 80 posto

SfanFZR, kako si ti riješio? Pucaš na prvo ili drugo mjesto na rang listi?
__________________
ŠALIM SE
seka.iz.osijeka is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2010., 16:57   #45
Riješio sam 96 &, prvi dio greške:
stavio srednje siječanjsku za nizinsku umjesto temperature inverzije, saigon sam stavio angkor umjesto ho shi min, zeznuo sam kulturni areal, to sve nosi 4 boda
drugi dio: krivi mi je klimadijagram, nisam vidio da piše minus 5 i minus 10, taj minus je bio presitno napisan, na kompu to naravno izgleda veće, i stavio sam za angolu pod C umjesto B, iako je to jako slično, to je isto 4 boda

Znači: 192/200, ili 96 %
SfanFZR is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2010., 18:58   #46
Quote:
SfanFZR kaže: Pogledaj post
Riješio sam 96 &, prvi dio greške:
stavio srednje siječanjsku za nizinsku umjesto temperature inverzije, saigon sam stavio angkor umjesto ho shi min, zeznuo sam kulturni areal, to sve nosi 4 boda
drugi dio: krivi mi je klimadijagram, nisam vidio da piše minus 5 i minus 10, taj minus je bio presitno napisan, na kompu to naravno izgleda veće, i stavio sam za angolu pod C umjesto B, iako je to jako slično, to je isto 4 boda

Znači: 192/200, ili 96 %
op op bravo
ja sam totalno sokirana ma nisam, lazem, ocekivala sam lose.
neznam kolko tocno cu imat, al necu bas puno... bilo je par stvari koje sam mislila da su mi krive al su mi ispale tocno, pol toga se ni ne sjecam sta sam napisala jer sam se dosta premisljala...nis.cekamo rezultate
Beck is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2010., 20:17   #47
negdje oko 40-50 posto sam rijesio. to je moja procjena, ali moze biti i manje. nadam se da su ostali loše napisali
halek is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2010., 20:45   #48
Quote:
halek kaže: Pogledaj post
negdje oko 40-50 posto sam rijesio. to je moja procjena, ali moze biti i manje. nadam se da su ostali loše napisali
oh pozdrav kolega po bodovima i nacinu razmisljanja
malo sam si razmisljala, ovo mi opce ne djeluje fer. prosle godine na prijemnom je prag bio 140 bodova iz geo (ooood...560?540?520?) iiii...30,40 bodova iz mat (oood..100?120?)...a ove godine je prag,kako sam citala na netu za pmf geo 300 bodova iz drzavne mature... dakle oko 200 bodova od 660 naspram ovih 300 od mogucih 500...ne djeluje mi bas fer...ili sam se ja pogubila negdje s racunom.ma sve je moguce
Beck is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2010., 15:59   #49
Ja iskreno ne znam što je bilo teško u ovom testu?
Treći sam razred gimnazije i stvarno bih napisao ovaj
test min. 75%, ne kontajući 4. razred. Što vam je najviše
stvaralo problem? Koje su stvari koje niste očekivali? Iskreno,
ne mislim na PMf Geografiju radi više matematike, pisat ću nižu, pa ću u Zadar.
A i ostane uvijek mjesta, barem koliko sam čuo, pa ne bi trebalo
bit problem upast.
Phoebos Apollon is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2010., 21:54   #50
Quote:
Apolon.17 kaže: Pogledaj post
Ja iskreno ne znam što je bilo teško u ovom testu?
Treći sam razred gimnazije i stvarno bih napisao ovaj
test min. 75%
, ne kontajući 4. razred. Što vam je najviše
stvaralo problem? Koje su stvari koje niste očekivali? Iskreno,
ne mislim na PMf Geografiju radi više matematike, pisat ću nižu, pa ću u Zadar.
A i ostane uvijek mjesta, barem koliko sam čuo, pa ne bi trebalo
bit problem upast.
Pa ti si čudo od djeteta

Imat ćeš priliku svoje znanje pokazat iduće godine ne brini

Shvati da je nekima bio težak ispit,a nekima je bio lagan,ovisi od osobe do osobe.
Nixxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2010., 10:45   #51
Quote:
Nixxx kaže: Pogledaj post
Pa ti si čudo od djeteta

Imat ćeš priliku svoje znanje pokazat iduće godine ne brini

Shvati da je nekima bio težak ispit,a nekima je bio lagan,ovisi od osobe do osobe.
Nisam ja čudo od djeteta, nego ispit nije bio pretežak.
Oprostiite na iskrenosti.
Phoebos Apollon is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2010., 15:58   #52
ja sam drugi razred i moram priznati da je i meni ispit dosta lak......stvarno se cudim ovima sto kazu da je tezak...pa ako ste se i malo pripremali mogli ste imat bar vise od 50%...
Kiwi_93 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2010., 17:58   #53
Quote:
Kiwi_93 kaže: Pogledaj post
ja sam drugi razred i moram priznati da je i meni ispit dosta lak......stvarno se cudim ovima sto kazu da je tezak...pa ako ste se i malo pripremali mogli ste imat bar vise od 50%...
Ok imali smo treći razred,drugi razred i sad samo čekam da se javi netko: Ja tek krećem u srednju školu nagodine i pogledao sam ispit i znao sam barem 60% bilo je prelagano
Nixxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2010., 19:18   #54
ja sam 3.r i gledal sam test i nije bil baš lagan. možda je meni bil dio 3.r lagan, a ovom iznad dio 2.r, ali maturu pišeš sva 4 razreda. Težina pitanja je po mojoj procjeni u rangu županijskih natjecanja za svaki razred.
kaksi is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2010., 19:22   #55
Quote:
Nixxx kaže: Pogledaj post
Pa ti si čudo od djeteta

Imat ćeš priliku svoje znanje pokazat iduće godine ne brini

Shvati da je nekima bio težak ispit,a nekima je bio lagan,ovisi od osobe do osobe.
Ponavljam šta sam napisao.


I to šta kažeš kaksi,al treba uzet u obzir da ćete u vrijeme pisanja geografije

u to vrijeme imat učenje redovno za škole,izradbu završnih radova ako ste

strukovna,učenje za ostale ispite državne mature ili prijemne ako ih imate i

neće se imat baš vremena za sve.Za primjer ja sam u tjednu kad se pisala

geografija pisao još i povijest i fiziku,a ne stigne se ponekad baš sve Zato

se dobro organizirajte za iduću godinu vas dvoje koji idete treći razred ako

mislite upast na prvi izbor


Neka vam je sretno
Nixxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2010., 19:30   #56
Hvala. Bit će problem upast na 1. izbor ili 2. , a geografija mi uvijek ostane ako ništ drugo ne upadnem
kaksi is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2010., 19:47   #57
Quote:
kaksi kaže: Pogledaj post
ja sam 3.r i gledal sam test i nije bil baš lagan. možda je meni bil dio 3.r lagan, a ovom iznad dio 2.r, ali maturu pišeš sva 4 razreda. Težina pitanja je po mojoj procjeni u rangu županijskih natjecanja za svaki razred.
Da, točno, tu negde oko županijskog
SfanFZR is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2010., 20:02   #58
Quote:
SfanFZR kaže: Pogledaj post
Da, točno, tu negde oko županijskog
a to je najgore za 1.r Nisam te pital, kak ste prošli na krosu?
kaksi is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2010., 00:03   #59
Quote:
Beck kaže: Pogledaj post
malo sam si razmisljala, ovo mi opce ne djeluje fer. prosle godine na prijemnom je prag bio 140 bodova iz geo (ooood...560?540?520?) iiii...30,40 bodova iz mat (oood..100?120?)...a ove godine je prag,kako sam citala na netu za pmf geo 300 bodova iz drzavne mature... dakle oko 200 bodova od 660 naspram ovih 300 od mogucih 500...ne djeluje mi bas fer...ili sam se ja pogubila negdje s racunom.ma sve je moguce
Može prag biti i 10 bodova kad ti to apsolutno ništa ne znači jer oni koji upisuju imaju debelo više. Uostalom, na ovom ispitu ste imali više pitanja koja nose po 2 boda, na prijemnom je svako pitanje nosilo 10. Što je deset manje ako ne odgovoriš točno. Pa računaj

Quote:
kaksi kaže: Pogledaj post
Hvala. Bit će problem upast na 1. izbor ili 2. , a geografija mi uvijek ostane ako ništ drugo ne upadnem
Nemoj se baš uzdati u to
__________________
Mexatia Mini Baby Boutique - handmade šivane stvarčice za bebe i klince
mya_7920 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2010., 10:00   #60
Quote:
mya_7920 kaže: Pogledaj post
Može prag biti i 10 bodova kad ti to apsolutno ništa ne znači jer oni koji upisuju imaju debelo više. Uostalom, na ovom ispitu ste imali više pitanja koja nose po 2 boda, na prijemnom je svako pitanje nosilo 10. Što je deset manje ako ne odgovoriš točno. Pa računaj



Nemoj se baš uzdati u to
ma joj sve ti ja to znam bila sam i prosle godine tamo istina, onda sam napravila divnu gresku i digla papire prije prozivke, jer znas ono...nece se lista toliko pomaknut pojest sam se htjela
ma no, nije mi sad bio cilj nesto...neznam nisam imala cilj s tom recenicom, samo me eto malo zbunio toliki razmak u pragovima
Beck is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:22.