Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Državna matura

Državna matura Matura-tortura

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.09.2014., 14:21   #61
dakle opca gimnazija sam, ako ciljam na solidnu cetvorku najmanje, dali su dovoljni mat i fiz u 24 lekcije i sada se poceti pripremati?
Relinquished is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2014., 16:14   #62
Ne znam kakva je ta mat u 24 lekcije ,ali ako ista valja i ako se sad pocnes pripremat možeš dobit 4 ,a za fiz ne znam
__________________
_______________________________
TikiFiesta is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2014., 19:48   #63
mi se u školi pripremamo po priručniku mat u 24 . tako da ako ga prof koristi za dodatnu nastavu za maturante A razine mora da je dobar.
__________________
"...ništa nije tako podložno neizvjesnosti kao stasanje mladog čovjeka."
oh-my-lolita is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2014., 20:41   #64
Idem u 3 razred četverogodišnje Strukovne škole. Dali mogu prijaviti biologiju na državnoj maturi ako nije dio mog nastavnog programa?
cat x is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2014., 20:49   #65
^ Možeš
Verbeia is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2014., 20:54   #66
Quote:
cat x kaže: Pogledaj post
Idem u 3 razred četverogodišnje Strukovne škole. Dali mogu prijaviti biologiju na državnoj maturi ako nije dio mog nastavnog programa?

Naravno da možeš ali pazi da li ti
Fakultet trazi da si slušao/-la taj predmet određeni
Broj godina (laički rečeno)
__________________
"...ništa nije tako podložno neizvjesnosti kao stasanje mladog čovjeka."
oh-my-lolita is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2014., 21:00   #67
Hvala
cat x is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2014., 15:53   #68
Može li mi netko tko je pisao maturu iz pov reći iz čega je učio pov, koliko dugo i na šta bi se trebala najviše fokusirat?
A-Marie is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2014., 18:54   #69
zanima me je li itko ima provjerene informacije o kvaliteti medicinskog fakulteta Split-Zagreb
__________________
"...ništa nije tako podložno neizvjesnosti kao stasanje mladog čovjeka."
oh-my-lolita is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2014., 11:13   #70
Quote:
oh-my-lolita kaže: Pogledaj post
zanima me je li itko ima provjerene informacije o kvaliteti medicinskog fakulteta Split-Zagreb
liječnik si i nakon završenog fakulteta u splitu i zagrebu; split je jednostavnije koncipiran (slušaš jedan predmet,pa nakon toga polažeš), u zg se možeš prebaciti nakon 2. godine jer su različiti programi (tj. izmiješani predmeti sa 1.i 2.g.). u konačnici svi kažu da je prve 3 godine manje-više isto, a nakon toga prednjači zg zbog klinike i raznovrsnosti bolnica.
mandy444 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2015., 13:12   #71
Ovako, imam par pitanja.
Ako napr padnem A razinu matematike na prvom roku mogu li na drugom polagati B razinu?

One lektire za hrvatski, popis od 15 lektira, je li se to odnosi samo na esej ili opcenito na pitanja u ispiti. Napr. Ako Ilijade nema na popisu postoji li mogucnost da ce se ona pojaviti u nekim pitanjima, citatima u ispitnom djelu?

I jesu li velike razlike izmedju A i B razine engleskog? Ne ide mi bas sjajno imam neku tricu, pa je li potrebno neko vece znanje za prolaz?

HVALAA UNAPRIJED PUNO NA ODGOVORU!!
kiko 57 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2015., 12:13   #72
Quote:
kiko 57 kaže: Pogledaj post
Ovako, imam par pitanja.
Ako napr padnem A razinu matematike na prvom roku mogu li na drugom polagati B razinu?

One lektire za hrvatski, popis od 15 lektira, je li se to odnosi samo na esej ili opcenito na pitanja u ispiti. Napr. Ako Ilijade nema na popisu postoji li mogucnost da ce se ona pojaviti u nekim pitanjima, citatima u ispitnom djelu?

I jesu li velike razlike izmedju A i B razine engleskog? Ne ide mi bas sjajno imam neku tricu, pa je li potrebno neko vece znanje za prolaz?

HVALAA UNAPRIJED PUNO NA ODGOVORU!!
nisam sigurna da možeš..

Postoji.. ali većinom dobiješ neka pitanja iz ponuđenih ulomaka tamo tako da nemaš problema sa tim.

Ma engleski je meni bio najjednostavniji na maturi, i mislim da nije nikakav problem jer pitanja su takva da sve većinom možeš iščitati iz tekstova..
IvanaBRi is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2015., 01:30   #73
Mozes na drugom roku polagat B.
tekilinho is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2015., 20:24   #74
Quote:
Miss Nice kaže: Pogledaj post
Krenuti s pripremama od pocetka godine.
Dobro se organizirati.
Ne dati se zastrasiti s pricama okolo.
Sve se moze kad se hoce, matura nije toliki bauk kako se prica.
I ne stvarati sam sebi pritisak ili ces zablokirati na njoj.

Upravo to.
Samo pametno i ne čekati zadnji čas. Sve se da nadoknaditi i naučiti, ali potrebna je volja i naravno trud. Ja sam u nekoliko mjeseci do sada uspjela nadoknaditi večinu gradina više razine, a imala sam matematiku kao redovni predmet tri godine. Sada u četvrtom razredu krenula na pripreme u Algebru i uz njihove instrukcije ako mi je nešto preteško i ide super. Prezadovoljna sam kako napredujem. Ali jako puno vježbam zadataka i zadataka.
brunarep is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2015., 17:59   #75
Da li je itko naknadno prijavljivao ispite drz mature i jesu mu uvazili zahtjev?
iwanamilinkovic is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2015., 12:53   #76
Quote:
iwanamilinkovic kaže: Pogledaj post
Da li je itko naknadno prijavljivao ispite drz mature i jesu mu uvazili zahtjev?
Jesam, i naknadno prijavljivao i odjavljivao u isto vrijeme. Za oboje su mi razlozi bili banalni, no eto svejedno su oba zahtjeva uvažena. Koliko se sjećam, prošle je godine krajni rok za naknadnu prijavu/odjavu bio 1.4 tako da imaj to na umu.
Čak i ako mijenjate razinu tipa matišu sa A na B ili obrnuto će vam priznat. Bitno je da je ta rubrika razloga u zahtjevu popunjena.

Koji je tvoj razlog za naknadnu prijavu?
Malmo is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2015., 19:12   #77
Yo Imam namjeru pisat sociologiju kao izborni. Ima li netko savjete kako se najbolje pripremiti, iz čega učiti, kakve su prijašnje mature bile?
treps is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2015., 21:00   #78
Idem u privatnu jezičnu gimnaziju i uvijek sam bila solidan učenik. U našoj školi, za razliku od nekih privatnih, se doista uči te imam pripreme iz hrvatskog i matematike za maturu, engleski mi ne treba. Naime, pošto sam odgađala stalno sad sam tek počela vježbati matematiku za maturu. Uvijek sam bila solidna trica iz matematike, čisto zato što sam lijena za vježbat je i svaki kontrolni bi pisala iz sjećanja. Uzela sam A razinu, možda sam se kod toga malo zeznula, al ja ću doslovno bit zadovoljna i s dvojkom, ipak je to A razina. Planiram proći sve elementove udžbenike koje sam imala kroz ove četiri god (to znači 8 udžbenika), profesorica mi je rekla da uz to pratim po starim bilježnicama jer nam je ona od početka davala sve najbitnije i preskakala nebitno i još stare mature mislim krenit rješavat kad to dovršim pa se pitam hoće li mi to biti dovoljno? Bojim se da neće, a sad ne znam, dajte neki savjet https://www.forum.hr/images/smilies/facepalm.gif
InfiniteSun is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2015., 22:04   #79
Quote:
treps kaže: Pogledaj post
Yo Imam namjeru pisat sociologiju kao izborni. Ima li netko savjete kako se najbolje pripremiti, iz čega učiti, kakve su prijašnje mature bile?
onaj udžbenik srednjoškolski, Fanuko čini mi se

ja se nisam spremao, nije mi bilo toliko bitno, al dobio trojku
cirio is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2015., 00:43   #80
Koliko vam je trebalo da prijeđete Fiziku u 24 lekcije u solidnu podlogu ?
Lent11 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:32.