Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.09.2014., 18:05   #1
Serena (2014)

Dugo odgođivani film redateljice Susanne Bier čiji je danski film In a Better World 2011. dobio Oscara i Zlatni globus za najbolji strani film. Film će imati premijeru na London film festivalu u listopadu. U glavnim ulogama su Jennifer Lawrence (Serena Pemberton) i Bradley Cooper (George Pemberton).



Quote:
In Depression-era North Carolina, the future of George Pemberton's timber empire becomes complicated when it is learned that his wife, Serena, cannot bear children.


Vidjet ćemo hoće li joj i ova uloga donijeti nominaciju za Oscara.
__________________
I think we're like fire and water, I think we're like the wind and sea, you're burning up, I'm cooling down, you're up, I'm down, you're blind, I see...
NOD14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2014., 18:21   #2
Quote:
NOD14 kaže: Pogledaj post

Vidjet ćemo hoće li joj i ova uloga donijeti nominaciju za Oscara.
Vjerojatno. Iako mi se film u globalu čini smećem.
Klutz Noggin is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2014., 18:34   #3
Opet oće ćopit Oskara s Cooperom.
__________________
samo guraj naprid, šta drugo moš.
Fanhp is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2014., 18:36   #4
Iako su mi njih dvoje u kombinaciji dodijali, pogledat će se. Trailer izgleda dobro.
__________________
Curb
Pajkic is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2014., 18:41   #5
Teško da će dobiti osim ako stvarno ne nadmaši sva očekivanja jer kako se za sada čini Oscar za glavnu glumicu ide Reese Witherspoon za Wild.
__________________
I think we're like fire and water, I think we're like the wind and sea, you're burning up, I'm cooling down, you're up, I'm down, you're blind, I see...
NOD14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2014., 00:49   #6
Iako će film imati nekoliko prikazivanja na festivalima, u širu distribuciju kreće iduće godine veljača/ožujak što znači da je van konkurencije za ovogodišnje Oscare.
__________________
I think we're like fire and water, I think we're like the wind and sea, you're burning up, I'm cooling down, you're up, I'm down, you're blind, I see...
NOD14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2014., 16:30   #7
Film je snimljen jos prije 2 godine. Bile su mnoga nagadanja zasto se o njemu nista ne cuje...navodno jer je los. Ima dost clanaka o tom na netu, al ne da mi se preko tableta ih kacit.
po meni izgleda tako.
s obzirom na radnju knjige, ocekivala sam mracniji uradak.
nesto kao winters bone, vise sivila, a ne takve tople boje. Mracniju glazbu i radnju
*soul*mate* is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2014., 18:26   #8
Ja sam čuo 2 stvari - da su imali problema s distributerima i s Jennifer Lawrence jer su u montaži shvatili do moraju u Češkoj ponovno snimati jedan dio zbog buke od aviona, ali ona je snimala The Hunger Games: CF pa su je tamo htjeli pustiti samo za iznos koji je bio veći od budžeta filma.
__________________
I think we're like fire and water, I think we're like the wind and sea, you're burning up, I'm cooling down, you're up, I'm down, you're blind, I see...
NOD14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2014., 18:35   #9
Al su dosadni njih dvoje u duetu više! Pogotovo on, nemrem ga smislit. U svim filmovima je iritantan, valjda jer ima iritantnu facu.
__________________
Ne.
Yuna is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2014., 21:48   #10
vidjeh na stranici cinestara da su stavili pretpremijeru za film
*soul*mate* is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2014., 22:52   #11
Čitao sam da je ovo već završilo u smeću davnih dana, ali su ga odlučili oživjeti jer žele izvući još malo love iz kombinacije Lawrence-Cooper.
Zek0slav is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2014., 19:03   #12
jako jako loši reviewsi.
na rottenu dobilo samo 30%, na imdbu oko 5.5
neki reviewsi s imdba
http://www.imdb.com/title/tt1247690/...?ref_=tt_ov_rt

a ja se ovom tako radovala
*soul*mate* is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2014., 13:00   #13
Film vam je izletio na torrentima prije par tjedana, tako da, ako ga stvarno želite pogledati, preporučujem da uštedite na kinoulaznici jer zbilja nije toga vrijedan. Nije ne znam kako loš, jednostavno nije naročito dobar. Imam dojam da se pokušalo ići na nekakvu kostimiranu drametinu epskih razmjera, no realizacija nije uspjela. Što je najgore, priča nije bez potencijala i da je posao dobro odrađen, ovo je mogao biti izvrstan film. Redateljica se dotakla problema korupcije, nezaposlenosti u vrijeme depresije, uništavanja okoliša, ljudske pohlepe, itd., ali sve je to nekako usputno i vrlo površno. Primat je dan ljubavnoj priči, no ona djeluje vrlo plošno i neuvjerljivo, gluma određenih likova je drvena, motivacija nejasna... Protagonisti su smrtno zaljubljeni jedno u drugo, no gledatelj to zna samo zato što si njih dvoje to neprekidno ponavljaju. Fotografija i eksterijeri su jako lijepi, kostimografija također. Jennifer je jedna od rijetkih svjetlijih točaka u filmu.

Sve u svemu, jedan prilično zaboravljiv film za ubiti kišno poslijepodne.
violent_violet is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2014., 10:37   #14
@violent - ja te izjave ljubavi nisam shvatila kao redateljski prikaz njihove smrtne zaljubljenosti vec kao Serenin pokusaj da stalno izvlaci od njega potvrdu da je on voli.
emocionalno nestabilna & nesigurna, skroz ovisi o njemu i neprestano trazi njegove znakove paznje u smislu da joj treba da joj on stalno iznova izjavljuje kako je voli, da mu je ona najvrjednija. Koliko sam zamjetila, on njoj nikad prvi nije rekao to famozno "I love you".
Po meni su to bas dobro prikazali, s obzirom kak ona kasnije puca.

Ja sam ga jucer pogledala u kinu i mogu potpisat sve sto je Violet rekla.
film uopce nije tak los, dapace.
al nije nesto posebno.
iz drustvene drame se pretvara u ljubavnu.
jednom kad se pogleda film, se pitas sto je zapravo trebala biti poanta svega jer je puno toga obradeno...a sve ofrlje
slika u filmu je prekrasna.
jennifer je super odglumila. U zadnje vrijeme mi je nesto losa bila, ovdje je odlicna. Osobito izvrsna mi je bila u sceni kad se prisjeca kak joj je obitelj izgorila.
bradley je isto dobar.
prijelazi iz scene u scenu su pomalo nezgrapno napravljeni.
i "the other women" me uzasno zivcirala.
*soul*mate* is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2014., 18:57   #15
Serena kao lik ima određenu dihotomiju koja prema kraju filma postaje sve izraženija; poslovno, vrlo snažna i odlučna, privatno krhka i nesigurna. Slažem se s tim da ona neprestano traži potvrdu ljubavi od muža, no to po meni ne znači da da njih dvoje nisu zaljubljeni. Štoviše, mislim da se na to i išlo zbog činjenice da njihova veza postaje destruktivna i u stanju je prelaziti preko gotovo neoprostivih prijestupa. Ono što po meni šteka jest način na koji je obrađen njihov odnos. Fali mi uvjerljivosti, kemije, čega već. Previše je tu riječi, premalo pokazivanja.

Povukla bih paralelu te veze s odnosom koji Serena ima s Gallowayem; oba su vrlo slabo objašnjena, gledatelj bi jednostavno trebao prihvatiti činjenicu da ima posla s fatalnom ženom u čijem prisustvu muškarci gube glavu. Pa će obojica maknuti s puta sve što priječi Sereninu sreću. Pogotovo je Gallowayjeva motivacija nejasna. Film je pun takvih nedorečenosti.
violent_violet is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2014., 20:36   #16
Quote:
violent_violet kaže: Pogledaj post
Ono što po meni šteka jest način na koji je obrađen njihov odnos. Fali mi uvjerljivosti, kemije, čega već. Previše je tu riječi, premalo pokazivanja.

Povukla bih paralelu te veze s odnosom koji Serena ima s Gallowayem; oba su vrlo slabo objašnjena, gledatelj bi jednostavno trebao prihvatiti činjenicu da ima posla s fatalnom ženom u čijem prisustvu muškarci gube glavu. Pa će obojica maknuti s puta sve što priječi Sereninu sreću. Pogotovo je Gallowayjeva motivacija nejasna. Film je pun takvih nedorečenosti.
Meni ne toliko. Pretpostavljam, da ju na početku, kad je tek ušao u vezu, i to s agendom, nije volio. a onda, kad ju je upoznao, počeli su ga paliti njena snalažljivost, sloboda, pamet. stalno su se sexali, etc.
Odgovoralo mu je imati nekog sličnog sebi. ali je u toj vezi ona njega više voljela. zato je i stalno tražila potvrdu.

A što se tiče Gallowayja - kako?
njegova mama je isto bila vidovita kao i on i vidjela je proročanstvo u kojem će izgubiti ruku, ali će biti spašen od žene.
zbog toga se on osjeća dužnim, ta obaveznim do kraja života njoj služiti i sve činiti da ona bude sretna.

Ne slažem se da je pun nedorečenosti. što ti još nije jasno?

Inače, puno mi je bolji kraj u knjizi. (nije baš neki spojler jer je u filmu skroz drukčije)
In the end, Serena tricks her husband and leaves George to die in the woods. Years later, Serena is interviewed for Life magazine because of her great success in the timber industry. She says she regrets nothing.
Shortly after, she is murdered by Jacob Harmon.

Zadnje uređivanje *soul*mate* : 28.12.2014. at 20:44.
*soul*mate* is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2014., 01:43   #17
Ma ne mislim da mi stvari nisu jasne pod nedorečenostima, kužim ja što je pjesnik htio reći. Meni jednostavno nisu uvjerljivi u mnogim stvarima u filmu. Prvenstveno zato što mi se čini da film pokušava zahvatiti jako puno toga (barem na početku, kada se dohvaća raznoraznih socijalnih pitanja), ali da u tome ne uspijeva zbog površnog pristupa. Da je redateljica odgrizla manji zalogaj i usredotočila se na dio tematike, bilo bi bolje.

Ovo s proročanstvom sam potpuno zaboravila, što zapravo govori dosta o tome koliko mi je film bio zaboravljiv, a gledala sam ga prije par tjedana.
violent_violet is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2015., 19:27   #18
Nakon pogledanog trailera film mi se činio dobar, no dok sam gledala film skoro sam zaspala od dosade,
film je tako monoton.
__________________
Age ain't nothing but a number.
Jhene is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2015., 21:33   #19
Teška drametina sa jednim lijepim glumcem kojeg žene ,a i poneki mušarci vole gledat i trenutno najvećom teen kraljicom Hollywoda koja ipak nije tolko lijepa kao on! Sve u svemu nije tolko loš kak se činilo ali može se odspavat pristojnih pol sata gledajuć ga jer je dost spor.Ne bu dobil niti jednog Oscara osim možda mala jer ona fakat zna glumit.
Joshua is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:28.