Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Plava šapa (Udomljavanje)

Plava šapa (Udomljavanje) Udomljavanje kućnih ljubimaca

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.03.2011., 09:45   #21
ili će se psi eutanizirati li će ostati tamo, ..trenutno ja ne vidim treću opciju, jednostavno je nemoguće udomiti sve te pse.

a najvjerovatnije će ostati tamo


stvarno ne razumjem te novinare, pa šta se nitko nije mogao potruditi i napisati kako spada u čemu je riječ.. nego ovako...
__________________
Začin mora teći
BUBICAMA is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2011., 09:54   #22
Quote:
Callie Annu kaže: Pogledaj post
A što se Liča tiče, moje isprike ja sam bila uvjerena da je to od Grada, a ne od vetrinarske stanice, ali samo sam htjela reći da 20 mjesta zbilja nije dovoljno, evo još jednom moje iskrene isprike, i oprostite ako se etko osjetio prozvan, to mi zbilja nije bila namjera
Ne i ne, ne volim ja njih baš toliko Samo mi je diglo živac što su novinari sve, ali baš SVE krivo napisali.

Od Grada nije i nije dano nikome na upravljanje. Sve je privatna stvar. Nalazi se na posjedu koji je od privatne osobe kupila VSRi. Na isti je način i kapacitet njihova privatna stvar.
__________________
Spasite život...
TurbulentFluid is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2011., 09:55   #23
Quote:
BUBICAMA kaže: Pogledaj post
ili će se psi eutanizirati li će ostati tamo, ..trenutno ja ne vidim treću opciju, jednostavno je nemoguće udomiti sve te pse.
Zašto?

Spirit je uspio maknuti 150 pasa u nekoliko mjeseci. Iz Liča ih je do sada udomljeno preko 100. Rijeka ima još jedan azil /otužan, ali je AZIL a ne štanceraj/.

Nemojmo biti tako jako pesimistični.
__________________
Spasite život...
TurbulentFluid is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2011., 10:02   #24
Ja vjerujem da se pse može udomiti, samo treba sve to malo približiti ljudima, jer nažalost o našim azilima i stanju u njima "malo" ljudi zna, to malo je pod navodnicima zato jer ljudi koji to znaju ili tamo volontiraju ili pomažu koliko mogu raznoraznim prilozima ili su udomili kojeg psa, ali nažalost svih nabrojanih je nakraju malo, a velika većina ne ide za tim ili smatra da su i naši azili kao iz američkih filmova.
Callie Annu is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2011., 10:22   #25
Quote:
BUBICAMA kaže: Pogledaj post

stvarno ne razumjem te novinare, pa šta se nitko nije mogao potruditi i napisati kako spada u čemu je riječ.. nego ovako...

to se jednostavno riješi otvorenim pismom ili demantiem
__________________
Ver La Television
Felix-ica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2011., 10:26   #26
TurbulentFluid, hvala ti puno na svemu sto si rekla!!
Vrijeme je da istina o tom groznom mjestu i jos gorim ljudima izadje na vidjelo.
TessaF is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2011., 10:34   #27
S obzirom na to da je ovaj članak izašao u Jutarnjem listu da li bi netko od vas koji je detaljno upoznat sa cijelokupnim slučajem poslao dopis nekoj televiziji da hitno napravi prilog o svemu ovome, mislim da ipak ljudi najviše reagiraju na televiziju, pa da svi vide o čemu se radi, a vjerujem da će se onda netko i javiti za udomljenje koje dušice
Callie Annu is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2011., 11:04   #28
Grupa ljudi koja se osobno uvjerila u to u kakvim uvjetima psi "žive" (sve što je Turbulent Fluid rekla je točno), organizirala se i osnovala: www.traziseprijatelj.com.hr. Tako da svi koji žele pomoći na BILO KOJI način, mogu se javiti na te stranice. Svaka pomoć će biti i više nego dobrodošla.
Udomimo pse is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2011., 11:10   #29
http://www.novilist.hr/hr/Vijesti/Ri...-na-Marinicima
Callie Annu is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2011., 11:10   #30
Quote:
Udomimo pse kaže: Pogledaj post
Grupa ljudi koja se osobno uvjerila u to u kakvim uvjetima psi "žive" (sve što je Turbulent Fluid rekla je točno), organizirala se i osnovala: www.traziseprijatelj.com.hr. Tako da svi koji žele pomoći na BILO KOJI način, mogu se javiti na te stranice. Svaka pomoć će biti i više nego dobrodošla.
svi koji su registrirani na fejsu mogu ovo postaviti na svoj profil , ja sam sinoć stavila
__________________
Ver La Television
Felix-ica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2011., 11:17   #31
Quote:
Felix-ica kaže: Pogledaj post
svi koji su registrirani na fejsu mogu ovo postaviti na svoj profil , ja sam sinoć stavila
samo da pitam,da baš ne čitam sada pravila foruma,jel dozvoljeno staviti ovakav link u svoj potpis ovdje na forumu ?

inače,znam dosta o čemu se radi ovdje i mogu reći da mi je drago što takvo mjesto uskoro neće postojati.....od nekuda se mora početi čistiti smeće,ovo je dobar početak toga....svaka čast svima koji su pokrenuli ovo
skyon is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2011., 11:31   #32
callie, poslali smo dopise svima: gradu, veterinarima, medijima.. samo što je jutarnji dosad jedini reagirao, rekavši da će se psi "ubiti" jer novinari žele malo pretjerati i napraviti spektakl što čitava poanta hrv. novinarstva... pa naravno da nikome nije cilj pobiti sve pse.. niti bi ijedan veterinar tako nešto potpisao.. barem ne ovi kojima smo se mi obratili za pomoć - i to za pomoć oko udomljavanja, ne ubijanja pasa..

mi smo jednostavno morali stati na kraj takvim groznim uvjetima u azilu... no, nažalost, mnogi su krivo zaključili cijelu tu priču, što nam je užasno žao, kada čitamo neke komentare na fejsu i po forumima: nije Grad kriv za to, niti veterinarska inspekcija, niti mi.... Naravno, Grad je kriv što nije osigurao humanije uvjete za smještaj. U ovom slučaju smo, mi volonteri prijavili ovaj "azil". Sigurno ne bez razloga. Udruga postoji od 1999 .godine, i uvijek izgleda jednako sablasno: psi u "kućicama" koje možete vidjeti na slici u članku koji je objavljen u jutarnjem, psi koji žive u boxovima bez krova, koje nitko ne čisti NIKADA jer čelni ljudi ne žele volontere.. Pa psići gackaju po blatu i govnima i jedu svoje fekalije... A kada se nas par zadnjh par mjeseci skupilo da to promijene čak nam se i TO zabranilo. Pokušavali smo čistiti boxove i šetati pse koji, pazite sad ovo: NIKAD, UOPĆE nisu bili puštani iz boxova. Govorimo o tome da neki psi mjesecima, a neki GODINAMA nisu provirili iz boxa. E pa kad smo to vidjeli i uvjerili se da nam čelni ljudi NE DAJU da pomognemo i kad smo se uvjerili da se psi vrlo rijetko ili nikako ne udomljavaju (jedna volonterka koja volontira već gotovo zadnje dvije godine je rekla da koliko ona zna, nije udomljeno više od 3 psa)... onda smo odlucili stati na kraj tim patnjama. Bilo je puno problema u pokušaju udomljavanja. Jer osoba na čelu udruge... nije „sklona tome“.

Neki psi, poput Frankya, koji je već postao zvijezda, je u ovom azilu ostario. Došao je kao štene, a sada ima 11 godina. I nitko, baš NITKO ga nije htio u zadnjih 11 godina?!! Tako da, psi koji su već dovoljno propatili samim time što su ih bivši vlasnici zlostavljali ili "samo" napustili su već dovoljno propatili. Nisu zaslužili da o njima "skrbe" veliki "prijatelji životinja" na ovakav način i da pritom nemaju nikakve ili minimalne šanse za udomljenjem. Tek tada je napravljena prijava vet. inspekciji koja se time složila i promptno reagirala. Naravno da nikome nije cilj eutanizirati sve te pse. Zbog toga je napravljena akcija TRAŽI SE PRIJATELJ. Pa ako itko može i želi pomoći, može se javiti. kao što rekoh, svaka pomoć je i više nego dobrodošla: www.traziseprijatelj.com.hr.
Udomimo pse is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2011., 11:42   #33
a gostovanje na hrt kućni ljubimci..., samo prijedlog ( prošli put je bio jedan azil u gostima..)
__________________
Začin mora teći
BUBICAMA is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2011., 11:44   #34
Znam da se trudite o svemu, jer znam i sama koliko je tamo bilo problema kada smo mi htjela udomiti psa, samo što nisu napravili sve da se ne udomi, a svojevremeno kada smo išli vikendom šetati pse, uvijek su nam dali samo istih 10ak pasa da izvedemo i uvijek su bili neka bijesna objašnjenja zašto ne smijemo šetati druge pse, a ista stvar je bila i sa donacijama, kada bi donjeli relativno nove stvari sve super, a inaće samo što nisu rekli šta im to nosimo. Znam kakvo je stanje u azilu i zbilja treba tome stati na kraj, i maknuti pse od tamo, da ne govorim da su poplave kad je kiša i da se tamo jedva dođe po snijegu, uostalom vi to najbolje znate.
Jedino sam mislila pošto su mediji dosta povodljivi, kad su već jutarnji i novi list izašli sa tim pričama, da bi možda to sada trebalo razvikati. Prije sam stavila link na članak iz novog lista na koji bi voljela da se i vi javite, pa da se objave obje strane priče.
Na ri tv će najvjerovatnije ići prilog, a ja ću probati stupiti u kontakt i sa rtl-om i novom tv, pošto je to sada aktualno, nažalost neznam kako se bolje izraziti.
Callie Annu is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2011., 12:00   #35
Šteta samo što se s tom prijavom toliko dugo čekalo. Predugo. Jadni psi. Naravno da sva takva mjesta treba zatvoriti, a takve ljude kazneno goniti i za zlostavljanje i za pronevjeru.
A trenutačno je najvažnije udomiti te pse, što nije nemoguće. Spirit je uspio. Zašto ne bi i netko drugi. Potražite i vi pomoć stranih udruga, oglašavajte i na Nuškalu te pse, na forumu, svagdje. Jesu li poslane obavijesti portalima? Oni sve objave. I stvarno se nadam da će dotični likovi biti primjereno kađžnjeni.
I da veterinarske inspekcije rade svoj posao, već bi se to odavno zatvorilo. i to je veliki problem-. Što su oni radili svih tih godina? Ili okretali glavu ili zna se. I njih bi trebalo prijaviti. Od njih sve počinje, oni sve to dopuštaju. Sad se i radi na tome u udrugama da se dovedu inspekcije u red.

Zadnje uređivanje lily0 : 09.03.2011. at 12:19.
lily0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2011., 12:06   #36
super callie, super.. hvala na svemu... pokušavamo reagirati svuda, koliko god možemo.. ali kao što rekoh, ne možemo sve sami...

skyon, hvala, zakon si : )

ali rastužuje me što neki pričaju da smo mi sve krivi, da je trebalo to pustiti, a onda ima masu ljudi poput vas koji su se uvjerili u grozne uvjete tamo i njihov odnos prema životinajma i udomljavanju, pa mi je to drago, jer je to potvrda da nismo ludi i da ima vise svih nas koji samo želimo naći dom tim psima..

uglavnom, danas idemo po frankyja, psa koji je tamo 11 godina... srce malo... našli smo mu udomiteljicu u zagrebu koja jedva čeka da dođe : )))))))
Udomimo pse is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2011., 12:45   #37
Evo ja sam posalala dopise na televiziju, ri tv ide danas napraviti reportažu, nadam se da će se i drugi odazvati.

Vi niste ludi, dobro je da ste to napravili, jer te životinje to ne zaslužuju, nitko ne zaslužuje živjeti u takvim uvjetima. Jedini ej problem u informiranosti naroda. Pročitavši članak u Jutarnjem i Novom listu ljudi stiću krivi dojam, to je samo jedna stana priče i zato mislim da se o svemu treba razvikati da ljudi saznaju sve, pa neke sami dokuče o čemu se tu radi a zbilja mislim da nije problem vidjeti radi koga je stanje takvo.

I ja priznajem da nisam neke detalje znala, kao recimo da je Azil u Liču privatni, da ste vi kao volonteri prijavili Azil i tome slično, a ja znam mnogo više o svemu nego mnogi ljudi koji me okružuju, a sve ovo je dokaz da nažalost znamo vrlo, vrlo malo.
Callie Annu is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2011., 13:00   #38
Ljudi moji, ali vi u opće ne kužite što se događa!!!
Zatvara se Azil po Azil, utočište po utočište,...
Gdje će se sada bar na kratko skloniti psi sa ulice????
Opet će se uvesti odredba o eutanaziji nakon 3 dana?
Zatvoren je Spirit, Rijeka (2 komada), Šibenik, još neke lokacije,...
U Karlovcu su počeli opet eutanizirati na veliko!!!

Kako ne kužite da inspektorati (u glavnom cilju) ne zatvaraju utočišta radi loših uvjeta u kojima žive te životinje (za koje vjerujem da jesu), nego zbog smanjenja troškova lokalnim samoupravama!

Nikada se takve stvari nisu radile radi dobrobiti životinja (bar ne u našoj državi)!!!

A koncesionari Skloništa?
Jedva su dočekali odluku o i naredbe o smanjenju broja pasa, da mogu početi eutanizirati i na taj način naplaćivati od gradova po cca 500 - 700 kn za eutanaziju, nakon što si uredno vode 60 hranidbenih dana

Dok se ne osiguraju alternativni smještaji, jako griješite pritiskom za zatvaranje postojećih

I riječ SKLONIŠTE mi podrugljivo i uvredljivo zvuči, jer mu nije nakana da se skloni pas sa ceste za njegovu dobrobit, već da je jadna životinja skloni da ne smeta ljudima , a onda si mudraci povežu riječ sklonište sa slikom hotelčića za pse, gdje ovi trčkaraju, redovito se hrane i veterinarski su zbrinuti (nebrojeno puta sam čula takvu percepciju građana )

Ne radite dobro ovim forsiranjem da se takva skloništa, Azili ili kako su se već imenovali zatvore dok niste osigurali alternatvne smještaje.

Kažete kako je Spirit UDOMIO za čas 150 pasa!
Podržavala sam Moniku i patila zajedno sa njom u tom jezivom periodu, ali ako mislite da su svih 150 pasa fino udomljeni u tople krevetiće - varate se!

Strani Azili su im ulazili u susret i preuzimali pse da ih spase - ali radi dugogoišnje suradnje Monike sa njima i radi njenog rejtinga na tom području!

Zar ćemo sve pse sada poslati u Njemačku (ako je potražnja, u bilo koje svrhe u opće tolika)???

Kužite li da će pozatvarati praktički sve Azile i Skloništa, i da "lijepo" idu jedan po jedan!!!

Nikada Prijateljima životinja - koji su za mene i većinu Karlovčana od sada NEPrijatelji životinja, nećemo oprostiti slanja inspekcija u naše Sklonište i inzistiranje na "humanizaciji" uvjeta - jer je to i napravljeno HRPETINOM EUTANAZIJA!!!

Neka im na dušu takav način riješavanja problema!

Nekada, u ne tako davna vremana, taj se postupak zvao "Konačni rez", a ako je to ono što želite... izvolite i neka je svakome na dušu i savjest ako to podržava!!!

Neshvatljivo mi je da i ljudi s ovog foruma koje sam smatrala da znaju predvidjeti i izračunati planove i programe rada, tehnološke postupke i predvidjeti više koraka (koji će se dogoditi) u naprijed razmišljaju tako plitko i sagledavaju samo korak u naprijed!
Zaista ste me razočarali!!!!

Ja se i dalje zalažem da tijelima idemo braniti zatvaranje SVIH utočišta u Hrvatskoj, kao što sam se zalagala da napravimo i u slučaju Sprit ako bude potrebno, i konkrektno ponudila takve akcije (svjesna i moguće zatvorske kazne radi toga).
__________________
"Kuća bez dlaka i cvijeća nije dom!"
Arvena is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2011., 13:04   #39
Ovom "azilu" je konačno trebalo stati na kraj jer takav život pasa nije život, a dvoje fantastikusa koje vode sav taj užas staviti na crne liste i nikada im više ne dozvoliti osnivanje takvog nečeg...
Ono što su pretrpjele cure tamo je pretrašno, ali nisu se dale radi pasa i cure ja sam uz vas, znam koliko vam je ovo sve bilo tesko, bas zbog straha od eutanazije ovih pasa... Ali s obzirom na zabranu volontiranja i izravnu agresiju i kriminalne uvjete života pasa (neki iz boxa nisu izlazili godinama i udomljavanje je bilo zabranjivano), nije bilo druge!

Sad trebamo dati sve od sebe udomiti te pse u ovom moru pasa...

I DA, treba promijeniti naziv ove teme u zatvaranje 2 užasa u Rijeci, jer se ovdje ne radi o azilu "Društvo za zaštitu životinja Rijeka"...

I da, super za Frankyija

Zadnje uređivanje ziggybiggy : 09.03.2011. at 13:21.
ziggybiggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2011., 13:06   #40
Pa ovo vise nije normalno... Prvo Spirit, pa onda oni ranjeni psi iz NA, sad oba azila u Rijeci ?! Ako sam dobro razumila, oba ?
Charlisssa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:35.