Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.09.2014., 12:47   #1
Ben Hur (2016)

MGM remake Ben Hur..
Ben Hur će biti ponovo sniman.Snimanje slijedi sljedeće godine.Upravo traje casting..
Što kažete na to,ha?!

Quote:
general Martok kaže: Pogledaj post
Nakon što je 1925. godine doživio svoju prvu ekranizaciju, epski roman Ben Hur: A Tale of Christ, iz pera američkog književnika Lewa Wallacea, je u remakeu iz 1959. godine obilježio povijest kinematografije. Taj dragulj, u režiji Williama Wylera, a sa Charltonom Hestonom u glavnoj ulozi osvojio je 11 Oscara, koji su ostali nedostižni sve do Titanica (koji je, po meni, sasvim nezasluženo dobio 11 kipića, no to je neka druga tema), ali i obilježio Hestonovu karijeru.



Sada, nakon punih 57 godina, stiže inačica Ben Hura za naše vrijeme, ovaj put s Timurom Bekmambetovim u redateljskoj stolici, te Keithom Clarkeom kao scenaristom, inače poznatim široj publici po scenariju uratka The Way Back u režiji Petera Weira.

Što se tiče glumačke postave, zasada je jedino poznato kako će se u ulozi arapskog šeika Ildarina, inače vlasnika konja za trke koji će uvježbavati Judu Ben Hura za trke bojnim kolima, naći Morgan Freeman. Podsjetimo, u inačici iz 1959. godine Ildarina je glumio Welšanin Hugh Griffith.

Zasada nije poznato koga ćemo gledati u ulozi Ben Hura, no ako je suditi prema nepotvrđenim glasinama i slično, najizgledniji kandidat za navedenu je Tom Hiddleston a.k.a Loki. Kako bilo, zasad nema službene potvrde hoće li dotični uskočiti u sandale.

Datum premijere, objavljen još u proljeće (i naravno, podložan promjenama) je 26. veljače 2016., a snimanje bi trebalo krenuti početkom iduće godine na lokacijama negdje u Europi.

IMDB

Zadnje uređivanje Deckard : 15.09.2014. at 17:42. Reason: preciznije i urednije otvaranje teme
Heitinga is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2014., 12:52   #2
Jezivo dokle seže holivudska neoriginalnost.
Walkman is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2014., 12:57   #3
O, shit, upropastit će mi omiljeni film
Gošća is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2014., 13:05   #4
Quote:
walkman800 kaže: Pogledaj post
Jezivo dokle seže holivudska neoriginalnost.
Siguran sam da su isto pisali/govorili 1958. kad su čuli da će preraditi Ben-Hura.
LouReeth is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2014., 13:22   #5
Remakeanje crno-bijelih nijemih filmova i ima nekog smisla...Ovo što danas rade, baš i ne.
Doduše, nisam čitao knjigu, al tko zna, možda ovo bude vjernije u odnosu na nju.
The Great Duck is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2014., 16:06   #6
Ajme otvaranja teme...

Idem pogledat Hell on Wheels pa ću onda napisati adekvatan uvodni post...
__________________
Moto jednog foruma: Mi jesmo za demokratiju, a ne da svatko priča šta oće. ;)
general Martok is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2014., 16:09   #7
Prošlo je 60 godina od orginala..Zašto ne..
DamokloSketiska is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2014., 16:15   #8
Quote:
DamokloSketiska kaže: Pogledaj post
Prošlo je 60 godina od orginala..Zašto ne..
Klutz Noggin is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2014., 19:32   #9
Quote:
Klutz Noggin kaže: Pogledaj post
DamokloSketiska is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2014., 20:09   #10
Quote:
The Great Duck kaže: Pogledaj post
Remakeanje crno-bijelih nijemih filmova i ima nekog smisla...Ovo što danas rade, baš i ne.
Kako ne, treba biti 3D da bi dobili potputno iskustvo jel.
Nadam se da će one utrke biti slične Fast and Furious serijalu(5 i 6 dio), samo sa kočijama umjesto auta.
Očekujem spektakl.
Corvus is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2014., 20:41   #11
Možda ne podržavam, čak i nemam neki interes za pogledati remake Ben-Hura, ali me ne čudi previše s obzirom da je riječ o povijesnom spektaklu i da se rade remakeovi svega i svačega.
__________________
What we call rational grounds for our beliefs are often extremely irrational attempts to justify our instincts. +
Stronger Free is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2014., 21:03   #12
Nakon što je 1925. godine doživio svoju prvu ekranizaciju, epski roman Ben Hur: A Tale of Christ, iz pera američkog književnika Lewa Wallacea, je u remakeu iz 1959. godine obilježio povijest kinematografije. Taj dragulj, u režiji Williama Wylera, a sa Charltonom Hestonom u glavnoj ulozi osvojio je 11 Oscara, koji su ostali nedostižni sve do Titanica (koji je, po meni, sasvim nezasluženo dobio 11 kipića, no to je neka druga tema), ali i obilježio Hestonovu karijeru.



Sada, nakon punih 57 godina, stiže inačica Ben Hura za naše vrijeme, ovaj put s Timurom Bekmambetovim u redateljskoj stolici, te Keithom Clarkeom kao scenaristom, inače poznatim široj publici po scenariju uratka The Way Back u režiji Petera Weira.

Što se tiče glumačke postave, zasada je jedino poznato kako će se u ulozi arapskog šeika Ildarina, inače vlasnika konja za trke koji će uvježbavati Judu Ben Hura za trke bojnim kolima, naći Morgan Freeman. Podsjetimo, u inačici iz 1959. godine Ildarina je glumio Welšanin Hugh Griffith.

Zasada nije poznato koga ćemo gledati u ulozi Ben Hura, no ako je suditi prema nepotvrđenim glasinama i slično, najizgledniji kandidat za navedenu je Tom Hiddleston a.k.a Loki. Kako bilo, zasad nema službene potvrde hoće li dotični uskočiti u sandale.

Datum premijere, objavljen još u proljeće (i naravno, podložan promjenama) je 26. veljače 2016., a snimanje bi trebalo krenuti početkom iduće godine na lokacijama negdje u Europi.

IMDB
__________________
Moto jednog foruma: Mi jesmo za demokratiju, a ne da svatko priča šta oće. ;)
general Martok is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2014., 21:10   #13
Čudilo me da su izdržali bez remajkanja do sada. Baš bi negdje u kasnim devedesetim - ranim dvijetisućitim pasao jedan ovakav spektakl.
Zek0slav is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2014., 21:20   #14
Quote:
Corvus kaže: Pogledaj post
Kako ne, treba biti 3D da bi dobili potputno iskustvo jel.
Nadam se da će one utrke biti slične Fast and Furious serijalu(5 i 6 dio), samo sa kočijama umjesto auta.
Očekujem spektakl.
Ja sam odmah zamislila nešto slično, ono, auti, trke i pucačina Nek mi bar ubace Kita Haringtona onda, pa da mogu gledati
Gošća is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2014., 21:39   #15
Zamišljam si u glavi kako bi izgledao Ben Hur da ga režira Michael Bay. Pišam od smijeha
Walkman is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2014., 22:53   #16
Quote:
walkman800 kaže: Pogledaj post
...Michael Bay...
Užasne li pomisli.

Inače, što se teme tiče, ovaj film sigurno neću pogledati. Radije ću cijeli dan naizmjenice gledati kraću i produženu verziju originala tražeći razlike.
__________________
2001 & Echoes
iggy888 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2014., 22:58   #17
Quote:
walkman800 kaže: Pogledaj post
Zamišljam si u glavi kako bi izgledao Ben Hur da ga režira Michael Bay. Pišam od smijeha
Teško da bi se on prihvatio posla, nema šta eksplodirat u filmu.

Izgleda da je u Holywoodu došlo do nedostatka ideja, kad se samo ide na remakeove i sl. Nadam se, kad ih se već ne može spriječiti da rade remake, da ne naprave nešto slično "Flight of the Phoenix" iz 2004.
skylark is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2014., 23:18   #18
Nekreativnost mongoloida u sluzbi neoliberalnog neokapitalizma na vrhuncu.
svrsko is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2014., 23:23   #19
Quote:
skylark kaže: Pogledaj post
Teško da bi se on prihvatio posla, nema šta eksplodirat u filmu.
Kak nema? Ben-Hur stavi C4 na kočiju od Mesale i

Klutz Noggin is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2014., 09:20   #20
za ovakve stvari bi se trebale raspisivati referendumi da se ne smiju raditi, baš pretjeruju
DarkWanderer is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:18.