Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.10.2003., 11:25   #21
Ma nije mama sigurno ona se uopće ne petlja .Ona je divna žena.

Tija kaže:
Quote:
A da ga pitaš? Možda ga neš muči, razgovarajte. Nije fer da dijete plati
Pa muči ga posao i bla bla...
Ali ako je to razlog poludiću još više ,jer nitko svoje probleme neće ispucavat na mojem djetetu.
__________________
a šta da vam kažem
afro is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2003., 15:44   #22
Čekaj malo, on sam ne sudjeluje puno u odgoju, a tebi prigovara??! Pa i da sve radiš krivo nema se prava uopće javljati, a kamoli govoriti o nekom strožem odgoju. Ovakve stvari me uvijek uzrujaju. Mislim da bi trebali imati zajedničku obvezu prema VAŠEM djetetu. I, još nešto, djeca su uvijek odraz vašeg ponašanja, dakle, ako su zločesta, to znači da niste o.k. prema njima. Ne kažem sad da ti je curica zločesta, vjerojatno ti je muž malo napetiji, pa i običnu dječju zaigranost tako tumači. Razgovaraj s njim.
crazy child is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2003., 20:40   #23
Ne daj da ti se ispucava na klinki. Em nece zaboravit njemu, em nece zaboravit tebi sto si mu pustila, jednom kad naraste. Znam sta pricam..
__________________

Gordi runolist njene Posebnosti cvetao je na vratolomnim liticama Kaprica, veličanstveniji od pristupačnih cvetova taman za onoliko za koliko je Divlje veličanstvenije od Pitomog...
lunjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2003., 02:02   #24
Taj odgoj se povlači uvijek kao tema, ali nema tu velike filozofije. Nažalost (po dijete), roditelji najčešće dolaze u paru. A jasno je i da se dvoje ljudi oko mnogih (ili bar nekih stvari) ne mogu dogovoriti. Pa kad je u pitanju dijete, onda se situacija još dodatno komplicira. Ako ne možete curicu zajedno odgajati, najbolje da se dogovorite tko će to činiti, tj. tko će biti glavni u odgojnom procesu. Čini mi se da si ti podobnija za to, pa objasni mužu da će to biti tvoja "briga" i valjda će skužiti. Mnogi bi bili sretni da ne moraju puno petljati s djecom. Što je žalosno, ali eto, kad je tako...
__________________
That's how IT goes, Everybody knows...
ZiggyStardust is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2007., 14:58   #25
Odgojne metode

Svatko od nas želi biti dobar roditelj, no prečesto je u obitelji granica između dozvoljenog i nedozvoljenog nejasna. Danas se roditelji okreću "novim" europskim metodama odgoja koje i nisu baš najjasnije, a ishod neočekivan.

Koliko roditelja misli da njegovo djete ne pije, ne puši i ne drogira se, a u stvari ... Amerika se, čitah, vraća "bakinom" odgoju, što znači šiba ...

Nisam pobornik nekakvog nasilja, no moram reći da sve ostale metode rijetko djeluju, a najvećim djelom roditelji izvuku deblji kraj.
__________________
Kako oblikovati potpise
90' is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2007., 15:03   #26
ha čuj, sudeći prema ljudima koje poznajem, rekla bih da su oni koji su imali normalan i otvoren odnos sa starcima definitivno radili najmanje sranja. moji su strogi i ja sam konstantno izvodila gluposti... i da nisu bili strogi sigurna sam da bih radila gluposti no zasigurno u daleko manjim količinama..... taj vražji inat
fizičko kažanjavanje su pokušali u svega nekoliko navrata i nije završilo dobro po njih. kad mene netko udari, ja vraćam. točka. i udarac smatram velikom uvredom, kao da me ta osoba smatra prevelikim idiotom da problem riješimo riječima.
a ako me netko smatra idiotom, ne mogu ga poštovati ni da se postavim na trepavice. i tako to ide u krug.
__________________
i'm so cool i shit icecubes.
MissLestrange is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2007., 16:55   #27
Quote:
90' kaže: Pogledaj post
Svatko od nas želi biti dobar roditelj...
vječito pitanje...šta god da napraviš,kasnije ispadne da si mogao i bolje.
ja sam isto protiv batina,jer ih moji nisu primjenjivali, ali danas si mislim da su me možda koji put namlatiti, ispala bi bolja

mislim da je najteže biti roditelj,pogotovo uz milijun savjeta koje ti ljudi u hodu nabacuju. primjer; ako klincu postaviš neke granice-sputavaš ga i predbacuje ti .ako olabaviš, nema kraja i komentar je "sve mu se pušta"

moja je teta djecu odgajala uz brdo knjiga...ništa nije postigla
bobby-j is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2007., 17:01   #28
miss...mislim zaista si ako nepoštuješ roditelje...''kad mene netko udari ja vračam i točka'' ma fuj...bolje bi ti bilo da se sramiš. Dalje neču ni komentirati da se ne zanesem previše....samo dao Bog da i tebi tvoja djeca tako vrate jednog dana kao ti svojima...
__________________
milo moje
moja volja is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2007., 17:22   #29
ja svoje roditelje poštujem. ali, nakon toga što se desilo (srećom svega nekoliko puta), moje je poštovanje prema njima bilo ispod nule. no vratili su ga. poštujem svoje roditelje, ali na mene dizati ruku neće nitko.
isto kao što ja nikada neću dići ruku na svoje dijete. a ako slučajno budem toliko glupa da to napravim, nadam se da će mi vratiti.
__________________
i'm so cool i shit icecubes.
MissLestrange is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2007., 19:08   #30
Quote:
MissLestrange kaže: Pogledaj post
ja svoje roditelje poštujem. ali, nakon toga što se desilo (srećom svega nekoliko puta), moje je poštovanje prema njima bilo ispod nule. no vratili su ga. poštujem svoje roditelje, ali na mene dizati ruku neće nitko.
isto kao što ja nikada neću dići ruku na svoje dijete. a ako slučajno budem toliko glupa da to napravim, nadam se da će mi vratiti.
Priblem je što mnogi roditelji ne shvaćaju da djete neće poštivat kazne ako iza njih ne dolazi dokaz ljubavi. Poznam mnogo roditelja koji kažnjavaju, čak i ne batinama, ali nakon kazne kad se stvari poprave ili djete želi dokazati i vratiti poštovanje roditelja, nema reakcije ljubavi u većini slučajeva ...

Ne mogu reći, dobio sam pošteno kad sam bio mali, ali nikada bez razloga, uvijek s razlogom, ali isto tako djetinjstvo mi je bilo lijepo jer su mi roditelji pokazivali ljubav kada mi je bila najpotrebnija i kada sam ju zaslužio.

Treba naglasiti da djecu treba pripremati za život, a ne za ispite. Jer koja korist od toga što je mali u školi najbolji, a kod kuće tužan, usamljen, zatvoren ili prkosan, škrt, ohol, bez moralnih vrijednosti??? Je li to uspjeh?
__________________
Kako oblikovati potpise
90' is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2007., 19:12   #31
autoritet treba zaslužiti, i to upravo ljubavlju, strpljenjem i razumijevanjem.
kazne imaju efekta, ali isključivo ukoliko su povezane s nedjelom kao neka posljedica (potrošio si sve novce, sad će ti se to odbijat od džeparca i sl) dok sam potpuno protiv fizičkog kažnjavanja. jer, ruka se diže kad ponestane argumenata.
__________________
i'm so cool i shit icecubes.
MissLestrange is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2007., 22:00   #32
Miss, slazem se. Bilo je puno o tome i ima puno struja u svijetu o odgoju. Meni se par puta desilo da kad me mala od 3 godine iz totalne nemoci i frustracije(em umorna, nervozna, nedam joj nesto i tako) a ja na rubu zivaca, opalila e onda sam je po guzi. Poslje mi je bilo uzasno , ona se uvrjedila na mene i morali smo se obadvije ohladiti i poslje ljepo popricati. Sve OK ali fakat trudim se da nit ne pomislim na fizicko kaznjavanje, to je fakat moj gubitak, gubitak kontrole i totalna nemoc i uvijek si kazem ak ne mogu sad kontrolirat sebe i nju dok je 3 kak cu kad bu 13. I tak, roditeljstvo je naj tezi posao na svijetu, nek mi niko ne kaze drugacije.
__________________
sretno dijete sretnih roditelja
Rita is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2007., 08:28   #33
Quote:
Rita kaže: Pogledaj post
Miss, slazem se. Bilo je puno o tome i ima puno struja u svijetu o odgoju. Meni se par puta desilo da kad me mala od 3 godine iz totalne nemoci i frustracije(em umorna, nervozna, nedam joj nesto i tako) a ja na rubu zivaca, opalila e onda sam je po guzi. Poslje mi je bilo uzasno , ona se uvrjedila na mene i morali smo se obadvije ohladiti i poslje ljepo popricati. Sve OK ali fakat trudim se da nit ne pomislim na fizicko kaznjavanje, to je fakat moj gubitak, gubitak kontrole i totalna nemoc i uvijek si kazem ak ne mogu sad kontrolirat sebe i nju dok je 3 kak cu kad bu 13. I tak, roditeljstvo je naj tezi posao na svijetu, nek mi niko ne kaze drugacije.
Istina je da se poštovanje ne dobiva udaranjem, ali niti kontrola.
__________________
Kako oblikovati potpise
90' is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2007., 08:55   #34
Ma sve se moze bez udaranja, pa chak i vikanja!

Kak sam ja izgurala 10 godina sa klincima.....i to svakavim....i sve sam uspjela rijeshit prichanjem. Mozda sam jednom iz neke nemochi malo zavikala, ali sve se moze bez toga...Samo treba skrenuti djechju paznju na sebe....a onda su vashi

Jedina prednost u svemu tome je bilo shto im ja nisam roditelj, pa su me zato valjda vishe slushali
__________________
Jednom su mi rekli da sam dijete
Bile su to rijechi koje bole
Ali oni tada nisu znali
Da djeca najtoplije vole!
PiaLolla is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2007., 15:03   #35
necu reci da li dobro odgajam djecu ili ne...ali za pocetak ih ne tucem.. ne tuku ni oni mene... rijetko podviknem..ali to je stvarno onda kad sam na rubu. tada znaju d aje frka i da su prekrdasili.
pokusavamo rijestii sve pricom...
i definitivno... treba raditi na stjecanju povjerenja..
koliko god boli istina ne davati lazna obecanja

kad tad ce nam se vratiti...
da li je moj odgoj dobar.. ne znam..vidjeti cemo kad mi djeca odrastu ...
tonka is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2007., 16:33   #36
problem društva je da veliki dio odraslih osoba nije odgojen, nije svlado osnovna pravila ponašanja ... normalno kad takvi ljudi postanu roditelji da oni nisu u stanju dobro odgojiti djecu
blond lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2007., 20:58   #37
Quote:
90' kaže: Pogledaj post
Svatko od nas želi biti dobar roditelj, no prečesto je u obitelji granica između dozvoljenog i nedozvoljenog nejasna. Danas se roditelji okreću "novim" europskim metodama odgoja koje i nisu baš najjasnije, a ishod neočekivan.

Koliko roditelja misli da njegovo djete ne pije, ne puši i ne drogira se, a u stvari ... Amerika se, čitah, vraća "bakinom" odgoju, što znači šiba ...

Nisam pobornik nekakvog nasilja, no moram reći da sve ostale metode rijetko djeluju, a najvećim djelom roditelji izvuku deblji kraj.
isuse bože, pa nisu djeca divlje zvijeri koje treba pripitomiti ! pa meni stvarno nije jasno koji je k ljudima ?!

biti "dobar roditelj" NE ZNAČI imati poslušnu lutku (od krvi bez trunke ideje - kako štulić kaže).
biti "dobar roditelj" ne znači uvijek biti slušan.
biti "dobar roditlje" ne znači nikad ne biti osporavan.

što više kontrole to manje ljubavi - to manje zajedništva - to manje LJUDSKOSTI.

biti "dobar roditelj" nije onaj koji učini da ga dijete sluša, nego onaj koji sluša (OSLUŠKUJE) svoje dijete.

nije "loš roditelj" onaj čije se dijete drogira - nego onaj koji to ne zna.

najviše što roditelj može dati djetetu je da stalno bude u kontaktu s djetetom u sebi.

sve ostalo je SRANJE
__________________
Na obodu su kruga početak i svršetak zajedno.
polyhymnia is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2007., 21:03   #38
Quote:
moja volja kaže: Pogledaj post
miss...mislim zaista si ako nepoštuješ roditelje...''kad mene netko udari ja vračam i točka'' ma fuj...bolje bi ti bilo da se sramiš. Dalje neču ni komentirati da se ne zanesem previše....samo dao Bog da i tebi tvoja djeca tako vrate jednog dana kao ti svojima...
samo se tuci po glavi, možda izađu gluposti kojima ti je mozak očito krcat !

kako se RODITELJ usuđuje dići ruku na dijete ?! kako da dijete poštuje roditelja ako roditelj ne poštuje dijete ?!

vidim kako su tebe "odgajali", kad takve metode smatraš poželjnima...

grozno
__________________
Na obodu su kruga početak i svršetak zajedno.
polyhymnia is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2007., 21:08   #39
ljudi, imam dvije knjige za vas:

VAŠE KOMPETENTNO DIJETE, Jesper Juul

DRAMA DJETINJSTVA, Alice Miller

ali tim redoslijedom, ne obrnutim. ako volite svoju djecu, pročitajte ih !
__________________
Na obodu su kruga početak i svršetak zajedno.
polyhymnia is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2007., 12:45   #40
uf, ja sam lijena čitat knjige o odgoju, nekak se vodim instinktom, ali ono što i jesam pročitala neke članke mislim da bih se složila s jesperom juulom.
djeca su ljudi, ne životinje. roditelji su također ljudi, ne neka uzvišena božanstva. na meni je da odgojim neistraumatiziranu kćer koje će me voljeti i poštivati zato jer ja nju volim i poštujem (i ponašam se prema njoj u skladu s tim).
ne udaram pse na cesti, zašto bih svoje dijete?
ne želim odgojiti malu služavku koja će me bespogovorno slušati zato jer je to mama rekla. nisam niti ja uvijek u pravu, želim odgojiti inteligentnu osobu koja će propitkivati moje izjave i postupke i otvoreno mi reći što želi i što joj smeta. a onda ćemo ići na kompromis.
__________________
i'm so cool i shit icecubes.
MissLestrange is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:45.