Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.06.2003., 16:56   #1
Licemjerje

Čemu služi ovo silno licemjerje? Da li poznate 1 čovjeka koji iskreno živi vjeru? Napominjem ISKRENO
Koji će se k**** promjeniti u ponasanju bilo koga poslije odlaska pape? Tko će promijeniti svoje stavove, ponašanje prema bližnjemu bio on desničar ili ljevičar. NITKO
Nitko jer su ljudi obična masa kojoj treba SHOW.
Cijeli taj dolazak je jedan veliki show, npr kao jedan veliki koncert samo ''besplatan'' ) + šta se 80-90% ludi tamo dosađuje i išli su jer je išao i susjed i susjedov susjed i slično i jer je to cool i jer su Hrvati predziđe kršćanstva i jer jedva čekaju da odu doma i da mogu reć da su bili na papi a od sutra sve po starom.
ma fuj

Inače meni je Woytila jedan cool lik i stvarno je osvježenje za ovu crkvu Jedan inteligentan i pametan čovjek koji je na kraju pokleknuo pred svojom veličinom za komadić slave.
I sad ga na kraju vozaju naokolo kao eksponat.
alfred stokes is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2003., 17:28   #2
Re: Licemjerje

Quote:
alfred stokes kaže:
Čemu služi ovo silno licemjerje? Da li poznate 1 čovjeka koji iskreno živi vjeru? Napominjem ISKRENO
Koji će se k**** promjeniti u ponasanju bilo koga poslije odlaska pape? Tko će promijeniti svoje stavove, ponašanje prema bližnjemu bio on desničar ili ljevičar. NITKO
Nitko jer su ljudi obična masa kojoj treba SHOW.
Cijeli taj dolazak je jedan veliki show, npr kao jedan veliki koncert samo ''besplatan'' ) + šta se 80-90% ludi tamo dosađuje i išli su jer je išao i susjed i susjedov susjed i slično i jer je to cool i jer su Hrvati predziđe kršćanstva i jer jedva čekaju da odu doma i da mogu reć da su bili na papi a od sutra sve po starom.
ma fuj

Inače meni je Woytila jedan cool lik i stvarno je osvježenje za ovu crkvu Jedan inteligentan i pametan čovjek koji je na kraju pokleknuo pred svojom veličinom za komadić slave.
I sad ga na kraju vozaju naokolo kao eksponat.
Uvijek je bolje ne otići na misu, nego otići i onda raditi suprotno od onoga po čemu se deklariraš kao vjernik. Naravno da je papin dolazak u hrvatsku 90% show i da će se naći vrlo malen postotak ljudi koji će zbilja poslušati njegove poruke i živjeti po njima.
Računaj da će za jedno 15-tak dana većina zaboraviti na papu a za par mjeseci to neće više uopće biti aktualno. Da se možda netko od velikih hrvatskih vjernika sjeti i pročita kakvu encikliku ili nedajbog bibliju pa da i zna u što vjeruje i zašto vjeruje, onda papa ne bi trebao dolaziti.
Ali ovako je vjera u hrvatskoj jedan zaostali fragment patrijarhalnog tradicijskog odgoja na ovim prostorima, i sve se svodi više-manje na to da se u crkvi netko pokaže.
Ovo vrijedi za barem 95% deklariranih katolika.
obelix is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2003., 19:35   #3
Apsolutno da je većina hrvatskih katolika licemjerna. Za druge ne mogu znati, jer živim ovdje i dijelim okolinu s hrvatskim katolicima. Svi oni pljuju po nama "ateistima", "sotonistima" i ne znam kakvim sve ne "herereticima" zato što nama ne treba crkva, mi imamo svoje ideje, koje nisu licemjerne i lažne.
Ni sami ti silni katolici se ne ponašaju u skladu pravih katoličkih ideja, a stalno seru drugima po glavi. I stalno rade suprotno od ideja kojima su kakti skloni.
Recimo npr. kolko je samo mojih vršnjaka pred par godina išlo na krizmu i vikalo: "Dobil sam to, to , to i to". Tada sam i ja išla na vjeronauk, al nisam htjela na krizmu jer mi to sve skupa ništa ne znači, a pokloni mi ne trebaju. A oni su pljuvali po meni i nekima koji nisu išli na krizmu jer smo ko fol "ateisti". A oni su fakat velki vjernici Doduše, njihovo ponašanje je zapravo ko i ponašanje katoličke crkve- licemjerje, korupcija, dominacija. I ništa više.
Što se pape tiče, to se doslovno može nazvati showom. Taj tip ni sam više ne zna što priča (zbog starosti, bolesti), sam ga vucaraju naokolo, a masa se "pali" na sve to skup iako nemaju pojma o čem on priča, nit ih pretjerano zanima. Bitno da su oni tamo i da su pokazali svoje veliko katoličanstvo
__________________

Open your mind
freedom's a state
GothicA is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2003., 20:19   #4
Thumbs up Re: Licemjerje

Quote:
alfred stokes kaže:
Čemu služi ovo silno licemjerje? Da li poznate 1 čovjeka koji iskreno živi vjeru? Napominjem ISKRENO
Koji će se k**** promjeniti u ponasanju bilo koga poslije odlaska pape? Tko će promijeniti svoje stavove, ponašanje prema bližnjemu bio on desničar ili ljevičar. NITKO
Nitko jer su ljudi obična masa kojoj treba SHOW.
Cijeli taj dolazak je jedan veliki show, npr kao jedan veliki koncert samo ''besplatan'' ) + šta se 80-90% ludi tamo dosađuje i išli su jer je išao i susjed i susjedov susjed i slično i jer je to cool i jer su Hrvati predziđe kršćanstva i jer jedva čekaju da odu doma i da mogu reć da su bili na papi a od sutra sve po starom.
ma fuj

Inače meni je Woytila jedan cool lik i stvarno je osvježenje za ovu crkvu Jedan inteligentan i pametan čovjek koji je na kraju pokleknuo pred svojom veličinom za komadić slave.
I sad ga na kraju vozaju naokolo kao eksponat.




U sridu!

Ovo se zove državno licemjerje!!
magma is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2003., 15:01   #5
Quote:
Da li poznate 1 čovjeka koji iskreno živi vjeru? Napominjem ISKRENO
da, više od 1
ako baš krenem s brojenjem, manje od 20, ali napominjem da je to samo u širem krugu ljudi koje ja poznam ili su mi prijatelji
u pravilu, iskrenost življenja vjere proporcionalna je stupnju istinoljubivosti i (samo)kritičnosti u odnosu na principe na koje se pozivaš
uvijek je to tako

osim toga, vjera je dinamičan fenomen
može se dogoditi da papa (ili netko drugi, običan čovjek, svejedno) kaže nešto što će nekog iz mase pogoditi u srce, i taj koji je na doček možda došao vidjeti papu kao atrakciju, ode ozbiljno zamišljen nad sobom i počne se mijenjati

drugo pravilo je da se vjera povinuje zakonu malih brojeva, a ne velikih - odnosno, ona nikada nije ni bila masovni fenomen, jer uvijek počinje od pojedinca
TheFisherQueen is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2003., 15:22   #6
Quote:
Inače meni je Woytila jedan cool lik i stvarno je osvježenje za ovu crkvu Jedan inteligentan i pametan čovjek koji je na kraju pokleknuo pred svojom veličinom za komadić slave.
slušajući što priča (a uvijek priča isto), ne vidim u čemu je to pokleknuo - osim pred starošću i bolešću - vozio se okolo i dok je bio mlađi, mediji su ga snimali prije jednako kao i sada, mase ljudi su ga i prije dolazile gledati (iz ovih ili onih razloga)... iako je praktički jednom nogom u grobu, i dalje mu drugi državnici hodočaste u vatikan, i dalje mu hrvatski političari (u nedostatku političke i diplomatske kulture) ljube ruku, iako je na vlasti neka druga garnitura, a ljudi se prže na suncu dok on dva i pol sata drži misu... kritiziraju ga zbog istih stvari zbog kojih su ga kritizirali i u vrijeme II. vatikanskog koncila - jedina je razlika što tada nije bio papa, a sada jest... a što se tiče "komadića slave", taj je navikao na slavu još u vrijeme komunizma - samo što je tad držao "propovijedi" poljskoj partiji, a sada svjetskim državnicima

nisam primijetila da se odrekao i jednog načela koje je prije zastupao - promijenili su se jedino razmjeri njegovog utjecaja i globalni kontekst u kojem živi
TheFisherQueen is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2003., 16:04   #7
Quote:
Recimo npr. kolko je samo mojih vršnjaka pred par godina išlo na krizmu i vikalo: "Dobil sam to, to , to i to". Tada sam i ja išla na vjeronauk, al nisam htjela na krizmu jer mi to sve skupa ništa ne znaci, a pokloni mi ne trebaju.

sasvim dovoljno o licemjerju katolicke crkve !


pitaju te oces li nastaviti tamo gdje su te bez tvog pitanja i znanja uveli !


a ti velis > NECU !


iskreno i od institucije i od tebe !
__________________
datum izmjene potpisa 10. Travanj
"Krist je, istina, bio Arijac"
neupitno: Perzijski vjerski pisac ZARATUSTRA (Zoroaster), Mahatma Gandhi, Jawaharlal Nehru...
WeM is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2003., 16:30   #8
a ima i ono poslije licemjerje>

oces li uzet tog i tog covjeka za muza ?

a ti velis : NE !



_______________



ili :

sta U STVARI ima crkva s mojim muzem kad sam ga vec SAMA izabrala ?

U STVARI nema ni maticni ured !
__________________
datum izmjene potpisa 10. Travanj
"Krist je, istina, bio Arijac"
neupitno: Perzijski vjerski pisac ZARATUSTRA (Zoroaster), Mahatma Gandhi, Jawaharlal Nehru...
WeM is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2003., 17:32   #9
Sve te pričice u Bibiliji i na misi su lijepe i krasne, i zabavno ih je slušati, ali onda čovjeku dođe neki vrag (!?), pa počne čitati i drukčije knjige, i odjednom mu postane jasno da su Bibiliju kakvu danas poznajemo sastavljali lažljivci, manipulatori i kriminalci najgore vrste, a da po crkvama propovjedi drže pripadnici organizacije koja je kroz povijest poubijala ili blagoslovila ubojstvo više ljudi nego su ih ubili Hitler i Staljin zajedno.
I onda se čovjeku sve te pričice zgade...
Tristan is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2003., 08:18   #10
Quote:
WeM kaže:
sta U STVARI ima crkva s mojim muzem kad sam ga vec SAMA izabrala ?

U STVARI nema ni maticni ured !
Nista ustvari nema crkva s tvojim muzem, jer si ga kako kazes sama izabrala i slucajno je doticni sakrament jedini kojeg si sama dodjeljujes... otud i ona fora da se dvoje vjencaju u crkvi, al se jedan je crkveno vjencao, a drugi nije...

To TheFisherQueen:
__________________
A.
Ayla is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2006., 17:03   #11
Quote:
alfred stokes kaže:
Čemu služi ovo silno licemjerje? Da li poznate 1 čovjeka koji iskreno živi vjeru? Napominjem ISKRENO
Takvi ljudi nisu vjernici,.....

Kad ne bi bilo licemjerja onda ne bi bilo ni "vjernika".
xaraxara is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2006., 12:48   #12
Ima vjernika, religioznih i poboznih, a svi se hvale da su iskljucivo vjernici i time se razmecu, a cine suprotno (pa makar i mislju). Za takve se treba moliti....
__________________
kopriva ne prži kad je dobro stisneš
plaza is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2006., 13:28   #13
mislim da ste krivo shvatili postavljeno pitanje.

pa da ga ponovim još jednom.
čemu služi to licemjerje?
odnosno, što licemjeri imaju od svog licemjerja (kakvu korist izvlače iz tog što su licemjeri)?

svi ste samo počeli pričati o tome kako se slažete s tim da smo mi Katolici većinom licemjeri, ali nitko nije rekao zbog čega smo licemjerni.
zbog koga smo licemjerni (zbog svog gušta, ili zbog okoline)?
i što postižemo licemjerjem (sreću, novac, zdravlje, status u društvu...)?

dakle, zašto su ljudi licemjeri?
i ima li među svima licemjera, ili Katolici drže monopol na licemjerje?
i zašto je toliko zabavno tražiti greške u Katoličkoj Crkvi?
imate li Vi kakvih grijeha i grešaka?
je li licemjerno prigovarati Katolicima što su licemjerni i grešni ljudi, kad ni sami niste bezgrešni ljudi?
__________________
Saće bit bamba ramba.
Krvnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2006., 13:47   #14
ako je traženje tuđih grijeha i pljuvanje po nekome zbog njegovih grijeha licemjerno, zašto onda ljudi to rade?
zašto ljudi pljuju po nečemu čemu su u potpunosti isti?

zašto ljudi misle da su, samim time što su odbacili katolički nauk i Crkvu automatski postali cijepljeni od grijeha i licemjerja, tako da sad mogu s veseljem pljuvati po Crkvi i Katolicima?

da li im je možda drago kad nađu grijeh i grešku u nekom drugom, jer onda mogu reći: vidiš, nije to ništa loše što ja radim. svi to rade. čak i Katolici.

ili bih ja trebao vjerovati da ste svi toliko dobri i bezgrešni da možete sa svoje superiorne pozicije tako "kritizirati" Crkvu?
ako ste stvarno svi bezgrešni, onda ću se ja odmah isključiti iz rasprave, jer iako sam Katolik, nisam bezgrešan, pa nisam dostojan pričati sa svecima.
__________________
Saće bit bamba ramba.
Krvnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2006., 13:48   #15
Zasto su ljudi licemjerni? To je vec filozofija ili psihologija
zasto tome davat toliki znacaj?
__________________
kopriva ne prži kad je dobro stisneš
plaza is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2006., 13:50   #16
pa, u osnovi su Katolici ljudi kao i svi drugi.
zato mislim da kad bismo dali odgovor na pitanje zašto su ljudi općenito licemjerni, da bismo dobili odgovor i na pitanje zašto su Katolici licemjerni.

i zato sam ja i uputio pitanje veselim pljuvačima Crkve.
oni vjerojatno znaju zašto su ljudi licemjerni.
ili možda ne znaju jer sami nisu takvi, nego su bezgrešni.
to ćemo tek vidjeti...
__________________
Saće bit bamba ramba.
Krvnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2006., 07:53   #17
Evo da bi bolje definirali licemjerje evo jedan primjer iz biblije.

Quote:
U mnoštva onih što prigrliše vjeru bijaše jedno srce i jedna duša. I nijedan od njih nije svojim zvao ništa od onoga što je imao, nego im sve bijaše zajedničko....koji bi god posjedovali zemljišta ili kuće, prodavali bi ih i utržak donosili i stavljali pred noge apostolima.

Neki pak čovjek po imenu Ananija, zajedno sa svojom ženom Safirom proda imanje pa u dogovoru sa ženom odvoji nešto od utrška, a samo jedan dio donese i postavi pred noge apostolima. Petar mu reče: "Ananija, zašto ti Sotona ispuni srce te si slagao Duhu Svetomu i odvojio od utrška imanja?

Da je ostalo neprodano, ne bi li tvoje ostalo; i jednoć prodano, nije li u tvojoj vlasti?
Zašto si se na takvo što odlučio? Nisi slagao ljudima, nego Bogu!" ....

Djela Apostolska 5:1
Dakle ni apostolima tada nije bio poznat razlog.....

Nema licemjerje veze samo sa katolicima ni sa crkvom uopće.....
Licemjerje je prisutno svugdje .....

Uopće ne postoji niti jedan razuman razlog da netko bude licemjeran
Nema apsolutno nikakve koristi od njega
I upravo zbog toga ga smatram da je najgori grijeh od sviju......

Ubojicu razumjem jer mrzi ili se želi nekoga maknuti tko mu smeta....
Lopova razumijem jer želi materijalnu korist.....
Preljubnika razmijem jer želi sex i užitak.....itd.

Ali što netko dobiva lažući samog sebe i dalje će ostati nepoznanica .....
Mislim da je to onaj navjeći grijeh koji se ne može oprostiti
da je to ono što kršćani nazivaju hula na duha svetog.
xaraxara is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2006., 09:14   #18
Ne kuzim di su problemi. Stize papa, ljudi se razvesele, spreme, povedu obitelj i nekaj za jesti, naprave lijep dan od toga
__________________
[size=1]-Bljog-
-Watashi!i!i!i- is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2006., 10:04   #19
Quote:
-Watashi!i!i!i- kaže:
Ne kuzim di su problemi. Stize papa, ljudi se razvesele, spreme, povedu obitelj i nekaj za jesti, naprave lijep dan od toga
Pa u tome je problem....
Što ne priznaju sebi da rade piknik i da se žele zabaviti ...
xaraxara is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2006., 10:56   #20
I dalje ne kuzim. Jel to znaci da ako oces ici slusat papu, moras patit i bicevat se po putu?
__________________
[size=1]-Bljog-
-Watashi!i!i!i- is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:33.