Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja

Putovanja Gdje ljetujete, zimujete, idete na izlete? I kako vam je bilo?
Podforum: Hrvatska i turizam, Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.03.2015., 17:32   #2341
U vlakovima imas displaye na kojima se najavljuje iduca stanica a I ako ti to slucajno promakne, kroz prozor vidis naziv stanice I to imas pred stanicu I na samoj stanici tako da stignes izici van na pravoj stanici. Prvi ti je skuplji dosta, a a razlike izmedju klasa ovisi o tipu vlaka.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is online now  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2015., 17:34   #2342
Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
U vlakovima imas displaye na kojima se najavljuje iduca stanica a I ako ti to slucajno promakne, kroz prozor vidis naziv stanice I to imas pred stanicu I na samoj stanici tako da stignes izici van na pravoj stanici. Prvi ti je skuplji dosta, a a razlike izmedju klasa ovisi o tipu vlaka.
Nemaš u svim vlakovima, ja znam da nije bilo kada sam išao Varšava-ZG, ni na razglas, ni nigdje drugdje u vlaku, samo gledaš na vrijeme i gledaš koja je stanica.

Isprintaj si sve stanice i u koliko dolazi na njih, to će ti biti najlakše, ili si zapiši negdje, nije ti to ništa komplicirano.
__________________
Na internetu je svatko muškarac dok se ne dokaže suprotno.
Viktor Vaughn is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2015., 17:39   #2343
Ali ona ide za Dusseldorf, u austrijskim, njemackim, francuskim, talijanskim uobicajeno ima, ne znam kako je u skroz lokalnim vlakovima, ali ne vjerujem da ce ici tim vlakovima. A I ovo sa isprintanim voznim redom I sa svim stanicama kako se redaju izmedju odlaznog I dolaznog rada je backup, to I ja radim.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is online now  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2015., 17:42   #2344
Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
Ali ona ide za Dusseldorf, u austrijskim, njemackim, francuskim, talijanskim ima. A I ovo sa isprintanim voznim redom I sa svim stanicama kako se redaju izmedju odlaznog I dolaznog rada je backup, to I ja radim.
Možda sada ima.
Pa to svatko treba raditi ako ideš na duži put sa presjedanjem, fulaš jednu stanicu i onda si zajebao sve.
__________________
Na internetu je svatko muškarac dok se ne dokaže suprotno.
Viktor Vaughn is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2015., 01:46   #2345
Quote:
Limačica. kaže: Pogledaj post
Razmišljam ići vlakom od düsseldorf do zg, gledala sam malo karte i ne ispadne me baš puno jeftinije od avion. Dobro, ja nisam bas fleksibilna, bitno mi je da je sto manje presjedanja i da put kraće traje. Jedino me malo frka tog presjedanja jer sam zadnji put putovala vlakom prije 20 god i to kratka relacija.
Ajde neka me netko utješi

Ok, mada stvarno ne znam što će ti to - vožnja Balkanom (a to uključuje do Alpi) je super zamorno s obzirom na brzinu koju vlak da ga fučkaš ne može razviti zbog stanja pruga. Ništa bolja nije niti Zlovenija.

No, ako baš silno hoćeš tako - najprije odi u Croatia Express da ti prodaju SMART kartu do Frankfurta za 39€, a onda lijepo na www.bahn.com pa tamo ukucaš Frankfurt - Düsseldorf te odabereš termin za dalje. Ima izravnih ima presjedajućih vlakova. Znam da smo u austrijskim vlakovima znali dobiti raspored stanica na letkiću.

Kad izađeš iz vlaka - trk do glavnog semafora na Kolodvoru te će ti tamo pisati ako se peron promijenio mada sumnjam. Već kad kupuješ kartu na gore navedenoj stranici ispisat će ti sve stanice i koji peron ako se mijenja vlak. Uvijek postoji šansa izmjene pa svakako provjeriš na glavnom semaforu.
U vlaku nema baš redovito displaya pa niti po Njemačkoj iako teta priča pa - slušaj.

U slučaju da ipak poslušaš i izbjegneš balkanski Orient Express, savjetovala bih ti bus do München ZOG, prebaciš se na Bahnhof i - vlakom dalje do Düss-a.

To sve - ak' se bojiš aviona mada ti je to NAJbolja opcija.

I to je to!
__________________
--------------------------------------------------
You may have a heart of gold, but so does a hard-boiled egg...
--------------------------------------------------
UglyKidJoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2015., 19:47   #2346
Oj!
Da li je netko putovao vlakom Zagreb-Graz-Beč? Ide li to na vrijeme i dolazi na vrijeme?
__________________
Instagram #vedrananelic

BACKPACK PUTOPISI http://backpack.blog.hr & http://backpack-ski.blog.hr | 23.06.-11.07.2018. Portugal & Gvineja Bissau; 16.-30.08.2018. Sevilla, Barcelona & Boston/Nova Engleska; 11.-18.11.2018. Gruzija, Ukrajina & Moldova; 30.11.-08.12.2018. Martinique, Dominica & Guadeloupe; 05.01.-02.04.2019. Australija
vanelic is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2015., 19:57   #2347
Quote:
vanelic kaže: Pogledaj post
Oj!
Da li je netko putovao vlakom Zagreb-Graz-Beč? Ide li to na vrijeme i dolazi na vrijeme?
Ide i dolazi.
__________________
Na internetu je svatko muškarac dok se ne dokaže suprotno.
Viktor Vaughn is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2015., 19:59   #2348
Quote:
Viktor Vaughn kaže: Pogledaj post
Ide i dolazi.
Na vrijeme? Ili po balkanski?

Stvar je u tome da moram napraviti konekciju u Leibnitzu gdje imam free 30min i onda ako sve bude ok dolazim na aerodrom u 11:47, a let mi je u 13:20...
__________________
Instagram #vedrananelic

BACKPACK PUTOPISI http://backpack.blog.hr & http://backpack-ski.blog.hr | 23.06.-11.07.2018. Portugal & Gvineja Bissau; 16.-30.08.2018. Sevilla, Barcelona & Boston/Nova Engleska; 11.-18.11.2018. Gruzija, Ukrajina & Moldova; 30.11.-08.12.2018. Martinique, Dominica & Guadeloupe; 05.01.-02.04.2019. Australija
vanelic is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2015., 20:03   #2349
Nije po balkanski, tamo su točni.
__________________
Na internetu je svatko muškarac dok se ne dokaže suprotno.
Viktor Vaughn is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2015., 02:02   #2350
Ali pitanje je točnosti do Leibnitza.
__________________
--------------------------------------------------
You may have a heart of gold, but so does a hard-boiled egg...
--------------------------------------------------
UglyKidJoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2015., 08:35   #2351
Quote:
vanelic kaže: Pogledaj post
Stvar je u tome da moram napraviti konekciju u Leibnitzu gdje imam free 30min i onda ako sve bude ok dolazim na aerodrom u 11:47, a let mi je u 13:20...
Ak u Leibnitzu skužiš da kasniš na vezu, produži do Graza, odakle imaš u 12:08 za aerodrom. Tamo si u 12:20, sasvim OK ak si se za let već checkirao online.

Toliko pak kašnjenje s kojim bi i to propustio (cca 50+ minuta) djeluje mi teško vjerojatnim.

Doduše, ja bih se na tvom mjestu dobro informirao o eventualnim radovima na pojedinim dionicama pruge. Kod sve tri željeznice (HR, SLO, A).
nvnk is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2015., 22:27   #2352
Odi rađe busom Zagreb - Graz..
Vozi kraće i isprobano, stiže na vrijeme..
U Grazu je u 9:30, tako da imaš dosta vremena za stići do aerodroma..
Imaš i bus i vlak do aerodroma, tako da ti to samo daje bolju fleksibilnost u slučaju ikakvog nepredviđenog slučaja..
Babybus is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2015., 12:26   #2353
Evo da javim da je sve super prošlo s vlakom. Kako mu je Zagreb početna stanica, nije kasnio u startu i krenuo u 07:25. Do Maribora je izgubio nekih 15tak minuta, ali onda su skratili stajanja u Mariboru i Spielfeldu pa je vlak u Leibnitz stigao točno na vrijeme u 10:58. Još sam čekao 20tak minuta lokalni vlak do aerodroma. Stigao na apt u 11:47 i sad čekam let....
__________________
Instagram #vedrananelic

BACKPACK PUTOPISI http://backpack.blog.hr & http://backpack-ski.blog.hr | 23.06.-11.07.2018. Portugal & Gvineja Bissau; 16.-30.08.2018. Sevilla, Barcelona & Boston/Nova Engleska; 11.-18.11.2018. Gruzija, Ukrajina & Moldova; 30.11.-08.12.2018. Martinique, Dominica & Guadeloupe; 05.01.-02.04.2019. Australija
vanelic is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2015., 13:30   #2354
Da - ajde, zna Nijemac kad treba ubrzat. Ovdje južno k'o i sve ostalo - bez voznog reda...(
__________________
--------------------------------------------------
You may have a heart of gold, but so does a hard-boiled egg...
--------------------------------------------------
UglyKidJoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2015., 09:14   #2355
Zanima me ovaj vlak Lisinski do Münchena - kakvi su im vagoni za spavanje? da li su to kupei za jednu osobu (pošto bih sam putovao)? molio bih iskustva
Samoprolaznik is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2015., 11:56   #2356
Quote:
Samoprolaznik kaže: Pogledaj post
Zanima me ovaj vlak Lisinski do Münchena - kakvi su im vagoni za spavanje? da li su to kupei za jednu osobu (pošto bih sam putovao)? molio bih iskustva
ovisi kakvu kartu uzmeš. u jednom kupeu ima 6 kreveta. možeš uzeti da si sam u cijelom kupeu (najskuplja varijanta), možeš uzeti da vas je dvoje, četvoro, šestoro... što vas je višpe u kupeu, cijena je niža.
postoji naranvo mogućnost da uzmeš najnižu cijenu (znači da vas je 6 u kupeu), ali ti se pogodi da baš budeš sam jer nitko drugi nije kupio takvu kartu.
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2015., 12:55   #2357
Sta nisu 2 kreveta po kupeu. S jedne strane 2 kreveta, a s druge umivaonik i jos neke pizdarije. To govorim za HŽ vagone, one plave.
__________________
Uhljeb, majke mi
frosty840 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2015., 13:59   #2358
Quote:
frosty840 kaže: Pogledaj post
Sta nisu 2 kreveta po kupeu. S jedne strane 2 kreveta, a s druge umivaonik i jos neke pizdarije. To govorim za HŽ vagone, one plave.
ups, ja sam govorio za kušete. ali isti princip je i u vagonu s krevetima, samo kako frosty kaže nema 6 mjesta, već su 2.
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2015., 07:37   #2359
Pa zar ti nije jeftinije i brže ići busom do Minhena? Ima barem 3 puta dnevno, mislim da je 7 sati puta i da je jeftinije od vlaka, negdje 30-tak EUR po smjeru.
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2015., 16:03   #2360
Neki ljudi se ne vole gužvati u autobusu.
__________________
Na internetu je svatko muškarac dok se ne dokaže suprotno.
Viktor Vaughn is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:34.