Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.07.2011., 20:21   #21
Quote:
biblioteka2011 kaže: Pogledaj post
@pink, krvarenje iza sexa i tijekom je obično simptom na neki polip. što se tiče prepone, može biti od milijun razloga. meni zna na vilici iskočiti žlijezda kad imam neki, čak i manji, problem sa zubom, a koji sam prodje. isto sam bila otrčala zubaru da imam rak. tip je to ozbiljno pogledao i rekao nije. i fakat nije. te žlijezde nateknu iz milijun razloga...iako jedan od razloga može biti i kancerogena izrasilna s metastazom u najblize limfne cvoreve...a to je preona rekla bih u tom slucaju....cak i da to je...tjedan dana, tamo, vamo, nista ti nece promijeniti...ni na bolje ni na gore...zvuči okrutno, ali smiri se...vjerujem da je polip i sl.
To krvarenje mi se sad prvi put dogodilo.
Nije okrutno,bez brige,i uvjerena sam da nije neka strašna stvar. Ali mislim da je upala povezana konkretno s tim dijelom,rodnicom jer je u pitanju prepona? Ne znam,možda griješim. Sutra ću točno znati što je.
pink lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2011., 10:03   #22
Razumijem te. Ja sam svojevremeno dozivjela krvaranje tijekom seksa. Ne znam tko se bio više prepao, ja ili frajer. On je naravno mislio da je to zato što je on moćan Često puta je to znak ili polipa ili upala. Uglavnom, probaj izganjati dobar ultrazvuk i svakako užicati 4 brisa (+HPV kao peti, ako uspiješ). Imaš tu temu o brisevima. Jer ako je upala oni obično daju neke vaginelete i nogu u dupe, umjesto da prvo naprave briseve pa onda dijele terapiju. Reci da želiš ostati u drugom stanju i da želiš briseve prije, da ne bi morala pit lijekove kad budeš trudna. Reci da si se ševila s muškom kurvom i da sad hoćeš provjerit koje si sve bolesti dobila. Reci što god, samo užicaj i briseve, kad već ideš, da napraviš sve kako spada. Imaš tu temu 4 ginekološka brisa, pogledaj.
biblioteka2011 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2011., 11:18   #23
Ma,on meni svake godine napravi kompletan pregled. Uzv,papa i brisevi i još mi i grudi pregleda uzv.
Tako da ne moram tražiti,ali je problem je što je na godišnjem. Eto,zvala i ne javlja se. Ako ga netko mijenja,mijenja ga jedna oooodvratna i neugodna ginekologinja. I sad ne bih išla kod nje,a glupo mi na hitnu pa da me šalju u bolnicu. Mislim,nigdje ne gori toliko..
pink lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2011., 11:51   #24
Na tvom mjestu ja bih onda pričekala da se on vrati s godišnjeg i probala užicat prvi termin već sad.

To što godinama ideš kod njega ne znači da nije polip. Ja sam isto išla godinama, pa kokoš nije vidjela, dok nisam počela krvariti. Onda je ustanovila ne da imam jedan, nego čak tri polipa. Naime, dosta ih je teško vidjeti ako ne dodjes na pregled odmah iza menge, a svakako prije ovulacije, tako da...probaj tempirat pregled friško iza menge, jer se onda sve najbolje vidi....

Onda je procedura oko otklanjanja trajala, brisevi, papa, otklanjanje...tako da, osim ako krvariš da ćeš postati slabokrvna, relax, nije ništa strašno, budeš riješila...znam da je lako meni reći, ali probaj se smiriti...
biblioteka2011 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2011., 12:03   #25
Nekako si i mislim da će biti nakon godišnjeg i taman nakon nove menge.
Znam za to pa zato uvijek i tempiram i odem 10.dana ciklusa na pregled.
Ne,nema nikakvog krvarenja. Kažem,uplašila sam se jako,a možda je samo malo od seksa oštećena sluznica bila i to malo prokrvarilo. Samo je meni frka jer su limfni čvorovi otečeni i bolni.
Da ne tipkamo nepotrebno,javim kad obavim pregled. On će jedini znati što je problem.
pink lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2011., 18:27   #26
Evo mene od ginekologa. Radi popodne i nije još na godišnjem

Napravio ultrazvuk. Maternica,jajnici sve perfektno. Nema ničega. Nema ciste,nema polipa.
Naravio i papu. Također kaže da sve što vidi da je odlično i da ne može bolje. Nema iscjetka,nema crvenila,nema ranica,nema oteklina..(on već odokativno zna i vidi kakav nalaz može biti).
I uzeo mi je i obriske i hpv još i to ću znati sljedeći tjedan. Kaže da je uvjeren da će i to biti sve u redu. I poslao sutra u labos vditi krv i urin.
Zaključio je da s ginekološke strane sve perfektno.
Stvarno je bio temeljit i strpljiv i sve lijepo objasnio.

Ti limfni čvorići možda su znak neke upale,ali ne s ginekološke strane.
Tako da mi je dao antibiotike samo za svaki slučaj ako je neka akutna bol,infekcija. Pa nek popijem.
Eto,ja malo digla frku i hvala Bogu je ok,ali nije se s takvim stvarima za zezati.
pink lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2011., 08:28   #27
Quote:
biblioteka2011 kaže: Pogledaj post
U poliklinici Vili, čak bez anestezije, ideš odmah doma. U drzavnim bolnicama opća anestezija.

Samo 1 posto je kancerogeno, a to ti je full mali postotak. Nije svaka treća žena, jer bi to bilo onda 33,3 posto, daj razmisli malo o matematici Nisi baš imala pet, a?
?!?! Jesam.

Ajd ti malo preračunaj ponovo... ako ti plaća naraste za 50%, a onda padne za 50%, da li imaš istu plaću kao na početku?!

Rekla sam da je 1% svih uočenih polipa kancerogeno, a da je svaka treća žena KOJA IMA RAK MATERNICE ranije imala polipe (ostale 2 su možda imale HPV ili nešto drugo...) To je ono s postotcima što većina ljudi ne razumije...
To ti je isto kao ovo: nemaju svi pušači rak, ali svi (koje sam ja vidjela na onkologiji) su pušači... Opet nije isti postotak, jel' da?!
__________________
Kad nešto uistinu želiš, cijeli svijet se uroti da to i dobiješ!
LaraFabian is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2011., 12:52   #28
Quote:
biblioteka2011 kaže: Pogledaj post
@teea, di si išla? kak je bilo?
jel mogu prilikom micanja polipa usput maknut i miom? :-) ono, da bude o jednom trosku
išla sam na sv. duh,oni su mi prekrasni,tamo sam rodila prvo dijete,sad planiram i drugo.
došla sam prvi dan kada samo amo ležala,drugi dan su maknuli sve što su našli,nakon anestezije sam se probudila kao da ništa nije bilo,nikakve boli nema. i sutradan ujutro otišla doma.
nakon tri tjedna išla na kontrolu,sve je bilo po ps-u. i doktor meni kaže e sad bi mogli ostati odmah trudni! pogodio je
__________________
ide mi... opet mama,drugi put (03.12.2002. i 03.03.2012.)
teeeeaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2011., 12:54   #29
Quote:
rejoflajt kaže: Pogledaj post
došla u nedjelju, u pon histeroktomija, utorak doma, opća anestezija u vinogradskoj. sad se sumnja da mi raste novi, operirana prije otprilike 5-6 g.
mene je doktor odmah upozorio da je u većini slučajeva moguće da se vrate i da se treba kontrolirati svakih šest mjeseci.
__________________
ide mi... opet mama,drugi put (03.12.2002. i 03.03.2012.)
teeeeaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2011., 00:33   #30
Pozdrav..
imam 2 polipa na grliću maternice i nakon ljeta to moram otić odstranit kod ginekologa, i sad me zanima jel bolje otić kod privatnika (kod kojeg inače idem na kontrole) i uz lokalnu anesteziju to obavit ili je bolje otić baš u bolnicu negdje?
za Zagreb pitam..pa ako netko zna molila bih da mi kažete
iva2301 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2011., 12:46   #31
Quote:
biblioteka2011 kaže: Pogledaj post
@teea, di si išla? kak je bilo?
jel mogu prilikom micanja polipa usput maknut i miom? :-) ono, da bude o jednom trosku
sv.duh,odlični su.
vjerojatno mogu ako ima potrebe za micanjem mioma
__________________
ide mi... opet mama,drugi put (03.12.2002. i 03.03.2012.)
teeeeaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2011., 08:14   #32
Cure, evo čitam vaša iskustva sa Sv.Duha, svima je bilo o.k. koliko vidim. Ja trebam idući tjedan na Sv. Duh, pa vas molim da mi kažete što trebam ponijeti...

HVALA
__________________
Kad nešto uistinu želiš, cijeli svijet se uroti da to i dobiješ!
LaraFabian is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2011., 11:20   #33
Quote:
LaraFabian kaže: Pogledaj post
Cure, evo čitam vaša iskustva sa Sv.Duha, svima je bilo o.k. koliko vidim. Ja trebam idući tjedan na Sv. Duh, pa vas molim da mi kažete što trebam ponijeti...

HVALA
Klasika,dvije pidžamme,troje gačica u slučaju da krvariš (ja nisam) uloške, uzmi papuče, japanke (da možeš fino stajati u tuš kadi- koja ti je full uredna al nikad neznaš) šampon za intimnu njegu i tuširanje ne trebaš jer se moraš tuširati njihovim ( to ti je za dezinfekciju),ogrtač.
obavezno se obrij i skini lak s noktiju,ako se ne obriješ budu te sestre.
nemaš se čega bojati,pod potpunom anestetijom se radi,zaspiš u pol sekunde,zahvat traje cca 10 min,probudiš se u sobi,u krevetu,potpuno obučena.
kad ideš na operaciju moraš se skinuti do kraja,dobiješ njihov haljetak a na krevetu si složiš ono u čemu će te obući (pidžama,gačice,čarape i uloške).
kad se probudiš vode te sestre na wc ako trebaš.
ako te još što zanima javi.
i sretno.
__________________
ide mi... opet mama,drugi put (03.12.2002. i 03.03.2012.)
teeeeaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2011., 14:22   #34
Quote:
teeeeaa kaže: Pogledaj post
šampon za intimnu njegu i tuširanje ne trebaš jer se moraš tuširati njihovim ( to ti je za dezinfekciju)
pa imam alergiju na većinu svih kozmetičkih preparata... ne mogu ja sad isprobavati nove... mislim, nije to samo svrbež, već mi kože izgleda kao da me netko noževima isjeko, pa krv teče...

A TEBI PUUUUUUNO HVALA što si mi sve ovako napisala!!! ZLATNA SI!
__________________
Kad nešto uistinu želiš, cijeli svijet se uroti da to i dobiješ!
LaraFabian is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2011., 16:00   #35
Quote:
LaraFabian kaže: Pogledaj post
pa imam alergiju na većinu svih kozmetičkih preparata... ne mogu ja sad isprobavati nove... mislim, nije to samo svrbež, već mi kože izgleda kao da me netko noževima isjeko, pa krv teče...

A TEBI PUUUUUUNO HVALA što si mi sve ovako napisala!!! ZLATNA SI!
pa imam alergiju na većinu svih kozmetičkih preparata...Svakako to napomenite sestrama i liječnicima.
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2011., 13:44   #36
Quote:
hrvoje dr. kaže: Pogledaj post
pa imam alergiju na većinu svih kozmetičkih preparata...Svakako to napomenite sestrama i liječnicima.
ma naravno...


Još kad bi mi netko rekao koliko ću platiti participaciju...
__________________
Kad nešto uistinu želiš, cijeli svijet se uroti da to i dobiješ!
LaraFabian is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2011., 16:24   #37
Quote:
LaraFabian kaže: Pogledaj post
ma naravno...


Još kad bi mi netko rekao koliko ću platiti participaciju...
100 kn. po danu.
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2011., 08:43   #38
Quote:
LaraFabian kaže: Pogledaj post
ma naravno...


Još kad bi mi netko rekao koliko ću platiti participaciju...
i kako je prošlo,kako se osječaš?
__________________
ide mi... opet mama,drugi put (03.12.2002. i 03.03.2012.)
teeeeaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2011., 22:13   #39
Quote:
biblioteka2011 kaže: Pogledaj post
U poliklinici Vili, čak bez anestezije, ideš odmah doma. U drzavnim bolnicama opća anestezija.
Molim te za info koliko taj zahvat košta, koji je doktor napravio zahvat, te da li postoje i neke druge poliklinike gdje se može napraviti... bilo bi super ako netko ima iskustva sa privatnim poliklinikama u splitu... hvala puno
vanabi is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2012., 20:37   #40
Ja sam isla na uklanjanje privatno(1000 kn), nakon toga radili su mi i kiretazu, proslo je vec 20 dana, sad sam n ahormonskoj terapiji i jos mi se pojavljuje crveni iscjedak, ima neko ideju kolko ce to trajat, vec sam 2 puta zvala doktora, izgleda da je to normalno do prve menstruacije..dajte iskustva molim vas
__________________
I don't hate pople...I just feel better when they're not around." — Charles Bukowski (The Movie: Barfly)
yaya is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:32.