Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.09.2005., 09:55   #1
Velika Gorica i okolica

Kakav je tamo zivot? Kolike su cijene kvadrata?
Da li ima netko tko tamo zivi i ide na job u zg svaki dan?
sto mislite o alternativi umjesto zivotu u zg? (pretpostavka da se ide u veci prostor)
Taroth is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2005., 12:57   #2
živim u gorici već 25+ godina i super mi je...vrtići, škole, obnovljeno kino, dućani, jezero, dom zdravlja, dežurna apoteka, kaj ti god padne na pamet, sve na dohvat ruke...

prije par dana je u oglasniku bio 3-sobni stan od 68 kvadrata za 80.000 eura, upisan.

sve u svemu ugodno za život po prihvatljivim cijenama
__________________
sitna duša, sitno zadovoljstvo
brzi is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2005., 18:17   #3
Re: Velika Gorica

Quote:
Taroth kaže:
Kolike su cijene kvadrata?
Nedavno sam se raspitivala za cijene stanova velicine 55-65 m2 u VG i trazili su samo tako 1400 E/m2 .
Nisam nikad zivjela u VG, ali sam svojevremeno tamo provodila jako puno vremena i VG mi se jako svidja. Mislila sam da bi mogla biti dobra alternativa Novom Zgbu, naravno pod pretpostavkom da su stanovi jeftiniji. Meni se ovo uopce ne cini jeftinije od NZ, ili je tek neznatno jeftinije pa mi VG vise ne dolazi u obzir.
Leda is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2005., 21:34   #4
Gorica je super samo nema novih naselja sa novim stanovima.
Di koja veca kuca sa stanovima.
Bit ce super kad naprave auto cestu do Siska i novi most.
A i sad ima 3 pravca za ulazak u ZG
__________________
...
lego is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2005., 21:47   #5
koja 3 pravca???
__________________
pozdrav svima dobre volje
mrgudi me ne zanimaju
keš is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2005., 22:07   #6
Quote:
keš kaže:
koja 3 pravca???
1. Svi znaju
2. VG, Crnkovec, Micevec, Sajmisna cesta, NZ.
3. VG, Kurilovec, Hrašće, pored Odre Remetinec.

__________________
...
lego is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2005., 23:39   #7
Ne živim u VG nego u SK ali svakodnevno dok idem na posao u ZG mi pada na pamet ideja kako bi tamo bilo dobro živjeti Nisi u zagrebačkoj vrevi a ipak si sasvim blizu Cijene stanova su koliko sam čula (frendica s posla kupuje stan pa sam je zainteresirala za VG) ipak nešto niže nego u ZG. Kako je povezanost s metropolom izvrsna (ko što lego reče 3 pravca, to sam čak i ja savladala već ) po meni je život ondje samo prednost: vremenski gubiš jako malo na put, a to malo je mizerno ako usporedimo s nešto tišim i mirnijim životom nego u ZG (naravno ukoliko ti upravo ta vreva ne odgovara). Brijem da će grad biti još umnoge mirniji kad se napravi autocesta za SK i most za D. Selo jer će biti prometno rasterećen..

Sve u svemu, na tvom mjestu nebih mnogo razmišljala
__________________
Voli vas moni....
monique is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2005., 23:47   #8
Buduci da sam se prije dva tjedna vratio nazad u ZG nakon 17 godina provedenih u VG mogu reci par stvari:
1. super je sto je sve kaj covjeku moze zatrebati na dohvat ruke.
2. cijena m2 je ipak osjetno niza nego kaj se trazi u ZG (prodali smo veci trosobni stan star cca 30g. za 1150€/m2).
3. nije bed ici u ZG jedanput dnevno, ali onome tko dva ili vise puta dnevno mora skoknut do ZG-a troskovi benzina postaju poprilicni.
4. a onima bez auta koji se nedajboze moraju voziti u sporim busevima s netapeciranim sjedalima nakon nekog vremena treba redovit posjet kiroprakticaru
5. sve u svemu cini mi se kao dobar izbor za mladu obitelj sa malom djecom
barevg is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2005., 01:33   #9
Gorica je zakon za zivit i to skuze svi koji ikad dodju u nju

Zagreb je jako blizu pa tako ja dodjem do faksa prije nego neki moji kolege iz nekih dijelova Zagreba

Problem je jednino kaj nemres dobit dozvolu za psecu kucicu izgradit i novih stanova je jako malo mada obrtnici zele gradit i imaju sve spremno sam dozvole nema.....
cjena novih stanova je bila recimo 1200 eura.....jedan moj frend je 2 godine star stan prodo za 90 000 eura...imo je 100 kvadrata...
 
Odgovori s citatom
Old 26.09.2005., 13:05   #10
Živim u Gorici oduvijek i totalni sam zaljubljenik u svoj grad pa stoga bas i ne mogu biti objektivan. Ja bi tu zivio da su cijene kvadrata i jednake Zagreba, a ipak su znatno niže. Radim u Zagrebu, ali nebi htio u Zagrebu i živjet. U Gorici je odlično pogotovo za obitelji sa djecom. Jako puno parkova, pješačkih zona, jedino nedostaje vrtica, ali tako je i Zagrebu. Grad je jako mlad, prosjek godina je znacajno nizi od Zagreba.
Sto se tice ljepote grada najbolje govori da je prosle godine osvojio srebrnu medalju za najuredeniji grad europe. Ove godine smo na nivou kontinentalne Hrvatske osvojili drugo mjesto (poslije Varazdina) za najljepsi Grad. Izgraden je novi park u centru grada koji je sigurno jedan od ljepsih u ovom dijelu europe.
Osim ovog lijepog, naravno postoje i objektivni nedostaci, a to je medu ostalih vec spomenuti ZET promet od Gorice od Zagreba. No i to se s vremenom da popraviti. Drugi problem je sto se vrlo malo gradi novih zgrada.
korisnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2005., 22:19   #11
preko mičevca je jako uokolo,drndavo...

preko hrašća takodjer

po goričkoj je pak koma.

treba poraditi na mostu onda bude puno bolje.
__________________
pozdrav svima dobre volje
mrgudi me ne zanimaju
keš is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2005., 09:18   #12
Quote:
keš kaže:
preko mičevca je jako uokolo,drndavo...
tim smjerom je nepun kilometar duže do mosta, ležeće policajce kraj smetlišta su maknuli...
__________________
sitna duša, sitno zadovoljstvo
brzi is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2005., 09:33   #13
Ja sam živjela u VG i bilo mi je OK. Jedino jutarnje gužve u busu nekad naživciraju, pogotovo u brzoj liniji (ne može se ući u bus), AL inače nije tako loše. No problem je jer tamo ne možeš tek tako kupiti stan na kredit, jer cca. 80 % stanova NEMA vlasnički list, zemljišne knjige nisu sređivane desetljećima, a za vrijeme Šukerove vladavine je stvar postala još gora (čitaj mito i korupcija, primjer Billa i kupovina zemljišta). I gospodarstvo nije baš razvijeno, pa grad baš i nema para (za razliku od npr. Samobora).
Ivsha is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2005., 10:07   #14
Što se tiće vlasničkih- stvar je u postupku i vjerojatno kroz godinu dana ce svi stanovi imat vlasnicki, a i sad ih vec dosta ima.
Političkih poroblema je bilo i ima ih, ali nista sto nema i u drugim gradovima i sto bi utjecalo na kvalitetu zivota. To sto je netko nekog podmitio nije razlog da ne zivim u tom gradu.
Sto se tice toga da grad nema para, uopce nije istina. Propracun je jedan od najvecih u zemlji. Uostalom sva uredenja koja su se dogodila u zadnjih dvije godine, govore da je grad ipak imao para, a to sto nikad nema dovoljno za sve sto bi se moglo napraviti, nije nista posebno za nasu drzavu. Pa koji se grad moze pohvaliti da je realizirao sve projekte.
Usporedba sa Samoborom mislim da nikako ne stoji. U Gorici se je puno vise toga radilo nego u samoboru zadnjih godina.
Gorica je orjentirana na malo poduzetnistvo i ima jako puno malih firmi i obrta. Velikih firmi bas i nema, ali mislim da nam i ne trebaju. Gorica ima takava polozaj (blizina Zagreba) da Gospodarsvo i kompanije u gradu sigurno nisu motiv doseljavanja jer ionako vecina Goricana radi u Zagrebu.
korisnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2005., 10:52   #15
Ali ako sjedne ovrha na gradski račun zbog povrata novca Billi za prodano zemljište koje nije bilo u vlasništvu grada, djelatnici u gradskom poglavarstvu ne mogu dobiti plaću. No dobro, to je već politika, koja i sam si rekao, ne utječe na kvalitetu života. I sama sam rekla da mi je u Gorici bilo OK, i u usporedbi sa Samoborom, puno bolje i bliže ZG-u.
Ivsha is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2005., 19:15   #16
ima gorica i svoju web stranicu i forum, pa možeš i tamo pitat


http://www.gorica.hr/vijesti/index.asp
__________________
Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ
gottcha is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2005., 09:03   #17
čuvaj se nekretnina u gorici.
tako i ja imam problem. rješenje suda u zagrebu, PAZI rješenje, znači gotova stvar sud u gorici ne želi provesti!!!!
sada sam na ustavnom sudu. živi apsurd, ni sucima u zg,ni odvjetnicima nije jasno zašto to rade, ne smije se kao utjecati radi neovisnosti suda!! ma istjerati na cestu sve.
još će oni meni platiti štetu
__________________
pozdrav svima dobre volje
mrgudi me ne zanimaju
keš is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2005., 01:06   #18
Quote:
Ivsha kaže:
Ja sam živjela u VG i bilo mi je OK. Jedino jutarnje gužve u busu nekad naživciraju, pogotovo u brzoj liniji (ne može se ući u bus), AL inače nije tako loše. No problem je jer tamo ne možeš tek tako kupiti stan na kredit, jer cca. 80 % stanova NEMA vlasnički list,
Eh, da vlasnički listovi... Žena i ja smo 2 godine živjeli u Gorici, ali kada smo išli kupiti stan, većina nije imala vlasnički list, to je bio glavni razlog zašto nismo kupili stan tamo.

Inače, ugodan grad za život!
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2005., 09:35   #19
sad se i to rješava, na svakom ćošku stoje oni mjerači i dovikuje se "..malo desno, još malo...." iako su oni prvi rokovi odavno probijeni mislim će se to ubrzo dovršiti...
__________________
sitna duša, sitno zadovoljstvo
brzi is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2005., 22:48   #20
Re: Velika Gorica

Quote:
Taroth kaže:
Kakav je tamo zivot? Kolike su cijene kvadrata?
Da li ima netko tko tamo zivi i ide na job u zg svaki dan?
sto mislite o alternativi umjesto zivotu u zg? (pretpostavka da se ide u veci prostor)

bratić mi tam živi točnije u Galženici u neakvoj zgradurini
Tvdi da je to grad a ja tvrdim da je *****. Jednom smo išli autom, vozio sam ga od bake koja živi blizu mene tj u Gornjoj Dubravi pa tam. Bio je petak popodne Pas mater sat i kusur mi je trebalo a vozim uvijek iznad ograničenja. A kaj da velim osim gužve, gužve i još gužve Ak nemaš auto onda se navikni na poluraspadnute buseve Pakistan-like i enđoj 40 min vožnje od Gl. Kolodvora do Gorice A susjedi u zgradi živa koma. Stalno se netko dere, buči, prespaval sam par puta tam i jebome pas nikad nebi živel u zgradi a kamoli u Gorici. A tek kad avion preleti u 6 a.m 20 metri iznad zgrade ...
mobyXXL is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:17.