Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora > Emigracija

Emigracija Za sve emigrante i one koji to žele postati

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.04.2015., 12:30   #2301
Imas pravo...
__________________
I will let you down
I will make you hurt
damien666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2015., 14:28   #2302
Pozdrav,

evo imam nekoliko pitanja i nejasnoca u vezi viza/radnih dozvola.
Dugogodisnja cura, trenutno studentica, se sprema na doktorat u SAD, točnije, Ann Arbor, Michigan. Buduci da bi mi skupa htjeli otići tamo, zanima me što je meni sve potrebno da dobijem vizu i/ili radnu dozvolu za SAD?

Imam završeno veleučilište tehničkog smjera, 3 godine (prvostupnik), pa se postavlja pitanje da li će mi tamo uopće priznat tu diplomu?

Ako bi se prije odlaska u SAD oženili, to bi mi eventualno olakšalo dobitak vize, ili sam u krivu?

Puno hvala na odgovorima!
diablek is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2015., 02:02   #2303
Molim bez reklamiranja drugih foruma.
__________________
I might be schizophrenic but at least we have each other.
Skattemus is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2015., 02:19   #2304
Quote:
diablek kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

evo imam nekoliko pitanja i nejasnoca u vezi viza/radnih dozvola.
Dugogodisnja cura, trenutno studentica, se sprema na doktorat u SAD, točnije, Ann Arbor, Michigan. Buduci da bi mi skupa htjeli otići tamo, zanima me što je meni sve potrebno da dobijem vizu i/ili radnu dozvolu za SAD?

Imam završeno veleučilište tehničkog smjera, 3 godine (prvostupnik), pa se postavlja pitanje da li će mi tamo uopće priznat tu diplomu?

Ako bi se prije odlaska u SAD oženili, to bi mi eventualno olakšalo dobitak vize, ili sam u krivu?

Puno hvala na odgovorima!
Imaš dvije teme na ovom forumu koje trebaš dobro pročešljati i gdje ćeš naći sve odgovore na pitanja o radnoj vizi. Jedna je ova tema a druga ova, USA- Život i zaposlenje.

Dok ti je cura samo cura, tj. dok niste oženjeni ona ti ne može biti od pomoći. Ako na ima zelenu kartu ili je državljanin, može pokrenuti peticiju za tebe nakon što se oženite. To će uzeti nešto vremena ali pošto ste supružnici to ide brže no da ona to radi za recimo brata ili sestru.

Do radnih viza nije lako doći, znaju biti zakomplicirane i skupe, također su i privremene.
__________________
Sing, baby, sing!
InterMezzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2015., 22:15   #2305
Pozdrav,

Ovako, radim za US firmu u Irskoj zadnja 3 mjeseca i hoce me povuc u US sto prije.

Firmini imigracijski odvjetnici kazu da je jedina opcija L-1 viza i da nju mogu zatrazit tek nakon godinu dana u firmi (to stoji)...e sad, posto smo mi Hrvati snalazljivi zanima me ima li koja druga opcija za vizu?

Napomena je da vec imam B1/B2 multiple entry vizu koja vrijedi 10 godina.

E da, jos su rekli da mi svo vrijeme provedeno u US-u na B1 vizi ulazi u to razdoblje od godinu dana; dakle ako provedem 1 mjesec u US-u za vizu se mogu prijavit tek nakon 13 mjeseci u firmi...jel itko cuo nesto takvo prije?

Hvala
Bolac is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2015., 01:15   #2306
Quote:
Bolac kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

Ovako, radim za US firmu u Irskoj zadnja 3 mjeseca i hoce me povuc u US sto prije.

Firmini imigracijski odvjetnici kazu da je jedina opcija L-1 viza i da nju mogu zatrazit tek nakon godinu dana u firmi (to stoji)...e sad, posto smo mi Hrvati snalazljivi zanima me ima li koja druga opcija za vizu?

Napomena je da vec imam B1/B2 multiple entry vizu koja vrijedi 10 godina.

E da, jos su rekli da mi svo vrijeme provedeno u US-u na B1 vizi ulazi u to razdoblje od godinu dana; dakle ako provedem 1 mjesec u US-u za vizu se mogu prijavit tek nakon 13 mjeseci u firmi...jel itko cuo nesto takvo prije?

Hvala
L-1 ti je ne jedina nego i najbolja opcija. Preko B viza ne možeš raditi, a uz L-1 ćeš dobiti i SSN. Većina L-1 radnih viza omogućava ti rad za samo jednu kompaniju i ta se viza može obnoviti samo jednom. Postoje ograničenja oko toga koliko tih viza možeš dobiti, maximalno dvije, te postoji vremensko ograničenje.

No dok si na L-1 u SAD možeš tražiti firmu da ti sredi ARC.

Ovo zadnje mi čudno zvuči, ne vjerujem da boravak s B vizom unutar SAD ima ikakav utjecaj na L-1.
__________________
Sing, baby, sing!
InterMezzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2015., 15:58   #2307
Hvala, to sam i mislio.

A sta je ARC ?

Da ovo zadnje ni meni nema nikakve logike, trazio sam firmu da to provjeri sa odvjetnicima.
Bolac is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2015., 17:01   #2308
Quote:
Bolac kaže: Pogledaj post
Hvala, to sam i mislio.

A sta je ARC ?

Da ovo zadnje ni meni nema nikakve logike, trazio sam firmu da to provjeri sa odvjetnicima.
ARC je Alien Resident Card, iliti tzv. Zelena Karta. U nekim dokumentima to zovu i PRC (Permanent Resident Card).

L-1 je odlična viza!
__________________
Sing, baby, sing!
InterMezzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2015., 13:39   #2309
Ima li ovdje dobitnika Diversity Visa Lottery?

Interneti bruje o tome da je moguća opet nekakva greška, jer diljem lijepe naše...planete nema ni traga ni glasa od dobitnika (osim sporadičnih šaljivđija), a objava rezultata je (kao) bila jučer...
KlasaOptimist is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2015., 20:21   #2310
ja sam aplicirao, moj brat, i jedan frend, niko nije dobio green card
Angeldemadrid is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2015., 20:18   #2311
ja aplicirah, no ništa
__________________
vozi tangentom po točki infleksije
Bilobrkster is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2015., 11:52   #2312
Možda to ipak nije konačno, jer u uputi kod prijave je pisalo:

"You must retain your confirmation number in order to check your entry status via http://www.dvlottery.state.gov/ESC/
between May 5, 2015 and September 30, 2016 to determine whether your entry was selected for further processing in the 2016 Diversity Visa Lottery."
__________________
TPS Reports in the movie "Office Space" were probably Test Procedure Specification Reports, but in the popular context, "TPS" has become a backronym for "Totally Pointless Stuff", "Total Piece of Shit," "This Place Sucks", "Totally Pointless Shit", "This Project Sucks", "Time-Pass Stuff", "The Paper Shredder" or "Toilet Paper Sheets".
eli is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2015., 20:08   #2313
VIZA PROBLEM

Pozdrav. Molio bih vas za savjet i pomoc ako netko zna nesto o tome, posto nigdje ne nalazim na slican primjer. Uglavnom roden sam i zivim u hrvatskoj i ozenio sam se sa mojom ljubavi koja je isto rodena u hrvatskoj, zivi u americi vec dosta godina i ima americko drzavljanstvo. Vjencali smo se prosle godine u hrvatskoj i krajem godine predali zahtjev u americi za moje useljenje. Zahtjev i130 (za useljenje) i zahtjev i129 (da zavrsetak procesa docekam tamo). Trenutno su ti procesi jos uvijek u obradi a mene zanima posto sam gledao koje papire cu sve trebat predat kasnije dal cu imat oko toga problem. Radi se o potvrdi o nekaznjavanju. Probao sam ju podignut nedavno i u njoj se navodi da se protiv mene vodi kazneni proces. U tom procesu nisam kriv a tuzi me se za pronevjeru u kojoj sud trazi da mi se izrekne kazna od godine dana uvijetno sa rokom kusnje od dvije godine... Da li bi zbog toga mogao imat probleme i da li mi mogu zbog toga odbit tu vizu? Sta mogu napravit ako mi to odbiju? Da li moram cekat da se taj sud rijesi pa ponovo prolazit kroz taj i130 ili? hvala
usl1986 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2015., 20:40   #2314
Pronevjera je u americkom zakonu vrsta prevare, i kao takva se smatra se Crime Involving Moral Turpitude- znaci zlocinom koji podrazumijeva kriminalnu namjeru i govori o tvom karakteru.
Mislim da si moras obavezno angazirati imigracijskog odvjetnika, jer te tako nesto lako moze svrstati u inadmissible kategoriju.

Koliko se sjecam, mene su trazili ne samo potvrdu o nekaznjavanju vec i izvod iz kaznene evidencije.
Potvrda o nekaznjavanju samo pokazuje da li se protiv tebe trenutno vodi KP, a izvod iz kaznene evidencije sadrzi informacije o svim prethodnim postupicma i presudama bez obzira na ishod (if any).
__________________
You can't really dust for vomit.
Torma is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2015., 16:49   #2315
Quote:
InterMezzo kaže: Pogledaj post
L-1 ti je ne jedina nego i najbolja opcija. Preko B viza ne možeš raditi, a uz L-1 ćeš dobiti i SSN. Većina L-1 radnih viza omogućava ti rad za samo jednu kompaniju i ta se viza može obnoviti samo jednom. Postoje ograničenja oko toga koliko tih viza možeš dobiti, maximalno dvije, te postoji vremensko ograničenje.

No dok si na L-1 u SAD možeš tražiti firmu da ti sredi ARC.

Ovo zadnje mi čudno zvuči, ne vjerujem da boravak s B vizom unutar SAD ima ikakav utjecaj na L-1.
Nastavno na ovo...znaci iz firme mi tvrde da svaki dan proveden u SAD-u na B1/B2 vizi pomice rok za preseljenje na L-1 viza za 1 dan...jel mozda netko zna kako se ovo moze najefikasnije provjerit?

Hvala!
Bolac is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2015., 11:56   #2316
Pitanje u vezi pozivnog (garantnog pisma). Išla bih na ljeto posjetiti prijateljicu.
Ima li neka forma kako treba izgledati po pismo koje mi ona šalje, ili sama sastavlja pa ovjeri kod bilježnika i pošalje? Trebaju li još nekakvi njeni dokumenti uz to pismo? Radije bih to , nego obrazac I-134
Mimica7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2015., 16:16   #2317
Molim te da se za turisticka pitanja obratis na Turizmu.
__________________
I might be schizophrenic but at least we have each other.
Skattemus is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2015., 18:21   #2318
pomoć, savjet, ili ?

Ćao ekipa!

Imam ponudu u građevini za posao junior proj manager i zanima me par stvari.

Da li u Americi pričaju u neto iznosima plaća ili na plaće ide income tax i koji je to rang poreza, pretpostavljam prema državama. Firma je u New Mexicu, a posao još ne znam u kojoj državi. Nude da oni riješe papire, pretpostavljam radnu vizu na 2 godine. U tom kontekstu, na što bih se mogao usmjeriti ako bih nakon probnog perioda poželio odvesti ženu i djecu tamo? Koja se procedura može očekivati ?

Hvala na svakom savjetu !
chizzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2015., 18:33   #2319
Quote:
chizzo kaže: Pogledaj post
Ćao ekipa!

Imam ponudu u građevini za posao junior proj manager i zanima me par stvari.

Da li u Americi pričaju u neto iznosima plaća ili na plaće ide income tax i koji je to rang poreza, pretpostavljam prema državama. Firma je u New Mexicu, a posao još ne znam u kojoj državi. Nude da oni riješe papire, pretpostavljam radnu vizu na 2 godine. U tom kontekstu, na što bih se mogao usmjeriti ako bih nakon probnog perioda poželio odvesti ženu i djecu tamo? Koja se procedura može očekivati ?

Hvala na svakom savjetu !
Uglavnom kad ti kažu plaću to bude u brutto iznosu nakon čega se odbijaju porezi i ostalo. No ipak ti je bolje pitati poslodavca.

Radnu vizu ti firma može produžiti a može i pomoći oko viza za ostatak porodice, sve legalno. No ne moraju to učiniti, zato je opet bolje pitati njih.
__________________
Sing, baby, sing!
InterMezzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2015., 23:12   #2320
Pozdrav svima,

pročitao sam ovaj pdf uzduž i poprijeko i mogu reći da sam sad odlično informiran, hvala svima na iscrpnim informacijama.

Sve mi je jasno samo se pribojavam tih njihovih imigracijskih službenika na aerodromu, moram priznat da ste me malo isprepadali s tim.
Naime, planiram otputovati krajem 10. mjeseca i plan mi je ostati 4 mjeseca tamo.
Financijski to mogu podnijeti, imam kod koga živjeti ali mene zanima kako će oni gledati na to, jeli to možda predugo? Hoće li im to na neki način bit sumnjivo? Hoće li na mene gledati kao potencijalnog ilegalnog useljenika? I jeli općenito bolje imati garancijsko pismo ili ne?
Plan mi je otići i sljedeće godine tako da ne bih htio riskirati da mi zabrane ulazak.

Hvala unaprijed na odgovorima, znam da ima puno pitanja ;-)
mariok84 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:18.