Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora

Dijaspora Za sve iseljenike.
Podforum: Emigracija

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.04.2019., 11:09   #1
Kazna za parking

Pozdrav,

Probao sam naci slican topic ali bez uspjeha.

Radi se o kazni za parkiranje (cjelodnevnoj karti) staroj 4 godine, koju sam dobio na GO u Zagrebu. Inace sam redovito placao kazne ako se zalomila koja, ali izgleda da mi ova promakla. Ovih dana stiglo mi je pismo od nekog odvjetnickog ureda iz Pule gdje me traze da platim oko 170 E. Pismo je na njemackom i nije mi se dalo prevoditi.

Pitanje je slijedece, mogu li imati kakve posljedice ako samo platim kaznu, tj dio Zagreb parkingu.
Mogu li ti odvjetnici ici mene utuzivati po njemackoj? Uostalom, kad napravim prekrsaj u Austiji, uredno mi dodje kazna u njemacku bez ikakvih troskova?

Koja su Vasa iskustva?

Thx.

Ako moderator smatra da ovome nije tu mjesto, neka prebaci u Pravo.
Bergkir is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2019., 11:13   #2
Quote:
Bergkir kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

Probao sam naci slican topic ali bez uspjeha.

Radi se o kazni za parkiranje (cjelodnevnoj karti) staroj 4 godine, koju sam dobio na GO u Zagrebu. Inace sam redovito placao kazne ako se zalomila koja, ali izgleda da mi ova promakla. Ovih dana stiglo mi je pismo od nekog odvjetnickog ureda iz Pule gdje me traze da platim oko 170 E. Pismo je na njemackom i nije mi se dalo prevoditi.

Pitanje je slijedece, mogu li imati kakve posljedice ako samo platim kaznu, tj dio Zagreb parkingu.
Mogu li ti odvjetnici ici mene utuzivati po njemackoj? Uostalom, kad napravim prekrsaj u Austiji, uredno mi dodje kazna u njemacku bez ikakvih troskova?

Koja su Vasa iskustva?

Thx.

Ako moderator smatra da ovome nije tu mjesto, neka prebaci u Pravo.
Wow interesantno, mojeg su frenda neki dan na slo-hr granici pozvali sa strane, da plati kaznu koju je dobio za brzinu prije onak 3-4 godine
Nisam jos cuo da kazna dode skroz do DE, na njemackom, kaj im se to isplati
gawran is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2019., 11:19   #3
Quote:
gawran kaže: Pogledaj post
Wow interesantno, mojeg su frenda neki dan na slo-hr granici pozvali sa strane, da plati kaznu koju je dobio za brzinu prije onak 3-4 godine
Nisam jos cuo da kazna dode skroz do DE, na njemackom, kaj im se to isplati
ma poslao je neki odvejtnicki ured. kazna je 100 kn a ured trazi 170 E. Oni dodju nesto kao utjerivaci duga
Bergkir is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2019., 12:01   #4
Quote:
Bergkir kaže: Pogledaj post
ma poslao je neki odvejtnicki ured. kazna je 100 kn a ured trazi 170 E. Oni dodju nesto kao utjerivaci duga
Ma stoka! Imas li rechtsschutzversicherung?
gawran is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2019., 13:01   #5
Quote:
Bergkir kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

Probao sam naci slican topic ali bez uspjeha.

Radi se o kazni za parkiranje (cjelodnevnoj karti) staroj 4 godine, koju sam dobio na GO u Zagrebu. Inace sam redovito placao kazne ako se zalomila koja, ali izgleda da mi ova promakla. Ovih dana stiglo mi je pismo od nekog odvjetnickog ureda iz Pule gdje me traze da platim oko 170 E. Pismo je na njemackom i nije mi se dalo prevoditi.

Pitanje je slijedece, mogu li imati kakve posljedice ako samo platim kaznu, tj dio Zagreb parkingu.
Mogu li ti odvjetnici ici mene utuzivati po njemackoj? Uostalom, kad napravim prekrsaj u Austiji, uredno mi dodje kazna u njemacku bez ikakvih troskova?

Koja su Vasa iskustva?

Thx.

Ako moderator smatra da ovome nije tu mjesto, neka prebaci u Pravo.
to je prijevara, probaj googlati i vidjeti ces
CantStandYa is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2019., 13:59   #6
Quote:
CantStandYa kaže: Pogledaj post
to je prijevara, probaj googlati i vidjeti ces
thx. na googlu vidim da je kazna valjana, ali da ovo lesinarenje od ureda, biljeznika ne prolazi. Sam dobro shvatio?
Bergkir is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2019., 12:47   #7
Quote:
Bergkir kaže: Pogledaj post
thx. na googlu vidim da je kazna valjana, ali da ovo lesinarenje od ureda, biljeznika ne prolazi. Sam dobro shvatio?
jedan moj prijatelj je dobio kaznu za neki parking u zagrebu i skuzili smo da je sve skupa lazno, i kazna i troskovi.

sad ne znam za tvoju kaznu, ali probaj dobro provjeriti prije nego platis
CantStandYa is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2019., 14:19   #8
Ja znam, da danske parking kazne, se prosljedjuju (ako je kazna izdata od privatne firme tj. privatni parking npr. vlasnik parkinka npr. prodavnica je sklopila ugovor za nadgledanja reda na prakinu s xyz privatnom firmom), poslovnim partnerima u drugim drzavama, koji su obicno firme za utjerivanje dugova.

I znam iz povjerenih izvora, da cirka 1/3 kanzi nikada ne naplate. Razlog, utjerivaci dugova u stranoj zemlji samo mogu biti dosadni ljudima (netko popusti a netko ima hladan stav), a pravno gledano kao ne mogu nisto uciniti, jer prekrsaj nije pocinejne u npr. Hrvatskoj. A istoj firmi u Danskoj se ne isplati podizati pitanje na sudu, jer opet i sama presuda nebi imala znacaja ako ista se ne pokusaje dalje implementirati tj. poslati u Hrvatsku. Tako mi je objasnjeno od covjeka koji je radio u administraciji za privatnu parking firmu, koja je nadgledala i drzala red na privatnim prakiznima.

Sto se tice opcinskih parkina (takodje u Danskoj) strana vozila kada se kazne, opet je ovisno da li je rijec o autu registrovanom u Portugalu ili Njemackoj. Na isti metod osim u Skandinaviji pokusavaju u blizim drzavama doci do naplate. Za malo vako dalje drzave kao sto je Bugarska, Spanija i sl. te kazne nikada ne dodju do ljudi. Jednostavno se storniraju.

Za prekoracenje brzini ako je vozac slikan fiksnom kamerom te nije zaustavljen, je jos bezbolnije. U Danskoj samo postoji dogovor izmedju Svedske i Norveske.
Ambientt is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2019., 15:36   #9
Ista situacija, 2014.godina naplaćena kazna u karlovcu. Identičan slučaj znači, očito isti odvjetnički ured samo meni je stigla u Italiju i također prevedeno na talijanski. 190 i neki euro, po obračunu je prikazano prijevod 40 i nešto eura onda neki drugi troškovi i tako oni navukli sa 100 kn na 1500 kuna. Za sada ću jednostavno ignorirati al poznavajući način rada tih lešinara daj Bože da izbjegnemo platit sve to
speddy is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2021., 01:49   #10
Pozdrav,

pitanje, malo sam u šoku, došla neka kazna iz 17.06.2014. na moju njemačku adresu, tada sam imao njemačku registraciju i parkirao očito u ZG, Zagrebački holding, kazna 60 kn (dnevna karta) i onda očito s tim nekakvim kamatama i slanjem pisma i odvjetnika došlo na 162,34 EUR oko 1221,60 kn... Platiti treba na Shain Lou Pacheco-Vinković... nije mi se nitko javio toliko godina, pa tek sada? A naravno da se i ne sjećam više jesam li platio ili nisam... tko zna što je to bilo, uglavnom ima fotografije moje auto kako je parkirano, pa valjda je onda istina... Pa kada to ide u zastaru? Navodno do oko 5 godina ili?:

https://www.poslovni.hr/hrvatska/dob...eksaja-4282986

Može pomoć?
Cydia is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2021., 12:58   #11
Ignoriraj, to je APP sistem, otislo je vec u zastaru.
__________________
Svako veliko dostignuce bilo je san prije nego sto je ostvareno, Oni koji sumnjaju i oklijevaju na snovima zauvijek i ostaju
MaliZeleni10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2021., 13:05   #12
Ok, hvala.
Cydia is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:55.