Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Fotografija > Fotoaparati i oprema

Fotoaparati i oprema Tvornica fotografija

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.04.2009., 20:47   #201
ma nemoj tako...vidim ja da je djuro počeo shvaćat
__________________
 / 5D2 _________ FB: Best Moments Wedding Studio _______________________________..:..::::..::..:... .:.....::.:....:.:::
Hondakepiran is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2009., 20:51   #202
Quote:
Hondakepiran kaže: Pogledaj post
ma nemoj tako...vidim ja da je djuro počeo shvaćat
I see! I see! I see the light! And it has this weird red logo that I always see in the photocopy shops, funny that....
__________________
Prof. Farnsworth:"Everyone's always in favor of saving Hitler's brain. But when you put it in the body of a great white shark, ooohh! Suddenly you've gone too far!"
CrniDjuro is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2009., 21:03   #203
čak se i u šumi zna

__________________
 / 5D2 _________ FB: Best Moments Wedding Studio _______________________________..:..::::..::..:... .:.....::.:....:.:::
Hondakepiran is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2009., 21:07   #204
..i u južnoj kaliforniji



(ja nevolim dlakave vjeverice )
__________________
Prof. Farnsworth:"Everyone's always in favor of saving Hitler's brain. But when you put it in the body of a great white shark, ooohh! Suddenly you've gone too far!"
CrniDjuro is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2009., 23:17   #205
kaj?

dr. Killpatient is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2009., 00:57   #206
a da nije:
kreso01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2009., 18:31   #207
Koji digitalac

Pozdrav svima!

Naime odlucio sam se nabaviti novi digitalac. Nemam bas previse iskustva s njima pa trebam vasu pomoc. Dakle cijenovni rang do negdje 1300kn +/- 100kn ne bi trebalo bit problema. Uvjet je da ima AA baterije zbog lakse zamjene. Isto tako bilo bi mi vazno da radi dobre slike po noci, dosta slika slikam u mraku/polumraku odnosno zatamljenim mjestima.

Dakle molio bih vas cijenjene forumase za savjet/iskustva. Unaprijed hvala!
MS11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2009., 11:38   #208
Nadam se da pitanje postavljam na pravom mjestu (ako nisam molim moderatore da ga premjeste)-kupila bih novi aparat,preferiram Canon pa gledam:
Canon Powershot SX10 IS: http://www.dpreview.com/reviews/spec...non_sx10is.asp
i
Canon PowerShot SX1 IS: http://www.dpreview.com/reviews/spec...anon_sx1is.asp

razlika u cijeni je poprilična a koliko vidim na ovim linkovima meni izgledaju po specifikacijama vrlo slični. Može li mi netko upućeniji u stvari objasniti razliku?
natalija is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2009., 13:08   #209
Slični su jako. Razlika je u CCD vs CMOS senzoru, malo većem ekranu i HDTV-u. Dali ti treba HDTV- mislim da ti je to osnovno pitanje.
demosten is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2009., 13:24   #210
demosten,hvala ti na odgovoru
pliz možeš li mi objasniti što je to CCD odnosno CMOS senzor i što je HDTV ?
ili,ako ne znam,znači da mi je svejedno koji od njih uzeti
natalija is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2009., 18:12   #211
I da dodam da SX1 može snimati RAW...
mljac1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2009., 19:54   #212
Prodajem Olympus C-2020Z, čujem da je super za IR foto.

Naime, dobila sam ga na poklon, ja se osobno nažalost ne znam koristit s njim, star je 6 godina, korišten 6 minuta.

Ja sam ljubitelj jednostvnih modela
lina1li is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2009., 02:30   #213
CCD i CMOS su ti vrste senzora. Ne znam koji je bolji. To ti je pitanje onako više teoretski- da to ti je svejedno.

Ali ovo HDTV ti je bitno. Ovaj jedan ti snima 640 x 480 točkica sliku a drugi 1920 x 1080 (očito je da novom drugom slika puno veća i puno puno bolja). Dali imaš ovaj novi HTV televizor To su oni tanki i kaj se cijelo vrijeme reklamiraju da je super slika. Ako imaš ili ako planiraš uskoro kupiti takav televizor dobro ti je koristiti ovaj sa HDTV snimanjem filmića.

Ovo kaj su ti rekli za raw. Ako se ne planiraš baviti ozbiljnije obradom fotki onda zaboravi na raw.
demosten is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2009., 15:03   #214
s druge strane, mozes i razmislit kolko HD filma stane na jednu prosjecnu karticu, s obzirom da je meni islo 640x480 nekih 3-4 minute na karticu od gige
__________________
Human beings in a mob // What's a mob to a king? // What's a king to a god? // What's a god to a non-believer?
dnohla vopi is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2009., 20:16   #215
Kreso uzmi LX3, Ja ga imam i G10 mu nije ravan ni do koljena.Sve sto zazelis LX3 moze + ima isti lens od leica D-LUX za manju cjenu.
dadan79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2009., 13:26   #216
da vas nekaj pitam, ekipo...trabm nekaj za frenda, recimo do 2000-2500kn, da naravno ima mogucnost Av, Tv, M ;-? ajmo rec da me drugo niti ne brine puno, zanima ga fotografija, al još nije siguran dal se želi odmah upustit u slr vode...tak da ono, čim jeftinije tim bolje jer će si ga prije moć priuštit, al recimo da ne mora nužno bit uvjet

tnx
__________________
Fotomajstor blog - Održavanje i označavanje baterija
DNx is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2009., 11:34   #217
Quote:
dadan79 kaže: Pogledaj post
Kreso uzmi LX3, Ja ga imam i G10 mu nije ravan ni do koljena.Sve sto zazelis LX3 moze + ima isti lens od leica D-LUX za manju cjenu.
imam ga vec 10 dana i jako jako sam zadovoljan! nemoze bas sve ali sobzirom na velicinu i previse

Quote:
DNx kaže: Pogledaj post
da vas nekaj pitam, ekipo...trabm nekaj za frenda, recimo do 2000-2500kn, da naravno ima mogucnost Av, Tv, M ;-? ajmo rec da me drugo niti ne brine puno, zanima ga fotografija, al još nije siguran dal se želi odmah upustit u slr vode...tak da ono, čim jeftinije tim bolje jer će si ga prije moć priuštit, al recimo da ne mora nužno bit uvjet

tnx
nesto iz ultrazoom kategorije..... ili ako zeli kompakt onda canon sx200, manualne kontrole, 12x zoom... no 2700kn dodje
kreso01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2009., 08:51   #218
FUJIFILM FinePix A850

Ako tko ima kakva su dosadašnja iskustva, ja sam ga dobio na poklon i koristio i zaključak je da vani radi savršene fotografije a unutra lošije zbog manjka svijetlosti ali zato ima jak flash pa se i to popravlja.
SEECK is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2009., 16:19   #219
Koji digitalni fotoaparat?

Cijena nije bitna, a osnovne želje počevši od najvažnije:
1) Da je što manji i tanji, a opet dovoljno udoban za držanje dok se slikava.

2) Da može snimati i videe.

3) Da ima najbolji mogući zoom za tako male aparate i da mu ona tuba ne izlazi previše van dok zumira.

4) Megapikseli su mi skoro pa nebitni, jer ionako uvijek koristim onaj e-mail format, ili eventualno par megapiksela, tako da nemam potrebu za nekima od 10, 12 i sl. jer mi ne treba za nikakve umjetničke fotografije već za svakodnevne potrebe.

Dakle kao što rekoh, cijena nije bitna, bitno je za zadovolji sve ove kriterije na najbolji mogući način.
Pa ako netko ima neki dobar prijedlog, bit ću zahvalan!

Teme za preporuke aparata vec postoje. Kiki

Zadnje uređivanje Kiki : 03.05.2009. at 20:43.
a-a Ja Ne Trebam Nikoga is offline  
Odgovori s citatom Received Warning
Old 02.05.2009., 17:27   #220
Pročitaj ovo:

http://www.dpreview.com/reviews/Q408...oup/page15.asp

Ne znam koliki ti je $$$ )
Mirko_M is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:56.