Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.11.2009., 21:20   #61
mene zanima ako naručim taj michelin dali će to policija ako negdje kontrolišu zimske uvjete priznati kao zimsku opremu, da se nebi našao neki pametni policajac.
Slatky is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2009., 23:46   #62
Ja sam kupio za 200kn neke celicne u duginim bojama.
Zahrdali su nakon jedne upotrebe

Spasili mi glavu jedne godine u slavoniji. Bio sam jedini sa lancima na cesti, a ostali su bespomocno stali pokraj i upalili sva 4 zmigavca.
Zek0slav is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2009., 12:11   #63
mala napomena: easy grip nisu orginal michelinovi lanci, ali koriste njihovo ime. Da li prolaze neznam.
mpo is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2009., 21:00   #64
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Kako izgledaju ti lanci? Boja, slika ....
Jer mi se čini da se Praktis prodavao i kao SnowCat. Samo je bio sivi a ne zeleni.

Ako je to ovo:
http://www.youtube.com/watch?v=8mq1tyOHXyM

Onda je to Praktis - odličan lanac ali živi pain in the ass kad ga treba metnut. Iz dva razloga - sa zadnje strane ima kopču koja je na NAVOJ (jebo ih navoj da ih jebo) a s prednje ima kopču (pojavljuje se u filmiću u 1:10) koja se bez kliješta jaaaako teško stavi. Ja sam baš tu kopču preuređivao i dotjerivao da mogu zakopčat kak spada u snijegu kad su ti ruke ledene i još u rukavicama. Jerbo originalno rješenje je

Za snijeg su zakon, za led isto (radi vrlo često spominjanih widia šiljaka), sami se centriraju na gumu, ne treba ih dotezat, ne treba ih skidat kad je cesta suha (što NE znači da se može 200 na autobanu s njima), ako pukne jedan segment neće blatobran rasparat a i lako se popravi (cvikcange i bok).

Mane su - zauzima očajno puno mjesta i montaža.

I ko kaže da su propali u zemlju - vid, našao čitavu stranicu:
http://www.snowcatchain.com/pages/intro.php

To su izgleda Turci ????
je to je to , takva ista zelena boja , al da me jebeš nisam mogel ništ o tome naći na netu...jučer sam ih probal staviti na auto i stvarno je zeznuto to kaj veliš za kopču iza kotača

a i ovu zadnju sivu gumu kaj se stavlja koja povezuje kopče nije baš tak lako staviti kak je prikazano na filmiću , treba se malo najebati da se to navuče prek ušice

kad se spreme lanci u torbu promjer je jedno 20 cm i dugačko 1 m tak da nije problem to baciti u gepek , istina puno veće od kutije klasičnih lanaca ali jbg

sad čekam snijeg pa da vidim kak se ponaša
tomo88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2009., 23:13   #65
Quote:
mpo kaže: Pogledaj post
mala napomena: easy grip nisu orginal michelinovi lanci, ali koriste njihovo ime. Da li prolaze neznam.
kako misliš nisu original?

netko drugi ih proizvodi za njih?

ako već imaju njihovo "ime" onda michelin valjda radi kontrolu kvalitete. tako da nebi trebalo biti važno tko ih proizvodi.
lee_chan_cloned is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2009., 11:06   #66
Quote:
lee_chan_cloned kaže: Pogledaj post
kako misliš nisu original?

netko drugi ih proizvodi za njih?

ako već imaju njihovo "ime" onda michelin valjda radi kontrolu kvalitete. tako da nebi trebalo biti važno tko ih proizvodi.
Složio bih se s "baniranim" kolegom - nema jebene šanse da netko prodaje nešto pod Michelinovim imenom a da isti do nije debelo odobrio.

U autoindustriji se tuži i utužuje radi puno manjih gluposti (oblik ispušne cijevi recimo).
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2009., 19:20   #67
Evo ne razumijem se baš u lance a ni pretjerano u gume. Vidio sam na akciji lance za snijeg i piše ovako: " KNS 50, 60, 70, 80, 90 ili 100 67562356/65/74/83/92/417. Može li mi netko najjednostavnije objasniti što znače ove brojke 50,60...(pretpostavljam da je dimenzija gume).
Bildo is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2009., 10:38   #68
50/60/70.....su veličine lanaca.
Recimo veličina 60 ide na gume 195/55/14, 175/70/14, 195/50/15 itd.
__________________
Power to surprise.
alfa146 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2009., 12:32   #69
Quote:
alfa146 kaže: Pogledaj post
50/60/70.....su veličine lanaca.
Recimo veličina 60 ide na gume 195/55/14, 175/70/14, 195/50/15 itd.
Aha,hvala ti!
Ja imam gume dimenzije 155/70 R13, koja bi veličina lanca bila za te dimenzije guma ?
Bildo is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2009., 12:54   #70
Quote:
Bildo kaže: Pogledaj post
Aha,hvala ti!
Ja imam gume dimenzije 155/70 R13, koja bi veličina lanca bila za te dimenzije guma ?
Ne znam napamet.Možda 50 ili 40.Na kutiji od lanaca piše koje sve dimenzije "pokrivaju".
__________________
Power to surprise.
alfa146 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2010., 13:49   #71
Idemo za Kronplatz 9.1. - 17.1. i zanima me za zimske uvjete ja imam zimske gume ali nisam ziher da li trebam obavezno i lance imati
Ako i nije zakonom traženo u ITA, SLO & AUT, da li itko zna da li je frka ići samo sa zimskim gumama do Kronplatza
brazilac 5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2010., 13:57   #72
Dobri lanci nikad nisu na odmet. No ako dođe do situacije da moraš montirat lance na zimske gume (pogotovo na 4x4) budi siguran da će neki idiot ispred tebe na svojim ćelavstonkama već preprečit cestu.
Nažalost doživio sam to više nego jednom.

Od svoje "garaže" lance imaju samo Punto (iz očiglednog razloga) i Ignis jer ima najtraljaviji 4x4 koji se može i pregrijat. Svi imaju zimske gume. Niti jedan nikad nije nigdje zapeo. A bili su u debelim snjegovima (nemam tu sliku Punta na Tauernpassu prošle godine - e to je bila mećava).

Ukratko - kupi lance. Radi svog mira.
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2010., 14:04   #73
Lanci za snijeg

OK, uvjerio si me
Jel zna tko di ima best-buy lanaca za zimske gume 195/65/R15
brazilac 5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2010., 14:11   #74
Quote:
brazilac 5 kaže: Pogledaj post
Idemo za Kronplatz 9.1. - 17.1. i zanima me za zimske uvjete ja imam zimske gume ali nisam ziher da li trebam obavezno i lance imati
Ako i nije zakonom traženo u ITA, SLO & AUT, da li itko zna da li je frka ići samo sa zimskim gumama do Kronplatza
U nekih 15-ak godina odlaska na snijeg, jednom smo stavljali lance, ali na ljetne gume....a to je bilo baš na Kronplatzu (San Vigilio).

No, unatoč tako dobrom prosjeku, nikad ne znaš kad će ti zatrebati ili biti od koristi. U svakom slučaju, lanci nisu obavezni, ali, nije da su preskupi, pa ih nije na odmet kupiti i imati sa sobom.
__________________
Vratite nam krvopiju!!!
palj is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2010., 15:50   #75
trebao iči danas u klagenfurt i zovem AMZS,pošto krečem iz ljubljane, pitam kaka je cesta i kažem im da imam 4x4 pogon,a oni kažu da bez lanaca neidem.nemam lance i nisam otišao.sad me zanima na 4x4 jel lanci idu na zadnje,prednje ili sve 4.i koje bi preporučili,ove easy grip ne izgledaju loše,ili neke čelične,tnx.btw auto je x5 e53.
__________________
ko pije da zaboravi,plača unaprijed
0zzyk1ks is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2010., 15:59   #76
Quote:
0zzyk1ks kaže: Pogledaj post
trebao iči danas u klagenfurt i zovem AMZS,pošto krečem iz ljubljane, pitam kaka je cesta i kažem im da imam 4x4 pogon,a oni kažu da bez lanaca neidem.nemam lance i nisam otišao.sad me zanima na 4x4 jel lanci idu na zadnje,prednje ili sve 4.i koje bi preporučili,ove easy grip ne izgledaju loše,ili neke čelične,tnx.btw auto je x5 e53.
Valjda ti je teško pročitati ovaj topic ....

Idu na prednje ili sve ovisi koliko lanaca imaš. Easy grip je za tvoj auto bolja opcija od čelika.

Da bi tvoj auto zapeo treba HRPA snijega.
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2010., 16:16   #77
Quote:
0zzyk1ks kaže: Pogledaj post
trebao iči danas u klagenfurt i zovem AMZS,pošto krečem iz ljubljane, pitam kaka je cesta i kažem im da imam 4x4 pogon,a oni kažu da bez lanaca neidem.nemam lance i nisam otišao.sad me zanima na 4x4 jel lanci idu na zadnje,prednje ili sve 4.i koje bi preporučili,ove easy grip ne izgledaju loše,ili neke čelične,tnx.btw auto je x5 e53.
Dodi do Domžala pa če mo na piče! Ovako! Nisam siguran kako to ima BMW ali dosta terenaca ima blokadu diferencijala natrag tako da bi ja proba da lance stavim na zadnje gume! Međutim vozila koja imaju Heldex kvačilo, kao npr.Volvo AWD svaki ima Heldex kvačilo (kvačilo s više ploča) i kad prokližu pridnja kola računalo povečava silu na zadnja kola tj. AWD pogon ni je stalan a osnovni je naprid! Tako da stvarno čovik ne zna što bi napravia! Ovim sam te vjer.još više zbunia ali objasnia sam ti pa probaj! Kad bi ima dobr gume ja ne bi ništa stavlja! AMZS malo pretjerava ja bih isto išao! Sritan put! Vidiš i sam da je malo južno vrime i ovaj snjeg šta pada da se topi, za razliku od onog jučer šta je bia suh i ledija na tlu!
Bućman is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2010., 16:23   #78
Bućo - koliko si 4x4 vozio po snijegu? Mislim na snijeg za koji su potrebni lanci. Može i led, svejedno.
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2010., 16:30   #79
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Bućo - koliko si 4x4 vozio po snijegu? Mislim na snijeg za koji su potrebni lanci. Može i led, svejedno.
Viruj mi dosta sam vozia po snigu i gleda kako i vozila s 4x4 pogonim kližu i zaustavljaju se u hrpama sniga s strane! Prije koju god smo bili u Kranjskoj Gori, temp je bila -27C a mi smo išli na Vršič (1611mnm) auto je bia Jeep i jedva smo izašli na vrh a nove zimske su bile gore na autu! Evo ovo pogledaj pa češ vidit šta je pravi AWD!http://www.youtube.com/watch?v=DcHNQXB-EqQ
Bućman is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2010., 16:39   #80
Ti MENI postaš filmiće o Imprezi????

A o lancima si napisao gluposti pa te zato pitam koliko si snijega vidio sa 4x4 autima. Kad si već postao filmić Impreze - reci kud bi na njoj metnuo lance.
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:42.