Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija > Hrana i zdravlje

Hrana i zdravlje Posebni režimi prehrane

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.06.2011., 17:13   #61
Pa gle , dok sam bila na baš dijetama sam skinula pa vratila kao i svi. Kad sam promijenila režim prehrane , ništa vratila , a mislim da ni nebum (kuc kuc u drvo).
ANUŠKA is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2011., 17:35   #62
Quote:
debeljko22 kaže: Pogledaj post
Mene bas zanima koliko si uspjela skinuti kila sa svojim dijetama i koliko ih se vratilo natrag?????????
ako pod riječi dijeta podrazumijevaš maltretiranje tijela izgladnjivanjem ili jedenjem određene vrste namirnica svaki dan,u manjim količinama,normalno da ćeš vratiti sve što skineš i udebljati se..
ako riječ dijeta shvatiš kao promijenjeni režim prehrane,u kojem obraćaš pažnju na kvalitetu proizvoda koje unosiš,kao i na njihovu kvantitetu i kojeg planiraš prakticirati do kraja života, ne,onda se kile garantirano neće vratiti
5rich is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2011., 19:03   #63
Quote:
pure evil kaže: Pogledaj post
Baš je dobar ovaj članak, thx pati

A za "teške kosti", mislila sam na situaciju kad sam ja npr izgledala deblje od nekog a ispostavilo se da imam manje kila , iako smo bili iste visine... kao,ja imam lakše kosti, a netko drugi teške kosti, pa zato imam manje kila

( znam da sam ovo glupo napisala al neznam bolje dočarati situaciju )

znam da sve ovisi o građi tijela, kako je nešto raspoređeno, mišićnoj masi i slično...
znači stvarno postoje small,medium i large kosti pa se prema njima dalje izračunava koliko kalorija trebaš unosit itd itd?
ja ti imam teške kosti, a građa mi je između normalne i krupne.

jel se sjećaš zadnje kave?
ili baci oko na koju moju fotku na FB.

dakle, kad sam u mršavoj fazi jedva obuhvatim palcem i kažiprstom zglob na ruci.
i svi zglobovi su mi "jaki", imala ja 60, 80 ili više kila...




kravlje mlijeko je super...za telad! rispekt
izjava godine!
__________________
Ne možeš više ni potpis imati, a da ti ga netko ne ukrade.
mali buco is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2011., 19:55   #64
Dijeta je po definiciji rezim prehrane. To sto neki ne znaju definiciju njihov je problem.
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2011., 21:11   #65
Znaš na kaj sam mislila. Tri tjedna papaš ko ptičica i cijelo vrijeme čekaš da prođe i da (ko jedna moja frendica ) pojedeš oooovakav masni burek. I te tri kile koje zgubiš , dobiš za tri dana i to s kamatama. E , na takve "dijete " mislim. Sad jedem tako da mogu i hoću tako nastaviti jesti i dalje .
ANUŠKA is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2011., 21:26   #66
a di je ova revna studentica-otvaraČica topiKa?

Quote:
patientia kaže: Pogledaj post
Mislis na gradju? Mjeri se opseg rucnog zgloba jer se na njemu (u pravilu) ne talozi salo i usporedjuje s visinom, onda se vidi kakva je gradja. Ovdje imas u americkim jedinicama: http://knol.google.com/k/how-to-dete...ody-frame-size
na ovom linku sam našla neki kalkulator koji mi kaže

"According to the Met Tables you should weigh between 57 kgs. and 63 kgs.."

tako svugdje gdje idem izračunavati koliko bi kg trebala imati.Još mi fale 2-3kg
__________________
"I'm a reasonable man,get off my case."
violet_alice is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2011., 16:51   #67
re

Quote:
ANUŠKA kaže: Pogledaj post
Pa gle , dok sam bila na baš dijetama sam skinula pa vratila kao i svi. Kad sam promijenila režim prehrane , ništa vratila , a mislim da ni nebum (kuc kuc u drvo).
kakav si onda režim imaš??? Naime ja lutam od dijete do dijete niti jedne se ne držim i kile slažem, vidim luda sam već. Kojih se pravila držiš? Što si izbacila, što najviše jedeš?? baci koristan savjet
senjorita mamita is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2011., 17:45   #68
Malo mi je bedasto sad tu pisati kaj ja jedem kad je tema odgovaranje na pitanja . Misteriozne dame nema. Al ja ne jedem kruh , tijesto , rižu i tome slično. Jedem puno povrća , ponešto voća , meso , mlijeko i mliječne proizvode , jaja ,ribe , bademe , i ostale sjemenke , ponekad onaj crni kruh iz vrećice za dijabetičare , malo čokse i sladoleda kad mi dođe želja . Kuham juhe , čušpajze , puno šalata i to bi bilo to. Sad po ljetu puno hodam , a u jesen bum se upisala na fitnes. Nisam gladna , krvna slika mi je ko u drvosječe , super se osjećam i skidam kilice. I tak već od zime.
I da bum ontopic , ak se studentica javi nek komentira ak joj se da.
ANUŠKA is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2011., 18:12   #69
još uvijek nitko nije odgovorio gdje se sve skriva gluten?

jasno mi je da pšenicu i većinu žitarica moram prekrižiti, znam da se gluten skriva u gotovim jelima...ali ŠTO to točno znači?

u kojim gotovim jelima?

ima li glutena npr. u sladoledu (bilo u slastičarnici ili u kupovnom slatkaču)?

ima li ga u konzervama tune ili lososa?

itd.

kako prepoznati proizvod s glutenom ako se isti koristi kao aditiv?

pod kakvim će nazivom biti spomenut na deklaraciji??
__________________
Ne možeš više ni potpis imati, a da ti ga netko ne ukrade.
mali buco is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2011., 18:19   #70
Nikako, ako ne pise cega su moguci tragovi. Cim tvornica radi sa psenicom ili drugim zitaricama koje sadrze gluten (i proizvodima od njih), moguca je kontaminacija. Savjetujem da pitas proizvodjace rade li s takvim zitaricama te ako rade kako osiguravaju da ne dodje do kontaminacije (posebna proizvodna traka). Mozda je bolje da kazes da si alergicna, alergije se shvaca ozbiljnije nego druge intolerancije, te je veca vjerojatnost da ce ti proizvodjaci reci istinu. Recimo, u slucaju zobi je problem upravo u kontaminaciji, samo zob kojom se rukuje u pogonima u kojima se ne rukuje zitaricama koje sadrze gluten ima oznaku "bez glutena" na pakiranju.

S druge strane, tragovi su moguci i u sluzbeno bezglutenskim sirovinama koje tvornica nabavlja...
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2011., 18:22   #71
Quote:
mali buco kaže: Pogledaj post
još uvijek nitko nije odgovorio gdje se sve skriva gluten?

jasno mi je da pšenicu i većinu žitarica moram prekrižiti, znam da se gluten skriva u gotovim jelima...ali ŠTO to točno znači?

u kojim gotovim jelima?

ima li glutena npr. u sladoledu (bilo u slastičarnici ili u kupovnom slatkaču)?

ima li ga u konzervama tune ili lososa?

itd.

kako prepoznati proizvod s glutenom ako se isti koristi kao aditiv?

pod kakvim će nazivom biti spomenut na deklaraciji??
inače,glutena ima u proizvodima od pšenice,raži i ječma;skoro sve vrste tjestenina,sve vrste gotove hrane koja sadrži zapršku ili mrvice;suhomesnati proizvodi,paštete itd. (do sada,koliko sam vidjela,većina ima na etiketi napisano da sadrži gluten (makar u tragovima).

evo zanimljiv članak

nažalost,"ništa nije 100% sigurno",tj. može se dogoditi da neka namirnica usprkos tome da ima ovakav ili sličan znak (ili na etiketi sa sastojcima nije naveden gluten) ipak ima glutena u sebi (ali piše u članku,da su to JAKO male količine,koje ne bi trebale naškoditi većini onih osjetljivih na gluten)

Preostaje ti jedino izbjegavanje većine gotovih jela,tj. najpametnije je (ako možeš) hranu si doma samu spravljati.

Također,postoji brašno bez glutena (skupo,ide na recept),i neka me netko ispravi ako zna,ali npr. rižino ili slanutkovo brašno nemaju gluten,a mogu poslužiti za npr. spravljanje pohanog mesa,palačinki,kolača itd.Mislim da im je cijena oko 20kn po kg.
__________________
"I'm a reasonable man,get off my case."
violet_alice is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2011., 18:27   #72
Riza, slanutak, kukuruz, proso, heljda, soja... pa niti njihova brasna ne sadrze gluten. Osim ako je rijec o kontaminaciji.

Gluten omogucuje da tijesto ostane dignuto, sto je bitno za kruh i kolace. U vecinu bezglutenskih recepata ide guar guma ili ksantan guma, a moze se kupiti i zamjena za gluten (u Mercatoru u Sloveniji).
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2011., 18:44   #73
preporučam ovaj kruh,jela sam sličan prije nekih godinu i odličan je.


ima i torta i kolač

uglavnom,poanta je pustiti mašti na volju,izmjenjivati standardne recepte,mislim da nećeš puno pogriješiti.
__________________
"I'm a reasonable man,get off my case."
violet_alice is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2011., 18:47   #74
Izgleda jako gusto, bez mjehurica zraka, upravo zato se dodaju ksantan guma ili guar guma (ili neka druga biljna guma).
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2011., 19:07   #75
Quote:
patientia kaže: Pogledaj post
Izgleda jako gusto, bez mjehurica zraka, upravo zato se dodaju ksantan guma ili guar guma (ili neka druga biljna guma).
what

to je drugačiji tip kruha (pogotovo ovo od rižinog brašna),niti nema potrebe da bilo što glumi gluten.
Naravno,nije tipično izgledom (ok radi se najčešće u kalupu pa izgleda kao kruh) ni okusom,ali kad se privikneš odličan je (kao i lchf-kruhovi),kruh od (isključivo) kukuruznog brašna itd

a ako misliš na tortu i kolač,vjeruj mi,tako sam se ispraksirala sa slasticama u koje ne idu gluteinska brašna,da ne vidiš više razliku.Ok,bez glutena očigledno ne ide lisnato tijesto i sl (iako ima par ideja kako to napraviti),ali biskviti za torte,keksići raznorazni itd. sasvim solidno ispadaju bez ikakve zamjene za gluten,ksantan gume i sl.
__________________
"I'm a reasonable man,get off my case."
violet_alice is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2011., 19:10   #76
A dobro, ak se to tebi svidja, onda to jedi. Ni Mestemacher kruhovi nemaju mjehurice zraka. Pojela sam puno previse takvih kolaca, pa sad gustam u flafastima. Za one koji vole flafaste kruhove i kolace, tu su zamjene za gluten koje se jednako ponasaju.
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2011., 19:25   #77
Quote:
patientia kaže: Pogledaj post
A dobro, ak se to tebi svidja, onda to jedi.
a isto vrijedi i za tebe.
__________________
"I'm a reasonable man,get off my case."
violet_alice is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2011., 19:30   #78
Zapravo, ovdje je bitno sto mali buco hoce jesti, ali ti ocito moras iskoristiti svaku temu za prepucavanje
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2011., 19:38   #79
Quote:
patientia kaže: Pogledaj post
Zapravo, ovdje je bitno sto mali buco hoce jesti, ali ti ocito moras iskoristiti svaku temu za prepucavanje
ja tebe obožavam
chek this out: i ti i ja joj napišemo gdje ima/nema glutena
na to joj linkam da proba recepte sa rižinim brašnom,TI kažeš da trebaju zamjene za gluten,JA zadržavam pravo da kažem mišljenje jer znam kroz praksu da za neke stvari glutenske zamjene definitivno ne trebaju,na što mi ti suptilno spustiš "A dobro, ak se to tebi svidja, onda to jedi" ( u skladu sa tvojom militantnom reputacijom).News flash...ima nas dosta kojima okusi ovih "drugačijih" kruhova odgovara (bez obzira na smjer prehrane)..Onak sorry upraviteljice svemira,što ljudi imaju pravo na mišljenje,žele napisati svoje iskustvo i sl.A Buco nek odluči što mu odgovara,savjete je dobila.
__________________
"I'm a reasonable man,get off my case."
violet_alice is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2011., 19:42   #80
Dala sam savjet kako zamijeniti brasno s glutenom bezglutenskim, a da svojstva budu slicna. Kad si linkala nesto sto lici na kruh, ali je gusto, vlazno i bez mjehurica zraka, predlozila sam kako se recept moze poboljsati. Mogla si ti njoj dati savjet da ako vec ne podnosi gluten jede jabuke i tvrditi da su tebi jabuke puno bolje nego kruh, ali, jabuke su nikakva zamjena za kruh.
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:44.