Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.09.2007., 00:43   #21
Quote:
Derviš kaže: Pogledaj post
Ne sjećam se svega, kako rekoh ak budete dobri prepisat ću vam cijelu priču, a baš mi se ne prepisuje.
Ja sam dobra Bar se trudim
Voljela bih čuti/pročitati više o tome.
Ako ti se bude dalo, evo ima tko će pomno slušati.
bema is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2007., 01:31   #22
Quote:
Helel-Ben-Shakar kaže: Pogledaj post
Ja sam čuo za obred koji se zove prizivanje daire, ili tako nekako, samo tom obredu mora prisustvovati malo diječak od oko 10 godina, ili mlađi, koji komunicira sa djinima.
Samo, kako sam čuo, ti djinni imaju sličnu hierarhiju kao i ovi klasični demoni u grimoarima..
Djinni jesu Demoni u islamskoj mitologiji. To je potpuno identična stvar; naravno, kao i sve, krivo shvaćena.
__________________
/|\
vladdelucius is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2007., 09:15   #23
Quote:
revolucionar kaže: Pogledaj post
Džini u islamskoj mitologiji spadaju u bića koja žive u drugim dimenzijama.Samo najveći imami imaju moć i snagu da ih prizovu i sa njima komuniciraju.Kada ga zovnete on dođe iz druge dimenzije u našu i pita vas šta želite.Ispuniće sve što tražite od njega ali to ima svoju cijenu.Jedna od najčešćih njihovih želja je da uzmu ljudski oblik.Oni se mogu razmnožavati sa ljudima i živjeti među njima i ponašati se sasvim normalno kao i sva ljudska bića.Postoje dobri i loši džini.Dobri se prizivaju mirisima loši se prizivaju smradom.Kako sam čuo od starih imama koji su sa njima komunicirali i su ih vidjeli, a koji tvrde da oni nisu mit, stekao sam utisak da je njihov izgled najpribližniji Lovkraftovom opisu demona.Imaju jako izraženu donju usnu,velika usta i ogromne oči.Loši džini izgledaju kao Lovkraftovi demoni i stim da su im usta puna ružnih zuba.Kada dođu u našu dimenziju uglavnom su nevidljivi i samo ako postoji potreba ili ih naljutite postaće vidljivi.Prizivaju se posebnim ritualima koje poznaju samo stari imami a jedan od načina je da kroz šoljicu za kafu (fildžan) možete vidjeti njihov svijet.
Da li je neko od vas vidio dži¨na?

imam i djini? Zar imam nije klerik? To bi podrazumjevalo da se zazivanje odobrava u Islamu, a nekako u to sumnjam (vecina religija nije odvec sklona tim raksama)
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2007., 11:18   #24
Quote:
Derviš kaže: Pogledaj post
Međutim, mi ljudi imamo naš svijet, a džini svoj. Nema nikakvog razloga da se ta dva svijeta mješaju. Interakcije nastaju kada se poremete zakoni bilo jednog, bilo drugog svijeta. Npr. Kada žena u vrijeme zalaska sunca baci vruću vodu kroz prozor, moguće je da opeče džinsku djecu koja se u to vrijeme hrane i igraju. Moguće i da džinsko dijete umre. Tada roditelji džini kreću u osvetu i napadaju tu ženu a ponekad i cijelu obitelj.
-------------------
Mjesta gdje se oni najviše okupljaju su WC, crne jame, zgarišta,ruševine itd.
Kod nas je u Islamu opće poznato i uvrijženo u narodu da se prilikom zalasak sunca djeca obavezno pozovu u kuću. To je najopasnije vrijeme jer su oni tada najaktivniji. Također nije dobro sjedati na mjestu gdje se spajaju sunce i sjena. Ona crta koja spaja/razdvaja sunce i sjenu. Ima tih pravila puno, iznio sam samo neke. Uglavnom, kada čovjek živi po Islamskim propisima, neće ničim narušiti zakone oba svijeta.
-----------------
To su razne hodže, mada bih ja preporučio da se traži sufijski šejh jer on za razliku od hodže posjeduje veću duhovnu snagu.
------------------
Također sam imao prilike promatrati jednu djevojčicu danima, u koju je ušao džin. (Radili smo na jednoj zgradi, a mala je bila susjeda ). Njeni roditelji su je vodili kod svih mogućih doktora ali bez uspjeha. Samo nisu kod muslimana.Nego - mala je cijele dane provodila u kokošinjcu i u psećoj kućici. ( imali su jednog cuku ). Onda bi iz čista mira počela se derati bez povoda. Onda se naglo smiri. Sjedi, naglo skoči , trči stane, smije se , dere se...Neuračunljivije stvorenje nisam vidio. Ponaša se bez imalo logike.
---------
Ako mi se bude dalo, prepisat ću priču jednog našeg šejha koji je upao u svijet džina i tamo zaglavio nekoliko godina.
----------
Zato se ostavite prizivanja džina, a najbolje bi bilo da o njima niti ne razmišljate. I vodite računa o osobnoj higijeni. Ne čitajte novine u wc-u te ne zviždite u svojoj kući. Sklonite slike sa likovima živih bića sa zidova u kući. Ne držite paščad u kući...
Vidis kako muslimanima moze biti nezgodno ako je zalazak sunca (kad je najopasnije) a oni u neboderu jos na poslu pa ih ta crta sunca/sjene ozraci....

Prvo da kazem da me ovaj post jako nasmijao.. ko da zivi u srednjem vijeku negdje u pripizdini...
Ne zvizdati u vlastitoj kuci...ne citati u wc-u, nemati slike na zidovima, a svasta. Jel izlaze iz televizije ti dzini?
Što je paščad? (to mi stran pojam)

ja vjerujem da postoje dzini i znas sto...bas mi ih je zao jer moraju trpiti svakakve ljude. NE slazem se da se nasi svjetovi ne mijesaju ako si dobar mali poslusni vjernik ...mjesaju se naravno, ali ljudi to negiraju ili su coravi da vide. U biti su lijeni da pocnu gledati jer im je lakse da im pop (ili imam ili stogod) kaze...gle dzin /vrag u djetetu, zeni, wc-u, boci. I to je to. Daj pare da te iscijelim. U biti daj sto das.
A o egzorcizmu vragova i dzinova ...bi se dalo pricati...najbolje da se ide u bagdad za skidanje uroka...fini je to trosak...pif...e to je pravi monopol.

Ali nadasve bi me zanimala ta prica o seiku koji se zaljubio u dzinicu i jedva sacuvao zivu glavu...to je nesto u stilu Crowleya i njegove vatrene drage.
emnasut462 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2007., 11:31   #25
i da zaboravih...jednom sam citala da narodi sahare vjeruju u bica koji zive u pustinji u razini pijeska. Znaju biti nezgodni jer stvaraju pjescane oluje i ponekad kazne ljude bolestima...zna ko sta o tome?
...mislim da to nisu dzini...ovi mi djeluju vise silfovski
...steta sto se tema ne bavi svim ''entitetima islama i preislama'' a ne samo dzinovima...
emnasut462 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2007., 11:45   #26
Quote:
emnasut462; kaže:
Vidis kako muslimanima moze biti nezgodno ako je zalazak sunca (kad je najopasnije) a oni u neboderu jos na poslu pa ih ta crta sunca/sjene ozraci....

Prvo da kazem da me ovaj post jako nasmijao.. ko da zivi u srednjem vijeku negdje u pripizdini...
Ne zvizdati u vlastitoj kuci...ne citati u wc-u, nemati slike na zidovima, a svasta. Jel izlaze iz televizije ti dzini?
Što je paščad? (to mi stran pojam)

ja vjerujem da postoje dzini i znas sto...bas mi ih je zao jer moraju trpiti svakakve ljude. NE slazem se da se nasi svjetovi ne mijesaju ako si dobar mali poslusni vjernik ...mjesaju se naravno, ali ljudi to negiraju ili su coravi da vide. U biti su lijeni da pocnu gledati jer im je lakse da im pop (ili imam ili stogod) kaze...gle dzin /vrag u djetetu, zeni, wc-u, boci. I to je to. Daj pare da te iscijelim. U biti daj sto das.
A o egzorcizmu vragova i dzinova ...bi se dalo pricati...najbolje da se ide u bagdad za skidanje uroka...fini je to trosak...pif...e to je pravi monopol.

Ali nadasve bi me zanimala ta prica o seiku koji se zaljubio u dzinicu i jedva sacuvao zivu glavu...to je nesto u stilu Crowleya i njegove vatrene drage.
Zbog ovakvih destruktivnih postova sve manje i manje i manje pišem. Čovjek izgubi volju.

Ovim tempom na forumu će ostat samo ateisti, egoisti, sotonisti, kabalisti, adolescenti, feministi i politička logistika. Fildžan revolucija na pomolu.
Derviš is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2007., 12:07   #27
ne znam po čemu se ta priča o isusu čini manje uvjerljivom od priče o isiusovom raspeću!
Ris is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2007., 13:18   #28
Quote:
emnasut462 kaže: Pogledaj post

Prvo da kazem da me ovaj post jako nasmijao.. ko da zivi u srednjem vijeku negdje u pripizdini...

Pa..nemoj tako. Ako ništa, iz nekakvog poštovanja
Mene, recimo, nije nasmijala niti sam je tako doživjela.
Zanimljivo mi je. Način, objašnjenja..sve te stvari kojih se drže...i vidim u svemu tome nešto, što ima ako ne stvarnu (a što bi to bilo?), onda realnu pozadinu. I ta se pozadina da različito percipirat..od strane nas koji ne pripadamo tom kulturnom krugu, ono... neposredno.
Ne govori o stvarima na koje su imuni oni koji ne vjeruju ili nisu upoznati s time, bar ja to tako nekako vidim. Ovako laički.
To što je forma drukčija..možda strana...ne znači da je isto i sa sadržajem. Ako se želi/hoće/može sagledat ( ne kažem da ja mogu, ali bih voljela)
I forma je ovdje zanimljiva, specifična. Usmjerava, na sasvim poseban način.
bema is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2007., 14:15   #29
Quote:
emnasut462 kaže: Pogledaj post
i da zaboravih...jednom sam citala da narodi sahare vjeruju u bica koji zive u pustinji u razini pijeska. Znaju biti nezgodni jer stvaraju pjescane oluje i ponekad kazne ljude bolestima...zna ko sta o tome?
...mislim da to nisu dzini...ovi mi djeluju vise silfovski
...steta sto se tema ne bavi svim ''entitetima islama i preislama'' a ne samo dzinovima...
Pa, svaka etnička skupina poznaje takva bića, samo ih ne zovu jednako. Imaš i kod nas vile, patuljke, malike i sl. I vide ih samo oni koji su povezani sa prirodom. Sve je to zabilježeno u bajkama i mitologijama, tako da to nije zapravo ništa čudno. Jedino su se prosvjetljeni skeptici našli pametovat da sve što nije po njihovom, ne postoji.
Helel-Ben-Shakar is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2007., 14:29   #30
Quote:
Helel-Ben-Shakar kaže: Pogledaj post
Pa, svaka etnička skupina poznaje takva bića, samo ih ne zovu jednako. Imaš i kod nas vile, patuljke, malike i sl. I vide ih samo oni koji su povezani sa prirodom. Sve je to zabilježeno u bajkama i mitologijama, tako da to nije zapravo ništa čudno. Jedino su se prosvjetljeni skeptici našli pametovat da sve što nije po njihovom, ne postoji.
a ja uopce nisam povezan sa prirodom? a bas sam se najeo chevapa, od vashe kakti zloceste i neciste zivotinje-gujde.


a zakaj mislis zakaj se to zovu bajke i mitovi?

valjda zato jer su istiniti







ARrrrrrrrr!
Scar is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2007., 17:28   #31
Quote:
Scar kaže: Pogledaj post
a ja uopce nisam povezan sa prirodom? a bas sam se najeo chevapa, od vashe kakti zloceste i neciste zivotinje-gujde.
pa.. za takve poput tebe je priroda nijema, iako si ti kao takav dio prirode.. al dobro.. nema veze.

Quote:
a zakaj mislis zakaj se to zovu bajke i mitovi?

valjda zato jer su istiniti
tako su ih nazvali tzv prosvjetitelji.. kao i sve ostalo što nije i ne odgovara njihovoj ograničenoj slici svijeta, pa su za njih takve čudne stvari apriori neistinite, jer ih njihovi minorni umovi, i ograničeno znanje nemogu nigdje svrstati.







ARrrrrrrrr![/QUOTE]
Helel-Ben-Shakar is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2007., 17:29   #32
Al sad me interesuje, ako se covjek ozeni za dzinicu, ili obrnuto... pa dobiju dijete... u kojem svijetu bi zivjelo to dijete? Gdje bi bilo vidljivo?

I jos jedno pitanje, a koliki je zivotni vijek dzinima?
__________________
.
sunasce is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2007., 19:12   #33
Quote:
Helel-Ben-Shakar kaže: Pogledaj post
pa.. za takve poput tebe je priroda nijema, iako si ti kao takav dio prirode.. al dobro.. nema veze.


Quote:
Helel-Ben-Shakar kaže: Pogledaj post
tako su ih nazvali tzv prosvjetitelji.. kao i sve ostalo što nije i ne odgovara njihovoj ograničenoj slici svijeta, pa su za njih takve čudne stvari apriori neistinite, jer ih njihovi minorni umovi, i ograničeno znanje nemogu nigdje svrstati.

tko mi prica o ogranicenosti i apriornim neistinama.... minorni um sa ogranicenim znanjem vjerojatno radnika na bausteli




ARrrrrrrr!
Scar is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2007., 20:08   #34
Quote:
Scar kaže: Pogledaj post
tko mi prica o ogranicenosti i apriornim neistinama.... minorni um sa ogranicenim znanjem vjerojatno radnika na bausteli
ah, presveti sveznajući gospodine, duboko se ispričavam što sam povrijedio vašu svetost i vaš preuzvišeni ego.
No, pitam se, što ti onda radiš na ovom forumu? zašto nešto pametnije ne radiš, nego tu vrijeđaš nas koji smo eto minorni i ograničeni. ili se bojiš da si bijedniji od nas.
Helel-Ben-Shakar is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2007., 21:07   #35
meni je smiješna pričica o isusu kojeg su pribili na križ ...
Ris is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2007., 21:43   #36
Quote:
revolucionar kaže: Pogledaj post
Džini u islamskoj mitologiji spadaju u bića koja žive u drugim dimenzijama.Samo najveći imami imaju moć i snagu da ih prizovu i sa njima komuniciraju.Kada ga zovnete on dođe iz druge dimenzije u našu i pita vas šta želite.Ispuniće sve što tražite od njega ali to ima svoju cijenu.Jedna od najčešćih njihovih želja je da uzmu ljudski oblik.Oni se mogu razmnožavati sa ljudima i živjeti među njima i ponašati se sasvim normalno kao i sva ljudska bića.Postoje dobri i loši džini.Dobri se prizivaju mirisima loši se prizivaju smradom.Kako sam čuo od starih imama koji su sa njima komunicirali i su ih vidjeli, a koji tvrde da oni nisu mit, stekao sam utisak da je njihov izgled najpribližniji Lovkraftovom opisu demona.Imaju jako izraženu donju usnu,velika usta i ogromne oči.Loši džini izgledaju kao Lovkraftovi demoni i stim da su im usta puna ružnih zuba.Kada dođu u našu dimenziju uglavnom su nevidljivi i samo ako postoji potreba ili ih naljutite postaće vidljivi.Prizivaju se posebnim ritualima koje poznaju samo stari imami a jedan od načina je da kroz šoljicu za kafu (fildžan) možete vidjeti njihov svijet.
Da li je neko od vas vidio dži¨na?
Vidio sam ga ja na Baš Čaršiji,Mujo se zove.Kaže-hajmo bolan na kahvu i da te upoznam sa jednom malom,Halila se zove,kći imama.

Odemo ti ja i moj novi jaran,džin Mujo do jedne ulice i dođe dilber-Halila i kaže-ovo je insan za mene.Hvala ti Mujo!

Mujo kaže-uzmite se,a ja idem u dženet.
WONG FEI HONG is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2007., 23:57   #37
Quote:
Scar kaže: Pogledaj post
a ja uopce nisam povezan sa prirodom? a bas sam se najeo chevapa, od vashe kakti zloceste i neciste zivotinje-gujde.


a zakaj mislis zakaj se to zovu bajke i mitovi?

valjda zato jer su istiniti
ARrrrrrrrr!
A da odeš na neki drugi forum...jer, ovo ti baš i ne ide...
__________________
/|\
vladdelucius is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2007., 13:43   #38
Quote:
Helel-Ben-Shakar kaže: Pogledaj post
ah, presveti sveznajući gospodine, duboko se ispričavam što sam povrijedio vašu svetost i vaš preuzvišeni ego.
No, pitam se, što ti onda radiš na ovom forumu? zašto nešto pametnije ne radiš, nego tu vrijeđaš nas koji smo eto minorni i ograničeni. ili se bojiš da si bijedniji od nas.
samo sam uzvratio istom mjerom ali i dodao jos ponesto(baushtela )


eto, na godisnjem sam do pocetka faksa i to iskoristavam da prosvjetlim vas samozvane minorne i ogranicene, a usto se bolim da sam bjedniji od vas



ARRrrrrr!
Scar is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2007., 13:44   #39
Quote:
vladdelucius kaže: Pogledaj post
A da odeš na neki drugi forum...jer, ovo ti baš i ne ide...
a kaj mi to nejde? samozavaravanje? da ja nestanem tko bi bio vasha poveznica sa stvarnostcu?





ARrrrrrr!
Scar is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2007., 13:53   #40
Quote:
Derviš kaže: Pogledaj post
Zbog ovakvih destruktivnih postova sve manje i manje i manje pišem. Čovjek izgubi volju.
Ovim tempom na forumu će ostat samo ateisti, egoisti, sotonisti, kabalisti, adolescenti, feministi i politička logistika. Fildžan revolucija na pomolu.
losa ti je volja...
Ako kazes da nista ne pomaze protiv uroka osim muslimanskog nacina rjesavanja problema...to vrijeda sve ostale nas koji nismo muslimani...gore si nabrojao mnoge ali nisi sve. Meni to djeluje kao da kazes - moja religija je najbolja.

Mene itekako zanimaju nadnaravne islamske price.Ali bogami za tvoje javne savjete kako biti drag allahu cu ti rec sta mislim djelovalo to tebi destruktivno ili ne ...jer nema veze sa temom. Ako pricamo o dzinima..pricamo o dzinima....a ne tu djelit savjete..kako biti dobar mali vjernik allahu.
Ako vec ih djelis...bar stavi recenicu ...po mome...u mojoj religiji..ja mislim....ja radim...
inace djeluje bezobrazno i iskljucivo.

A sad da se vratimo na temu...
ako ti se da...bilo bi lijepo da nam na forumu ispricas tu pricu o dzinici...i seiku...ili barem das link da je procitamo mi koje interesira vise o islamskim (i preislamskim) entitetima.
emnasut462 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:42.