Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.01.2016., 17:57   #61
Quote:
SpecialOne kaže: Pogledaj post
Molio bih pomoć ako netko zna/ima iskustva.

Član obitelji zbog bolova u predjelu leđa, kuka i noge(zbog čega je primio preko 20 injekcija) je radio tumorske markere koji su pokazali sljedeće rezultate:
CEA (0.0 - 3.0) 72.7
CA 125 (0.00 - 35.00) 101.3
CA 19-9 (0.00 - 37.00) 698.91

Vrijednosti su jako visoke, znam, i očigledno zahtjevaju hitne daljnje postupke, no budući da doktor opće prakse nevjerojatno oteže s upućivanjem na daljnje pretrage i to sve ide puževim korakom, zanima me koje pretrage bi bile preporučljive na temelju ovih markera da ih odradimo privatno?

Da li je UZV abdomena, CT abdomena, kolonoskopija ili nešto četvrto??

Hvala puno.
Uzv abdomena, po tom nalazu vjerojatno MR s kontrastom, kolonoskopija i scintegrafiju kostiju.
I dajte malo djonom tu dr.
Treba hitno to rjesavati jer bojim se da se radi vec o metastatskoj bolesti s obzirom na visinu cea i bolove.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2016., 00:25   #62
Puno hvala na odgovoru. Krenuli smo s pretragama. Krvna slika uredu, značajno poboljšanje nakon kemoterapije, jetreni enzimi isto dobri, pluća uredu. U pon CT pa nakon toga vjerovatno jos posjet gastroenterologu.

U svakom slučaju puno hvala!
_Nika_Bella_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2016., 21:33   #63
Dali mi možete reći gdi mogu napraviti markere CEA i AFP Zagreb?Dali se može vaditi u Petrovoj?Hvala
mirjana7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2016., 23:43   #64
POzdrav
Tata imao prije 4 god karcinom debelog crijeva i operiran je. Bio na pet ct-u i sve bilo ok pa nije išao ni na kemo ni na zračenje. KOntrolira se svakih 6 mjeseci do godine dana (kako onkolog preporuči) i sad mu je CEA 4.1 i on je u panici tj,pao u depresiju. Sljedeći tjedan je narulen onkologu. Što bi mogao očekivati?
Krvna slika mu je ok,a željezo odlično.
Hvala
dobrica31 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2016., 09:42   #65
Quote:
dobrica31 kaže: Pogledaj post
POzdrav
Tata imao prije 4 god karcinom debelog crijeva i operiran je. Bio na pet ct-u i sve bilo ok pa nije išao ni na kemo ni na zračenje. KOntrolira se svakih 6 mjeseci do godine dana (kako onkolog preporuči) i sad mu je CEA 4.1 i on je u panici tj,pao u depresiju. Sljedeći tjedan je narulen onkologu. Što bi mogao očekivati?
Krvna slika mu je ok,a željezo odlično.
Hvala
Znaci da ce raditi podrobnije pretrage. Na zalost rizik od povratka bolesti uvijek postoji i zato ide na kontrole i mora se s tim nauciti zivjeti. To mu se mora reci i to mora rascistiti sam sa sobom sto prije.
Moguce je da se nesto pojavilo opet ali je stvar u zacetku, rekla bih. Odraditi ce terapiju mozda opet samo zahvat i biti ce sve ok.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2016., 23:44   #66
upomoć

mojoj majci 68 g uvećana jetra i na uzv abdomena rečeno je da je jetra puna metastaza.

markeri učinjani

CEA 2,78
AFP 21.43
CA 15-3 17,6
CA 19-9 35,1

MOLIM VAS ZA PAR RIJEĆI
__________________
Klikni na link
aleggra is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2017., 14:28   #67
Tumorski biljezi; vS, Kromogranin A (9), Rezultat 142 H μg/L, Referentni interval <100

Danas sam dobio nalaz na e-mail, a doktorica mi radi tek sutra popodne. Mene Zabrinjava. Imam diabetes tipa2, laringektomiran sam prije dvanaest godina, pijem redovito: controloc, siofor, jardiance i sortis. može li mi neko mjerodavan nešto reći o tom nalazu. Hvala!
petmar is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2017., 18:09   #68
Da li se mogu negdje privatno izvaditi tumorski markeri (svi) i koliko to kosta? Hvala.
danielić is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2017., 11:23   #69
Quote:
danielić kaže: Pogledaj post
Da li se mogu negdje privatno izvaditi tumorski markeri (svi) i koliko to kosta? Hvala.
Poliklinika Sunce...CA 19-9 je 120 kn, a mislim da su i cijene ostalih tu negdje.
dit is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2018., 11:14   #70
Pankreas

Znam da je tema prilicno stara, ali da ne dizem novu, evo ovdje cu postaviti svoje pitanje.
Dakle, mom ocu (55god) je zakazana hirurska intervencija na pankreasu za 12.10.
Radio je ultrazvuk abdomena, gdje mu je uocena lezija od cca 3,5cm na pankreasu sto je potvrdjeno i prilikom pregleda na CT koji je uslijedio.
Na nalaz CT-a piše "lezija u prvom redu odgovara duktalnom adenokarcinomu pankreasa, ali nakon ubrizgavanja kontrastnog sredstva njeno ponašanje ne isključuje u potpunosti mogućnost da se radi o autoimunom pankreatitisu".
Nakon toga je radio tumorske markere, gdje je nalaz bio kako slijedi:
CA 19-9 = 166,6 U/mL (ref vrijednost do 30,9)
CA 72-4 = 46,1 U/mL (ref do 6,9)
CEA = 5,2 ng/mL (ref do 2,5)
On je pao u depresiju prilično nakon dobijenog nalaza tumorskih markera.
S druge strane, ja sam pročitao negdje da autoimuni pankreatitis može da izazove rast svakog od ovih markera, ali opet, time se tješim a strahujem od najgoreg.
Takodje me zanima, da li ove vrijednosti, ukoliko se radi ipak o kanceru, pokazuju stadijum bolesti (metastaze i sl.) jer sam čitao po forumima da ljudi sa ovim karcinomo uglavnom imaju CA 19-9 preko 1000 U/mL, dok je kod njega značajno niži.

Unaprijed hvala na odgovorima.
hudler is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:58.