Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Vrt

Vrt Sobne i vrtne biljke, kantice i lopatice, vaši zeleni ljubimci.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.01.2005., 09:38   #1
Question Božićno drvce (bor, jela) - gdje nabaviti i kako poslije?

Sinoc smo ispred zgrade kraj smeca nasli jelku u loncu koju je netko ostavio. Nije mi jasno zasto ljudi kupuju jelke u loncu ako ih poslije ionako misle baciti u smece?
U svakom slucaju, sklonili smo je na sigurno, ali sad ne znamo gdje bi s njom? Da je pokusamo negdje na Sljemenu posaditi ili mozda postoji nesto (nekakvi Parkovi i nasadi?) gdje je mozemo odnijeti? Ajde pomagajte, jelkica je bas lijepa i steta bi bila da zavrsi u smecu.
Storm13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2005., 10:08   #2
Ispred zgrade je park i mislim da bi je ovi iz odrzavanja bez pardona makli. Svi nam prijatelji zive u stanu i to najcesce iznajmljenom. Da sam doma u Splitu znala bih kome je dati ili bar gdje je posaditi. Moja mama predlaze da je stavim na autobus i posaljem njima da je ispred kuce posade.
Storm13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2005., 15:13   #3
Napokon sam uspjela na telefon dobiti vrtni centar Zrinjevca i rekli su da ce primiti drvce!!
Storm13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2005., 11:32   #4
Nece ga u kompost, nemoj me plasiti! Obecali su ga negdje u gradu posaditi. Nisu ludi baciti ga, od one skupe sorte je sto su za Bozic za 200kn prodavali.
Fakin, sta imas vikendicu ili nesto gdje bi ga mogao udomiti?
Storm13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2005., 22:53   #5
šmrc,šmrc.. a meni bi baš trebalo.
__________________
no comment
fakin is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2005., 09:44   #6
Možeš pitati upravitelja zgrade (ili kako se već zove ta funkcija, nisam baš od titula) jel ju možete posaditi ispred zgrade. Pretpostavljam da imate nešto zelenog prostora. A uvijek ju možete uvaliti nekom prijatelju koji ima vikendicu
Hellgirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2005., 15:19   #7
Quote:
Storm13 kaže:
Napokon sam uspjela na telefon dobiti vrtni centar Zrinjevca i rekli su da ce primiti drvce!!
nekak si mislim da će ga skompostirat
Mr. I am M is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2006., 10:49   #8
Koliko dugo može bor živjeti u tegli?

Lijepo molim ako netko zna da mi odgovori koliko dugo može bor živjeti u tegli na balkonu (naravno, pod uvjetom da ga se održava i da je tegla dovoljno velika)???
Naime, otišla bih kupiti za Božić živi bor u tegli ali bih ga rado neko vrijeme držala na balkonu (može i do idućeg Božića).
winnerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2006., 18:16   #9
Zavisi koliko je veliki...Ako nije bas veliki i ako imas prikladnu"teglu" moze i dva Bozica..
__________________
Zvao sam je Emili
-ParadoX- is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2006., 11:23   #10
ma mi imamo bor tegla je jedno 25 l, bor je visok preko 1 m dakle skoro 1,5 sa teglom, vec 5 godina živi u toj tegli sa nama u sobi.
Alenko V6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2006., 13:40   #11
e i mene to zanima!
alenko, kako bor izdržava po ljeti?
može li po ljeti biti u tamnijoj (dakle bar malo manje vrućoj) prostoriji, ili eventualno na stubištu?
ljubaznagospodja is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2006., 14:13   #12
najbolje bi bilo da je ljeti vani i to ne baš na direktnom suncu jer se previše iscrpljuje.
cvečn knedl is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2011., 16:04   #13
molila bih pomoc u vezi s ovim stvorenjcem:



prije svega me zanima... sto je to? neka smrekica? malo mi lici na koniku, malo mi ne lici. ne razumijem se bas. trenutno je visoka 30-ak cm, u stanu je oko tri tjedna. sirotica je nekidan pocela pustati nove izdanke, a sva je stisnuta u saksijici. drzim je dalje od prozora. malcice zalijem dva-tri puta tjedno.

uglavnom, presadila bih je u vecu teglu i stavila na balkon (odnosno loggiu), pa me zanima:

- koju zemlju da uzmem (mislila sam do bauhausa ili zrinjevca)?
- kako da smanjim temperaturni sok? problem je u tome sto dosta grijemo u stanu (hodamo u kratkim rukavima), a hladnu prostoriju nemam. dakle, mogu je samo ili staviti van na hladno ili unutra na toplo. da je nakon presadjivanja odmah stavim van i tako ostavim ili da par dana idemo van-unutra-van-unutra (ako cu van-unutra, ne znam ni intervale odrediti. )?
- trebam li zamotati teglu (najlon? novine? vreca?)? pokriti zemlju? napominjem da je loggia orijentirana na sjever-sjeverozapad, a ograda je zidana tako da vjetar ne bi trebao biti jak.
- je li potrebno prskanje? ako da, da ga ostavim za toplije dane?

unaprijed hvala!
__________________
you're so vain - i bet you think this song is about you
sympathy for the devil
*jezebel* is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2006., 22:06   #14
Održavanje srebrne jelke u tegli

'Večer svima!

Draga i ja kupili prekrasnu malu srebrnu jelku u tegli, koju ćemo nakon blagdana udomiti negdje
Pa nas zanima kako takvu biljku održavati u uvjetima centralnog grijanja...
Bilo kakav dobronamjeran savjet je dobro došao...

Hvala unaprijed!
__________________
Ne kaže se baGminton nego BADMINTON!
mihavg is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2006., 22:47   #15
Quote:
mihavg kaže:
'Večer svima!
Pa nas zanima kako takvu biljku održavati u uvjetima centralnog grijanja...
Bilo kakav dobronamjeran savjet je dobro došao...

Hvala unaprijed!
nikak. za kratko vrijeme pocet ce se susiti
xxGaladrielxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2006., 09:08   #16
Quote:
mihavg kaže:
'Večer svima!

Draga i ja kupili prekrasnu malu srebrnu jelku u tegli, koju ćemo nakon blagdana udomiti negdje
Pa nas zanima kako takvu biljku održavati u uvjetima centralnog grijanja...
Bilo kakav dobronamjeran savjet je dobro došao...

Hvala unaprijed!
gdje ste je kupili i za koliko?
Mislim da sve to u tegli, (razni Bau..., Pevec ...) su samo odrezani borići i nabijeni u zemlju. Barem sam tako vidio u tim dučanima kad bi se neki prevrnuo iz tegle.
Eventualno bi se možda dalo u Zrinjevcu nabaviti.
Ako ovu svoju ne znate gdje ćete udomiti - evo ja se javljam, pokušao bih, možda se ne posuši.
__________________
Nedozvoljena prikrivena reklama - obrisano!
Codegun is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2006., 15:20   #17
Quote:
Codegun kaže:
gdje ste je kupili i za koliko?
Mislim da sve to u tegli, (razni Bau..., Pevec ...) su samo odrezani borići i nabijeni u zemlju. Barem sam tako vidio u tim dučanima kad bi se neki prevrnuo iz tegle.
Eventualno bi se možda dalo u Zrinjevcu nabaviti.
Ako ovu svoju ne znate gdje ćete udomiti - evo ja se javljam, pokušao bih, možda se ne posuši.
Kupili smo je od obiteljskih prijatelja mojeg dragog koji imaju svoj rasadnik . Nikakvi veliki ducani nisu bili u igri.

Ja sam inace protiv tih rezanih borova, meni je toga zao. Doma vec imam zasadenih borova puno dvorište, sve od prošlih Božića . Ali ovaj nam zaista više nigdje ne stane. Rado bih proslijedila ovu jelkicu u dobre ruke. Samo se moramo nauciti sada brinuti za nju, jer je stan jako topao (iskljucili smo sada 2 radijatora), a nemamo balkona.

Ako cemo je morati cuvati do ožujka, bit će veselo jer već imamo mali botanički u stanu.
Sunshine_81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2006., 15:38   #18
Quote:
Sunshine_81 kaže:
Kupili smo je od obiteljskih prijatelja mojeg dragog koji imaju svoj rasadnik . Nikakvi veliki ducani nisu bili u igri.

Ja sam inace protiv tih rezanih borova, meni je toga zao. Doma vec imam zasadenih borova puno dvorište, sve od prošlih Božića . Ali ovaj nam zaista više nigdje ne stane. Rado bih proslijedila ovu jelkicu u dobre ruke. Samo se moramo nauciti sada brinuti za nju, jer je stan jako topao (iskljucili smo sada 2 radijatora), a nemamo balkona.

Ako cemo je morati cuvati do ožujka, bit će veselo jer već imamo mali botanički u stanu.
ja se baš spremam ispred kuće saditi crnogorično raslinje a svakako mislimo imati i srebrnu jelku. Bio bih zadovoljan ako bih je mogao kupiti tamo kod vašeg prijatelja, barem da sam siguran da nije posječeni bor nabijen u teglu sa zemljom.
__________________
Nedozvoljena prikrivena reklama - obrisano!
Codegun is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2006., 16:07   #19
Quote:
Codegun kaže:
ja se baš spremam ispred kuće saditi crnogorično raslinje a svakako mislimo imati i srebrnu jelku. Bio bih zadovoljan ako bih je mogao kupiti tamo kod vašeg prijatelja, barem da sam siguran da nije posječeni bor nabijen u teglu sa zemljom.
Ne znam gdje zivis i koliko ti je prakticno, ali mi smo to kupili u Velikoj Gorici. Ako hoces, pitat cu svog dragog za neki kontakt od tih ljudi (prijatelji njegovih roditelja, pa ja ne znam) ako ti nije Gorica predaleko? Mozda i on dode do neta u skoro vrijeme, pa ti nesto pametno napise.
Sunshine_81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2006., 11:51   #20
Ja imam u stanu srebrnu jelku u tegli. Probaj je prvo prije nego je uneses na +
22 C staviti na neko mjesto gdje je +10 do +15 stupnjeva. Nakon toga je uneses u stan. Zalijevas jedanput tjedno. Nakon toga je moras drzati u stanu do ozujka dok ne zatopli jer ako je odmah stavis van onda ce ti se poceti susiti. Tako su mi objasnili kad sam kupovao.
Nota is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:57.