Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.01.2009., 10:17   #1801
Ivanica, ja imam nekad u toku menstruacije takve bolove, a nekoliko puta mi se desilo i da mimo mensturacije imam takav bol ali nisam prokrvarila. Stvarno sam mislila da cu se srusiti kad se desi, ali ne traje dugo mimo menge, par sekundi , poput grca, ali "citavom duzinom" , ak' me razumijes, bas kao igla. tesko i za opisati.

Ne brini, bit ce ok

Eh, a sto se mene tice, ovaj put nisam ni radila test - menga dosla 4 dana prije
babygirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2009., 10:29   #1802
Quote:
rzaplatic kaže: Pogledaj post
čao cure,2dan imam menzes i endometrićna cista na lijevom jajniku boli ko luda,zapravo,još me nikada nije tako bolilo.Po danu dok sam na poslu poijem 2 do 3 tablete,jer moram radit,ali po noći,zapravo dok padne mrak poćinje bolit ko ludo i nikakve tablete ne pomažu.Neznam zašto se pojavila ta probadajuča,neugodna bol,od koje mi se zavrti u glavi,dobijem navalu vručine,osuše mi se usta i bude mi slabo.Neznam kako opisati koliko boli,nisam od onih koji se žale.Nisam ni mazohista jerb idem radit s takvim bolovima,samo imam plaču od 2.200,i nekako zaboravim na bol,malo kukam,no tko se morao borit s nekom bolesti ne razumije kako je to,eh da ste mi blizu ispekla bih vam brdo palaćinaka i kremšnita.Čuvajte se i pazite,ne zaboravite da ste jedinstvene,jer ne može svatko izdržati to što proživljavate svaki dan,ugodnu noč vam želim
meni su uglavnom menstruacije takve, prvi ili drugi dan - jedan je takav sigurno. i uzmem dan bolovanja ako je radni, cesto. da budem iskrena, ne mislim da si mazohista, ja ostanem na poslu kad mogu, ali odem kuci ako ne mogu da izdrzim ni sa tabletama. i ja imam prenose - vruce - hladno , groznicu , znojim se a hladno mi, znala sam i padati u nesvijest, a cesto i povracam. to traje mozda 2 sata da je bas, bas lose, onda me tablete uspavaju, i kad se probudim budem puno bolja. tad vec ne boli pretjerano, i mogu normalno funkcionirati. ako boli puno, popijem jos jednu tabletu i do ujutro sam bolja. uglavnom ne pređem tri tablete tokom menstruacije. meni pomogne analgin. cula sam da je nekim curama to smijesno, da im analgin moze pomoci, ali meni pomogne. probala sam i neke druge tablete, ali nisu mi pomagale, anagin me malo utupi i uspava, pa mi to odgovara. voltaren nisam smjela piti zbog zeluca, ali neke druge mi nisu pomagale, previjala sam se od bolova, i padala u nesvijest, iako mislim da nisam bas od onih sa jako malim pragom boli. zaista, svaka od nas mora naci onu tabletu koja jo j odgovara. moj doktor se sokirao da s takvim cistama ne padam stalno u nesvijest od bolova. tako da,... bas svi moramo naci neki recept koji ce nam olaksati "ovo stanje"
babygirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2009., 10:31   #1803
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Naručilo me 22.1. na kompletni pregled, UZV+PAPA, pa bumo vidli šta je i kako je. Dobro sam, menga je gotova, samo sam naduta i imam vjetrove
i ja cu da se narucim na pregled poslije menge. proslo tri mjeseca kak' mi je ovaj rekao da dodjem. pao mi imunitet , imala gripu , i osjetim da sam slaba. jos menga dosla 4 dana prije, i nisam trudna, tako da me bas bas strah pregleda, od svega toga mogu samo misliti da mi je gore
babygirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2009., 12:06   #1804
babygirl nemoj tako razmišljat, ova glupa zima sve iskrivi i pokvari, imala si gripu, teško da ćeš u takvom stanju napravit bebaća. nemaš se zašto bojat pregleda, nemoj se još više mislima ubit u pojam. zato kad se dovedeš u red, kad ozdraviš i budeš opet svoja, opet na posa... pravit bebu
__________________
I could really use a wish right now...
abondazieri is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2009., 15:28   #1805
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Naručilo me 22.1. na kompletni pregled, UZV+PAPA, pa bumo vidli šta je i kako je. Dobro sam, menga je gotova, samo sam naduta i imam vjetrove
ajd držim ti fige da je sve ok, samo se ti dobro "ispuši" i bit će ok

možda ti je ona vodena cista pukla, lako moguće
__________________
always look on the bright side of life
Tiambia is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2009., 16:54   #1806
Quote:
Tiambia kaže: Pogledaj post
ajd držim ti fige da je sve ok, samo se ti dobro "ispuši" i bit će ok

možda ti je ona vodena cista pukla, lako moguće
Vodena cista je operirana kad i endometrična.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2009., 17:15   #1807
Čao žene!
Kako ste,ja onako.Menzes se stabilizirao,al ta endometrična cista na lijevom jajniku boli ko luda,ne pijem ništa protiv bolova,ali ne rayzumijem zašto boli 3.dana za redom i zašto me do sada nije bolilo tako,a,več dosta vremena se borim s endometriozom.Bit če bolje(vjerujem jer bez vjere nema ni ozdravljenja),sad ču malo u krevet se utoplit,popit čaj i nadati se da če mi gonekolog u srijedu reči da beštija nije porasla previše jer mi se ne ide 3puta na operaciju(iako u OB Pula su najzgodiji mladi ginekolozi u hrvatskoj,naravno i stručni,dobri baš se bezrezervnoposvete svakoj pacijentici),velika je pomoč i ovako pročakulati s vama jer tko se ne bori 24sata na dan s tim ne može razumijeti,ne zaboravite,ništa nije nemoguće.
rzaplatic is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2009., 11:10   #1808
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Vodena cista je operirana kad i endometrična.
da je nešto strašno, osjećala bi se loše i dalje, a kažeš da te prošlo drugi dan, prema tome ne brini, bit će ok!
__________________
always look on the bright side of life
Tiambia is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2009., 16:49   #1809
ej koke.
evo mene. sutra odoh kod ginica, taman danas prosla M. Pa sta god da kaze. Borit se, sta drugo....

Nego, negdje na netu nadjoh da se stvarno ne treba tusirati odmah poslije odnosa ako hocete da zatrudnite jer "to djeluje blago toksicno na spermu". MOLIM?

Kog vraga mi znaci blago toksicno na spermu Uglavnom, ja se necu tusirati odmah poslije odnosa, al' eto , sega mi, kad skontam koliko zena zatrudni a da ne zna ni kad ni kako. eto bas one ganjaju jesu li se poslije tusirale ili lezale s nogama u zraku. ali, nikad se ne zna....

ljubim vas sve
babygirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2009., 16:52   #1810
ivanica , bit ce ok ne brini
babygirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2009., 17:23   #1811
Quote:
babygirl kaže: Pogledaj post
ej koke.
evo mene. sutra odoh kod ginica, taman danas prosla M. Pa sta god da kaze. Borit se, sta drugo....

Nego, negdje na netu nadjoh da se stvarno ne treba tusirati odmah poslije odnosa ako hocete da zatrudnite jer "to djeluje blago toksicno na spermu". MOLIM?

Kog vraga mi znaci blago toksicno na spermu Uglavnom, ja se necu tusirati odmah poslije odnosa, al' eto , sega mi, kad skontam koliko zena zatrudni a da ne zna ni kad ni kako. eto bas one ganjaju jesu li se poslije tusirale ili lezale s nogama u zraku. ali, nikad se ne zna....

ljubim vas sve

da, da, joj na koliko toga moramo paziti i pitanje je ima li uopće učinka. i meni je doktor rekao "noge u zrak", al opet kad svaki put moram misliti na te stvari, kako da se opustim i ne razmišljam??? totalni apsurd
__________________
always look on the bright side of life
Tiambia is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2009., 21:34   #1812
Hej devojke svima puno pusa...Pozdrav novim clanovima ...eh meni jos ostalo 4 inekcije diferelina za 7 dana idem na sledecu...trebala sam danas na kontrolu pa mi dr. nije radio ...ove nedelje cu ..nadam se da je sve u redu ,uvek se ufrkisem kad treba na kontrolu ..svaki mesec idem posle svake inekcije...mogu da vam kazem da mi je i tesko a i nije kako kad,ta hormonska terapija ..verovatno ce mi biti sto duze to teze ..npr . oni valunzi ubise nocu budim se na znojenje i vrucinu ali dobro samo da je to problem bice dobro.Idem da ispitam parametre jetre .To je regularno kod ove terapije da se primeti na vreme ako je uticala terapija negativno na jetru.Stomak mi je ovih dana nekako tezak nisam ni imala redovnu stolicu ..nadam se da je od toga..uvek se bojim da mi se nije ne daj boze nesto vratilI,mada su mi sad jajnici u mirnom stanju ali ko ce ga znati .Kako ste mi vi??

E da sto se tice zatrudnjivanja i endometrioze ja sam citala da se neka tecnost u stomaku koja je kod slucajeva endo. ponasa neprijateljski prema spermi i sprecava da dodje do zaceca...e sad ja ne znam da li tu tecnost imaju sve obolele od endometrioze ili ????zna li neko nesto o tome???

Trazila sam malo za taj novi lek Vissane Bayerov koji tek treba da izadje u prodaju pise da leci endometriozu koja je hronicna bolest tako da sam razumela lek za dugotrajni tretman protiv endo. manje su nuspojave nego kod drugih lekova uzima se jedna dnevno,u obliku su tableta i prave se jacine 5 mg...sta i kako dalje nisam bas razumela??

Zadnje uređivanje zeki : 19.01.2009. at 21:52.
zeki is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2009., 22:41   #1813
Quote:
babygirl kaže: Pogledaj post
ej koke.
evo mene. sutra odoh kod ginica, taman danas prosla M. Pa sta god da kaze. Borit se, sta drugo....

Nego, negdje na netu nadjoh da se stvarno ne treba tusirati odmah poslije odnosa ako hocete da zatrudnite jer "to djeluje blago toksicno na spermu". MOLIM?

Kog vraga mi znaci blago toksicno na spermu Uglavnom, ja se necu tusirati odmah poslije odnosa, al' eto , sega mi, kad skontam koliko zena zatrudni a da ne zna ni kad ni kako. eto bas one ganjaju jesu li se poslije tusirale ili lezale s nogama u zraku. ali, nikad se ne zna....

ljubim vas sve

kako ovo blago toksično zvuči blesavo
a šta se tiče ovoga radi ovo, radi ono posli odnosa, da meni neko kaže dubi na glavi, ja bi dubila, sve šta triba ma koliko glupo zvučilo, zato babygirl nema tuširanja

zeki draga izdrži do kraja s terapijom, malo pozitivne vibre za tebe da sve brže i lakše prođe ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

a šta se tiče mene ovaj misec.... da mi je bar uvik ovakva menstruacija, nema nikakvih bolova, jako slabo ide, ne osjećam je, presritna san nakon prošlog miseca di dvi noći nisan oka sklopila od bolova. na cilestu san ima misec dana pa pretpostavljam da je od toga, to će mi potvrdit ili negirat cure koje duže uzimaju tablete.... jesam li u pravu??
__________________
I could really use a wish right now...

Zadnje uređivanje abondazieri : 19.01.2009. at 22:49.
abondazieri is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2009., 11:12   #1814
tuzna jako. porasle ciste salju me na op - klasicnu, kazu nije laparoskopija za ovo

sto prije da mi sacuvaju oba jajnika, misle da ce moci. tuzna ici cu po jos jedno misljenje, pretpostavljam da ce mi reci isto pa cu onda ganjati kod kog doktora da se operisem.
babygirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2009., 14:14   #1815
amis, poslala sam ti poruku na pp , pa molim te pogledaj. znam da si i ti radila op u Sarajevu, a ja sam do sada uvijek isla privatnicima. nemam pojma sta i gdje sad i kome da se obratim. pliz help
babygirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2009., 17:07   #1816
QUOTE=babygirl;18287675] tuzna jako. porasle ciste salju me na op - klasicnu, kazu nije laparoskopija za ovo

sto prije da mi sacuvaju oba jajnika, misle da ce moci. tuzna ici cu po jos jedno misljenje, pretpostavljam da ce mi reci isto pa cu onda ganjati kod kog doktora da se operisem.[/QUOTE]

znam kako ti je, kao uostalom i većina nas ovdje,
ja sam prošla dvije op, doduše laparoskopske, ali op je op i znam da nije lako

ali pokušaj misliti pozitivno, ovako će te sigurno bolje očistiti od priraslica pa možda i lakše zatrudniš, a onda će te mučiti "slatke" brige

želim ti da se brzo oporaviš nakon op, pusa
__________________
always look on the bright side of life
Tiambia is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2009., 19:00   #1817
Babygirl,bit će sve ok,uz tebe sam.Ja san imala 2 operacije,i ciste me muče ko sam vrag,jer ja imam 34 godine,uskoro 35,pa ne pijem nikakve tablete jer želim prirodno zatrudnit,sutr idem ginekologu,i bojim se,jako se bojim,imam temperaturu,od straha.No,sad ja nisam važna,več ti.Ma koliko ti banalno zvućalo pomoli se,i bog če ti dati ono što mi kao ljudi ne možemo(želimo,no nemamo takvu snagu kao on) jer kad san išla na 2operaciju,bilo je gusto,ali tu sam,oćito s razlogom kao i ti.Ne poznajem te,no osiječam da si pravi borac kao i svaka od nas,u mislima sam sa svakom od vas i kad vam je najteže znajte da uvijek ima netko tko misli na nas,tko je uviek tu kad nam najviše treba,curke moje,ova noč mi je duga ko godina,jedva čekam da dođe sutra 15.30 i da se riješim muka,no osiječam da nešto nije kako treba,neču se žaliti,čuvajte se,ne brinite se
rzaplatic is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2009., 20:59   #1818
Quote:
babygirl kaže: Pogledaj post
tuzna jako. porasle ciste salju me na op - klasicnu, kazu nije laparoskopija za ovo

sto prije da mi sacuvaju oba jajnika, misle da ce moci. tuzna ici cu po jos jedno misljenje, pretpostavljam da ce mi reci isto pa cu onda ganjati kod kog doktora da se operisem.

suze su mi došle na oči.... sad sam i ja ali izvuci nešto pozitivno iz toga, operiraj se i rješi se cisti, virujem da će ti jajnike spasit, posli operacije su ti šanse za bebača velike, eto malo svitlo na kraju tunela drži se, sve će bit ok vidit ćeš!!!!!

a ako te strah same klasične operacije, ne brini, prođe i zaboravi se sve u sekund, ostane ti samo ožiljak za uspomenu... znam ja
__________________
I could really use a wish right now...
abondazieri is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2009., 10:25   #1819
a eto, n ije da to nisam ocekivala, ali opet me rastuzilo jako
abo, je'l ti imas oba jajnika? nisu ti ih dirali? toga me najviser strah da dodje neki doktor i kaze eto morali smo dirati jajnik nije me toliko strah operacije , engo sta ce reci kad me otvore i"auf, vidfi, e ovaj bi jajnik trebalo ukloiti ili nesto slicno ".


ne daj Boze

hvala vam cure na podrsci. ljubim vas sve
babygirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2009., 14:37   #1820
iman oba, zapravo desnog malo manje, pola su morali odstranit jer mi ga je cista doslovno progutala. ta je bila oko 9 cm velika, tako da san dobro prošla s obzirom kako se smistila u zdjelici i dr. mi je reka ovo šta je ostalo od njega da normalno funkcionira, dovoljan je i najmanji komadić. oni vade van sve baš kad nemaju izbora, ako je i najmanji dio zdrav ostavljaju ga unutra, tako je bar meni dr. reka. a livi jajnik je cili ok, nisu ga dirali. na njemu su bile 2 ciste oko 3-4 cm veličine. više san i zaboravila, ko da je bilo prije 2 godine a ne 2 miseca.

probaj šta manje razmišljat o tome (znam da je to nemoguće)... ja san isto sebe ubila u pojam da ću izgubit jajnik, kako ću onda, svašta mi je prolazilo kroz glavu i eto na kraju su ga sačuvali, ne baš cilog ali bolje išta nego ništa ja san sigurna da će ti sve bit dobro i da će nakon toga bebolino brzo doć držin ti fige i nogama i rukama da sve ispadne kako triba
__________________
I could really use a wish right now...
abondazieri is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:05.