Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.02.2009., 11:36   #1881
Quote:
ditta kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima!
Nemam endometriozu ali sam čitala neke od vaših postova da vidim iskustva sa laparoskopijama (imala sam laparoskopsku operaciju ciste krajem prosinca) i dosta toga je bilo korisno.

Naime, zanima me, konkretno, nakon koliko točno vremena od operacije ste se počele baviti tjelesnom rekreacijom, kojom god (aerobik, pilates, trčanje, joga...). Idealno preporučeno vrijeme bolovanja nakon operacije je nekih 6 tjedana, ali se većina nas puno brže vraća na posao i svojim svakodnevnim aktivnostima. Dakle, kad ste počele vježbati?

dobro pitanje, to i mene zanima, samo sam ja imala klasičnu početkom 11. miseca. super se osjećam i sve to, ka da nisam ni operirana al me isto malo prpica počet vježbat.
__________________
I could really use a wish right now...
abondazieri is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2009., 12:23   #1882
Dobro jutro moje dame,mislim da je joga još najbolja što se tiče vježbanja jer pomaže u svakom pogledu,ali sve ovisi od žene do žene,kakve simptome imamo,koliko se endometrioza proširila i kako se osjećamo,mene zanima kako bolove učinit podnošljivijima,jer mi se čini da ču prije poludit,svaki dan me podsjeća na to da imam nešto što me ne ostavlja na miru,bojim se jer,nakon 2operacije mislila sam kako je sve ok,a došlo mi je da napravim,zato mi ne vjeruju kako me stvarno mući neprestana bol jer sa šalim,a,kako bih izdržala sve te godine,neznam,oprostite cure ako se previše žalim,no samo me vi možete razumijeti,a,to mi je motivacija da svaki dan dočekam sa smješkom ma kako me jako bolilo,neka vam svaki dan bude ispunjen dobrotom,lubavlu i toplinom jer vi to zasližujete,
rzaplatic is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2009., 21:22   #1883
evo mene djevojke. sta mi radite ja vam stalno imam promjene raspolozenja , malo sam super optimisticna , malo u totalnom bedu. ali eto.

nego, htjedoh vas pitati kakvi su vasi simptomi bili sto se endo tice? ja imam jake bolove prvvi dan menstruacije. ostale dane menstruacije su bolovi ok, mogu ici na posao. e jedino 5,6,7 dan ciklusa posljjednjih mjeseci imam bol na desnoj strani, ne prejak, ali kad hodam osjetim ga (mozda je i od mokracnih). e sad, znam da je abo imala menstruacije svaki drugi mjesec (ispravi me ako grijesim), ali mimo toga nije skontala endo. a vi ostale?
rzaplatic, da li si ti konstantne bolove imala i prije operacija ili su dosli poslije?
babygirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2009., 22:05   #1884
Drage moje djevojke, nasmijala sam se do suza, listala sam stare postove na ovoj temi i naletila na ovaj post. uyivajte

Quote:
smajli30 kaže: Pogledaj post
Zbog svih ovih muka ćemo još više uživati u čarima trudnoće i majčinstva!
Znaš kak moj dragi meni veli kad sam zabrinuta: 'Draga, pa kaj ti je, samnom da ne bi iz prve ostala trudna? JA to rješavam bez greške ' I odmah sam nasmijana
babygirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2009., 00:26   #1885
Quote:
ditta kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima!
Nemam endometriozu ali sam čitala neke od vaših postova da vidim iskustva sa laparoskopijama (imala sam laparoskopsku operaciju ciste krajem prosinca) i dosta toga je bilo korisno.

Naime, zanima me, konkretno, nakon koliko točno vremena od operacije ste se počele baviti tjelesnom rekreacijom, kojom god (aerobik, pilates, trčanje, joga...). Idealno preporučeno vrijeme bolovanja nakon operacije je nekih 6 tjedana, ali se većina nas puno brže vraća na posao i svojim svakodnevnim aktivnostima. Dakle, kad ste počele vježbati?
Tri mjeseca, tak su meni rekli da se štedim i štedila sam se. Ja sam bila spremna nakon 3 tjedna
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2009., 04:02   #1886
pozdrav svima ponukana jos jednim neuspjelim pokusajem seksualnog odnosa s dragim ( razlog - vanserijska bol tokom odnosa ), po ko zna koji put sam isla googlati moguca stanja i bolesti koja mozda imam a da su razlog za moje ginekoloske probleme. i medju njima veoma mi se sumnjiva ucinila i endometrioza. znam da niste strucnjaci, ali poznavajuci nase doktore, znam da su pacijenti cesto puno upuceniji od njih samih, molila bih vas iskusnije da mi pomognete i da utvrdim jesam li luda ili mozda zaista imam ovaj problem?

situacija je ovakva:

- imam problema sa stitnjacom, ima toplo hladne cvorove - eutireoza, kontroliram ih od 10. godine. to je znaci sad 11 godina

- do negdje 16. godine sam imala povisene muske hormone, a receno mi je u klaicevoj ginekoloskoj ambulanti da imam i policisticne jajnike - pocela sam piti cilest

- nakon godinu dana prestala piti cilest

- u medjuvremenu bila kod ginekologa (privatnog) koji tvrdi da nemam policisticne jajnike, ali da postoji mogucnost upaljenog jajovoda

- od 17. do danas (4 godine) sam intenzivno depresivna, placljiva, smanjeni muski a povecani zenski hormoni ( a nisam na piluli )

- u 17. prvi seks. duga veza, sve zasticeno, on isao na sva testiranja itd. seks bolan

- proslo 4 godine, mi u vezi jos uvijek, seks jos uvijek bolan. bol kao da netko sa smirgl papirom ulazi u tebe. prvenstveno na ulazu, odmah ispod pelvicne kosti

- brisevi su bili u redu, uzv u redu, nije problem u suhoci ni neopustenosti tokom seksa. u 5,6 navrata koristila vaginalete, nedavno i zenafluk, seks jos bolan

- bonus svemu tome je depresija, anksioznost, panicni napadaji i opcenito slab imunitet kao posljedica svakodnevnog stresa i psiho trauma, od smrti oca prije 7 godina do svakodnevnih financijskih frustracija koje proizlaze iz doticne obiteljske situacije

+ obiteljska anamneza:

- mama imala ceste upale ginekoloskog tipa u mladosti (nikad nije znala zasto tocno nisu joj postavili neku konkretnu dijagnozu), tesko zanijela ( nakon sto me rodila imala je 4 spontana pobacaja - uspjela je zanijeti ali nakon par tjedana ili mjeseci opet plod neobjasnjeno nije uspio ). u 35. godini dobila karcinom jajnika i maternice, operirala to i sve izvadila, danas lijepi hormonalne flastere da nadomjesti prirodu


znam da je opsirno, ali moji ginekolozi mi dosad samo govore da stavljam vaginalete i ne zivciram se (super savjet, zar ne? a kako da to postignes u danasnje vrijeme)... ja samo znam da sam u vezi 4 god a nisam se nijednom posteno posevila. ne mogu vise tako, a svakako vise ne mogu gledati kako to moj decko trpi. postoji li nade za mene ili da odmah odem u opatice?

pomoc, o mudre zene forumske
NaniBanani is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2009., 10:52   #1887
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Tri mjeseca, tak su meni rekli da se štedim i štedila sam se. Ja sam bila spremna nakon 3 tjedna
Tri mjeseca, uh. Ja to nisam ni pitala kad su me otpuštali iz bolnice, jer sam bila toliko kenjkava da mi je pomisao na vježbanje bila zadnja na pameti.
Za bolovanje su rekli 6 tjedana idealno, al sam počela raditi nakon neka 3 ili 4 tjedna. Rupice su zarasle i nisam osjećala nikakve bolove.

Sutra će biti šest tjedana od operacije i ja sam vrlo lagano počela vježbati jogu (prvi stupanj, -budimo realni, naravno, izostavljajući asane koje djeluju na trbuh i unutarnje organe u tom dijelu tijela) i jako mi prija. Ne usuđujem se još krenuti na vježbe kod instruktora, pa ću ipak pitati kirurga kad bih mogla, čim odem na kontrolu, krajem mjeseca. Jedva čekam da se pravo pokrenem.
ditta is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2009., 11:55   #1888
Nani, ja ti to ne znam. mislim da bi amis mogla znati, cini mi se da je nekome nesto govorila o stitnjaci, ali nje vec neko vrijeme nema.

pogledaj postove negdje oko 20etih ili 30tih stranica.

ej, djevojke, je li neko pio ovu aloa veru + noni? kako to djeluje nan nas? ja kontam da je dobro obzirom da je za jacanje imuniteta. kupila sam danas i pit cu do operacije. na momente me strah da si stanje totalno ne pogorsam. jer i maticna mlijec je za jacanje organizma a neki doktori kazu za endometriozu - maticna mlijec ni slucajno.
babygirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2009., 12:01   #1889
Nani, u sarajevu ima jako dobar ginekolog - endokrinolog (kazu) privatnik. Ne znam u kom si ti gradu , ali potrazi nekog takvog , o0n ce ti tu najbolje pomoci.
babygirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2009., 13:49   #1890
Quote:
babygirl kaže: Pogledaj post
evo mene djevojke. sta mi radite ja vam stalno imam promjene raspolozenja , malo sam super optimisticna , malo u totalnom bedu. ali eto.

nego, htjedoh vas pitati kakvi su vasi simptomi bili sto se endo tice? ja imam jake bolove prvvi dan menstruacije. ostale dane menstruacije su bolovi ok, mogu ici na posao. e jedino 5,6,7 dan ciklusa posljjednjih mjeseci imam bol na desnoj strani, ne prejak, ali kad hodam osjetim ga (mozda je i od mokracnih). e sad, znam da je abo imala menstruacije svaki drugi mjesec (ispravi me ako grijesim), ali mimo toga nije skontala endo. a vi ostale?
rzaplatic, da li si ti konstantne bolove imala i prije operacija ili su dosli poslije?
je, svaki drugi misec stvari, bolovi za to vrime ništa strašno, tu i tamo malo jači, moje prije znaju odležat 5 dana u krevetu kad imaju M a zdrave po tom pitanju, tako da nisam to kontala.

e i još mi se zna pojavit smeđi iscjedak, par dana bi se vuka, ja uvik mislila biće stvari malo slabije, i na kraju san baš po tom mogla znat da se radi o endo, to je karakteristično za čokoladne ciste, al jbg al san čula za endometriozu prije nego mi je dijagnosticirana kad čovik ne sluša svoje tijelo sad kad pogledam jesam imala simptoma al mi nisu bili preočiti, niti jedan me nije povuka za rukav i reka ajde u doktora
sad znam bolje
__________________
I could really use a wish right now...
abondazieri is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2009., 13:52   #1891
kod mene nema iscjedka bude kao pocetak menstruacije nekad dan prije ali to je vec pocetak pa to ne racunam

u pravu si abo, covjek sve govori, ma nije to nista , proci ce.... greska...
babygirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2009., 14:47   #1892
thanx baby, vec sam nekako i shvatila da je trazenje konkretnog lijecnika ravno trazenju igle i plastu sijena... razmisljala sam da se narucim za konzultacije kod prim. dr. kovaca u klinici dr. bates... bila sam tamo par puta kao mladja i ostavio je dost dobar dojam, a inace je bio jedini u zagrebu koji je forsirao da nastave s pretragama na mojoj mami kad je bila bolesna. naime, svi su joj od reda govorili da joj nije nista, i da se on nije potrudio saznati jel mozda ona govori istinu kad opisuje bol, ne vjerujem da bi danas bila ziva. u svakom slucaju mozda on bude nesto znao, ali me zanima ukoliko i spomene endo, zna li itko rade li u toj klinici laparoskopiju?
NaniBanani is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2009., 15:23   #1893
Nani, ti se sa takvom anamnezom ni u kom slucaju ne bi smjela igrati. zelim ti iskreno da nadjes cestitog doktora koji cete saslusati i pomoci te,pogotovo ovaj dio da cuje "mojoj mami su govorili nije nista ..."
naravno ti si jos mlada, i vjerovatno je nesto hormonski, ali dobar ljekar bi trebao sve provjeriti.
babygirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2009., 18:16   #1894
Talking

Quote:
babygirl kaže: Pogledaj post
evo mene djevojke. sta mi radite ja vam stalno imam promjene raspolozenja , malo sam super optimisticna , malo u totalnom bedu. ali eto.

nego, htjedoh vas pitati kakvi su vasi simptomi bili sto se endo tice? ja imam jake bolove prvvi dan menstruacije. ostale dane menstruacije su bolovi ok, mogu ici na posao. e jedino 5,6,7 dan ciklusa posljjednjih mjeseci imam bol na desnoj strani, ne prejak, ali kad hodam osjetim ga (mozda je i od mokracnih). e sad, znam da je abo imala menstruacije svaki drugi mjesec (ispravi me ako grijesim), ali mimo toga nije skontala endo. a vi ostale?
rzaplatic, da li si ti konstantne bolove imala i prije operacija ili su dosli poslije?
Evo mene,konstantne bolove imam unazad par mjeseci,suta poslije posla idem doktoru vidit nalaze krvi i urina,preporućam tebi i ostalim ženama da potraže pomoć doktora koji se bave homeopatijom,jer meni je puno pomoglo,al ćim je bilo bolje nisam nastavila piti zato mi je sada gore,pada kiša,boli me ko ludo,idem se ugrijati,sve vrijedi probati,bolje nego operacija,pusa svima,
rzaplatic is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2009., 13:14   #1895
rzaplatic, ja sam imala tako gadne bolove, ali poodavno, dok jos nisam imala pojma o endo. ispostavilo se da su od adnexitisa - upale zdjelice, jajovoda i jajnika, ako sam dobro skontala. dali su mi dvije tura antibiotika, ili ciprol ili macropen ne sjecam se dobro. i poslije toga je skroz prestalo
babygirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2009., 13:20   #1896
ja se smatram sritnom šta neman nikakvih bolova, ošine me tu i tamo na promjenu vrimena, al to je bezveze. uopće ne razmišljam o sebi ka da bolujem od endometrioze, al kad vidim rzaplatic muka mi dođe, ne mogu ni zamislit kako je njoj, bolovi svakodnevno, užas....
__________________
I could really use a wish right now...
abondazieri is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2009., 13:56   #1897
abondazieri, slažem se s tobom.. ni ja, zasad ne osjećam da imam endo, hvala Bogu!ne mogu ni zamisliti kako je rzaplatic..

a inače sam imala užasno jake bolove 1. i 2. dan menge od 5,6 mjeseca prošle god (kraj.11mj sam išla na op)..
ti bolovi su bili drugačiji od tipičnih menstruacijskih.. bol u jajnicima (inače su me naizmjenice bockali jajanici svaki mjesec), al ovi su bilii prodorni i dugi, zatim bol u donjem djelu trbuha, i jako me pikalo dolje.. toliko da se nisam mogla nasmijati.. al stvarno..
e da, i menstruacija je bila kraća i neobilna, više smečkasta nego crvena..

nani, nemoj čekati, idi privatniku, potraži više mišljenja, ja sigurno neću više pogriješiti s čekanjem..

cure, pa ja nisam ni znala da se toliko treba pričekati nakon op s vježbom.. možda sam ja ipak malo pretjerala s aktivnosti.. sram me bilo.. samo pssst, nitko to od mojih ne smije znati, jer me svi tjeraju da odmaram i da mi se nikud ne žuri..
midmover is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2009., 14:20   #1898
sram te bilo midmover za vježbanje
kad san izlazila iz bolnice meni dr. kaže da ne smin dizat ništa priko 5kg jer mogu dobit kilu, računam ako ne smin nosit ništa teško, na vježbu ne smin ni pomislit. za misec dana idem na kontrolu pa ću ga pitat koja je šema s tim, kad mogu počet.... da se mene pita ja bi već odavno, guza se opustila, triba nešto napravit, al ako to znači da ću naškodit sama sebi, neka onda visi
__________________
I could really use a wish right now...
abondazieri is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2009., 14:22   #1899
mid, ja imam sve isto kao ti takve bolove i takvu mjesecnicu. jedino jos imam i neki bol oko pupka s vremena na vrijeme, nije pravi, nego nekako kaop pritisak, udaljeno, kad je pred kraj menstruacije. hm. nadam se da ce biti bolje poslije op. hej, od fizickih aktivnosti ti dopustamo seks, kakav god hoces, a smanji malo ostale
babygirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2009., 14:35   #1900
hej mid, sta su tebi rekli? do kad si na logestu i kad mozes na bebacu?
babygirl is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:14.