Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.11.2010., 11:40   #201
Molim da mi netko odgovori, jer nigdje ne mogu naći konkretan odgovor. dakle tema je slična.teratom-dermoid paraovarijski uspješno odstranjen ,jajnik čitav.Sada imam teratom unutar jajnika , dermoid 2,5 x2,5 i zanima me kakva je praksa? Dali se odstranjuje cijeli jajnik u takvom slučaju?
GORENJKA is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2011., 15:44   #202
Cista na lijevom jajniku (3,5*2)

Prije 3 mjeseca sam nesretnim slučajem saznala da imam cistu na jajniku, nakon odlaska kod ginekologa koji nema vremena za svoje pacijente uzela sam uputnicu za pregled u bolnici. Mladi doktor koji se više zamarao sa stažisticama nego samnom, prvo je rekao kad je vidio sliku sa ulltrazvuka da mi nema namjeru RASKOMADATi jajnik zbog ciste od 1 cm, a kad sam mu rekla da je 2 cm rekao je da će me pregledat. Nakon 5 minuta pregleda samo je rekao da mi zakazuje operaciju za 17.05. I sad meni nije bilo jasno ništa, pa ga pitam jel moram uopće na tu operaciju, a on kaže kako hoću, jer je odluka na meni. Prvo me prepadne sa raskomadanim jajnikom, pa kaže da će ipak to napraviti.

Znači umjesto savjeta što napraviti, još mi je gore. Inače imam 27 god i nisam rađala još. Ako netko ima kakav savjet!

Ja ću još probati razgovarati sa svojom dr opće prakse ako mi može ona objasniti nešto o tome....jer svi pričaju da to nije ništa strašno, bezopasno, kao bezveze, a čemu onda operacija????
JeIena is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2011., 18:05   #203
Idi po drugo mišljenje, kod ginekologa. (Kad se već nisi snašla i na licu mjesta ga sprašila.)

A pročitaj temu unatrag, naći ćeš puno informacija.
__________________
Ente kalbii, ente kullun fii hajatii...
Linea Exclusive is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2011., 21:42   #204
JeIna, ginekolog je očito neodgovoran. Trebao ti je objasniti o kakvoj cisti se radi i postoji li neka terapija prije operacije te na kakvu operaciju uopće ideš

Dakle, ako npr. imaš vodenu cistu (folikularnu), može ti prepisati hormonske tablete nakon kojih cista u većini slučajeva nestane. Ako imaš endometrioznu cistu, onda je uglavnom potreban operativni zahvat, ali i tu se može raditi ili o laparoskopiji ili o laparotomiji. A tebi tvoj gin nije ništa objasnio.

Dakle, moja preporuka ti je odeš na ''drugo mišljenje'', ako treba odi privatno, neka ti netko posveti adekvatno vrijeme, odgovori na tvoja pitanja i savjetuje te
__________________
In the midst of winter, I found there was, within me, an invincible summer.../ Salt in the air, sand in my hair...
Sashica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2011., 11:33   #205
Na svakom jajniku imam vodenu cistu cc. 4x4 cm. sad sam vadila hormone štitnjače pa ću sa svim nalazima kod gineka.
Pila sam Duphastone, ciste su ostale, dapače, čak kad sam ih počela piti imala sam cistu samo na 1 jajniku. Za vrijeme terapije napravila se i 2. cista. Duphastone sam pila zbog preobilne menstruacije.

Mene stalno boli i bocka u predjelu jajnika, čak me i križa bole i bol ide prema koljenima od straga. Da li je to pravilo?
I noge su mi ledene, stalno, pa kako mi je hladno, jajnici bole još više.
Ima još netko takve tegobe?
utisana is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2011., 11:35   #206
Nadam se da nisam pogrijesila topic.. sad sam vidila da piše operacija jajnika a meni ona nije spominjana
utisana is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2011., 15:23   #207
Quote:
utisana kaže: Pogledaj post
Na svakom jajniku imam vodenu cistu cc. 4x4 cm. sad sam vadila hormone štitnjače pa ću sa svim nalazima kod gineka.
Pila sam Duphastone, ciste su ostale, dapače, čak kad sam ih počela piti imala sam cistu samo na 1 jajniku. Za vrijeme terapije napravila se i 2. cista. Duphastone sam pila zbog preobilne menstruacije.

Mene stalno boli i bocka u predjelu jajnika, čak me i križa bole i bol ide prema koljenima od straga. Da li je to pravilo?
I noge su mi ledene, stalno, pa kako mi je hladno, jajnici bole još više.
Ima još netko takve tegobe?
Ja isto imam cistu, ali samo jednu vel. 4x4... već jako dugo i nikako da pukne... pila sam Duphastone godinu dana i ništa, još se povećala. Jako me bolilo prije, sad sva sreća malo manje, ali ne mogu ležati na lijevom boku uopće jel me onda boli....
Sad sam u dogovoru s doktoricom za punkciju...
__________________
03.09.2011.
libica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2011., 14:50   #208
Kako je imam na oba jajnika, kad hodam po stepenicama, boli me s obje strane..
kad bi bar pukle.....
utisana is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2011., 23:25   #209
Quote:
JeIena kaže: Pogledaj post
Prije 3 mjeseca sam nesretnim slučajem saznala da imam cistu na jajniku, nakon odlaska kod ginekologa koji nema vremena za svoje pacijente uzela sam uputnicu za pregled u bolnici. Mladi doktor koji se više zamarao sa stažisticama nego samnom, prvo je rekao kad je vidio sliku sa ulltrazvuka da mi nema namjeru RASKOMADATi jajnik zbog ciste od 1 cm, a kad sam mu rekla da je 2 cm rekao je da će me pregledat. Nakon 5 minuta pregleda samo je rekao da mi zakazuje operaciju za 17.05. I sad meni nije bilo jasno ništa, pa ga pitam jel moram uopće na tu operaciju, a on kaže kako hoću, jer je odluka na meni. Prvo me prepadne sa raskomadanim jajnikom, pa kaže da će ipak to napraviti.

Znači umjesto savjeta što napraviti, još mi je gore. Inače imam 27 god i nisam rađala još. Ako netko ima kakav savjet!

Ja ću još probati razgovarati sa svojom dr opće prakse ako mi može ona objasniti nešto o tome....jer svi pričaju da to nije ništa strašno, bezopasno, kao bezveze, a čemu onda operacija????
Kao što je već rečeno, obavezno još jednom ginekologu na pregled. Ja sam imala cistu, odnosno dvije sljubljene, od 6.5 cm pa su se nakon hormonske terapije povukle.
__________________
The only problem/with haiku is that you just/get started and then
rh4ps0dy is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2011., 20:48   #210
Laparoskopija ili klasični rez?

Imam prilično veliku cistu (preko 10cm) koja zauzima cijelu malu zdjelicu i najvjerojatnije krenula je od desnog jajnika. Jedan doktor smatra da bi najbolje bilo izvadit je klasičnim rezom, ali cista je tekuća stoga može se izvaditi i laparoskopijom (što mi preporuča drugi doktor). Iskustva?!?
Oneida is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 05.05.2011., 20:54   #211
ja sam laparoskopijom odstarnila cistu koja mi je rasla na jednom jajniku, odstranili su cistu i dio jajnika, sve super prošlo
ostali su mikro mali tragovi koje jedva vidiš. moja cista je bila manja, čist da znaš.
__________________
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Pješčani sat is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2011., 22:00   #212
Quote:
Oneida kaže: Pogledaj post
Imam prilično veliku cistu (preko 10cm) koja zauzima cijelu malu zdjelicu i najvjerojatnije krenula je od desnog jajnika. Jedan doktor smatra da bi najbolje bilo izvadit je klasičnim rezom, ali cista je tekuća stoga može se izvaditi i laparoskopijom (što mi preporuča drugi doktor). Iskustva?!?
Temu sam ti premjestila ovdje jer ne možemo imati još jednu temu na kojoj će cure pisati iskustva s laparoskopije, jer je to već sve opisano ovdje pa prouči tu temu. Isto tako, imaš i ovu temu pa i tu možeš tražiti iskustva.

Za tako veliku cistu neki ginekolozi će reći da je prevelika za laparoskopiju i preporučiti ipak laparotomiju. Neki drugi će se ipak usuditi raditi laparoskopiju. Sve ovisi o stručnosti liječnika te o tvom specifičnom stanju, izgledu i položaju ciste, je li obuhvatila jajnik ili nije, itd.

Ja sam imala cistu veliku 10 cm, koja se priljepila uz jajnik, na kraju se probušila (ne želim te plašiti, ali kod tako velikih cisti je to vrlo moguće) i djelomično iscurila posvuda u trbušnu šupljinu, stoga sam išla na klasičnu operaciju (laparotomiju) da bi sve to mogli počistiti kako spada.
__________________
In the midst of winter, I found there was, within me, an invincible summer.../ Salt in the air, sand in my hair...
Sashica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2011., 22:24   #213
Hvala puno, samo pitanje cista je pukla tijekom operacije ili sama od sebe?
Oneida is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2011., 23:01   #214
Ne, cista je pukla prije, sama od sebe, zato sam i morala na laparotomiju (iako bih i inače išla, jer mi je cista bila endometriozna i priljepljena skroz uz jajnik).

Ne moraš se sad odmah brinuti, ne mora kod tebe uopće tako

Iako, ja bih ti preporučila da s tako velikom cistom ipak ne čekaš predugo.

Ja osobno bih radije da sam mogla na laparoskopiju, jer se brže oporaviš, a nakon laparotomije sam se dugo oporavljala.

Ipak, trebala bi tu odluku prepustiti stručnoj procjeni ginekologa, onom u kojeg imaš najviše povjerenja.
__________________
In the midst of winter, I found there was, within me, an invincible summer.../ Salt in the air, sand in my hair...
Sashica is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2012., 10:45   #215
kako se koriste oblozi od zelene gline?
ja sam čula da se stavi na lanenu krpu i omota pelenom te nečim vunenim(šal ili slično) te da se drži do 3 sati ili do ujutro

jel to ok ili se radi drugačije

ja sam imala laparoskopsku operaciju uklanjanja polipa i radio mi je i propuhivanje jajovoda i rekao da kontrast nije prošao ali da nije bilo nikakvih priraslica ili slično u jajovodima kao ni u materištu. sve je uredno. da nije došlo do nekog poremećaja uslijed polipa koji je bio velik 3 cm. imam 39 godina i želim ostati u drugom stanju. kažu da je zelena glina dobra i za odčepljavanje jajovoda.
molim savjet
dea39 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2012., 21:03   #216
vidim da se tu ništa ne događa,pa eto mene da nešto napišem... rodila sam u 12.mj,prije 3tj sam bila kod gin na kontroli i ustanovljeno je da imam cistu veliku 6cm na lijevom jajniku.. sad me šalje na CD ali su mi u bolnici rekli da rade CD nakon menstruacije,koja meni kasni evo nešto više od 20tak dana... a šogorica prije mj dana operirala iste veličine cistu... jel postoji mogučnost da neću morati na operaciju,neki ljekovi ili sl? nemogu si zamisliti da malu ne nosim i da sam opet bar 3 dana u bolnici... (mrzim bolnice)
__________________
slikice_Mia___>accessorize<
ruxy is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2013., 20:21   #217
Operacija, cista , slijepo crijevo?

Pozdrav!

Imam pitanjce, djevojka je prije 7 dana operirala cistu na jajniku koja je svojim krvarenjem, upalila i slijepo crjievo, pa je i ono uklonjeno, imala je oko litar krvi u trbuhu... I sad, doktor nije nista rekao koliko dugo treba mirovati, ona je provela 3 dana u bolnici, pustili je doma, prije 3 dana su joj skinuli sve konce.

Mene znaima, koliko ona smije da bude sad aktivna, naravno to je jos uvjek boli, ali da li je pametno da ustaje ili ne? Da li moze sa tom ranom da ide pod tus, koliko je predvidjen oporavak za takvu vrstu operacije ?

Hvala!
Poggiali is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2013., 22:53   #218
Quote:
Poggiali kaže: Pogledaj post
Pozdrav!

Imam pitanjce, djevojka je prije 7 dana operirala cistu na jajniku koja je svojim krvarenjem, upalila i slijepo crjievo, pa je i ono uklonjeno, imala je oko litar krvi u trbuhu... I sad, doktor nije nista rekao koliko dugo treba mirovati, ona je provela 3 dana u bolnici, pustili je doma, prije 3 dana su joj skinuli sve konce.

Mene znaima, koliko ona smije da bude sad aktivna, naravno to je jos uvjek boli, ali da li je pametno da ustaje ili ne? Da li moze sa tom ranom da ide pod tus, koliko je predvidjen oporavak za takvu vrstu operacije ?

Hvala!
vjerojatno je cura imala obican rez, ili laparaskopiju?
Ako su joj skinuli save, moze pod tus, nije priporocljivo kupanje. Jedno 14 dana mirovanje, hoda, sjedi, itd. koliko moze. Nesmije dizat nista teze od 5 kg, pb 2-3 mjesece, i nesmije se baviti sportom barem 3 mjesece, dalje ce doktor reci, i kako ce se osjecat.. moze setnje, laganini voziti bajk, ali nista od skakanja, trcanja...
Barem mjesec dana (mozda i vise, ovidi od operacije i kako ce se osjecati) nesmije (nije priporocljivo) imati odnose.
Kad ima kontrolu?
Dita Von Teese is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2013., 01:56   #219
Hvala ti na odgovoru
Obican rez.. zapravo dva su, jedan ide od pupka prema dolje, 15tak cm, drugi je zaslijepo crijevo nekih 4-5 cm
Sljedeci pregled joj je 11.11. i ne znam ako sta znaci ima 22 godine.
Poggiali is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2013., 12:31   #220
Meni su u toku operacije ciste izvadili i slijepo crijevo. Klasični rez. Bila sam u bolnici 7 dana, nakon toga preporuka 10 dana samo lagano hodanje. Nakon kontrole 10 dana nakon otpuštanja iz bolnice, rečeno mi je da mogu nastaviti sa svim aktivnostima koliko mi organizam dopušta. Jedno mjesec dana nisam radila ništa teže, jer me umaralo.

Tuširanje normalno, jedino nisam previše močila rez dok mi nisu krastice otpale nego bi zalijepila onaj flaster. I lagano jesti, lešo i slično, ne puno voća da se probava ne poremeti.
Garf is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:43.