Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Audio i video tehnika

Audio i video tehnika HiFi, TV, HD, satelitska, kamere i ostala potrošačka elektronika
Podforum: Sam svoj elektroničar

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.02.2008., 00:20   #2001
Ja ipak mislim da je autor ove tvrdnje imao argument. Temelj mora postojati, niko se normalan ne bi usudio pisati nebuloze. Mozda ne bi bilo lose kada bi se covjek ukljucio u raspravu. Njegov email stoji iznad teksta.
Sarayman is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2008., 00:21   #2002
Istina je da se po forumima prica kako su i najnovije Pioneer plazme vrlo osjetljive na burn in. No po forumima se isto tako pise puno toga sto nema veze s icim. Tesko mi je povjerovati da bi si Pioneer to dopustio.
Ace Rimmer is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2008., 00:30   #2003
Pa temelj uvik postoji.
A znam ja i gdje.
Slobodno udi na av forum i eto ti temelja za potkopavanje sve i svacega..
negdje sam citao da pioneer izveze samo na otok vise nego u cilu zapadnu europu.
Ako je to istina, onda i nije cudo da uz toliko veliki postotak prodanih plasmi ce gori na av forumu osvanit bur in problemi i slicne gluposti.
Sta je dovoljno nasim ljudima koji citaju i pomno prata sva desavanja na otoku da izvade nekakav poucak i prenesu ga ovamo.

Ljudi svasta pisu i po forumima i okolo. Neki iz zlobe , neki iz zavisti, ljubomore, srdbe .. itd..

Evo, hocemo sad pricat o sony lcd-u kako ne valjaju ?? Riknio tuner prije par dana.

__________________
Figli di una vecchia mentalità...
wob is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2008., 15:38   #2004
Quote:
Sarayman kaže: Pogledaj post
Prije svega, razlog postavljanja ovog teksta je kakav-takav dokaz da postoje glasine o Pioneer plazmama kao osjetljivim na burn-in (ovakve glasine ne valjaju, pa bile one i izmisljotina). O ostalim karakteristikama ovog proizvodjaca suvisno je raspravljati jer zna se ko je zadnjih godina najvise bio na tronu plazmi. Upravo Pioneer, a potom Panasonic, s tim sto bih ja prije kupio Panasonica, bas zbog odnosa ulozenog novca. Pioneer je zaista skup.

Druga stvar sto tebi zamjeram je potcjenjivanje covjeka kojem je profesionalnost ocjenjivati plazma i LCD ekrane, i to je radi 2 puta godisnje unazad 3 godine (pratim Mobilmediu). U isti tren svojim nametanjem misljenja sebe prikazujes strucnijim a njega nazivas neinformiranim novinarcicem. Nije li to malo previse pretenciozno?
Pa koje plazme nisu osjetljive na burn in? To je i glavna mana svih plazmi. Da ti je on ili bilo tko napisao da je bijeli frižider crne boje ti bi povjerovao. Tko kaže da je on stručnjak ili profesionalac?

Većina tih " profesionalaca " kopiraju i prevode na naš jezik recenzije s tuđih stranica. Kakav pogled ti imaš na te časopise i ljude koji ih pišu? Djelo božje?
Nhemesis is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2008., 16:23   #2005
Odlične slike...iako je počelo sa porama Tom Cruisea svaka čast na trudu

Stvarno fantastično izgleda ovaj HD na ovoj plazmi...pv70 stvarno best buy za veliku većinu korisnika,super bi bilo recimo ovaj HD receiver vidit spojen na ovaj Philips 7762d da se vidi kako tamo izgleda.
Antem is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2008., 16:34   #2006
Pa vidim da si iz splita.
Dodi pa vidi..
__________________
Figli di una vecchia mentalità...
wob is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2008., 16:39   #2007
Hehe a i moga bi ovih dana kad ulovim malo vrimena...ti si koliko sam shvatia u Elipsa u Dugopolju?
Antem is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2008., 18:08   #2008
Boze sacuvaj, ne bestimaj :-)))

Javi se na pm ..
__________________
Figli di una vecchia mentalità...
wob is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2008., 21:07   #2009
Samo jedan mali ispravak WOB-u(par stranica prije) za Philipsovu 32pfl9632 koja nije full hd, samo je sharp izbacio 2 modela(LC-32GS20 i LC-32GS10),svi ostali su hd rezolucije.Mislim da je ta rezolucije čak i nepotrebna na ekranima manjim od metra.
Šta se tiće vjećite dileme mislim da je ne samo ekonomićnije već i bolje riješenje ,s obzirom na dostupne nam tv signale, plazma.
One jednostavno bolje reagiraju na ovaj naš signal skromne rezolucije te su slike puno "toplije".Njihov nedostatak,naravno crna boja ali to samo kod jeftinijih modela.
Kod lcd-a se (ne)isplati uzimat samo top modele (100hz i sl.) Jednostavno su preosjetljivi te zahtjevaju hd signal (tko zna kad će nam bit dostupan)
__________________
Ako nevjerujete meni,pitajte Antu....oduševit će te se
Vrag_Osobno is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2008., 21:11   #2010
USKORO!
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2008., 22:05   #2011
Quote:
MytByte kaže: Pogledaj post
USKORO!
Nagađaš, ili...?
leo4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2008., 22:49   #2012
MaxTV ide sigurno u HD-u...ako pitas za domacu proizvodnju/programe, sumnjam...
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2008., 00:17   #2013
Quote:
Nhemesis kaže: Pogledaj post
Pa koje plazme nisu osjetljive na burn in? To je i glavna mana svih plazmi. Da ti je on ili bilo tko napisao da je bijeli frižider crne boje ti bi povjerovao. Tko kaže da je on stručnjak ili profesionalac?

Većina tih " profesionalaca " kopiraju i prevode na naš jezik recenzije s tuđih stranica. Kakav pogled ti imaš na te časopise i ljude koji ih pišu? Djelo božje?
U svakom slucaju, treba vjerovati ljudima koji su vidno strucni, za razliku od samozvanih "strucnjaka" kakvim se (in)direktno predstavljas.
Cak i da kopiraju i prevode strana testiranja, jos uvijek se radi o puno strucnijim osobama i od mene, pogotovu od tebe.
Nemam se vise namjeru javljati po ovom pitanju, sve je kristalno jasno.
Sarayman is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2008., 00:42   #2014
evo da javim malo dojmova oko analognog tunera pV70...ja sam se javio prije i tvrdio sam da pv70 ima losiji tuner od vecine plazmi i lcd-ova

e pa malo sam vise vremena u ducanu proveo sa nekoliko slicnih plazmi i ovo su moji zakljuci:

pv70 ima fenomenalan panel (skoro kao pioneer 428)
default postavke pokazuju povecane smetnje na analogni signal, ali se u setupu moze podesiti zaglađivanje slike (s kojim se gubi oštrina ali se peglaju smetnje) tako da se prakticno ne vidi razlika u smetnjama izmedju panasonica i ostalh plazmi

ukratko, mislim da je to fakat best buy do 10000 kuna (ukljucivo i lcd)
Vranjes is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2008., 00:43   #2015
Pio plazme su luuudo dobre ali i skupe, a Pana je zakon ! Nema burn ina na plazmama iz 2007me pozdrav svima
unkle is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2008., 01:05   #2016
Quote:
Vrag_Osobno kaže: Pogledaj post
Samo jedan mali ispravak WOB-u(par stranica prije) za Philipsovu 32pfl9632 koja nije full hd
yup

Zanio sam se ..
__________________
Figli di una vecchia mentalità...
wob is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2008., 01:07   #2017
niste mi rekli dali vam odgovara velicina fotografija ?
Mozda da smanjim rezoluciju ako ubuduce budem nesto stavljao pa da se brze ucitava stranice eventualno nekome tko ima sporiju vezu ?
Ili da izbjegavan stavljat slike, mozda samo link na sliku ??

I dali uopce zelite da ovako povremeno uslikam sta i ubacim ?
__________________
Figli di una vecchia mentalità...
wob is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2008., 01:12   #2018
Da li netko čuje zujanje plazme sa 4 m ?? Imam 42PY70 i nakon početnih uhodavanja imam jako dobre dojmove ali sam maloprije gledao seriju na tiho tj. par klikova volume gore i čuo sam to zujanje ali samo pod određenim kutem slušanja\gledanja .

Četiri ventilatora pozadi rade ali se čuju tek na 10-15 cm a zujanje dolazi od dole , pri dnu tv-a.To je baš visok iritantan ton , slično kao onaj iz strujne kutije . Nije prejak ali dovoljno da utječe na zvuk s tv-a ... likovi pričaju a zujanje se lagano čuje ... maknem glavu u stranu a ono zujanja nema tj. ima ga ali pod tim kutem se nečuje . Nadam se da sam uspio objasnit

Možda se to zujanje pojavljuje nakon 5-6 sati neprekidnog rada a ako ne onda neznam , da li je to za garanciju - čisto sumnjam

Još nešto , sad sam osluškivao ventilatore pa sam i tu primjetio nešto čudno - desni je gotovo nečujan dok je svaki slijedeći bučniji a lijevi baš zuji ... hmm , izgleda da ja nemogu kupit ništa a da ne počne sa pizdarijama već treći dan , huh !

Nhemesis, možeš li ovo testirat kod svoje plazme s time da je prije toga pustiš par sati da radi .
Gonzaga is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2008., 01:22   #2019
Quote:
Gonzaga kaže: Pogledaj post
Da li netko čuje zujanje plazme sa 4 m ?? Imam 42PY70 i nakon početnih uhodavanja imam jako dobre dojmove ali sam maloprije gledao seriju na tiho tj. par klikova volume gore i čuo sam to zujanje ali samo pod određenim kutem slušanja\gledanja .

Četiri ventilatora pozadi rade ali se čuju tek na 10-15 cm a zujanje dolazi od dole , pri dnu tv-a.To je baš visok iritantan ton , slično kao onaj iz strujne kutije . Nije prejak ali dovoljno da utječe na zvuk s tv-a ... likovi pričaju a zujanje se lagano čuje ... maknem glavu u stranu a ono zujanja nema tj. ima ga ali pod tim kutem se nečuje . Nadam se da sam uspio objasnit

Možda se to zujanje pojavljuje nakon 6-7 sati neprekidnog rada a ako ne onda neznam , da li je to za garanciju - čisto sumnjam
zanimljivo...citao sam da pioneer ima glasno zujanje (valjda od trafoa)...ne znam kakva je sutuacija sa panasonicom

da cujemo komentare...
Vranjes is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2008., 01:26   #2020
Quote:
Vranjes kaže: Pogledaj post
zanimljivo...citao sam da pioneer ima glasno zujanje (valjda od trafoa)...ne znam kakva je sutuacija sa panasonicom

da cujemo komentare...
Što je najgore možda neki i nečuju to a plazma im zuji . Ok , bolje za njih u svakom slučaju

Svaki aparat zuji , samo je pitanje do koje mjere .
Gonzaga is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:58.