Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Radno, socijalno i obiteljsko pravo

Radno, socijalno i obiteljsko pravo Ugovori o radu i radni odnos, mirovinsko, zdravstveno, alimentacija, brak i razvod, posvojenje, skrbništvo, roditeljska skrb i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.12.2015., 19:23   #1
Prebacivanje studija-porezna olakšica

Prebacio sam se sa redovnog na izvanredan studij i znam da se roditelju za to odbija porezna olakšica, ali me zanima da li ima porezne olakšice ako sam nezaposlen, odnosno nezaposlen član obitelji/dijete?

hvala!
kuzisne is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2015., 20:24   #2
Da.
Darsey is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2016., 00:59   #3
Pozdrav,

da li netko zna ako me je otac skinuo sa svoje porezne da li i dalje mogu primati stipendiju i da li onda u izjavi o zajedničkom kućanstvu navodim samo sebe ili?

Hvala
nitko poseban is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2016., 15:51   #4
to što te otac skinuo s olakšice nema nikakve veze s uvjetima za primanje stipendije. To samo znači da je tvoja stipendija ukupno veća od 13.000,00 kuna u godini i da ne možeš biti uzdržavani član ocu.

Izjava o zajedničkom kućanstvu je upravo to... i isto tako nema nikakve veze s osobnim odbitkom na pk kartici tvog oca. Ako živite skupa onda ste u zajedničkom kućanstvu, a ako ne živite - onda niste.
Darsey is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2016., 16:25   #5
Quote:
Darsey kaže: Pogledaj post
to što te otac skinuo s olakšice nema nikakve veze s uvjetima za primanje stipendije. To samo znači da je tvoja stipendija ukupno veća od 13.000,00 kuna u godini i da ne možeš biti uzdržavani član ocu.

Izjava o zajedničkom kućanstvu je upravo to... i isto tako nema nikakve veze s osobnim odbitkom na pk kartici tvog oca. Ako živite skupa onda ste u zajedničkom kućanstvu, a ako ne živite - onda niste.
Ja boravište imam u gradu gdje studiram, ali imam prebivalište na istu adresu gdje i on živi. Znači navodim i njega i cijelu obitelj na zajedničko kućanstvo bez obzira što me on više kao ne uzdržava? Ili mogu samo sebe navesti na tom obrascu?

Sorry što zamaram, te stvari ništa ne razumijem. Nisu mi jača strana.
nitko poseban is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2016., 16:50   #6
Uzdržavani član je jedna stvar, a zajedničko kućanstvo druga stvar, nemaju veze jedno s drugim.
Uzdržavani član npr. može biti i osoba (npr. roditelj) koji uopće ne živi u istom kućanstvu, bitno je srodstvo.

U izjavi o zajedničkom kućanstvu navodiš članove tog kućanstva, dakle osobe koje imaju isto prebivalište.
U toj izjavi se nigdje niti ne traže podaci s poreznih kartica bilo kojeg člana kućanstva.
Darsey is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:54.