Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.11.2017., 12:23   #121
Quote:
Pjegavi poriluk kaže: Pogledaj post
Neće nikad biti slobodan! Sad će udovoljavati mojim sebičnim prohtjevima.
Nakon što ga odvojim od obitelji, neću stati na tome!
Nakon toga ću napraviti reviziju prijatelja, kolega na poslu i svih kontakata u telefonskom imeniku.

To ce stvano i napraviti,nazalost.
__________________
Od trnja pa do zvijezda

Zadnje uređivanje Azaleja : 05.11.2017. at 13:27.
Azaleja is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2017., 12:24   #122
Quote:
Pjegavi poriluk kaže: Pogledaj post
Kak neću priznati? Više puta sam napisala da mi je kao osoba užasno odbojna i da nema apsolutno nijednu kvalitetu koju ja priznajem kao vrijednu i da ne želim uopće s takvom osobom komunicirati.

A nije ni moj dečko nešto lud za svojom sestrom, jednako mu ide na kurac njeno ponašanje, sad radi na tome da se otarasi tih obrazaca krivnje i odgovornosti i onda je na konju.
Tu se krije njegov put do slobode.

Da, najbolje bi bilo prebaciti program, ovdje će postati dosadno uskoro
Okej, to je već nešto. E sad, ona njemu ide na kurac, ali ju svejedno voli zato što mu je sestra. Imam i ja jednu takvu beštiju koja doduše nije financijski, nego samo emotivno iscrpljujuća. Srećom, sterala me je u kurac kad sam joj počela dijeliti savjete kako da si riješi te probleme koji je muče, onda ih je riješila, ali sad više nema potrebe za mnom, tako da se slabo čujemo.

Ali dok je trajalo to s njom (a bilo je svega, od bulimije, preko kupovine pištolja da se rokne do nekakvih toksičnih, besperspektivnih veza i gutanja kojekakvih govana na poslu) seka mi je bila na prvom mjestu. Znala sam biti gruba prema njoj, ali uvijek bih joj bila na raspolaganju, unatoč tome što me je par puta kardinalno sjebala.

Budući da si jedinica, ne možeš znati kakvi su to osjećaji. Bratsko-sestrinski odnosi nisu samo cvijeće i leptirići, ima tu puno teških i mučnih osjećaja, ali kroz njih se provlači neka solidarnost koja je osobito naglašena ako je riječ o disfunkcionalnim obiteljima. (Druga krajnost je zlostavljanje po toj liniji, ali to ovdje nije slučaj.)

Tako da ti u njegovoj sestri ne vidiš nikakve kvalitete i ne moraš ih vidjeti. On ih vidi, čak i dok je ogovara i istresa se kako mu sestra ide na kurac. Voli je, uvijek će je voljeti i to se neće promijeniti samo tako. Na psihoterapiji će vjerojatno naučiti bolje načine kako da se odnosi prema njoj i ostalim članovima svoje obitelji, postaviti neke granice, popraviti ili raskinuti odnose i tako to, ali ljubav će ostati nepromjenjiva.

Ono što je najbolje za tebe u toj situaciji je da se pokušaš distancirati od tog dijela njegove priče. Znači, ne uvlačiti se u razgovore o sestri. Ako se radi o nekim većim financijskim izdatcima, to rješavajte kao ono što jest - financijsko izdvajanje iz zajedničkog kućanstva namijenjeno njegovim osobnim potrebama. Svejedno je je li troši na cugu, cigarete, makete aviona ili retardiranu sestru. Njegovo pravo. Tvoje je pravo da se baviš sobom, odnosom sa svojom majkom (koliko god ti je u ovoj fazi ugodno) i svojim hobijima. Ono što vam je zajedničko je održavanje kućanstva, seks i hobiji za koje ste oboje zainteresirani (putovanja, npr.). Pokušajte ne miješati te stvari sa nekim privatnim, rodbinskim preokupacijama inače ovoj trakavici neće biti kraja.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2017., 12:25   #123
Quote:
Pjegavi poriluk kaže: Pogledaj post
Neće nikad biti slobodan! Sad će udovoljavati mojim sebičnim prohtjevima.
Nakon što ga odvojim od obitelji, neću stati na tome!
Nakon toga ću napraviti reviziju prijatelja, kolega na poslu i svih kontakata u telefonskom imeniku.

Tako i zvučiš ko da sama nisi sigurna u svoju priču, pa si došla ovdje provjeriti da li je u tvojoj glavi i percepciji sve normalno.

Jadan dečko, očito ga nitko nije naučio da bez obzira na ova neka nova femmy učenja, muško treba znati lupiti šakoom o stol ponekad, jer tom ženskom prđenju inače nema kraja, ni od strane majke ni sestre, ni tebe..
aaaaaaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2017., 12:29   #124
Moj dečko je patio od nesanice, dviju psihosomatskih bolesti, manjka motivacije, napušavao se u sobi cijeli vikend i nije se maknuo s mjesta godinama jer su ga mama i sestra držale u svojim kandžama.

Samo je imao mobitel kraj sebe u slučaju da mama nazove jer sestri nešto treba. To je vama ok, to je normalno?
Pričamo o čovjeku od 30 godina, a sestra mu ima 25.

I sad zaljubite se u takvu osobu i s vremenom vidite kako ga obitelj sustavno uništava i ne biste bar nešto pokušali reći? Bar jednu riječ osobi koja očito ne vidi što se događa jer je oduvijek u poziciji spasitelja u koju su ga stavili njegova neadekvatna mater i otac?
Ja isto nisam shvatila da imam narcisoidnu majku dok nisam došla ovdje na forum i dok mi to netko NIJE REKAO.

Nisam ja njemu rekla odjebi mater i sestru, ej. Ja sam mu rekla da očito nešto ne valja u njihovom odnosu i da proba raditi na tome da se oslobodi krivnje koju osjeća prema njima i da NIJE ODGOVORAN za njihove živote.
Rekla sam mu baš suprotno, da im nikako ne okreće leđa nego da nauči postavljati granice i da se izbori za sebe.

Kasnije je sam sve shvatio. Nakon toga ih je prezirao. Prezirala sam i ja svoju mamu kad sam shvatila kakvo govno mi je zapakirala ko ljubav.
Ali sad ih ne prezire više, ali postavlja granice.
Kad ga mama nazove i pita jesi zvao sestru, on joj kaže nek ju nazove sama. I to je to.
Napokon je zdrava osoba ili bar ide prema tome.

A ako ste vi netko tko bi to sve gledao i ne bi zucnuli iz nekog straha od neznamčega, onda to govori o vama i vašem kukavičluku.

Nekad ti je potrebna motivacije, bilo u obliku djevojke, prijatelja, nekoga s foruma, dobronamjernog susjeda. A ako vi vlastitu djevojku koja vam želi pomoći gledate ko manipulaciju, onda očito ne znate što je ljubav.
U našem odnosu nikad nije izrečena nijedna zabrana, samo se ukazalo na neke stvari. Ukazao je i on meni na neke stvari s mamom pa što, njega se ne proziva posesivnim manipulatorom kao što se proziva mene

Idem pojest juhu, slobodno komentirajte.
Pjegavi poriluk is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2017., 12:31   #125
Quote:
Pjegavi poriluk kaže: Pogledaj post
Moj dečko je patio od nesanice, dviju psihosomatskih bolesti, manjka motivacije, napušavao se u sobi cijeli vikend i nije se maknuo s mjesta godinama jer su ga mama i sestra držale u svojim kandžama.

Samo je imao mobitel kraj sebe u slučaju da mama nazove jer sestri nešto treba. To je vama ok, to je normalno?
Pričamo o čovjeku od 30 godina, a sestra mu ima 25.

I sad zaljubite se u takvu osobu i s vremenom vidite kako ga obitelj sustavno uništava i ne biste bar nešto pokušali reći? Bar jednu riječ osobi koja očito ne vidi što se događa jer je oduvijek u poziciji spasitelja u koju su ga stavili njegova neadekvatna mater i otac?
Ja isto nisam shvatila da imam narcisoidnu majku dok nisam došla ovdje na forum i dok mi to netko NIJE REKAO.

Nisam ja njemu rekla odjebi mater i sestru, ej. Ja sam mu rekla da očito nešto ne valja u njihovom odnosu i da proba raditi na tome da se oslobodi krivnje koju osjeća prema njima i da NIJE ODGOVORAN za njihove živote.
Rekla sam mu baš suprotno, da im nikako ne okreće leđa nego da nauči postavljati granice i da se izbori za sebe.

Kasnije je sam sve shvatio. Nakon toga ih je prezirao. Prezirala sam i ja svoju mamu kad sam shvatila kakvo govno mi je zapakirala ko ljubav.
Ali sad ih ne prezire više, ali postavlja granice.
Kad ga mama nazove i pita jesi zvao sestru, on joj kaže nek ju nazove sama. I to je to.
Napokon je zdrava osoba ili bar ide prema tome.

A ako ste vi netko tko bi to sve gledao i ne bi zucnuli iz nekog straha od neznamčega, onda to govori o vama i vašem kukavičluku.

Nekad ti je potrebna motivacije, bilo u obliku djevojke, prijatelja, nekoga s foruma, dobronamjernog susjeda. A ako vi vlastitu djevojku koja vam želi pomoći gledate ko manipulaciju, onda očito ne znate što je ljubav.
U našem odnosu nikad nije izrečena nijedna zabrana, samo se ukazalo na neke stvari. Ukazao je i on meni na neke stvari s mamom pa što, njega se ne proziva posesivnim manipulatorom kao što se proziva mene

Idem pojest juhu, slobodno komentirajte.
Rekla si mu. Preporučila si mu psihoterapiju. Tvoj posao je obavljen.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2017., 12:32   #126
Quote:
Pjegavi poriluk kaže: Pogledaj post
Neće nikad biti slobodan! Sad će udovoljavati mojim sebičnim prohtjevima.
Nakon što ga odvojim od obitelji, neću stati na tome!
Nakon toga ću napraviti reviziju prijatelja, kolega na poslu i svih kontakata u telefonskom imeniku.

Ono sto mi mislimo da je najbolje za nekoga je u biti najbolje za nas same jer se mi stavljamo na njihovo mjesto i iz te neke nase perspective sagledavamo njihov problem. To je greska, jer nismo klonovi jedni drugih dakle posljedice nasih akcija na nasu psihu nikad nisu iste.

Svatko uci zivotne lekcije svojim tempom, i svi imamo razlicite lekcije naucit iz naoko istih stvari.
Sta hocu da kazem, nemoj da ti se desi da tvoj decko za koju godinu na kraju tebe optuzi jer mu nisi dozvoljavala da donese vlastite odluke. Pogotovo u vezi necaka... jer vrijeme ne ceka nikoga.. ono fura dalje istim tempom.
Ti si u vezi s njim a ne s njegovom sestrom. Pusti njihove familijarne odnose, forusiraj se na ono sto je izmedju vas dvoje.
jamesbond is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2017., 12:36   #127
I to su baš one tipične bapske priče, to je moja mama meni stalno spočitavala, kako je on mene okrenuo protiv nje. Čim sam se ja malo odgurnula od njenih narcisoidnih manipulacija odmah je dečko bio kriv.

Tako sam i ja sad kriva jer on sirotoj sestri neće davati pare za pramenove.
Da ne pričam kako sad mama i sestra komentiraju kako se on odmentuo, ne daje više pare nego ih troši s "onom svojom".
Da, čovjek je upisao tečaj jezika i plaća si psihoterapeuta. Troši pare na sebe i na mene, kako može?!

Njegova mama i sestra su preslika moje matere i ako sam jednim udarcem ubila 3 guje, nitko sretniji od mene
Pjegavi poriluk is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2017., 12:40   #128
Quote:
Pjegavi poriluk kaže: Pogledaj post
I to su baš one tipične bapske priče, to je moja mama meni stalno spočitavala, kako je on mene okrenuo protiv nje. Čim sam se ja malo odgurnula od njenih narcisoidnih manipulacija odmah je dečko bio kriv.

Tako sam i ja sad kriva jer on sirotoj sestri neće davati pare za pramenove.
Da ne pričam kako sad mama i sestra komentiraju kako se on odmentuo, ne daje više pare nego ih troši s "onom svojom".
Da, čovjek je upisao tečaj jezika i plaća si psihoterapeuta. Troši pare na sebe i na mene, kako može?!

Njegova mama i sestra su preslika moje matere i ako sam jednim udarcem ubila 3 guje, nitko sretniji od mene
Pa to ti i govorim. Toga imas svuda oko nas, stalno, no-stop.
Zivi svoj zivot.
Dva puta godisnje na familijarni rucak sa njima i to je to.
A njemu dopusti da donosi svoje odluke u vezi sestre/matere, i da voli tog necaka kao svoje djete. To ga ispunjava.

I greska je da njemu nameces i ukazujes da je njegov osjecaj za njegovu sestru/majku isti osjecaj koji imas za svoju majku.
Kao sto rekoh, nismo klonovi jedni drugih pa da imamo iste osjecaje/odnose i da ih isto dozivljavamo.

EDIT: U prvom upisu si trazila misljenje tvoje situacije. Moje je da trebas napravit step back u vezi tvog mjesnja/uticaja sto se tice njegovpg odnosa sa sestrom.
Daj mu prostora.
jamesbond is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2017., 13:02   #129
Ok, puno toga smo nalupetali na ovoj temi da više ne znam ni zašto sam ju otvorila

Da rezimiramo, nitko nikome ništa neće braniti, svi smo slobodni ljudi i odlučujemo o svojim postupcima.
Sad razlaz
Pjegavi poriluk is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2017., 13:37   #130
Talking

Quote:
Pjegavi poriluk kaže: Pogledaj post
Moj dečko je patio od nesanice, dviju psihosomatskih bolesti, manjka motivacije, napušavao se u sobi cijeli vikend i nije se maknuo s mjesta godinama jer su ga mama i sestra držale u svojim kandžama.
Samo je imao mobitel kraj sebe u slučaju da mama nazove jer sestri nešto treba. To je vama ok, to je normalno?
Pričamo o čovjeku od 30 godina, a sestra mu ima 25.

I sad zaljubite se u takvu osobu i s vremenom vidite kako ga obitelj sustavno uništava i ne biste bar nešto pokušali reći? Bar jednu riječ osobi koja očito ne vidi što se događa jer je oduvijek u poziciji spasitelja u koju su ga stavili njegova neadekvatna mater i otac?
Ja isto nisam shvatila da imam narcisoidnu majku dok nisam došla ovdje na forum i dok mi to netko NIJE REKAO.

Nisam ja njemu rekla odjebi mater i sestru, ej. Ja sam mu rekla da očito nešto ne valja u njihovom odnosu i da proba raditi na tome da se oslobodi krivnje koju osjeća prema njima i da NIJE ODGOVORAN za njihove živote.
Rekla sam mu baš suprotno, da im nikako ne okreće leđa nego da nauči postavljati granice i da se izbori za sebe.

Kasnije je sam sve shvatio. Nakon toga ih je prezirao. Prezirala sam i ja svoju mamu kad sam shvatila kakvo govno mi je zapakirala ko ljubav.
Ali sad ih ne prezire više, ali postavlja granice.
Kad ga mama nazove i pita jesi zvao sestru, on joj kaže nek ju nazove sama. I to je to.
Napokon je zdrava osoba ili bar ide prema tome.

A ako ste vi netko tko bi to sve gledao i ne bi zucnuli iz nekog straha od neznamčega, onda to govori o vama i vašem kukavičluku.

Nekad ti je potrebna motivacije, bilo u obliku djevojke, prijatelja, nekoga s foruma, dobronamjernog susjeda. A ako vi vlastitu djevojku koja vam želi pomoći gledate ko manipulaciju, onda očito ne znate što je ljubav.
U našem odnosu nikad nije izrečena nijedna zabrana, samo se ukazalo na neke stvari. Ukazao je i on meni na neke stvari s mamom pa što, njega se ne proziva posesivnim manipulatorom kao što se proziva mene

Idem pojest juhu, slobodno komentirajte.
Prvo kaže super dečko, super kvalitete. Zatim kaže napušavanje u sobi.
Ona se igra uloge spasiteljice, ne znam već šta. Kaže upisao tečaj jezika i ide na psihoterapije.
Ovo nije važno, ali ne znam da li idete kod istog L( obično je preporuka da ne, ali to neka me struka ispravi), a ako idete, možeš provjeriti da li on stvarno ide ili ne ide.
Može on tebi reći da idem, a otići negdje drugdje.
Prvo, u procesu psihoterapije riješi sebe, svoj odnos prema majci, smrt oca koja te pogodila,nažalost, bolesti se danas događaju. On neka riješi svoje odnose bez da se ti uplećeš. NJegova obitelj je takva kakva je.
Jedinica se i ne znaš kakvi su bratsko-sestrinski odnosi, ne znam ni ja, jer sam jedinica.
Put do ozdravljenja kod tebe i dečka je dug put.
I budi manje egoistična. Ovo mi sve već zvuči na ''razmaženo derište''.
Traži mane svima drugima,a svoje ne vidi.
Ili nekome ovo treba za rad.
__________________
Od trnja pa do zvijezda
Azaleja is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2017., 13:40   #131
Quote:
jamesbond kaže: Pogledaj post
Ono sto mi mislimo da je najbolje za nekoga je u biti najbolje za nas same jer se mi stavljamo na njihovo mjesto i iz te neke nase perspective sagledavamo njihov problem. To je greska, jer nismo klonovi jedni drugih dakle posljedice nasih akcija na nasu psihu nikad nisu iste.

Svatko uci zivotne lekcije svojim tempom, i svi imamo razlicite lekcije naucit iz naoko istih stvari.
Sta hocu da kazem, nemoj da ti se desi da tvoj decko za koju godinu na kraju tebe optuzi jer mu nisi dozvoljavala da donese vlastite odluke. Pogotovo u vezi necaka... jer vrijeme ne ceka nikoga.. ono fura dalje istim tempom.
Ti si u vezi s njim a ne s njegovom sestrom. Pusti njihove familijarne odnose, forusiraj se na ono sto je izmedju vas dvoje.
Ovo poboldano mi je danas najbolje sjelo. Stvarno potpis.
__________________
Od trnja pa do zvijezda
Azaleja is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2017., 11:51   #132
Evo danas sam kod psihologa načela ovu temu da vidim što kaže.
Izgleda da bi se složio sa većinom od vas
Dakle, moram mu dati prostora da on hendla svoje osjećaje prema obitelji i ne smijem ga požurivati. Ja to radim u najboljoj namjeri jer ne želim da pati, ali jbg, zna se što se kaže za dobre namjere.

Tak da, neka on to pomalo svojim tempom rješava, a ja ću mu biti podrška.
Pjegavi poriluk is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2018., 04:37   #133
Quote:
Pjegavi poriluk kaže: Pogledaj post
Evo danas sam kod psihologa načela ovu temu da vidim što kaže.
Izgleda da bi se složio sa većinom od vas
Dakle, moram mu dati prostora da on hendla svoje osjećaje prema obitelji i ne smijem ga požurivati. Ja to radim u najboljoj namjeri jer ne želim da pati, ali jbg, zna se što se kaže za dobre namjere.

Tak da, neka on to pomalo svojim tempom rješava, a ja ću mu biti podrška.
Ima li sanse da odselite negdi, da ste udaljeni od njegove familije?

Tesko ce se to rijesiti, dok god ste blizu, a cak i kilometarska udaljenost ne moze pomoc da se pupcana vrpca presijece, kliker se dogodi u glavi.
Splićankaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2018., 21:10   #134
Da, kliker se dogodi u glavi a kilometri ne predstavljaju ništa. Moj otac je uvijek htio udovoljavati manipulativnoj majci,pokušavajući pomoći bolesnom bratu, na neki način postavio se u ulogu oca, onoga koji brine o obitelji a to tako ne može ići. Obitelj ti je žena, dijete a ne tvoji roditelji, braća, sestre. To je igra bez kraja i konca bez obzira što on može vidjeti kakva je njegova majka, mora to znati (svi mi znamo koga imamo u kući htjeli si to priznati ili ne), kakva je sestra to je povezanost na koju ni žena, ni dijete ne može utjecati. Mora se stvarno dogoditi nešto strašno što bi napravilo takav rez. Moj otac se nije htio odlijepiti od njih, čitav je život skako oko njih, na svaki materin mig ali važno je napomenuti da ta žena bez obzira koliko je daleko bila od nas je napravila dosta zla našoj familiji, stric ne, on je u svom filmu, u nikog se ne dira i nije manipulator poput matere. Znači, to je teška utakmica u kojoj obe osobe moraju dobro znati što žele i čemu streme. Bit čist sa sobom! Bez obzira na svu pomoć moga oca, nikad nije bilo dovoljno dobro, nikad nije valja a sin od koga nije imala nikakvu korist već je radila za njega samo joj je on bio na pameti. Zbog jednog takvog djeteta roditelji bi svu djecu bili u stanju uništiti da bi spasili nešto što se spasit ne može. Baba je imala još četvero djece ali sve je ona to na jedan gladan način maknula od sebe.
Pa ti sad živi u jednoj tako disfunkcionalnoj familiji. Ne krivim za sve očevu majku, krivim najviše oca koji nije znao gdje mu je mjesto. Puno puta ga je povrijedila i napravila bi mu razna sranja kad njoj nešto nije pasalo i on se isto nije htio maknuti od njih. Eto, nije bio loš otac al mogao je biti daleko mudriji i pametniji i pazit na sebe i na svoju obitelj. Čovjek treba prihvatit kad negdje pomoći nema i krenut dalje. Želim ti sve najbolje al neće biti lako.
Josephine Anne is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:41.