Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.11.2017., 16:49   #21
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Za početak mi se čini da bi ti bilo dobro nekome se otvoriti, izbaciti iz sebe svu negativu koja te opterećuje, koju držiš u sebi dok ne pukneš.
Mozda jednog dana kada cu imati kome... Mozda kada taj dan dode ce biti prekasno.
Nikad ne znas, danas si tu sutra te nema...
Lomi me vec duze vrijeme, uskoro bi moglo i puknut, a onda ne znam.
devaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2017., 17:29   #22
Quote:
devaa kaže: Pogledaj post
Mozda jednog dana kada cu imati kome... Mozda kada taj dan dode ce biti prekasno.
Nikad ne znas, danas si tu sutra te nema...
Lomi me vec duze vrijeme, uskoro bi moglo i puknut, a onda ne znam.
Ajd ne drami. Sutra je ponedjeljak, odi fino po uputnicu za psihologa.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2017., 17:58   #23
Pere te kriza.
Prolazila sam nešto vrlo slično prije dvije godine i nažalost nije da sam nešto pretjerano bolje danas, ali ne drkaju me više pitanja na koja ću odgovor znati tek kad umrem.

Smisao egzistencije je ono što ti izabereš da on bude.
Besmisao iste je također vrlo osobna stvar iliti odluka.
Na kraju ti biraš želiš li svom postojanju dati smisao ili ne.

Ja nisam pronašla svoj smisao, ali ga više i ne tražim.
Endgame svega je da na kraju dana budem sretna. I apsolutno mi je svejedno hoće to biti uz partnera, djete, mačku ili solo.
Da završim ko beskućnik, ako bih u toj situaciji bila sretna, bolje i to nego da sam nesretna u zlatnoj palači.

Nismo svi Tesle. Nismo svi stvoreni za nešto veće, bolje, što će se pamtit godinama iza nas. No na kraju krajeva velika većina velikih umjetnika je za vrijeme života imala ništa, bili su ništa i postali su VelikoIme tek debelo nakon smrti.
Vjerujem da je i njima egzistencija izgledala besmisleno.

Znam da je floskula reći "mlad si", ali ne mislim to kao nešto negativno.
Mlad si u kontekstu toga da je ispred tebe puno više godina života nego ispred osobe koja ima 80 godina.
"Mlad si" ne znači da patnje koje si prošao i sve što osjećaj nemaju uporište zbog godina.
Postoji razlika između tog dvojeg, ti imaš vremena okrenuti život i stvari na bolje. Netko od 80... Teško i upitno.

Znaš sve svoje kvalitete i ego ti je s razlogom toliki koliki je.
Ne mogu spojit devu s foruma i osobu koju poznajem u RLu da me okreneš naopako.
Mislim da ovo nisi ti. Da je ovo najtamniji i najgori dio tebe, ali ti si toliko više od toga.

Sve će biti dobro.
Rekla sam ti koje korake bi ja na tvom mjestu poduzela.
Imaš još vremena, imaš još i volje.
Padneš, ustaneš se, nastaviš dalje.

Što se tiče ljudi... Što manje ih budeš tražio, to više ćeš ih ustvari naći.
Osobna sam netko tko velik dio života nije imao nešto puno prijatelja, a sad sam okružena sa također svega nekoliko, ali apsolutno ništa više mi ne treba. Oni su ušli u moj život u trenutcima kad bi samo budala ostala, ali zato što su vidjeli i da sam ja više od svega što mi piše u kartonu.

Rekao si da si jučer izašao prvi put nakon dugo vremena. Promjeni to.
Izađi, druži se, bari, zajebavaj se.
Nek ti endgame bude da odeš spavat sretan. I napravi što god treba da bi bilo baš tako.
Ljudi ionako svi misle samo na svoju guzicu, pa se nemoj ni ti brinuti što će netko drugi reći/misliti/napraviti.
Možda zvuči okrutno, ali meni je trebalo previše padova da bi došla do tog zaključka koji se logično nameće već tamo negdje početkom srednje kad ljudi počinju pokazivat "prava lica".

Možda takvo ponašanje zvuči govnasto, ali bolje biti sretno govno nego nesretna čokolada .

Bit ćeš ti dobro.
Znam da hoćeš .
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2017., 18:38   #24
Devaa, a jeli jedna od dijagnoza bipolarni poremećaj? Nešto mi to u sjećanju? Da li ti je često sve nezanimljivo i dosadno?
Nosonja_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2017., 19:44   #25
Mislim da te kuzim ,ali ti nemogu pomoc
I meni je slicno stanje.
MOzda da se neko vrijeme maknes od weba
Preokrenes rutinu za 180 stupnjeva
Nije lako ali probaj.

"Zelja za umiranjem je znak pocetka razumjevanja"
F. KAfka
Svjetlosni is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2017., 17:04   #26
Meni je pomoglo što sam osvijestio da alternativa - nepostojanje, nije ništa pozvanija, legitimnija, nadređenija, viša u zamišljenoj hijerarhiji od postojanja, dapače moglo bi se sve to reći za postojanje jer smo u njega rođeni kao ljudi, a sve što si naveo je ljudski pa i čekanje da prođe. Ljudski je i stvaranje, sam odabireš čega, ne mora to biti ništa prividno veliko, nešto što bi te radovalo. Naravno ne bi trebalo čekati da je bol od čekanja da prođe toliko jaka koliko je tebi ili da uopće nastane, treba nešto mijenjati, vjerojatno u količini čekanja da prođe. Pomoglo mi je i što sam osvjestio da je život u trenucima, kada ih živiš su van linije vremena, koji nastaju stoga što se predajemo onim ljudskim željama, radostima, boli plaču, svemu što jest i što nam je dano već biološki kao ljudima. Raduje me kad promatram boje neba u suton ili padanju snijega tako gustog da se čuje kako se taloži, mogao bi to promatrati kao kratkotrajnu, prolaznu i nebitnu zanimaciju, ali stvar je u tome da kad se doista uživiš u to ne promatraš izvana, ne gledaš na to izvana kao na objekt i tada je jedino pravo, tada je trenutak jer ne razmatraš, tada živiš jer ne razmatraš, tad postojiš, a kad na nešto što si proživio gledaš izvana i vrednuješ tada si zapravo već u nepostojanju i ne bi bilo ništa drukčije ni da se ubiješ.

Što se tiče psihološkog savjetovanja, ima u Ilici Psihoplanet, za studente je termin 100 kuna, možeš se javit preko mejla.
__________________
"Toliko sam propao u zivotu da sam odlucio otvoriti temu na forum.hr-u o tome" by n00e

"Walk me to the corner, our steps will always rhyme"
Jizzus is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2017., 19:23   #27
odlucio sam se na iskorak neke promjene, previse toga sam poceo gubiti i ne svida mi se putanja
kojom su ti gubici krenuli. danas sam bio glup i cijeli dan nisam jeo nista osim par petit keksa i
samo cugao. I nista mi se ne jede, a muka mi je od gladi. dosao sam do zakljucka da se previse
fokusiram na pitanja na koja mi generalno apsolutno nitko pa ni ja ne mogu odgovoriti.
I da ocito na neka pitanja odgovor dolazi nakon smrti, ako i smrt nije jedan od istih.

Postoje neke stvari koje me malo pokrecu, motiviraju no danas je bio bas onak znj dan,
koji me doduse potaknuo na nesto, a to je nesto sto zapravo ne zelim.
I cak sam zbog toga i ucio danas, poslao par zivotopisa i uskoro mijenjam potpis
Ima puno toga sto moram/zelim popraviti sto sam sjebao, a nisam htio.

Bogu hvala jedna od mojih mnogobrojnih dijagnoza nije bipolar, nadam se da nikada nece ni biti.
Nezanimljivo cak i ne, dosadno da. No izdesavale su se neke stvari u glavi, zivotu i na poslu zbog kojih
sam se odlucio na korak koji poduzimam od sutra ( nesto sitno sam danas cisto da vidim kako ce ici motivacija )
Planiram otici doktoru kroz 2 tjedna kad izdogovorim to sve u firmi. I definitivno je dosta vise
placipickarenja koje nikuda ne vodi, jer generalno nikuda dalje od ovoga me nece ni odvesti.

Imam poveliku listu popravaka i stvari koje moram popraviti i ostvariti vezane za gotovo sve segmente zivota.
I nastojat cu biti ustrajan ka njihovom ostvarenju. Jer naposljetku znam da uz podrsku koju cu eventualno dobit
nitko drugi nece/ne moze mi pomoci to i ostvariti. Nisam nista pisao dugo jer sam citao zadnje komentare i nisam
znao sta tocno i napisati da zvuci kako bih ja to htio, ne znam ni dali je ovo sto pisem dobro.

Ali neke stvari u glavi su me prodrmale, cak i sjebale rekao bih cak i svjetlosni da pocetak razumjevanja
dolazi tisinom koja je u svima nama, tisinom velikom kao svemir sam i kada iskusimo tu tisinu sjetimo se tko smo.
Voices in the back of the head.

Bol koju osjecam svakodnevno pa i trenutno dok ovo pisem osjecaj tezine u trbuhu,
vrtlog bolova kao da je nesto u meni ne svida mi se to, neugodno je i stvara mi nelagodu i tjeskobu.
Taj pritisak i bol svaki puta kada nesto stavim u usta ili ne stavim me umara.
I ne zelim to vise, zelim se osjecati dobro i poceti isto tako i raditi na tome.

Hvala vam svima koji citate i komentirate moje teme iznova koliko god mi se nekad cinilo da su sve zapravo iste barem slicne.
Ali te neke stvari koje prolazim ti bolovi su nesto sto nikome nebih pozelio.
Jer me sputavaju u puno stvari i samo gubim, gubim i gubim sve do cega mi je stalo.
Dosta mi je vise tog gubljenja, tih bolova i osjecaja. Trebam promjenu mozda cak i promjena treba mene.
Ne znam, ali ima strahova sa kojima se moram suociti.
Barem tako kaze "kartica" koju sam izvukao netom nakon overdose-a i jos dan danas mi je "smijesno" od cijelog ruksaka punog poruka ja izvucem bas tu.
Sto se tice psihoplaneta definitivno cu se informirati vezano za to.
devaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2017., 11:40   #28
Quote:
devaa kaže: Pogledaj post
Barem tako kaze "kartica" koju sam izvukao netom nakon overdose-a i jos dan danas mi je "smijesno" od cijelog ruksaka punog poruka ja izvucem bas tu.
Ha?
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:07.