Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.11.2017., 10:49   #41
Quote:
Ertrinken kaže: Pogledaj post
Ne djeluju svi antidepresivi na svakoga -treba ti promjeniti terapiju. Čini mi se da se promatra tri tjedna djelovanje, pa se terapija korigira.
Nemaš volje jer si depresivan, naravno da ti je teško djelovati kada ti beštija koči volju.
Ali -učinio si nešto užasno. Rekao si svojoj djeci da ćeš ih dati u socijalnu skrb, i to dijeci od 9 i 5. Ma daj! Ti se ne možeš izvući od gubitka sa 30+ , a odvažio si se mrvicama koje je napustila mama reći kako ćeš ih i ti ostaviti? Pa jebem mu (izvini, znam da ti je sigurno dovoljno teško) -oni su mali roboti bez osjećaja? Moj sin je sa 5 čuo kako je tata rekao da će da ode i napusti sve (isto depresija &co) , pa mu već skoro tri godine ne oprašta i ima barijeru ka njemu. I još sam ja dala truda objasniti kako je tata to rekao zbog bolesti, i da je tati jako teško, da se ne može ophrvati takvim mislima, da to nije zbog njega i brace...ali je on od tada izgubio tu neku dječju bezbrižnost, tesko mi je što je to morao čuti.

P.S. Ako te i nedostatak seksa frustrira -bolje onda plati profi, nego da si raspeš crijeva na cesti
Bio sam na kontroli i rekao da mi nista ne djeluje i tad mi je poduplala dozu, ima sad vec dva tjedna. I dalje ne primjecujem neke promjene sta se volje tice.
Jbg sta se tice ovog sa djecom, pucam po savovima, izgubim zivce, nemogu se kontrolirati, zato sam i postavio ovakvu temu.
Necu da placam za sex, tako ruzan nisam
salevart is offline  
Old 09.11.2017., 10:52   #42
Nisi naučen izboriti se sa samim sobom i sa svijetom. Svašta ima na ovoj planeti, baš svega. Samo, što napisa Azzura, moramo ustati i boriti se. Što mi je rekla jedna meni draga osoba -ako si pao nemoj se kaljati (prljati) ,ako si kaljav -nemoj se valjati. Mlad si, sa svojih tridesetak godina ti je život ipak još na početku, imaš priliku promjeniti puno stvari. Možda i pokupiti tu djecu i sebe iz mjesta gdje živiš i otići dalje. Početi iz početka, Naći svoj put, bez drugih koji te vuku na dno.
Ertrinken is offline  
Old 09.11.2017., 10:55   #43
Quote:
Ertrinken kaže: Pogledaj post
Nisi naučen izboriti se sa samim sobom i sa svijetom. Svašta ima na ovoj planeti, baš svega. Samo, što napisa Azzura, moramo ustati i boriti se. Što mi je rekla jedna meni draga osoba -ako si pao nemoj se kaljati (prljati) ,ako si kaljav -nemoj se valjati. Mlad si, sa svojih tridesetak godina ti je život ipak još na početku, imaš priliku promjeniti puno stvari. Možda i pokupiti tu djecu i sebe iz mjesta gdje živiš i otići dalje. Početi iz početka, Naći svoj put, bez drugih koji te vuku na dno.
Moguce da otidjem kroz neko vrijeme jer me odnos sa majkom izuzetno iscrpljuje. Ona boluje od depresije od mladosti, navodno je bila silovana pa joj je to mozda ostavilo posljedice koje su joj se odrazile na psihu. Gotovo da i ne pricam sa njom. Dobro pa smo odvojeni sa djecom na katu, tako da ja sebi radim kako mi odgovara, ali ipak nije to to.
salevart is offline  
Old 09.11.2017., 11:14   #44
Quote:
salevart kaže: Pogledaj post
Pa da, dogovarao sam se sa jednom, kupio vibrator 24cm, al pentracija 17 za g tocku(meni je 16, da nebi mislili da je minijatura,pa da sam zbog tog kupovao vibrator ja zadovoljan) i onda je odustala jer kao emotivno se povezala i ja sam se cak i onda nije znala sta bi, pa sam ju posalo i tri cicke paterine i uvrijedila se mila gospodjica.
odustala zbog emocionalne povezanosti?! nije li to razlog pro, a ne contra
nema potrebe is offline  
Old 09.11.2017., 11:16   #45
Quote:
salevart kaže: Pogledaj post
Predajem djecu u socijalnu skrb i idem lezat u bolnicu.
Bas nista mi ne pomaze i to apsolutno nista. Vicem na djecu bezveze, gubim strpljenje, nemam volje vise za apsolutno nista. Ne gledam niti televiziju vise. Imam psihozu valjda, granicni, bipolarni, izbjegavajuci i tko zna sta sve ne.
Nista neznam raditi. Sve sta sam radio je bilo 5 godina u jednoj firmi i kad sam trebao dobiti za stalno nakon sta sam bio 2g. I 11mj dobio sam otkaz, a falio mi je mjesec dana da ne ostanem za stalno. To mi je ubilo volju za radom i vise uopce nemam volje za raditi. Zivim od ustedjevine koju sam dobio prije 2 god. Radi se o dosta novaca, pa nemam financijskih problema, ali nigdje vise ne vidim smisao. Djeca me ne inspiriraju za zivot dalje. Totalno sam psihicki rastrojen.
Kreni radit.
Vitalina is offline  
Old 09.11.2017., 11:17   #46
Quote:
nema potrebe kaže: Pogledaj post
odustala zbog emocionalne povezanosti?! nije li to razlog pro, a ne contra
Mene više zabrinulo 24 cm za prvi date
Mjenjaj psihijatra, nije možda bilo riješenje dati duplu dozu nego promjeniti sam antidepresiv , ima poprilično vrsta, i ne djeluje svaki na sve. Mom mužu su promenili tri.
Ertrinken is offline  
Old 09.11.2017., 11:29   #47
Quote:
salevart kaže: Pogledaj post
Slazem se sa time da bolnica i lijekovi nista ne pomazu. Znam to sada vec iz vlastitog iskustva. Ono sta pomaze je raditi nesto za sebe i usreciti prvo sebe. Nazalost nemam niti jednog pravog prijatelja, a niti ljubav. Odnos sa majkom bolje da i ne spominjem.

Oduvijek sam bio skeptican prema lijekovima i ako si tako postavimo u glavi oni izgleda da niti ne djeluju na nas. Sve je u nasoj glavi.


Ma ni netreba ti niko,sam si najjaci! Samo se opusti i posveti sebi i sve ce krenut na bolje,a izmeduostalog imas nas tu koji ti zelimo pomoc


Sent from my iPhone using Tapatalk
depresivnaaaa is offline  
Old 09.11.2017., 11:33   #48
Quote:
Ertrinken kaže: Pogledaj post
Mene više zabrinulo 24 cm za prvi date
a vidiš da su bili u kontaktu prije toga, možda je to na njen zahtjev
nema potrebe is offline  
Old 09.11.2017., 12:16   #49
Quote:
depresivnaaaa kaže: Pogledaj post
Ma ni netreba ti niko,sam si najjaci! Samo se opusti i posveti sebi i sve ce krenut na bolje,a izmeduostalog imas nas tu koji ti zelimo pomoc


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ma tipkam ovdje vec vise od godinu dana i isto je, doduse evo proslu subotu sam se nasao sa jednim deckom i curom u Zagrebu, koji su ovdje sa foruma, malo smo se podruzili i bilo je ok i toga mi fali vise, jer se ne druzim sa nikime.




Quote:
nema potrebe kaže: Pogledaj post
a vidiš da su bili u kontaktu prije toga, možda je to na njen zahtjev
Ma nije na zahtjev. Neg je rekla da je bila sa 12 do 24 pa reko ja sam ti na pola, ako ces htjet jos imamo rjesenja i za to. I jos je rekla da joj je sa 12 bilo najbolje mos si mislit. Na 12 se sigurno mogu izvoditi akrobacije, ali naravno dok se nekog voli valjda je dobar i takav, no to vi zene vise znate
salevart is offline  
Old 09.11.2017., 12:30   #50
Quote:
salevart kaže: Pogledaj post
Ma tipkam ovdje vec vise od godinu dana i isto je, doduse evo proslu subotu sam se nasao sa jednim deckom i curom u Zagrebu, koji su ovdje sa foruma, malo smo se podruzili i bilo je ok i toga mi fali vise, jer se ne druzim sa nikime.






Ma nije na zahtjev. Neg je rekla da je bila sa 12 do 24 pa reko ja sam ti na pola, ako ces htjet jos imamo rjesenja i za to. I jos je rekla da joj je sa 12 bilo najbolje mos si mislit. Na 12 se sigurno mogu izvoditi akrobacije, ali naravno dok se nekog voli valjda je dobar i takav, no to vi zene vise znate


Ma samo upoznavaj nove ljude,druzi se,izlazii i sve ce doc na svojee)


Sent from my iPhone using Tapatalk
depresivnaaaa is offline  
Old 09.11.2017., 13:09   #51
Quote:
salevart kaže: Pogledaj post
Vec sam im rekao da cu ih predati na socijalnu skrb, sta bi mozda bilo i najbolje za njih, medjutim necu to napraviti, jer jednostavno nemogu.
Ponavljas lose postupke svog ( svojih) roditelja, mozda u drugacijem obliku!
Ovo je tako strasno, iako si verovatno izrekao u afektu!

Zamisli posledice na tu decu, napustila ih majka, a onda ih i ti ovako zatrasis?! Kakve ce traume oni imati? Kako da ti iakd vise veruju? Kako da se osecaju voljeno, imaju samopouzdanja?

Za frustracije i istresanje energije se slazem, bolje plati za seks, nego da nekome ugrozis zivot!
Preveza is offline  
Old 09.11.2017., 15:41   #52
Quote:
salevart kaže: Pogledaj post
Pa da, dogovarao sam se sa jednom, kupio vibrator 24cm, al pentracija 17 za g tocku(meni je 16, da nebi mislili da je minijatura,pa da sam zbog tog kupovao vibrator ja zadovoljan) i onda je odustala jer kao emotivno se povezala i ja sam se cak i onda nije znala sta bi, pa sam ju posalo i tri cicke paterine i uvrijedila se mila gospodjica.
jel ti ovo ozbiljno?

Sent from my NOA N2 using Tapatalk
__________________
And although my eyes were open wide
They might have just as well been closed..
Kymatica is offline  
Old 09.11.2017., 15:50   #53
Quote:
Kymatica kaže: Pogledaj post
jel ti ovo ozbiljno?

Sent from my NOA N2 using Tapatalk
Da, najozbiljnije. Nesto cudno?
salevart is offline  
Old 09.11.2017., 15:51   #54
Quote:
Kymatica kaže: Pogledaj post
jel ti ovo ozbiljno?
ovo postaje najnapetija tema na psihologiji
nema potrebe is offline  
Old 09.11.2017., 15:51   #55
Quote:
salevart kaže: Pogledaj post
Moguce da otidjem kroz neko vrijeme jer me odnos sa majkom izuzetno iscrpljuje. Ona boluje od depresije od mladosti, navodno je bila silovana pa joj je to mozda ostavilo posljedice koje su joj se odrazile na psihu. Gotovo da i ne pricam sa njom. Dobro pa smo odvojeni sa djecom na katu, tako da ja sebi radim kako mi odgovara, ali ipak nije to to.
ovo sto si odvojen na katu ti bas nista ne znaci. bas nista.
ti da bi mogao se izvuci iz teske situacije u kojoj si se nasao se moras prvo maknuti od majke. koja je otrovni roditelj. i to moras da bi mogao sebe izljeciti jer si na putu da i sam postanes otrovan roditelj.
izljeciti se neces sa novom zenom. niti bezbriznim sexom. niti samoubilackom voznjom (bjes u tebi koji nisi naucio ispoljiti , pa se u tebi vrti i crpi te i od toga imas tjeskobu).
pij ad, idi u setnje, kreni na pt online, nadji posao, odi u podstanare sa djecom i ljeci se dok nisi upropastio djecu kako je tebe tvoja majka. vjerujem da je bila zrtva silovanja ali obzirom da nije na ispravan nacin to odbolovala vec se sramota negdje duboko sakrila, postala je emotivni vampir koji te ostetio gadno. i dalje to radi. nesvjesni. i raditi ce to dok nw krepas. jer ne zna drugacije. a ti se moras kao odrasla osoba zastiti od bolesne majke koja ne zna sto cini. pazi, djeca ti odrastaju uz takvu energiju. uz tebe takvog. i majku koja ih je napustia da se spasi.
znaci odabrao si majku svoje djece isto nesvjesnu kao i tvoja majka. i opet si ostao sam. kao i sa majkom. djeca imaju samo tebe da ih spasis od istog jada koji ti imas.


Sent from my NOA N2 using Tapatalk
__________________
And although my eyes were open wide
They might have just as well been closed..
Kymatica is offline  
Old 09.11.2017., 15:54   #56
Quote:
salevart kaže: Pogledaj post
Da, najozbiljnije. Nesto cudno?
ne, ali sex kao sredstvo rjesavanja depresije, autodestrukcije, i bjega od realnosti nije zdrav obrazac. samo bolestina jos veca.

Sent from my NOA N2 using Tapatalk
__________________
And although my eyes were open wide
They might have just as well been closed..
Kymatica is offline  
Old 09.11.2017., 16:05   #57
Quote:
nema potrebe kaže: Pogledaj post
ovo postaje najnapetija tema na psihologiji
Fakat
8472 is offline  
Old 09.11.2017., 20:34   #58
Quote:
salevart kaže: Pogledaj post
Za izljecit frustracije treba neki jaki adrenalin, a brzina je upravo to. Nije da bas divljam skroz po naselju, ali vozim se brze, medjutim pazim ipak. Nebi htio da netko pogine zbog moje voznje. Jbg kad se nijedna nece sexat samnom, gdje da drugdje potrosim frustracije.
Ti si jako sebična osoba, moraš priznati.... ja ja i samo ja.
A djeca???
Voziš brzo da bi izlječio frustraciju???
Krasno. Svi smo mi često frustrirani i što je još gore mnogi nemaju ni posla, a ni novaca kojeg ti imaš kao što si rekao za idućih 5 godina.
I što bi sad trebali? Ajmo svi juriti po cestama i liječiti frustraciju.
Pa jbt... onda se čudimo nesrećama koje se dešavaju.
Kažeš da si imao loš odnos s majkom. Mnogi su to imali. Djeca su te zezala u školi? A koga nisu? Problem je samo što si ti to duboko doživljavao.
Žena te je ostavila, zbog čega? Na početku si djelovao tako smireno da smo svi mislili da si trol, a sada luduješ i hoćeš dati djecu u dom.
Što misliš kakva će ti biti djeca s obzirom da vičeš na njih bez veze i da im prijetiš smještajem u dom? Baš tebe briga... jer si ti važniji od njih.
Uzimaj taj antidepresiv i skuliraj se napokon da možeš funkcionirati sa djecom. Oni nisu tražili da ih napraviš. Nemoj da oni za par godina vise ovdje na psiho kauču.
Znam da ćeš me sada blokirati, ali baš me briga. Ne možeš misliti samo na svoju guzicu.... IMAŠ DJECU. Ako im je mama neodgovorna k......, ne moraš se i ti tako ponašati prema njima.
U cijeloj toj situaciji njima je najgore, ali ti to ne shvaćaš jer si sam sebi na prvom mjestu.
__________________
Najveća od svih sloboda je kad si možeš dopustiti biti ono što uistinu jesi
My time is offline  
Old 09.11.2017., 20:43   #59
Pisi ti sta hoces i radi sta hoces, a ja cu po svom, eto to ti je moj jedini odgovor na tvoj post.

Btw. primjetio sam da svima pametujes, ocito da i tebe muce neke frustracije, pa mislis da ces savjetima drugima pomoci sebi. Ne ide ti to bas tako.

I sta se tice antidepresiva uzimam ga vec 2 mjeseca, bez ikakvih pomaka. Jedino sta mi je prije 2 tjedna poduplala dozu, ali i dalje sve isto.
salevart is offline  
Old 10.11.2017., 03:54   #60
Quote:
My time kaže: Pogledaj post
Ti si jako sebična osoba, moraš priznati.... ja ja i samo ja.
A djeca???
Voziš brzo da bi izlječio frustraciju???
Krasno. Svi smo mi često frustrirani i što je još gore mnogi nemaju ni posla, a ni novaca kojeg ti imaš kao što si rekao za idućih 5 godina.
I što bi sad trebali? Ajmo svi juriti po cestama i liječiti frustraciju.
Pa jbt... onda se čudimo nesrećama koje se dešavaju.
Kažeš da si imao loš odnos s majkom. Mnogi su to imali. Djeca su te zezala u školi? A koga nisu? Problem je samo što si ti to duboko doživljavao.
Žena te je ostavila, zbog čega? Na početku si djelovao tako smireno da smo svi mislili da si trol, a sada luduješ i hoćeš dati djecu u dom.
Što misliš kakva će ti biti djeca s obzirom da vičeš na njih bez veze i da im prijetiš smještajem u dom? Baš tebe briga... jer si ti važniji od njih.
Uzimaj taj antidepresiv i skuliraj se napokon da možeš funkcionirati sa djecom. Oni nisu tražili da ih napraviš. Nemoj da oni za par godina vise ovdje na psiho kauču.
Znam da ćeš me sada blokirati, ali baš me briga. Ne možeš misliti samo na svoju guzicu.... IMAŠ DJECU. Ako im je mama neodgovorna k......, ne moraš se i ti tako ponašati prema njima.
U cijeloj toj situaciji njima je najgore, ali ti to ne shvaćaš jer si sam sebi na prvom mjestu.


Osim ovoga, lijepo ti je rekla Vitalina, pronađi posao. Ti imaš previše slobodnog vremena i to već godinama kad si do svoje 32. radio jedva 3 godine, dakle cca 10 godina nisi radio ništa (pretpostavljam da nisi išao na faks). Stari moj ne kužim kako ti to nije dopizdilo, ja imam 24 godine, završio sam faks, sad 6 mjeseci nemam posla i već mi je pun kurac tog čekanja jer nemam kud sa sobom po cijele dane. Ono ujutro se probudim, ne moram u školu, ne moram na faks, ne moram učit za ispite, ne moram pisat seminar, ne moram na posao... Normalno da me to deprimira jer se osjećam beskorisno i samo jedem i spavam. Da mi sad netko kaže da ću sljedećih 9.5 godina živjet na taj način, ne znam jel bi prije ubio njega ili sebe.

Osim toga, lijepo si ti omastio brk sa tom ušteđevinom, pala ti je sjekira u med pa si ti sad sebi na osnovu toga "kupio" još 5 godina nerada i trošenja tuđih novaca. I kaj ćeš onda nakon tih 5 godina? Spizditi novce, imati 37 godina, u tih 37 godina 3 godine staža, i tko će te onda zaposliti? Ma ustvari nećeš ti ni tražiti posao jer ti se tek onda neće dat raditi. Hoćeš i tada još jedan novi antidepresiv i reći djeci da ćeš ih dati u dom?

A nije ti možda palo na pamet da od te ušteđevine kupiš recimo 2 stana pa da riješiš djeci stambeno pitanje kad odrastu? Možda da kupiš garsonijeru u Zagrebu jer će ti djeca vjerojatno studirati, pa da im riješiš smještaj? Ne samo njima, nego i sebi, jer će taj trošak ići iz tvog džepa. Nije ti palo na pamet da bi, dok djeca ne odrastu, te stanove mogao iznajmljivati i svaki mjesec imati nekakav prihod od toga?
Ma imaš pravo, kaj bi ti razmišljao o takvim glupostima, ljepše se brže bolje uhvatiti kalkulatora i izračunati da bi od tih novaca mogao svoju guzicu poštedjeti svih vrsta napora sljedećih 5 godina. A kaj će biti kad prođe tih 5 godina? Ah, kako Krleža kaže: nigdar ni bilo da ni nekak bilo. Pa već bude nekako bilo, nebum ja o tome razmišljao, uvijek postoji alternativa dati djecu u dom.

Daj odrasti više i pobrini se za djecu jer samo tebe imaju, nemoj biti kukavica kao ta glupača koja ih je ostavila.
zeleni mentol is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:50.