Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Vjenčanja

Vjenčanja Love and marriage go together like a horse and carriage...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.04.2012., 21:41   #1161
ne kužim ovo pravilo
koja im je to logika da morate imati isto prezime ako oboje dodajete prezime drugog, a ne moraju biti ista ako npr. samo žena dodaje prezime muža...
__________________
It isn't what they say about you, it's what they whisper.
- Errol Flynn -
Mayo is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2012., 23:11   #1162
Moramo se odluciti koje ce prezime biti prvo!
Npr.
Ja: Petra Petric
On: Marko Markic

Ne moze biti:
Petra Petric Markic i Marko Markic Petric,
nego, jedno od prezima mora biti prvo.

Ili Petric, ili Markic

Jel' ti jasnije!?
To je u slacuju kada svatko zeli uzeti i prezime drugog! (kao mi)
__________________
Ako Tvoja sreća zavisi od postupaka drugih osoba, onda zaista ne možeš biti sretna osoba!
Giovanna26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2012., 00:52   #1163
Jasno je meni sto ti pises, ali nije mi jasno kako oni to pravilo opravdavaju time da prezime mora biti isto, kad istovremeno postoji mogucnost da zena uzme muzevo prezime, on ostavi svoje i tad njihova prezimena nisu ista.

Uostalom, pogledaj ovdje:

Određivanje prezimena

Prilikom sklapanja braka (u građanskom ili vjerskom obliku) ženik i nevjesta mogu se sporazumjeti:
da svako zadrži svoje prezime,
da kao zajedničko prezime uzmu prezime jednog od njih,
da kao zajedničko uzmu oba prezimena,
da svaki od njih uz svoje prezime uzme i prezime bračnog druga i odluči koje će upotrebljavati na prvom a koje na drugom mjestu.


Meni tu nesto ne stima
A i sjecam se jednog slucaja kad je zena dodala muzevo prezime na svoje, a on njeno na svoje, samo sto to sad nikako da izguglam
__________________
It isn't what they say about you, it's what they whisper.
- Errol Flynn -
Mayo is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2012., 01:37   #1164
Quote:
Mayo kaže: Pogledaj post
Jasno je meni sto ti pises, ali nije mi jasno kako oni to pravilo opravdavaju time da prezime mora biti isto, kad istovremeno postoji mogucnost da zena uzme muzevo prezime, on ostavi svoje i tad njihova prezimena nisu ista.

Uostalom, pogledaj ovdje:

Određivanje prezimena

Prilikom sklapanja braka (u građanskom ili vjerskom obliku) ženik i nevjesta mogu se sporazumjeti:
da svako zadrži svoje prezime,
da kao zajedničko prezime uzmu prezime jednog od njih,
da kao zajedničko uzmu oba prezimena,
da svaki od njih uz svoje prezime uzme i prezime bračnog druga i odluči koje će upotrebljavati na prvom a koje na drugom mjestu.


Meni tu nesto ne stima
A i sjecam se jednog slucaja kad je zena dodala muzevo prezime na svoje, a on njeno na svoje, samo sto to sad nikako da izguglam
E, pa da, bas to sto si boldala, da se treba odluciti koje ce biti na prvom mjestu, upotrebljavati se!
__________________
Ako Tvoja sreća zavisi od postupaka drugih osoba, onda zaista ne možeš biti sretna osoba!
Giovanna26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2012., 07:19   #1165
Ali postoji razlika izmedju predzadnje i zadnje mogucnosti, zar ne? U predzadnjoj uzimate oba prezimena, a u zadnjoj svatko od vas dodaje drugo prezime i sam odlucuje na koje ce ga mjesto staviti.

Razuvjerite me, ali ja to tako tumacim
A svakako bih to s nekim dodatno provjerila, jer ne bi bilo prvi put da maticar tvrdi jedno, a zakon ili propis nesto drugo.
__________________
It isn't what they say about you, it's what they whisper.
- Errol Flynn -
Mayo is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2012., 11:26   #1166
Quote:
Mayo kaže: Pogledaj post
Ali postoji razlika izmedju predzadnje i zadnje mogucnosti, zar ne? U predzadnjoj uzimate oba prezimena, a u zadnjoj svatko od vas dodaje drugo prezime i sam odlucuje na koje ce ga mjesto staviti.

Razuvjerite me, ali ja to tako tumacim
A svakako bih to s nekim dodatno provjerila, jer ne bi bilo prvi put da maticar tvrdi jedno, a zakon ili propis nesto drugo.
Tako sam i ja shvatila.
Samo, vjerojatno matičar ima "svoj zakon". Ništa, treba uzeti dokaz crno na bijelo pa pokazati matičaru... biti uporan, iako niti to nije garancija za konačan uspjeh...
Samozatajna is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2012., 13:47   #1167
procitala sam sve (vise-manje) i nisam uspjela nac ono sto me muci. a to je: sta sa zdravstvenim za studente? sad imam zdravstveno preko mame, a dopunsko besplatno preko faksa. sta ce bit nakon vjencanja? hocu li onda imat preko muza il ostaje kao i do onda?
tinka13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2012., 08:14   #1168
Najsigurnije je nazvati HZZO. Mislim da bi nakon vjenčanja trebala imati zdravstveno preko muža (jer je on kakti kad uđete u brak tvoj "uzdržavatelj", u slučaju da ne radiš).
Samozatajna is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2012., 09:27   #1169
Promijena prebivališta

Da li je netko od vas mijenjao prebivalište iz V.Gorice u Zagreb? Da li se to smatra promjenom prebivališta ili samo adrese? Koliko vidim, to je ista policijska uprava? A drugi grad.
Jer ako je promjena prebivališta, onda prvo trebamo napraviti odjavu u VG, a onda prijavu u Zgbu?
MinnieMouse is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2012., 09:32   #1170
to bi trebala biti promjena prebivališta, čim mijenjaš adresu.
__________________
It isn't what they say about you, it's what they whisper.
- Errol Flynn -
Mayo is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2012., 09:48   #1171
Quote:
Mayo kaže: Pogledaj post
to bi trebala biti promjena prebivališta, čim mijenjaš adresu.
Ma kad sam se ja selila od staraca u svoj stan, to je bila samo promijena adrese jer je sve u Zagrebu. Pa se sad nadam da to vrijedi i za VG-ZGB jer je sve u PU zagrebačkoj. Onda ne moram ići u Goricu, nego sve obavljamo u Petrinjskoj
MinnieMouse is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2012., 10:02   #1172
aha, sorry, nisam znala da je razlika u proceduri kod promjene adrese i promjene prebivališta. odnosno, trebala bih znati jer sam to i sama radila, ali tko bi to pamtio
mislim da je najbolje da ih nazoveš
__________________
It isn't what they say about you, it's what they whisper.
- Errol Flynn -
Mayo is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2012., 14:08   #1173
Quote:
Mayo kaže: Pogledaj post
aha, sorry, nisam znala da je razlika u proceduri kod promjene adrese i promjene prebivališta. odnosno, trebala bih znati jer sam to i sama radila, ali tko bi to pamtio
mislim da je najbolje da ih nazoveš
Zvala. pa ak će nekome trebati info: ne mora se raditi odjava u Gorici, može sve u Zagrebu
MinnieMouse is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2012., 09:38   #1174
radna knjižica

Promjenilo se uredovno vrijeme za izmjenu radne knjižice u Vodnikovoj, sada utorkom i četvrtkom radi do 18.
http://www.zagreb.hr/default.aspx?id=872
MinnieMouse is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2012., 09:50   #1175
promijenila sam u prvom postu, tnx.
__________________
It isn't what they say about you, it's what they whisper.
- Errol Flynn -
Mayo is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2012., 11:39   #1176
Evo, Mayo, zvali, i saznali, iskreno, iako nakon mnogo cekanja, culi, da ipak nasa kombinacija prezimena moze!
Vjerojatno im nije bas cesta pojava, jer se njih troje moralo konzultirati, provjeravati, i ostalo.
__________________
Ako Tvoja sreća zavisi od postupaka drugih osoba, onda zaista ne možeš biti sretna osoba!
Giovanna26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2012., 12:15   #1177
ajde super

ma bilo bi mi žao da ti to nije uspjelo samo zato kaj se tamo nekome ne da dići slušalicu i provjeriti... a znam da sam čitala da ima takvih kombinacija, a to na kraju krajeva kaže i zakonski propis pa.. ma nije ni bitno, bitno da ste uspjeli
__________________
It isn't what they say about you, it's what they whisper.
- Errol Flynn -
Mayo is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2012., 08:39   #1178
promjenila skoro glavninu papira pa da podjelim iskustva:
- osobna vozacka - kako je navedeno u prvom postu
- radna knjizica - vratili su me nazad zbog "nevazeceg vjencanog lista" WTF!?
Na dan vjencanja smo dobili vj. list od maticara koji je izdan dan prije jer subotom opcine ne rade. I sad zeni u Vodnikovoj ne odgovara sto datumi ne poklapaju. ASamo je ona radila problem s datumom, nikom normalnom to nije smetalo. Pa eto pripazite na to da vas ne secu. I kao moze zuti karton i stara osobna mada nije ni tu bila preodusevljena. A ne mogu cekat novu osobnu jer mi je poslodavac dao r. knjizicu da cim prije izmjenim podatke. Pa moram vaditi novi vj. list na ovaj vazeci
- mirovinski i zdravstvenu nisam jos - valjda to firma sada kad im vratim PK karticu i r. knjizicu sa izmjenjenim podacima.
- od poslodavca sam dobila anex ugovora o radu sa izmjenjenim podacima
- PK kartica - nisu me trazili vjencani list. osobnu (stara i zuti karton) i ispunjen zahtjev
- banka - teti se nije svidio moj zuti karton od nove osobne pa mi je rekla da dodem kad mi se osobna izradi uz obrazlozenje da ce izgledati ureddnije hm...

udala sam se 5.5.2012. i promjenila glavne dokumente unutar zakonskog roka od 15 dana. rekli su mi da mi se nije pametno igrat...najvise mi je zao ove skupe putovnice koja je dobila samo 1 zig i stara je god. dana a sad vise ne vazi

...
angelina333 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2012., 14:30   #1179
Pozdrav,
imam jedno pitanje. Budući da sam se udala i promijenila prezime i prebivalište, a nezaposelena sam, da li trebam mijenjati nekakve podatke na mirovinskom i koji mi obrasci trebaju da ih kupim prije nego dođem tamo pa da me vraćaju. Osobnu sam već promijenila. Hvala.
Slodycze is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2012., 15:25   #1180
ja sam dala za sad radit novu osobnu..

sutra moram do firme i zvat za tiskanicu 2 da mi ovjere da mogu i hzzou promjenit podatke...
anđeo-s-rogićima is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:25.