Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Politička scena

Politička scena Stranke i osobe na političkoj sceni RH

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.09.2016., 17:28   #41
Kladim se da ce biti neki klon Plenkovica.
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.
u prolazu is offline  
Old 12.09.2016., 17:28   #42
Ja bih htio da bude Picula ili Hajdaš Dončić, a dao bi prednost drugom.
DAMIRSAMOBOR is offline  
Old 12.09.2016., 17:33   #43
Stavio sam Gordan Maras

A evo još jedne ideje:

Stipe Mesić
Josip Manolić
Stiglitz is offline  
Old 12.09.2016., 17:35   #44
Quote:
luca toni;60305447, kaže:
a za poraze im nije kriv on već demografija i svjetonazor.
banksteri su ga skinuli, nakon što im je nabio minuse konverzijom franka, a ne baba smilja iz zmijavaca.
Bolji od tebe is offline  
Old 12.09.2016., 17:38   #45
Quote:
ruka-slave kaže: Pogledaj post
Picula je u 20 godina napravio što?

Osim što je uspio uspavati desetke tisuća ljudi svojim besmislenim meketanjem?
Ne znam, ali nije ni Plenković bogznašto radio u životu. Picula je bio MVP, pa ima nekakva iskustva.

A ono, ljevičarska pera su se zaželjela pristojnog i finog političara, pa zašto ne bi SDP ponudio takvog?

Treba biti pragmatičan kao što su to HDZovci, koji su našli u Plenkovića to novo lice.
DJTcro is offline  
Old 12.09.2016., 17:39   #46
Quote:
Martian7 kaže: Pogledaj post
Glasovala sam za Mršića. Relativno mlad, nadobudan, uspješan u Koprivnici i Podravki. Za Piculu sumnjam da će se uopće kandidirati.
Mrsic je lokalni narodnjak i partitokrat, ista vrsta vladara preko uhljebljivanja kadra kao i svi drugi lokalni serifi, a ne ideoloski socijaldemokrat.

Da dodje na celo SDP-a, bas nista se ne bi promijenilo, osim blaze retorike u odnosu na Zokyja i bolje organizacije uhljebljivackog sustava za clanove.

Eventualno bi izletio netko tko bi mu smetao i posluzio za "Pedra", poput mozda Mavasa ili nekog takvog, tek toliko da osigura temelj za drzanje vlasti i pokaze sto ce se dogoditi ako se talasa.

SDP-u treba strukturna promjena koja ce osigurati razvoj socijaldemokratskih ideja i vrijednosti na sirokoj bazi, i pristupanje clanova koji dosad nisu htjeli imati posla s partitokratskim klonom HDZ-a, koji ce kroz aktivno sudjelovanje u razvoju lokalne zajednice i kroz mogucnost napredovanja po zaslugama, graditi temelj na kojem ce gradjani lako prepoznati pozitivne vrijednosti najosnovnijih osnova demokracije za drustvo.

Zapravo je vrlo jednostavno - SDP mora postati stranka s najosnovnijim, temeljnim demokratskim nacelima i procesima.

Zamisli kakvo smo drustvo ako je nemoguce to uciniti u stranci koja je nominalno nositelj takvih vrijednosti.
__________________
"Tako, tako sam umoran, i cekam valove, valove mora..."
Aubrigo is offline  
Old 12.09.2016., 17:41   #47
Bojana "Pekmez" Glavasevica
sivi svijet is offline  
Old 12.09.2016., 17:49   #48
Čitam malo o Piculi, jer sam trebala guglat da se sjetim lika i djela tog čovjeka

On je još anemičniji i gori od Plenkovića

Jel bar bio kakav gradonačelnik, ima li kakva operativna znanja?

Imam dojam da je on jedan od onih političara koji ne znaju kako se puni proračun....
ViktorViktorija is offline  
Old 12.09.2016., 17:50   #49
Uspio je Milanović rastjerati svakoga tko mu je mogao konkurirati, tako da od svih u SDP-u trenutno nema netko tko bi bio jak kao ličnost.

Nažalost Milanović je bio savršen predsjednik stranke po karizmi, još samo da je nekako cijepljen od bahatosti, arogantnosti i gluposti.
šafrona is offline  
Old 12.09.2016., 17:53   #50
Quote:
šafrona kaže: Pogledaj post
Uspio je Milanović rastjerati svakoga tko mu je mogao konkurirati, tako da od svih u SDP-u trenutno nema netko tko bi bio jak kao ličnost.

Nažalost Milanović je bio savršen predsjednik stranke po karizmi, još samo da je nekako cijepljen od bahatosti, arogantnosti i gluposti.
Da je cijepljen od toga još uvijek bi bio premijer. Nažalost, nije.
ViktorViktorija is offline  
Old 12.09.2016., 17:55   #51
Quote:
ViktorViktorija kaže: Pogledaj post
Čitam malo o Piculi, jer sam trebala guglat da se sjetim lika i djela tog čovjeka

On je još anemičniji i gori od Plenkovića

Jel bar bio kakav gradonačelnik, ima li kakva operativna znanja?

Imam dojam da je on jedan od onih političara koji ne znaju kako se puni proračun....
Ministar vanjskih poslova u Racanovoj Vladi, gradonacelnik Velike Gorice i zastupnik u Europskom parlamentu.

Dojam anemicnosti je posljedica dugogodisnje naviknutosti na Milanovicevu agresivnost i profasisticku retoriku.

Ne treba nam vise u Hrvatskoj agresivaca koji ce se fajtati dijeleci drustvo i sijuci mrznju.

Demokracija nije sport, kome je do fajtanja, nek ide na UFC ili boks mec...
__________________
"Tako, tako sam umoran, i cekam valove, valove mora..."
Aubrigo is offline  
Old 12.09.2016., 18:06   #52
Todorić, Hanžeković, Luković i Tedeschi će odlučit tko će biti novi predsjednik SDPa.
__________________
"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe!"
Za europskim stolom
Angel_of_Death is offline  
Old 12.09.2016., 18:10   #53
Od ovih ponuđenih najbolji je Picula. Zadovoljava dva kriterija, nešto zna o politici i nije psihopat.
WeberI is offline  
Old 12.09.2016., 18:11   #54
Ranko Ostojić

Piculu za predsjednika RH
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Old 12.09.2016., 18:13   #55
Quote:
Angel_of_Death kaže: Pogledaj post
Todorić, Hanžeković, Luković i Tedeschi će odlučit tko će biti novi predsjednik SDPa.
Clanovi stranke ce odluciti svojim glasovima, kandidirati se svatko moze.

A obzirom na funkcioniranje stranaka u Hrvatskoj, a tako i SDP-a zahvaljujuci Zokyju, vjerujem da ce pobijediti onaj koji ce uhljebljenom kadru koji cini core stranke obecati daljnje osiguranje politicke i materijalne egzistencije, a oni ce vec privuci svaki pokoji glas i osigurati mu vecinu...
__________________
"Tako, tako sam umoran, i cekam valove, valove mora..."
Aubrigo is offline  
Old 12.09.2016., 18:15   #56
Quote:
ViktorViktorija kaže: Pogledaj post
Da je cijepljen od toga još uvijek bi bio premijer. Nažalost, nije.
Da je cijepljen od toga nikad ne bi bio predsjednik stranke, a kamoli premijer.

Zaboravljate da mnogi od njih u trenucima smrti Racana nisu imali muda se kandidirati. A danas puno toga laprdaju i generali su poslje bitke.

To je napravio upravo Milanovic, stavsi pred govornicu.

Lijevo biracko tijelo je drugacije od desnoga. U danasnjem svijetu, tesko je i zadovoljiti ljevicu. I znatno bogatijim zemljama.
unknown99 is offline  
Old 12.09.2016., 18:23   #57
SDP-eu se loše piše jer nitko od spomentuih kandidata neće biti u stanju ojačati rejting stranke.
Za to je krivo očajno 10-godišnje kadroviranje za koje je prvenstveno kriv Zoran Milanović.
Iz tog razloga predviđam, stagnaciju i daljnji pad potpore biračkog tijela stranci.

Jedina šansa SDP-a je što brže izmišljanje nekog skroz novog lica a koje mora biti antipod samom Milanoviću.

Zadnje uređivanje Istranin : 12.09.2016. at 18:37.
Istranin is offline  
Old 12.09.2016., 18:24   #58
Neću glasati za nikoga jer ne želim nikoga na čelu SDP-a. Želim da se SDP ugasi kao stranka.

No ako govorimo o onima koji bi bili pametan izbor to su po meni samo Lalovac i Picula. Lalovac je pametan, sposoban i OK lik, ali nije prezentan, nema karizmu, nema baš nikakve odlike vođe tako da se na njega vjerojatno može zaboraviti, a i sumnjam da on ima takve ambicije. Drugi je Picula koji je OK, umjeren, solidan političar i vjerojatno jedini koji može koliko toliko posložiti tu stranku. Opet, karizmom ne može li glancati cipele Milanoviću, ali barem smo sada vidjeli da je ta karizma precijenjena.
Rory Delap is offline  
Old 12.09.2016., 18:33   #59
Dvoumim se izmedju MAVASA i Bernardica.....
Iako bi volio da Milanovic uvede diktaturu I ostane na celu jer taman je otkrio ustasu dida,
taman odredio smjer prema Srbiji I Bosni....to treba podrzati...
Da sam SDP boy, za njega bi bio...ako bas nemoze...
MAVAS ili BERO...

Mavas u konacnici.....radnik, pun iskustva, govornik ...
realist is offline  
Old 12.09.2016., 18:34   #60
Ljudi, manite s ćorava posla.

Ona povijeđena frajla Aleksandra Kolarić je savršeno u pravu.

SDP mora prvo počistiti cijelo vodstvo. Tamo nema nikoga za čuvati dvije ovce na papiru a kamoli voditi ozbiljnu stranku.
Page is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:06.