Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.09.2006., 14:40   #61
Nemam za sada horor susjeda.
Svi su relativno "normalni".
__________________
Ptičica! :)
Ipanema is offline  
Old 11.09.2006., 14:57   #62
Quote:
angelin1 kaže:
Ja imam problem (stan ispod mog) s ljudima koji stalno urlaju na svoju djecu. Danas sam mrtva umorna došla s posla i legla u krevet odspavat pola sata. Nakon 15 min kad me uhvatio prvi san toliko sam se prepala da sam skočila iz kreveta pola metra. Čovjek se toliko zaderao da mi se krv u žilama sledila. I tako stalno urlaju da se ne mogu na ništa skoncentrirati (čitanje, pisanje, znanstveni rad...). Napominjem da inaće mrzim kad ljudi glasno pričaju, a da ne kažem urlaju...MRZIM BUKU
uh, da to nisam bio ja, a ne nisam ja sam zadnji kat... hi hi hi...
kudkojimilimoji is offline  
Old 11.09.2006., 15:17   #63
Susjedi iznad mene cijepaju drva na balkonu.
sara4 is offline  
Old 11.09.2006., 16:27   #64
stan sucks!

Moram priznat da covjek sa susjedima ipak ima najvise problema u stanu. Primjerice, suprug i ja smo prije no sto smo kupili kucu bili podstanari u jednom zagrebackom naselju. Bilo je grozno. Susjedi iznad su imali subotom do 5 ujutro slušaone miše kovača, a kako je jedan od njih murjak nitko nikada nije zvao policiju. Oni ispod svakoga su dana popušili plantažu marihuane, pa čovjek nije smio ostaviti veš vani, ona preko puta samohrana bosanka - pardon - hrvatska mati s petero djece od koji svako ima drugog tatu pa ludara dan i noć... Užas. U kući je ipak lakše jer vas ne smeta buka (možeš se zatvoriti u kuću i j... svima mater), pa lakše podenes i nepodopštine od parkinga i drugih u odnosu na stan zbilja - gluposti. Doduše, i to može prerasti u divovski problem kao jednoj mojoj prijateljici kojoj su susjedi izgradili kuću na međi i to tako da je voda sa susjedova krova curila njoj u dvorište. he, he..
brilja is offline  
Old 11.09.2006., 16:36   #65
a cuj brilja, ja sam prezadovoljna svojima. tiho i mirno, cak nema niti kafica. bilo je problema sa susjedima iznad, nista nije pomagalo, (murija ili razgovori) dok meni nije puko film, docekala sam susjedu na stubistu, stresla za ruke i rekla da cu ju ja osobno razbit ako ne prestane. onda je srala da ce zvat muriju pa sam joj rekla da cu ju onda opet razbit i da cu dovuc frendove i proslo hihi.
Billi is offline  
Old 11.09.2006., 16:39   #66
ma sve bi prezivila samo da ovi ispod mene peru i ciste taj stan
toliko im smrdi iz stana da ponekad ujutro jednostavno ne mogu luftat nego ukljucim klimu da mi filtrira zrak jer toliko smrdi od dolje
magic blue is offline  
Old 11.09.2006., 16:44   #67
zadnje zbog cega sam ja popozdila su bili narodnjaci. tuli ih do predvecer i onda prestane. znaci nije usred noci ali narodnjaci u meni bude tesku agresiju i totalno se izbezumim (mene nebute vidli kak cagam sa olicem u fontani ) a stav susjede je uobicajeni :"ja u svojem stanu imam pravo raditi sti JA zelim". kak je ona umorna i da se tak opusta. mislim...sa takvom budalom mozes jedino metodama ne-razgovora jer ona ne kuzi stvari.
Billi is offline  
Old 11.09.2006., 16:44   #68
i zaboravih, muz i ja smo najmladi u zgradi i zadnji smo se doselili, pred 10akk god kupili stan, pa nas jednostavno neobjasnjivo ne mogu vidjet zive jer su svi oni kao starosjedioci, a mi najobicniji dotepenci (a zgrada puno bosanske posavine i sl. podrucja, ali da se razumijemo iz tih krajeva imam divnih prijatelja i zaista nisam regionalno stereotipna) Pa su krenuli s razvaljivanjem kaslica, kradom balkonske tegle s cvijecem u zimi koja je stajala pred vratima, ubacivanjem smeca i prijetecih poruka uz psovke u kaslic prije razvaljivanja i tak, s vremenom ce mijos stvari past napamet
magic blue is offline  
Old 11.09.2006., 16:48   #69
Quote:
magic blue kaže:
i zaboravih, muz i ja smo najmladi u zgradi i zadnji smo se doselili, pred 10akk god kupili stan, pa nas jednostavno neobjasnjivo ne mogu vidjet zive jer su svi oni kao starosjedioci, a mi najobicniji dotepenci
tak i mi, nas dvoje, bez djece a 2 psa i jedan od povecih stanova u ulazu. a do nas ih je 6 u 25 kvadrata...iz onih krajeva
Billi is offline  
Old 11.09.2006., 16:51   #70
joj cini mi se da smo u istom problemu, isto 2 pesa i evo mi ovaj mjesec nakalamili dodatnog clana za vodu u stanu. billi, jel i tebi predstavnik suvlasnika samoinicijativno nakalamio pese ko ljude ili se ipak nije usudio (vidio iskustvo susjede od gore )
magic blue is offline  
Old 11.09.2006., 17:05   #71
Eh, da... dok sam stanovala u Sigetu, trpili smo (a moja jadna mama još uvijek trpi) susjede divljake koji su se stalno svađali, tukli, drndali niz stepenice, spuštali na naglo rolete usred noći itd. Sad ih je zamjenila njihova neurotična kćer sa svojim još neurotičnijim klinkama koje kao da žive same na svijetu i uopće ne kuže buku koju rade. U moje doba... prije dvadesetak godina... roditelji su svoju djecu disciplinirali i nije mi palo na pamet tako divljati.

A sad živim u kući van Zagreba i imam jednog divnog susjeda i njegovog sina koji nikad ne izlaze iz kuće. Dvorište im je obraslo i svako proljeće krčimo grmlje (najopakijeg roda) i bršljenove koji prodiru na moju stranu i ruši mi ogradu. Breze su im narasle toliko visoke da su više na mojoj nego na njihovoj strani i puna mi je kuća sjemenja, a dvorište polomljenih grana i grančica. I pitam se kako prazne septičku... svakih par dana po noći zasmrdi po govnima i ne mogu kuću izluftati.
Beboje is offline  
Old 11.09.2006., 18:23   #72
hehe moji susjedi su odvratni.. s dvorišne strane zgrade u centru grada..a parking je u dvorištu.. baca sataraš i ostale ostatke ''laganih'' jela... često i cijela vekna kruha padne po dvorištu... uz obajšnjenje : ''hranim golubove'' a ja se još pitala odakle mi tolko golubova .. pa jebem joj ja mater njenu nenormalnu... bolje da uzme zračnu i da ih skida... ili uzme onaj letak iz sandučića i dok ga pročita kad ide uz stepenice.. baci ga kroz prozor na stubištu.. aj da je mlada.. al je žena u godinama.. pa za popizdit
__________________
Taz d devl
darkNess(ie) is offline  
Old 11.09.2006., 18:43   #73
susjeda munjena pihotična nadrkana baba, kcerka (to stvorenje je prvo bilo neodređeno kaj je) bahato, bezobrazno, sad je novi štos kamera ispred njihovih vrata koja gleda na moj stan, nama ostalim stanarima naravno smeta nije dobila suglasnost nasu, provala ona je kupila stubište, al uvijek se prepire se svima al meni nikaj ne veli jer brijem da bi ju ja proturila kroz ogradu kako mi baba dize tlak. al brijem da je to sve posljedica jedina srpkinja u zgradi maltretira sve ostale ,a sve hrvati pa da vidis klanja
uslagirani_svizac is offline  
Old 11.09.2006., 18:49   #74
Uh, sad kad vidim kakvih sve ovdje slučajeva onda smo ja i moji doma još dobro prošli Iznad nas je klub penzionera koji s vremena na vrijeme zna koju feštu organizirati pa kad babe počnu skakati i pjevati uz glazbu, imaš osjećaj da ti krdo pjevajućih bizona trči iznad tebe... Ali srećom, još nisu toliko senilne niti bezobrazne, tako da se s njima da fino popričati i zamoliti ih da se stišaju.
Babaloo is offline  
Old 11.09.2006., 18:58   #75
jooj, moji "vrata do" iz bivše zgrade su bili od onih u kojima piše po novinama u raznim rubrikama tipa Bizarne vijesti ( ko ova baba danas u novinama koja 26 godina nije izlazila iz stana) ; uglavnom, bili su to starčeki od 80-82 godine, ona nikad nije izlazila van, a on kad bi izašo iz stana još 15 minuta je po stubištu smrdilo truleži, buđi i ukorenim govnima ; djeca ni unuci ih nikad nisu posječivali jer je stari s tom ženom prije !! 40 g !! ostavio njihovu majku, tako da im nikad niko nije došao počistiti a sami nisu valjda ni mogli, na štriku im se redovito sušio prljavi veš ; jednog dana došla je hitna pokupiti staricu ...doktorica je izjurila iz stana van na travnjak i rigala, a dečki iz hitne koji su iznosili staru su komentirali da takvo nešta još nisu vidjeli ; nakon šta je stara za par dana umrla u bolnici, njegova djeca su se pojavila i počela čistiti i prati - veš, posteljina, tepisi, deke - sve se sušilo vani u turama, ukupno 3 tjedna pranja i ribanja (2-sobni stan), a prozori su bili otvoreni čitavo vrijeme širom i kroz prozor se moglo vidjeti da su svi stropovi crni od plijesni ....


sad sam, hvala Bogu, u zgradi sa prosjekom stanara 1,75 po stanu, svi su super OK (kuc!kuc! da ne ureknem)
__________________
Normal human, skilled in art of stage magic and illusion; skilled in genuine magic
ja i bash ja is offline  
Old 11.09.2006., 19:06   #76
u starom stanu su nam najveci problem bili susjedi koji su ostavljali vrece smeca ispred vrata (znalo je tako stajati po cijeli dan, a i dulje)
sada imamo problema s neodgojenom djecom (ocito glupih i bezobzirnih roditelja) koji imaju napadaje skakanja (stan je do naseg a njihovo divljanje se kroz zatvorena vrata cuje kroz 4 zida!) svaki dan oko 19:30, svaku vecer prije spavanje oko 21:30-22:00 kao i svaki vikend u jutarnjim satima
ne krivim djecu, idioti su roditelji koji ih ocito nisu odgojili da NE zive sami u zgradi, da imaju obzira prema ljudima oko sebe itd
isto tako, umjesto da s djecom izadju van na igraliste, ocito ih je jednostavnije zatvoriti u sobu i pustiti da divljaju
djeca nisu mala da im se ne bi moglo objasniti (imaju oko 5-6 godina)
u zgradi ima gomila djece i vrlo, vrlo rijetko se itko od njih cuje

Zadnje uređivanje zlocestoca : 11.09.2006. at 19:53.
zlocestoca is offline  
Old 11.09.2006., 20:01   #77
Quote:
darkNess(ie) kaže:
.. baca sataraš i ostale ostatke ''laganih'' jela... često i cijela vekna kruha padne po dvorištu...
joj, to je radila žena iznad nas
onda je išao moj muž prigovorit
pa mu je rekla "šta zajebavaš. a kad kiša pada to te ne smeta. kome onda prigovaraš?"
pa je prvo bilo pa zatim
pa par ljubaznih napomena
uglavnom više ne prazni tanjure kroz prozor

uz put, mi smo na 4. katu iznad ulaza
ovi kojim je nekaj pljesnula za vrat s 5 kata ziher su bili oduševljeni
__________________
Svijet ide svome kraju, Tralala.
polly is offline  
Old 11.09.2006., 20:14   #78
a pazi ovo...ja sam na prvom katu....a ona je na 4. ili 5!!!i ispod moje sobe je garaža... od mog prozora do garaže ima cca 1,5m.. i kad pljasne sataraš... na krov od garaže.... bolje da neznaš kako je... al rekao joj je moj stari... a ovi iznad mene kad zalijevaju cvijeće na balkonu..aj da uzme u šalicu vode.. ma neeee.. fakin kantu od 10L vode i udri
__________________
Taz d devl
darkNess(ie) is offline  
Old 11.09.2006., 20:58   #79
sjetih se jos jednog!
za svadbu smo kolace radili kod tete u susjednoj zgradi i kad su napokon bili gotovi trebalo ih je prenijeti u nas stan na slaganje i to u par tura. Mi cetvrti kat, teta cetvrti kat i nemamo lifta. A ovo napirlitano djubre s prvog kata je svaki put kad smo izasli silazila dolje i ZAKLJUCAVALA ulazna vrata zgrade, a onda smo nas dvoje navigirali s punim kutijetinama kolaca da bi nekako otkljucali
ciscenje prasnih tepiha preko balkona necu ni spominjaniti jer nam je uobicajeno
magic blue is offline  
Old 11.09.2006., 23:56   #80
e ima još.. neka žena ima dva kera..ona bigla... u 11h navečer ih ide šetati i laju..ajd nije problem.. imam i ja psa.. sam što moj nije u stanu.. nego mi smeta kad se pas riješi svojih izlučevina iliti posere se na ulazu u zgradu i ona to ne pokupi, nego to tako stoji... pa za nepovjerovat.. šta joj je teško uzet vrećicu i pokupiti i baciti u kantu za smeće koja je odmah pored... užas.. nekultura na nivou
__________________
Taz d devl
darkNess(ie) is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:47.