Natrag   Forum.hr > Razno > Arhiva > Ex-YU

Ex-YU Teme o bivšoj nam državi

 
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.03.2007., 13:35   #3681
ja odustajem. ovaj dodik je zbilja najneodgovornije, najgluplje, i najbahatije stvorenje na podrucju balkana, europe i svijeta. raspisite referendum sto prije. ovu agoniju nece biti moguce drukcije zavrsiti. ajmo... skupljaj potpise bagro i odjebite. u trokoracima. treba vam uvesti vize. federaciju pridruziti eu po hitnom postupku pa je preurediti u zajednicu federalnih jedinica. vas primiti u bilo kakve integracije tek kad i ako ikad dodjete pameti. ionako su sve ove rasprave za ludu kucu.
Flaming Lips is offline  
Old 22.03.2007., 13:53   #3682
prvo vi gledajte da sebe stavite u EU, pa tek onda uvodite vize drugima!
BLucanin is offline  
Old 22.03.2007., 19:16   #3683
Mali Mico cini ogromnu uslugu ideji jedinstvane BiH.Kakav SDS kakvi bakraci.Nevjerovatno brzo zbija i ucvrscuje Bosnjacki nacionalni korpus.
Samo naprijed Mico....vidimo se u BanjaLuci na kaHvi...za godinu il dvje.
Tahvil-pasa is offline  
Old 22.03.2007., 23:00   #3684
Razlog zbog cega jos nece Bosna u Eu, je pitanje Srba, koji koce ekonomski progres, ponasaju se kao da su drzava, i naravno suptilno, a posebno Perfidno, zele da prikazu stanje da je Bosna Federalna drzava kroz Brisel i Washington, da bi Bosnjaci dali zeleno svijetlo na tako sta.Po tim principu, Jugoslovenskom, Dodik i Dodikovci, zele da kasnije samo proglase referendum, i naprave, ono sto su uradili po drugim drzavama od 90 tih godina.Samo, preracunao se mnogo, prijetio je prosle godine kada je Cg otisla, jedva su ga smirili, za Kosovo se tesko bori, a sad se pravi, da ne zna sta je rekao , i kao neka je meni vlasti.

Nazalost pitanje Bosne se nece moci rijesiti jos brze vrijeme.Tu je pitanje Kosova koje ce biti glavna tema Balkana ove godine, i lobiranje te politicko angazovanje ponajvise Albanaca.Takodjer, Dodik i zna, da visoki odlazi za par mjeseci, tako da i Siling vise nije ni neki politicki igrac.Americki izbori 2008 u slucaju pobjede demokrata, ce definitino zavrsiti i sa sumskom, ali sada se samo ceka, druge stvari
filatelista is offline  
Old 04.04.2007., 17:18   #3685
Nesto se Dodikova divizija na forumu usutila povodom novih investicija u 3. Reich
Evo sta zaista mozete ocekivati od entiteta ciji je premijer najokorjeliji primitivac.

Piše: Danijel Ivanković

ŠIROKI BRIJEG - Sinoć je u širokobriješkoj dvorani na Pecari odigran susret 2. Kola Lige 6 za košarkaškog prvaka BIH između Širokog Prima Piva i Igokee iz Aleksandrovca, a utakmici je nazočio i Milorad Dodik, aktualni premijer Republike Srpske.

Dodik, koji obnaša i dužnost predsjednika KK Igokea, nije mogao biti zadovoljan nastupom svojih igrača, iako su dobar dio susreta ravnopravno parirali domaćinu, no u završnici su potpuno pali, pa su domaćini serijom 19:0 u posljednjoj četvrtini na kraju čak i deklasirali goste iz Aleksandrovca.

Silno ljutit i sav «zapuhan» nekad popularni «Mile Ronhill» se neposredno po završetku utakmice spustio iz svečane lože do sudačke svlačionice i napao tuzlanskog suca Edina Husarića, inače već duže vrijeme najpoznatijeg i najboljeg košarkaškog suca u BIH.

«Slušaj đubre jedno! Pička ti materina đubre jedno, samo probaj doći u Aleksandrovac! Čim prvi put dođeš dobit ćeš batine. I u Aleksandrovcu, ali i na drugom mjestu, a kada ih dobiješ znaj od koga je to» - zaprijetio je Dodik Husariću.

Ovaj ga je kasnije prijavio delegatu utakmice Jadranku Lasetoviću, a kakve će posljedice biti, odnosno hoće li premijer RS-a i gazda kluba iz Aleksandrovca biti sankcioniran zbog opisanih prijetnji preostaje vidjeti. Dodik nije imao prigovora na arbitražu Dražena Pehara iz Ljubuškog i Saše Babića iz Banje Luke, ali se prema Husariću nimalo prijateljski nije ponio.

Zapravo, na ovaj način je pred očima desetak svjedoka dao do znanja kakve su mu manire i stupanj civilizacije. Da, to je isti onaj Dodik kojem mnogi Hrvati tepaju i dodjeljuju kojekakva priznanja i «štembilje».

Neki ga zovu i «Laktaš iz Laktaša», a sudeći prema ovom događaju iz širokobriješke dvorane, kojem smo i sami bili svjedoci, ova druga titula mu očito puno bolje stoji od one osobe godine. No, sve je to od osobe do osobe, pa kako većina njih smatra da je čovjek zaslužio tu titulu neka mu se samo nastave klanjati i tepati, njegove sličice u novčaniku držati i iste ljubiti!

Povodom napada Dodika na suca Edina Husarića isti je dan poslije uputio Otvoreno pismo Košarkaškom savezu BIH, Predsjedništvu Saveza, Natjecateljskom povjerenstvu, te sudačkom povjerenstvu, a isto ovim putem objavljujemo:

«Želim Vas ovim putem sve obavijestiti da mi je nakon utakmice Široki Prima pivo – Igokea, predsjednik KK Igokea, gospodin Milorad Dodik, inače predsjednik Vlade RS-e, javno prijetio kako ne mogu doći u Aleksandrovac, jer ću tamo dobiti batina. Na moju konstataciju da živimo u slobodnoj državi odgovorio je da ću bilo gdje u državi dobiti batine i da upamtim kako sam batine dobio od njega. Ovo pišem da upoznam i širu sportsku javnost kakvi se pritisci vrše na suce i što ih eventualno očekuje ukoliko ne budu sudili po nečijem ukusu. Također Vas obavještavam ukoliko se nastavi s ovakvim vrstama pritisaka, koji s obzirom na poziciju s kojih dolaze nisu nimalo bezazleni, ne želim sudjelovati u nečemu što nema veze sa sportom. Za one članove Predsjedništva i Natjecateljskog povjerenstva koji me manje poznaju napisat ću par riječi o sebi. Po zanimanju sam liječnik, specijalista dječje kirurgije. Košarkom se bavim od 1982. godine, proglašen sam za najboljeg igrača BIH 1986. godine, a dvije naredne godine sam kao kapetan predvodio juniorsku reprezentaciju BIH. Suđenjem se bavim od 1989. godine. Prije rata sam sudio tadašnju Republičku ligu. Od 1995. godine sudim najjaču ligu BIH, a od 1999. godine sam FIBA sudac, te sam do 2004. godine, kada sam zbog obaveza na radnom mjestu odustao od suđenja FIBA utakmica, imao najviše nominacija za međunarodne utakmice, od svih u to vrijeme aktivnih sudaca. Utakmice NLB lige sudim od njenog početka i za ovih 25 godina bavljenja košarkom nisam doživio nešto slično» - navodi se u Otvorenom pismu Edina Husarića.

4.4.2007
Pincom.info

http://www.pincom.info/sport/opsirnije.asp?ID=46720
zebu is offline  
Old 04.04.2007., 17:36   #3686
Stalno neki problemi u toj Bosni, dajte ljudi malo manite se medjusobnih prepucavanja i pocnite da se bavite ekonomijom.
Levak is offline  
Old 04.04.2007., 17:51   #3687
Quote:
Levak kaže: Pogledaj post
Stalno neki problemi u toj Bosni, dajte ljudi malo manite se medjusobnih prepucavanja i pocnite da se bavite ekonomijom.
Nema ko da se bavi...
__________________
If you wind up with a boring, miserable life because you listened to your mom, your dad, your teacher, your priest or some guy on TV telling you how to do your shit, then YOU DESERVE IT.
- Frank Zappa
nordea is offline  
Old 04.04.2007., 21:40   #3688
Quote:
Taj sudija je, pokazalo se, veoma korumpiran čovjek, a javnost je mogla da vidi šta je učinio. Naravno da ja volim košarku i uživam u njoj. Rekao sam mu da je najbolje da ne dolazi u RS jer kad ga navijači Igokee sretnu loše će proći. Treba da primijetite da mu činim dobro da ne bi nastradao
skandalozno. nevjerojatno. ovaj covjek je lud. u to vise nema sumnje.
ovaj tekst je iz navodno "nezavisnih' Nezavisnih novina.

@ levak

ekonomijom se ne mozemo baviti dok je ovakvih likova. NE MOZEMO. on bi se trebao vratiti ekonomiji.
Flaming Lips is offline  
Old 04.04.2007., 21:44   #3689
Quote:
Flaming Lips kaže: Pogledaj post
ekonomijom se ne mozemo baviti dok je ovakvih likova. NE MOZEMO. on bi se trebao vratiti ekonomiji.
Da stvarno, a puno ste se bavili ekonomijom prije Dodika
M0ssad is offline  
Old 04.04.2007., 21:48   #3690
Fakat propascete
Levak is offline  
Old 04.04.2007., 21:57   #3691
Quote:
Da stvarno, a puno ste se bavili ekonomijom prije Dodika
jok vi ste... presmijesni ste zbilja. koja kurceva ekonomija? vidjam taj prosperitet evo svakodnevno. dolazi radit u Hrvatsku. ovog ljeta ja mislim jedno 60 posto vasih nezaposlenih radit ce ili u Hercegovini ili na moru.
pravi gastarbajteri.
bas sad su mi dva frenda (nekad dobra frenda sad je taj odnos na nekoj drugoj razini) otvorila obrt u "RS", nebitno kakav. jedini posao koji oni rade i koji im bude i placen je za privatne osobe u Hrvatskoj. ono dolaze svaki dan autom odrade posao i kuci. ovi ljudi u sjevernom dijelu te vase paradrzave totalno su ovisni o Hrvatima. totalno. i toga su svjesni.

zamislite premijera Svedske ili cak i Hrvatske kako iznosi evidentne prijetnje necijem fizickom integritetu, sto bi novine napravile? ne mozete ni zamisliti.
Dodik je totalno lud. takav covjek ne bi cak ni ovdje u Hrvatskoj gdje imamo svakavih redikula politicara, mogao biti "premijer" mjesne zajednice Piskorevci. ne bi sto posto.
Flaming Lips is offline  
Old 04.04.2007., 21:58   #3692
Quote:
Treba da primijetite da mu činim dobro da ne bi nastradao
evidentna prijetnja. mozda i utuziva kad ovaj debil ne bi imao imunitet.
Flaming Lips is offline  
Old 04.04.2007., 22:17   #3693
i hate republika srpska! moradoh to reci...nekako mi sad lakse
Hladna is offline  
Old 04.04.2007., 23:01   #3694
Quote:
Hladna kaže: Pogledaj post
i hate republika srpska! moradoh to reci...nekako mi sad lakse
Vazno je da je tebi lakse Neka, reci jos jednom...
__________________
Mjesto za potpis.
balkanac is offline  
Old 04.04.2007., 23:07   #3695
Quote:
Flaming Lips kaže: Pogledaj post
jok vi ste... presmijesni ste zbilja. koja kurceva ekonomija? vidjam taj prosperitet evo svakodnevno. dolazi radit u Hrvatsku. ovog ljeta ja mislim jedno 60 posto vasih nezaposlenih radit ce ili u Hercegovini ili na moru.
pravi gastarbajteri.
bas sad su mi dva frenda (nekad dobra frenda sad je taj odnos na nekoj drugoj razini) otvorila obrt u "RS", nebitno kakav. jedini posao koji oni rade i koji im bude i placen je za privatne osobe u Hrvatskoj. ono dolaze svaki dan autom odrade posao i kuci. ovi ljudi u sjevernom dijelu te vase paradrzave totalno su ovisni o Hrvatima. totalno. i toga su svjesni.
Jebate. i dalje projiciras svoje zelje ... Neke stvari na ovom forumu se ne mijenjaju.
Evo ... nece trebati puno vremena da vidimo koliko ce rafinerija promijeniti stvari u Brodu.

Quote:
Flaming Lips kaže: Pogledaj post
zamislite premijera Svedske ili cak i Hrvatske kako iznosi evidentne prijetnje necijem fizickom integritetu, sto bi novine napravile? ne mozete ni zamisliti.
Dodik je totalno lud. takav covjek ne bi cak ni ovdje u Hrvatskoj gdje imamo svakavih redikula politicara, mogao biti "premijer" mjesne zajednice Piskorevci. ne bi sto posto.
ne treba puno zamisljati...
Quote:
Lesar: Sanader prijetio da će me zgaziti jer nisam povukao prijedlog
ZAGREB – Predsjednik Kluba zastupnika HNS-a Dragutin Lesar tvrdi da mu je premijer Ivo Sanader prijetio da će ga zgaziti ako ustraje na prijedlogu za osnivanje istražnog povjerenstva koje bi ispitalo kako su imovinu stjecali predsjednik Vlade i ministar Miomir Žužul.
ima toga nebrojeno...
__________________
Mjesto za potpis.
balkanac is offline  
Old 04.04.2007., 23:32   #3696
Quote:
Neke stvari na ovom forumu se ne mijenjaju.
evidentno. ti i dalje prdis o "prosperitetu". mozda ga ti i imas. lijepo zbilja.
ja u ovom svom prekosavskom susjedstvu za taj prosperitet ne znam. evo neces vjerovati. jucer sam bio kuci. izbjeglice iz kaknja koji su u nasoj kuci potpuno besplatno zivjeli nasli drugi smjestaj. ja sam nakon dosta godina prvi put usao u kucu. katastrofa. nevjerojatno.
opet smo mi odlucili tim istim ljudim, cijeloj toj jadnoj obitelji, platiti da nam malo urede okucnicu. mogao sam to i ja. bad mi bio. ti jadnici zive na kruhu i vodi.
ova dvojica kolega koji imaju taj obrt dali su otkaz u toj istoj rafineriji. prije koji mjesec. otvorili obrt i rade na crno normalno za privatne osobe u Hrvatskoj. treci kolega otisao u Pulu raditi kao klesar. odveo cijelu obitelj tamo. 1000 eura mjesecno pocetna placa. nikad nije radio kao klesar. ne pomislja o povratku. svi pricaju samo o hrvatskoj putovnici.
ti projiciras, a meni brate nije krivo kad ti ljudi tamo zive lose. sami su izabrali zivjeti lose. mrze Hrvate sve dok ovi ne dodju na pijacu. tada ih neizmjerno vole. sve se prodaje. hajdukovi salovi, ustaske koracnice, dresovi hrvatske repke, vip, tele2 i cronet bonovi. btw. tamo cijeli grad ima hrvatske brojeve. signala ima sve do onog brda prije Dervente. eto toliko mrze Hrvate. i toliko dobro zive. sverc, cedei, i ulje. to je tvoj "prosperitet". ne mogu ni zamisliti kako i sto rade ljudi u Cajnicu ili Bileci. imao sam frendicu iz Mostara, sada u Bileci. proklinje dan kad je napustila Mostar. to je tvoj "prosperitet".

Rafinerija? Evo ljudi nisu jos dobili place. Dobit ce. Jednog dana. Samo naprijed nek krene sa zaradom. Otpusteni radnici jedva cekaju povrat 15godisnjih placa. Jedva cekaju obestecenje ili svoje radno mjesto nazad. Sve s kamatama i to zateznim. Samo naprijed.

Quote:
ne treba puno zamisljati...
i to je tvoj cijeli komentar na skandalozno ponasanje "Premijera". "Premijer"? presmijesno.

Quote:
ubuduce gledaj utakmice pa komentarisi
jebe mi sa za te utakmice.
Flaming Lips is offline  
Old 05.04.2007., 01:05   #3697
Quote:
"Nemojte opet pasti u mračnjaštvo mržnje i rata, podjele i paralize. Zauzmite svoje mjesto u nepodijeljenoj Evropi koja je otvorena prema vama. Uradite to zbog sebe, zbog generacija koje dolaze", poručio je Danijel Frid bh. političarima.

Zamolio je domaće vlastodršce da odbace jeftinu politiku nacionalizma, da pronađu istinski patriotizam, da ne zaborave prošlost, ali da se pomire kao evropske zemlje.

"Budućnost BiH je u EU što podrazumijeva brisanje granica između zemalja, nove prilike za studiranje i rad vaše djece. Ali, da biste izbrisali međunarodne granice, morate prevaziću unutrašnje", rekao je Frid.
pa kaze dalje...

Quote:
"Nijedna reforma nije toliko hitna za BiH kao što je reforma policije, a to je još jedna oblast u kojoj zaostajete. Komesar EU bio je vrlo jasan. Bez reforme policije Sporazum o pridruživanju i stabilizaciji sa EU neće biti potpisan, stoga je vrijeme da postignete sporazum u skladu s prijedlogom Direkcije za reformu policije i tri principa EU", rekao je Frid.
Quote:
Investicije odlaze u druge zemlje, a BiH ima veliki problem nezaposlenosti. Imate velikih birokratskih problema jer, primjerice, za dobijanje dozvole za poslovanje u BiH je potreno 447 dana. Vaš društveni bruto proizvod je manji nego u Albaniji. Ne možete graditi budućnost na ovaj način. Klima za poslovanje mora se promijeniti", kazao je
pametan neki covjek. ko bi reko da je amer.
Flaming Lips is offline  
Old 05.04.2007., 01:08   #3698
Quote:
"Paket iz aprila prošle godine je još dobra osnova za početak procesa ustavnih reformi. To je proces i ništa se neće dogoditi preko noći. U Evropi imate mnogo primjera decentralizacije i regionalizacije na kojima možete učiti. Ali, ne postoji rješenje koje se može preslikati na BiH. Ustavna reforma u vašoj zemlji mora biti rezultat kompromisa i nipošto neće, niti smije, biti nametnuta od strane međunarodne zajednice", istakao je Frid.
boldano. svica, belgija, njemacka... najbolje svica i 20-ak kantona ( drzavica ).
Flaming Lips is offline  
Old 05.04.2007., 01:09   #3699
Haj to objasni Dodikovoj internet diviziji sto nas uvjerava da ce BDP uskoro biti k'o u Svicarskoj,cim dodu pare od telekoma i rafinerije.e'o sa'ce
zebu is offline  
Old 05.04.2007., 05:51   #3700
Quote:
zebu kaže: Pogledaj post
Haj to objasni Dodikovoj internet diviziji sto nas uvjerava da ce BDP uskoro biti k'o u Svicarskoj,cim dodu pare od telekoma i rafinerije.e'o sa'ce
oce bolje biti, i mljd € na 1.300.000 stanovnika je ogroman novac za onoga ko zna da iskoristi pametno.
ima se jos dosta toga prodati, te velike drzavne firme treba barem delom prodati jer ne posluju domacinski i zaposljavaju po vezi.
Gedza is offline  
 



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:30.