Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.02.2011., 14:52   #281
bilo je prosle godine u novinama kako neki vozac nije htio pustiti psa vodica u bus ili tramvaj. znam da se zet nakon toga ispricavao i da je vozac identificiran i da je dobio neku kaznu ili stovec. takav slucaj treba prijaviti i kvit.
papi73 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2011., 15:39   #282
Quote:
papi73 kaže: Pogledaj post
bilo je prosle godine u novinama kako neki vozac nije htio pustiti psa vodica u bus ili tramvaj. znam da se zet nakon toga ispricavao i da je vozac identificiran i da je dobio neku kaznu ili stovec. takav slucaj treba prijaviti i kvit.
Problem je što jako veliki broj ljudi ni ne zna svoja prava,zato kažem trebalo bi ih istaknuti na vidljivo mjesto
__________________
Mudar si samo onoliko koliko si svjestan svog neznanja....
DorianGrey is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2011., 15:49   #283
Mislim da bi bila izvrsna neka sticky tema, koja bi se sastojala samo od podataka. Znači zetovi propisi, Craoatie airlines, Jadrolinije, hž-a itd.
Jer ljudi često nemaju pojma koji su uvjeti, pa bi bilo zgodno imati takav topic koji bi se nadopunjavao samo takvim informacijama.
Ljudi poput Elsinore ima koliko hoćeš ali ako kompanija ima pravilnik o prijevozu kućnih ljubimaca, oni mogu samo gunđati a mi imamo pravo koristiti se javnim prijevozom sa svojim ljubimcima.
Vlasnici ljubimaca koji ne putuju često ponekad ni ne znaju koje opcije imaju na raspolaganju,a ni ne znaju gdje te informacije mogu naći (osim zivkanja jeden, druge, treće kompanije) jer su na web stranicama često nedorečene informacije.
ChiliKimi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2011., 16:27   #284
A i meni je jednom vozac rekao da ulazim na prednja vrata s kolicima da se ne desi nesto jer me ne vidi dobro ali nisam to shvatila kao prigovor, u nekim starijim busevima i tramvajima je bilo nemoguce uci na prva vrata zbog sipke..

Mozda ni ovaj vozac nije mislio nista lose ali govorio je povisenim glasom, tramvaj je stajao a on bio vani, sasvim je svejedno na koja vrata ce zena uci kad je na okretistu ali dobro, upozorio ju je za slijedeci put..

A imala sam i ugodnih iznenadjenja.. Isla sam vetu ali stvarno mi je tad bio daleko, pitala vozaca za macu, sve ok, kad sam se vracala on je vozio i cekao me na stanici jer je vidio da nemrem trcati s transporterom u kojem je bolesna maca usred ljeta mi je to bila velika pomoc
__________________
😁
Le0na is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2011., 16:33   #285
Quote:
Le0na kaže: Pogledaj post
A i meni je jednom vozac rekao da ulazim na prednja vrata s kolicima da se ne desi nesto jer me ne vidi dobro ali nisam to shvatila kao prigovor, u nekim starijim busevima i tramvajima je bilo nemoguce uci na prva vrata zbog sipke..

Mozda ni ovaj vozac nije mislio nista lose ali govorio je povisenim glasom, tramvaj je stajao a on bio vani, sasvim je svejedno na koja vrata ce zena uci kad je na okretistu ali dobro, upozorio ju je za slijedeci put..

A imala sam i ugodnih iznenadjenja.. Isla sam vetu ali stvarno mi je tad bio daleko, pitala vozaca za macu, sve ok, kad sam se vracala on je vozio i cekao me na stanici jer je vidio da nemrem trcati s transporterom u kojem je bolesna maca usred ljeta mi je to bila velika pomoc
Al kako ona jadna, pošto je slijepa, zna na koja vrata uopće ulazi ?
Ne kužim


Sent from my iPhone using Tapatalk
ana_renata is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2011., 16:44   #286
Pa nemam pojma

Ja ne znam ni kak nadju stanicu ako cemo iskreno..


I ovo kad sam se vozila prek pola grada sa psom vodicem usli su na treca vrata, novi tramvaj..
__________________
😁
Le0na is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2011., 17:30   #287
Quote:
ana_renata kaže: Pogledaj post
Al kako ona jadna, pošto je slijepa, zna na koja vrata uopće ulazi ?
Ne kužim :ne
Kao prvo, nadam se da je ovo "jadna" upotrijebljeno u konverzacijskom smislu, a ne ozbiljno. A zna na koja vrata ulazi tako što stane uz stup na kojem je oznaka stajališta, bilo tako da ga napipa štapom bilo da je pas dotle dovede - to se uči s trenerom kada se prolaze najčešće svakodnevne rute, a i pas zna što znači komanda "stup". A i vozaču su nam se popravili pa staju na pravom mjestu, to jest kraj stupa, a ne koji metar naprijed ili natrag. Najveći su problem duple stanice na kojima bi vozač morao stati slijepoj ili na bilo koji nčin invalidnoj osobi koja čeka tramvaj, ali to svi ne rade.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2011., 19:57   #288
Quote:
ana_renata kaže: Pogledaj post
Hm
A jesi ga stavila na sjedalo do sebe il u krilo?


Sent from my iPhone using Tapatalk
stavila sam ga pod noge, jer je mali i pas i transporter i on je fino spavao, a kad nema gužve, odem do kraja busa i stavim ga na sjedalo do sebe
kimi987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2011., 10:23   #289
Obrisala sam 60-ak postova čistog OT-a (još malo pa ćemo dostići neke druge podforume ). Ajde da se ubuduće držimo teme, a ne da vezemo kako se kome zbrkne.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2011., 01:50   #290
evo citam ovaj topic i mogu rec da me neke stvari zabrinjavaju...stvarno nisam imala pojma da je toliko tesko "prosvercat" psa u vlak, a kamoli u autobus. do sada sam vlakom vozila samo dvije male kornjacice u njihovom transporteru i nikad nisam dozivjela nikakve prigovore osim jednog upozorenja konduktera da ne smijem otvarat poklopac transportera (sta mi i dan danas nije jasno zasto...)
sad me zanima...moze li mi netko pouzdano odgovoriti...da li je dopusten prijevoz psima u nagibnim vlakovima??? pas bi bio mali, u transporteru, pod djelovanjem dramine i naravno da ga ne bi pustala da seta po vlaku i smeta ljudima...da li je to moguce izvest i da li u tom slucaju moram platiti kartu za psa?
p.s. gdje mogu nac pravilnik hz-a za isprintat (al da vrijedi za 2011. godinu)??? ako ima netko link ili stagod...
SiK is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2011., 11:11   #291
Koliko znam, psima nije dopušteno voziti se u nagibnim vlakovima. Ne znam zašto, to bi trebalo pitati u HŽ-u
ChiliKimi is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2011., 11:44   #292
ma joj oni sami ne znaju svoje pavilnike, ja sam sa svoim benom (koji je mješanac belgijskog ovčara i labradora, dakle, ne baš mali) putovala vlakom skoro godinu dana i uredno mu za svaku vožnju kupovala i kartu (50 %) od normalne cijene.
nikad nam nitko nije prigovorio, dapače, čak su se često znali ponudit da ga pridrže, da mu daju neš za žnjopat, da se pomaknu da on ima više mjesta i tak to
i onda naravno, jedan put došo pametni kondukter kenjat kak mi mislimo tak veliku da ga citiram zvjer vodit vlakom, šta da ugrize nekog (subota je bila, samo ben, ja i kondukter pametni u cjelom vagonu ) sad će nam napisat kaznu , pa nekakvu posebnu kartu pa ovo pa ono
ja reko, aj vi prošećite
daklem, printajte pravilnik i nabijte mu ga u tu ludu glavu kad počne kenjat
__________________
'pojest ću ti uho ko list salate' xD
https://lb3f.lilypie.com/2cXxp1.png
padallo is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2011., 11:51   #293
Quote:
ma joj oni sami ne znaju svoje pavilnike, ja sam sa svoim benom (koji je mješanac belgijskog ovčara i labradora, dakle, ne baš mali) putovala vlakom skoro godinu dana i uredno mu za svaku vožnju kupovala i kartu (50 %) od normalne cijene.
nikad nam nitko nije prigovorio, dapače, čak su se često znali ponudit da ga pridrže, da mu daju neš za žnjopat, da se pomaknu da on ima više mjesta i tak to
i onda naravno, jedan put došo pametni kondukter kenjat kak mi mislimo tak veliku da ga citiram zvjer vodit vlakom, šta da ugrize nekog (subota je bila, samo ben, ja i kondukter pametni u cjelom vagonu ) sad će nam napisat kaznu , pa nekakvu posebnu kartu pa ovo pa ono
ja reko, aj vi prošećite
daklem, printajte pravilnik i nabijte mu ga u tu ludu glavu kad počne kenjat
a jesi se vozila nagibnim ili obicnim???
ne razumjem zasto bi itko prigovarao ako bi to bio mali pas i to u transporteru...i to pod djelovanjem dramine...nece ga nitko ni cut ni vidit...nemam ga ja namjeru drzat u krilu ili pustat po vlaku
bit ce mi veliki problem ako se ispostavi da ga stvarno ne mogu nosit u vlak jer barem svako 2 mj idem na par dana u split...sad lako je njega ostavit tih par dana kod nekoga na cuvanje, ali mi je problem sta u 8.mj idem cijeli mjesec u split a onda nemam gdje s njim
SiK is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2011., 12:15   #294
Quote:
padallo kaže: Pogledaj post
ma joj oni sami ne znaju svoje pavilnike, ja sam sa svoim benom (koji je mješanac belgijskog ovčara i labradora, dakle, ne baš mali) putovala vlakom skoro godinu dana i uredno mu za svaku vožnju kupovala i kartu (50 %) od normalne cijene.

(...)

daklem, printajte pravilnik i nabijte mu ga u tu ludu glavu kad počne kenjat
E, pa ja bih jako rado znala temeljem kojeg pravilnika ti je to uspjelo i koji bih pravilnik trebala isprintati. Imam križanku labradorice i zlatnog retrivera, u hrptu visoku 58 cm, a sve što sam našla na HŽ-ovim stranicama jest ovo.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2011., 12:46   #295
ma odo ja ovih dana do glavnog kolodvora pa cu se raspitat na info pultu u vezi toga...i oko toga koju i kakvu dokumentaciju pas treba ili ne treba imat sa sobom
iskreno ne vidim kako drukcije doc do odgovora a nekako cisto sumnjam da ce mi i tamo dat konkretan odgovor
al dobro, ne kosta pokusat...
SiK is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2011., 12:55   #296
Quote:
SiK kaže: Pogledaj post
ma odo ja ovih dana do glavnog kolodvora pa cu se raspitat na info pultu u vezi toga...i oko toga koju i kakvu dokumentaciju pas treba ili ne treba imat sa sobom
iskreno ne vidim kako drukcije doc do odgovora a nekako cisto sumnjam da ce mi i tamo dat konkretan odgovor
al dobro, ne kosta pokusat...


Fakat ti je to najbolje ili bar ovo sto ti didi i ostali kazu,jer bi odgovor koji dobis tam,ak nije na pismeno uvijek ti mogu opovrgnut kondukter ili ko god ak nije na pismeno,vec sto put sam rekao da mi fakat nije jasno da im je toliki problem pravilnik,ak vec postoji,staviti na papir u vlak ili bar na postaje,misl wtf,zao im papira ili sta
__________________
Mudar si samo onoliko koliko si svjestan svog neznanja....
DorianGrey is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2011., 13:48   #297
evo sad sam zvala centralu hz-a...kaze zena ovako:
da se psi mogu vozit samo u putnickim vlakovima, znaci da su iskljuceni ICN vlakovi (nagibni) i to za svakog ljubimca...sta je glupo jer sam ja vec dosta puta nosila kornjace sa sobom i nitko nije prigovarao
kaze da se karta za psa ne placa, ali zato na relaciji zagreb - split sa psom mozes ic samo onim nocim vlakom gdje voznja traje 8 sati...pa to je za poludit...gdje cu psa odvest da obavi nuzdu???
ugl...u putnicke vlakove smije, u brze ne
SiK is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2011., 14:35   #298
Mi smo često u Split putovali, da, onaj noćni "old skul" sa kupeima. Ako je manji od 30 cm, ide besplatno. Ako je psić naučan na transporter, savjetujem da ga poneseš da spava unutra. Inače ga možeš podići na sebe na sjedalo (samo nemoj psića baš na sjedalo stavljati, mi ponesemo neki ručnik ili dekicu). U ljetnim mjesecima zna biti gadna gužva, pa tada kupimo spavaći kupe. Skupo ko vrag, ali fino se zaključaš, možeš spavati, nitko te ne gnjavi, kondukter ti pogleda kartu samo kad ulaziš (i puuuno su pristojniji ti u spavaćim kolima, valjda zbog cijene) psu bude ugodno i mirno. Moja cijelim putem spava tj. tih 8 sati, ne dajemo joj jesti netom prije i obavezno je dobro prošetamo da sve obavi. Ali 8 sati noću ionako ne ide na piškenje, često izađe iz vlaka i uopće se ne popiški do pred kuću. A dogodi se da ne želi ni van iz vlaka-voli voziti se i putovati. Taj vlak staje u puno mjesta, možda bi i mogla izaći s njom na tračnice, ali obično kratko staje i mi nikad nismo izlazili.

I, naravno, možeš avionom.
lapdog is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2011., 15:03   #299
uzimat cijeli kupe za spavanje mi je skupo jer sam student
btw koliko dodje karta za noci vlak (relacija zagreb - split)?

e da...i ne brini nisam ga namjeravala stavljat na sjedala...imam rucnik za tu svrhu, a inace bi bio u transporteru =)
SiK is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2011., 15:27   #300
Quote:
SiK kaže: Pogledaj post
evo sad sam zvala centralu hz-a...kaze zena ovako:
da se psi mogu vozit samo u putnickim vlakovima, znaci da su iskljuceni ICN vlakovi (nagibni) i to za svakog ljubimca...sta je glupo jer sam ja vec dosta puta nosila kornjace sa sobom i nitko nije prigovarao
kaze da se karta za psa ne placa, ali zato na relaciji zagreb - split sa psom mozes ic samo onim nocim vlakom gdje voznja traje 8 sati...pa to je za poludit...gdje cu psa odvest da obavi nuzdu???
ugl...u putnicke vlakove smije, u brze ne


Ako ti pas može izdržati 5 i po sati u brzom onda može u 8 u sporom.
Međutim, meni niej jasno koji to pas ne može izdržati 8 sati..štene??
A noćni vlak ima i stajanja pa ako je baš nužno da pas obavlja nuždu u tih 8 sati..ajd..

I osobno, ne bih svom psu priuštila vožnju nagibnim ni u ludilu, dosta mi je što su se meni bubrezi prošetali u njemu..fuj.
__________________
"Za mudru osobu cijeli je svijet učitelj, a za budalu je cijeli svemir pun neprijatelja"SplitskeSape Tužna svakodnevna priča
Pimpinell@ is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:59.